Skocz do zawartości

Kirk

Moderacja
 • Zawartość

  6163
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kirk

 1. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Żałoba skończyła się o 19:00, więc zamykam temat.
 2. Kirk

  TVP dawniej

  (Jeśli jest taki wątek, to proszę o przeniesienie) Znalazłem w internecie ciekawy film, pokazuje on kulisy realizacji programów telewizyjnych,pochodzi z 1984 roku: W jednym z fragmentów można zaobserwować czołówkę pobocznego wydania DT z napisem "WIADOMOŚCI".
 3. Kirk

  TVP INFO

  Doprecyzuję, że ta para prowadziła program po "Wiadomościach", czyli po 20:00, natomiast wcześniej w studiu był Sławomir Siezieniewski, dziennikarz wywodzący się z Gdańska.
 4. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Co do dzisiejszych transmisji z uroczystości - naturalną rzeczą było, iż każdy główny kanał informacyjny to nadał, w TVP Info i Polsacie News były komentarze ze studia i łączenia z innymi miastami (te oczywiście wtedy, gdy przewożono trumnę z ciałem prezydenta Adamowicza z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej, mszę świętą pokazano bez łączeń), natomiast w TVN 24 nadano transmisję bez komentarzy.
 5. Kirk

  MTV Music

  WirtualneMedia.pl podają nieoficjalnie, że w październiku ma zniknąć VIVA Polska, w jej miejsce ma się pojawić MTV Music: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-kanalu-viva-polska-mtv-music-nowym-kanalem-viacomu-w-polsce
 6. Kirk

  Żałoba w telewizji

  W TVP Seriale zamiast seriali komediowych, takich jak "Ranczo", "40-latek", "Rodzinka.pl" czy "Bulionerzy", będą emitowane odcinki "Komisarza Alexa" "Na sygnale" i "Ojca Mateusza", w ten sposób ramówka będzie wyglądać do jutra, do 22:15 (o tej godzinie będzie wyemitowane "Ranczo" zgodnie z planem).
 7. Kirk

  Fakt

  Nowa redaktor naczelna gazety, Katarzyna Kozłowska, postanowiła przywrócić osobny dział "Opinie", który zniknął kilka lat temu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/katarzyna-kozlowska-wprowadzila-w-fakcie-dzial-z-opiniami
 8. Kirk

  Żałoba w telewizji

  W sobotę również zmiana, zamiast teleturnieju "Jaka to melodia?" o 18:35 wyemitowana zostanie 2 część koncertu kolęd z Archikatedry Oliwskiej.
 9. Kirk

  My3

  Wydaje mi się, że raczej mało jest podobieństw "My3" do programów z dawnych lat. Tamte były bardziej merytoryczne. Dla przykładu, wspomniany przez Polanda kącik dylematów. Owszem, jest coś takiego w "My3", tyle tylko, że jak dobrze pamiętam, to w czasach świetności takich programów jak "5-10-15" czy "Teleranek" można było zrobić cały odcinek o jednym zagadnieniu, na przykład o hejtowaniu (przy czym wtedy to się inaczej nazywało, ale dam sobie rękę uciąć, że coś o nękaniu uczniów w szkole było, choćby w ramach "Szortpressu"). Teraz taki segmencik trwa góra 3 minuty, niewiele można powiedzieć o danym problemie, pomijając już fakt pewnej sztuczności dyskusji.
 10. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Jak na razie nie ma oficjalnej informacji na ten temat.
 11. Kirk

  Historia TV Puls

  Fragment programu "Nasza antena", jednej z głównych pozycji stacji w okresie, gdy nadawano pod nazwą TV Niepokalanów - Puls:
 12. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Tutaj warto dodać, że żałoba oficjalnie zacznie obowiązywać w piątek o 17:00 i potrwa do soboty, do godziny 19:00, w związku z tym mogą być zmiany także w ramówkach na piątkowy wieczór.
 13. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Zawody odbędą się normalnie, transmisja najpewniej będzie też normalnie, tylko w sobotę nie będzie oprawy muzycznej.
 14. Kirk

  Żałoba w telewizji

  Znamy już termin pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odbędzie się on w sobotę, tego właśnie dnia jest też żałoba narodowa.
 15. Kirk

  TVP Historia

  Emisja jest także na zakończenie programu, czyli praktycznie tak jak było kiedyś na tej stacji.
 16. Kirk

  TVP INFO

  Według informacji, do jakich dotarł portal WirtualneMedia.pl, kierownictwo TAI zawiesiło Michała Rachonia w prowadzeniu "Minęła 20" i "Woronicza 17". https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-rachon-zawieszony-w-prowadzeniu-minela-20-i-woronicza-17
 17. Kirk

  Zagraniczne media o Polsce

  Wzmianki są w serwisach internetowych włoskich gazet, jak "La Repubblica", "Corriere della Sera", "La Stampa". Informacja pojawiła się także w serwisie RAI Televideo jako jeden z głównych tematów działu zagranicznego.
 18. Kirk

  Odświeżone Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje

  Jak tylko będzie znana data pogrzebu, która jednocześnie będzie dniem żałoby narodowej, wątek będzie otwarty.
 19. Kirk

  Medialni – audycja o mediach

  Czas na 123 wydanie. https://www68.zippyshare.com/v/zXuYLjnq/file.html Tematy:
 20. Kirk

  My3

  Powiedzmy, że sentyment do tego programu mogłyby mieć obecne młode pokolenia, ale tak za jakieś 10 lat. Choć moim zdaniem to też nie jest poziom "Teleranka" czy "5-10-15". Chociaż akurat tutaj @Polandowi chodziło raczej o sentyment na takiej zasadzie: "kiedyś oglądałem Polsat, jak emitowano programy dla dzieci, i teraz dalej oglądam, gdy one są".
 21. Kirk

  CD-Action

  Obecnie jest to najdłużej ukazujące się w Polsce (i jedno z najstarszych w Europie) czasopismo o grach komputerowych (a od kilku lat także o konsolowych). Pierwszy numer ukazał się w kwietniu 1996, więc pismo liczy już sobie ponad 20 lat. Jest to miesięcznik z dodawaną płytą DVD (od pewnego czasu nawet 2 płyty są). Znacie? Kupujecie? A może kiedyś kupowaliście?
 22. Kirk

  My3

  Ja bym bardziej tutaj stawiał na przedział od 5 do 15 lat.
 23. Kirk

  Telewizja RAI

  Nie, w tym roku zwycięzca festiwalu zdobywa prawo do reprezentowania Włoch na Eurowizji. Tak jest w sumie od wielu lat.
 24. Kirk

  Telewizja RAI

  Wszystko będzie w Teatrze Ariston, tam festiwal odbywa się od 1977 roku.
 25. Kirk

  Telewizja RAI

  Od 5 do 9 lutego w San Remo odbywać się będzie 69. Festiwal Piosenki Włoskiej. W tym roku jest tylko jedna kategoria konkursowa (kiedyś były co najmniej dwie, osobna dla debiutantów i dla bardziej doświadczonych), zakwalifikowano 24 wykonawców (2 z nich otrzymało przepustkę do festiwalu pod koniec grudnia, gdy odbywało się dwudniowe "Sanremo dla młodych"). Wybór był dość trudny, bo na samą edycję dla młodych zgłoszono 1500 piosenek, a na lutowy festiwal 300. Będzie 5 wieczorów festiwalowych. Podczas pierwszego zaprezentuje się cały konkursowy skład. Drugi i trzeci dzień to zawody w dwóch grupach podzielonych na 12 wykonawców. Wieczór numer cztery to czas na ponowne wykonanie wszystkich, ale tym razem w innych aranżacjach oraz z artystami towarzyszącymi. Finałowy koncert to ostatnia szansa na zaprezentowanie się, tak jak przy pierwszym. Zwycięzca będzie wybrany na podstawie 4 systemów głosowania: -głosowanie telewidzów -wybór z systemu "Demoscopica" (300 osób wytypowanych przez ośrodek badań) -wybór ekspertów muzycznych -głosowanie dziennikarzy. Oczywiście tutaj będą proporcje, do tego też np. przez pierwsze 3 wieczory głosować nie będą eksperci, więc wtedy rozkład jest taki: 40% wyniku z głosów telewidzów oraz po 30% z "Demoscopici" i sali prasowej. Czwartego i piątego wieczoru eksperci zastąpią "Demoscopicę". Przy finale proporcje będą takie: 50% wyniku to głosy telewidzów, 30% to werdykt dziennikarzy, a 20% - eksperci. Jeśli chodzi o transmisje, to tradycyjnie będą one na Rai Uno, start o 20:40 (tak około, bo to też zależy od tego, czy się dziennik nie przedłuży). Głównym prowadzącym będzie Claudio Baglioni.
×