Jump to content
pakumy

TVP Info

Recommended Posts

Ja się odniosłem do stwierdzenia zerojedynki , że na wioskach i małych miasteczkach nie ma kablówek co jest nieprawdą, a nie że wszedzie jest kablówka. Nie przekręcaj moich wypowiedzi.

W takich Ustrzykach Dolnych są chyba trzy różne sieci ;).

Są dofinansowania na światłowody, więc będzie tego coraz więcej (program Polska Cyfrowa itd).

16 minut temu, Falcon napisał:

Ja się odniosłem do stwierdzenia zerojedynki , że na wioskach i małych miasteczkach nie ma kablówek co jest nieprawdą, a nie że wszedzie jest kablówka. Nie przekręcaj moich wypowiedzi.

I właśnie we wioskach w znacznej większości nie ma więc jak najbardziej potwierdzam to co napisałem.

• Upvote 1

10 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Proszę wymienić wioski z telewizją kablową. Ja takich nie znam. Nie opłaca się operatorom ciągnoć kabel "przez łąki i lasy" dla 20-.30 gospodarstw. Kto poniesie koszty ? Dlatego telewizja naziemna jest najczęściej tam odbierana. Nieliczni mają satkę.

We wsi, w której kupiłem działkę, na części mojej ulicy Orange kładzie światłowód. Objęło to na razie może kilka domów. Nie dopytywałem o szczegóły sąsiada, ale możliwe, że robili jakąś składkę.

Moja kuzynka też mieszka na wsi koło Gdańska i normalnie lokalny operator w ramach Jambox pojechał ze światłowodem do domków. Także są kablówki we wsiach. :)

Co do wyników oglądalności TVP Info to wiadomo, że po pierwsze zasięg, a po drugie zainteresowanie koronawirusem. Pewnie wyniki za maj już takie piękne nie będą, bo ludziom już temat wirusa się przejada.

@Ipo Wioska na Podkarpaciu (!!!), nie sąsiadująca z żadnym miastem, o dużym nie wspomnę, każdy ma dostęp do światłowodu od lat.

do tematu...

Po co im (TVP) była potrzebna ta wczorajsza debata? Większość kandydatów jechało po telewizji publicznej i Prezydencie:)

Posted (edited)

Piszecie o wyjątkach, o wsiach w których budują się nowe domki, ja to znam bo w rodzinnej wsi również są i takie, ale to jest ułamek calej wsi. Napisałem dokładnie, że w znacznej większości wsi kablówek nie ma. Są i takie osiedla w większych miastach gdzie trzeba się ratować talerzem bo kablowkom się nie opłaca wchodzić. Takie sytuacje również znam.

Edited by Ipo

34 minuty temu, Kiler napisał:

We wsi, w której kupiłem działkę, na części mojej ulicy Orange kładzie światłowód. Objęło to na razie może kilka domów. Nie dopytywałem o szczegóły sąsiada, ale możliwe, że robili jakąś składkę.

Moja kuzynka też mieszka na wsi koło Gdańska i normalnie lokalny operator w ramach Jambox pojechał ze światłowodem do domków. Także są kablówki we wsiach. :)

Co do wyników oglądalności TVP Info to wiadomo, że po pierwsze zasięg, a po drugie zainteresowanie koronawirusem. Pewnie wyniki za maj już takie piękne nie będą, bo ludziom już temat wirusa się przejada.

No weź. Oczywiście się trafiają miejsca na wsi jak podajesz ale to jest niezbyt częste. Jakieś sieci na wsi z tzw dotacji unijnych widziałem i tyle. W jednej dużej wsi też kojarzę UPC.  Ja w dużym mieście na domkach, na osiedlu co jest częścią miasta od 80 lat też nie mam takiego internetu. Tylko albo Neostrada albo radiowy. Najbliższy internet światłowodowy mają w domkach 300 metrów dalej.

26 minut temu, pierre napisał:

@Ipo Wioska na Podkarpaciu (!!!), nie sąsiadująca z żadnym miastem, o dużym nie wspomnę, każdy ma dostęp do światłowodu od lat.

do tematu...

Po co im (TVP) była potrzebna ta wczorajsza debata? Większość kandydatów jechało po telewizji publicznej i Prezydencie:)

Tradycja. Zawsze w TVP1 jest debata kandydatów na prezydenta.

No i po wyborach  😊  Zaczynamy od nowa. Ciekawe jak TVP Info wyjdzie z twarzą : "Wybory w maju muszą się odbyć"  .  He,he...

• Confused 2

2 godziny temu, Ramirez napisał:

Tradycja. Zawsze w TVP1 jest debata kandydatów na prezydenta.

Dokładniej wymóg ustawowy.

Jak myślicie? Warto po zmianie rządu za 3 lata, warto zlikwidować TVP info? Może zostawić ale wyrzucić wiadomości z tvp1? Podzielić info na 16 lokalnych stacji i połączyć z TVP regionalnymi?

• Confused 2

W dniu ‎2020‎-‎05‎-‎06 o 16:44, Sebek00 napisał:

Niezupełnie decyzja nadawców. 

Nie przypominam sobie konkursu na kanał informacyjny w dvb-t, a próba nadawania w mux-ach lokalnych to inny zasięg, inne koszty, inne problemy z odbiorem.

To prawda. Nie było konkursu na kanał informacyjny, ale to nie blokowało innym nadawcom wprowadzenia takiego kanału do DVB-T. Chociażby Polsat News mógł wejść zamiast Polsatu Sport News, albo TVN 24 zamiast TVN 7, ale żaden nadawca nie był tym zainteresowany, bo nie widzieli takiej potrzeby i osobiście uważam, że nadal tak jest.

• Upvote 1

Posted (edited)

Tego nie jestem pewien....być może masz racje. Ale z tego co wiem, to nie bylo ot tak sobie możliwości zmienimy jeden kanał na drugi. Trzeba było złożyć wniosek o zmiane koncesji o zmiane profilu itd. I na tą chwile chyba nie ma pewności, że KRRiT...taką zgodę by wydała. 😀

Edited by Sebek00

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Pomijam aspekty polityczne, ale Pan Rachoń rzeczywiście mógłby się ogolić... :D

• Haha 1

Posted (edited)
W dniu 7.05.2020 o 18:38, 5etho napisał:

Jak myślicie? Warto po zmianie rządu za 3 lataw, warto zlikwidować tvp info? Może zostawić ale wyrzucić wiadomości z tvp1? Podzielić info na 16 lokalnych stacji i połączyć z tvp regionalnymi?

Nie wiem czy telewizję publiczną da się odpartyjnić.

W dniu 8.05.2020 o 19:56, Sebek00 napisał:

Tego nie jestem pewien....być może masz racje. Ale z tego co wiem, to nie bylo ot tak sobie możliwości zmienimy jeden kanał na drugi. Trzeba było złożyć wniosek o zmiane koncesji o zmiane profilu itd. I na tą chwile chyba nie ma pewności, że KRRiT...taką zgodę by wydała. 😀

Tzw. wielka czwórka przechodząc na nadawanie cyfrowe dostała po 2 słoty. Pierwszy służył do odtworzenia kanału analogowego, drugi mógł być zapełniony dowolnie na podstawie zgłoszenia (bez konkursu). Warunkiem było, aby był to kanał własny nadawcy z koncesją na terenie Polski.

Można było wykorzystać już istniejący kanał, albo stworzyć nowy.

Zatem teoretycznie nadawcy posiadający w tamtym okresie kanał informacyjny mogli go umieścić w DVB-T.

Problem w kanałach informacyjnych była zawsze stosunkowo nieduża oglądalność. Nadawcy wychodzili z założenia że kanał z reklam się nie utrzyma. I zapewne mieli rację.

W dobie koronawirusa trendy się odwróciły ale czy na stałe?

Nie mniej osobiście uważam że komercyjny kanał informacyjny, byłby wskazany w Polskim DVB-T

Edited by dvbtowiec

W dniu 7.05.2020 o 18:38, 5etho napisał:

Jak myślicie? Warto po zmianie rządu za 3 lata, warto zlikwidować TVP info? Może zostawić ale wyrzucić wiadomości z tvp1? Podzielić info na 16 lokalnych stacji i połączyć z TVP regionalnymi?

Moim zdaniem to zły pomysł. TVP Info ma już swoją pozycję na rynku, więc likwidacja tej stacji nie byłaby odpowiednim rozwiązaniem. Zresztą podobnie jak podzielenie na 16 osobnych kanałów i połączenie z regionalnymi, co tak naprawdę miało już miejsce do września 2013. To była niezbyt dobra koncepcja, bo często lokalne okienka były zabierane z racji konieczności relacjonowania nagłych wydarzeń.

Posted (edited)

Dziś Miłosz Kleczek wywiad z p. Kaczyńskim temat 30 lat temu powstało PC.

Pytanie ( sugestia ) od redaktora; juz 30 lat temu zapoczątkowaliście walke z mafiami reprywaryzacyjnymi i vat-owskimi ale dopiero od 2015 mogliście na dobrą mete zacząć tą walke już jako PiS.

Odpowiedz p. Kaczyńskiego..... tak ma Pan racje tylko ze wtedy jeszcze nie było Vat-u.

P. Kleczek....tak ale podatki były....

Rozumie intencje .... ale żeby nikt nie sprawdził że wtedy jeszcze Vat-u nie było. 😀

Edited by Sebek00
  • Like 1

Tvp info mialo pozycje na rynku? Może mialo ale już jej nie ma. Trup. Zobaczcie sobie amerykańskie pbs i ich program Frontline. Dostępny w internecie. Przecież to czysty miód dla oczu i mózgu. Takie russia today to przynajmniej widać jakość. W tvp info sumlinskie kanie rachonie odbierają smak życia

• Haha 1

Posted (edited)
11 godzin temu, Sebek00 napisał:

Rozumie intencje .... ale żeby nikt nie sprawdził że wtedy jeszcze Vat-u nie było. 😀

Grupa docelowa widzów do której informacja miała dotrzeć nie zwróciła na to uwagi :)

Edited by dvbtowiec

Do kogo i jaki przekaz miał trafić to wszyscy wiedzą. 

Chodzi o to że p. Kłeczek popełnił błąd o mafie Vat- owskie. Myślę, że nie sam pisał pytania do p. Kaczyńskiego więc to błąd redakcji.

A wystarczyło sprawdzić od kiedy mamy podatek Vat w Polsce i inaczej sformułować pytanie.🙂

Pytanie jest generalnie źle sformułowane, gdyż wystarczy troszkę liznąć wiedzy historycznej, aby zobaczyć jak partie polityczne uwłaszczyły się we wczesnym okresie transformacji.

Zatem sama teza że ktoś od 30 lat walczy jest lekko naciągana :)

Zauważyłem, że TVP INFO jest wreszcie dostępne w HD na platformie TVP Stream. Trochę czasu im zeszło, żeby podnieść kanał do HD we własnym serwisie strumieniowym... 

To już nie pierwszy raz, gdzie parodiują czyjś głos podczas czytania wypowiedzi tej osoby. Najbardziej pamiętne było chyba czytanie jakiejś wiadomości Kingi Rusin, gdzie też w zamyśle miało być śmiesznie a wyszło żenująco.

• Confused 3

1 godzinę temu, BizzareX napisał:

Poważna stacja informacyjna : 😁😂🤣 

Jest to program oficjalnie nazywany "satyrycznym", więc w tym wypadku nie powinno to być problemem, jak było w przypadku "Wiadomości"

• Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Kolejna kompromitacja TVP Info.

• Upvote 2