Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie jestem pewien....być może masz racje. Ale z tego co wiem, to nie bylo ot tak sobie możliwości zmienimy jeden kanał na drugi. Trzeba było złożyć wniosek o zmiane koncesji o zmiane profilu itd. I na tą chwile chyba nie ma pewności, że KRRiT...taką zgodę by wydała. ?

 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 18:38, 5etho napisał:

Jak myślicie? Warto po zmianie rządu za 3 lataw, warto zlikwidować tvp info? Może zostawić ale wyrzucić wiadomości z tvp1? Podzielić info na 16 lokalnych stacji i połączyć z tvp regionalnymi?

Nie wiem czy telewizję publiczną da się odpartyjnić.

 

W dniu 8.05.2020 o 19:56, Sebek00 napisał:

Tego nie jestem pewien....być może masz racje. Ale z tego co wiem, to nie bylo ot tak sobie możliwości zmienimy jeden kanał na drugi. Trzeba było złożyć wniosek o zmiane koncesji o zmiane profilu itd. I na tą chwile chyba nie ma pewności, że KRRiT...taką zgodę by wydała. ?

 

Tzw. wielka czwórka przechodząc na nadawanie cyfrowe dostała po 2 słoty. Pierwszy służył do odtworzenia kanału analogowego, drugi mógł być zapełniony dowolnie na podstawie zgłoszenia (bez konkursu). Warunkiem było, aby był to kanał własny nadawcy z koncesją na terenie Polski.

Można było wykorzystać już istniejący kanał, albo stworzyć nowy.

 

Zatem teoretycznie nadawcy posiadający w tamtym okresie kanał informacyjny mogli go umieścić w DVB-T.

Problem w kanałach informacyjnych była zawsze stosunkowo nieduża oglądalność. Nadawcy wychodzili z założenia że kanał z reklam się nie utrzyma. I zapewne mieli rację.

W dobie koronawirusa trendy się odwróciły ale czy na stałe?

Nie mniej osobiście uważam że komercyjny kanał informacyjny, byłby wskazany w Polskim DVB-T

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 18:38, 5etho napisał:

Jak myślicie? Warto po zmianie rządu za 3 lata, warto zlikwidować TVP info? Może zostawić ale wyrzucić wiadomości z tvp1? Podzielić info na 16 lokalnych stacji i połączyć z TVP regionalnymi?

Moim zdaniem to zły pomysł. TVP Info ma już swoją pozycję na rynku, więc likwidacja tej stacji nie byłaby odpowiednim rozwiązaniem. Zresztą podobnie jak podzielenie na 16 osobnych kanałów i połączenie z regionalnymi, co tak naprawdę miało już miejsce do września 2013. To była niezbyt dobra koncepcja, bo często lokalne okienka były zabierane z racji konieczności relacjonowania nagłych wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Miłosz Kleczek wywiad z p. Kaczyńskim temat 30 lat temu powstało PC.

 

Pytanie ( sugestia ) od redaktora; juz 30 lat temu zapoczątkowaliście walke z mafiami reprywaryzacyjnymi i vat-owskimi ale dopiero od 2015 mogliście na dobrą mete zacząć tą walke już jako PiS.

Odpowiedz p. Kaczyńskiego..... tak ma Pan racje tylko ze wtedy jeszcze nie było Vat-u.

P. Kleczek....tak ale podatki były....

 

Rozumie intencje .... ale żeby nikt nie sprawdził że wtedy jeszcze Vat-u nie było. ?

 

 

Edytowane przez Sebek00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tvp info mialo pozycje na rynku? Może mialo ale już jej nie ma. Trup. Zobaczcie sobie amerykańskie pbs i ich program Frontline. Dostępny w internecie. Przecież to czysty miód dla oczu i mózgu. Takie russia today to przynajmniej widać jakość. W tvp info sumlinskie kanie rachonie odbierają smak życia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo i jaki przekaz miał trafić to wszyscy wiedzą. 

Chodzi o to że p. Kłeczek popełnił błąd o mafie Vat- owskie. Myślę, że nie sam pisał pytania do p. Kaczyńskiego więc to błąd redakcji.

A wystarczyło sprawdzić od kiedy mamy podatek Vat w Polsce i inaczej sformułować pytanie.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Propaganda to nic nowego, była zawsze. Ale to co odwala teraz TVP przechodzi ludzkie pojęcie.

 

Połowa Wiadomości jest o "Bestii z Warszawy" i opozycji, druga niecała połowa o sukcesie rządu. Reszta to normalne materiały jak przystało na telewizję publiczną i reklama programów TVP. Przez ostatnie dni nie było tam ani jednej informacji z zagranicy, bo hurr durr czaskoski chce masturbować małe dzieci i nie posłał syna do komunii XD wszystko pis robi świetnie, Polska najlepsza na świecie a przeciwnicy rządu chcą wszystko zniszczyć. Niestety tak to wygląda, mówią dokładnie to samo co politycy pisu.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między telewizją TVP za poprzedniego i obecnego rządu dobrze pokazują tego typu zestawienia (wybaczcie, nie wychodzi mi wklejenie samego zdjęcia :) )

https://www.wykop.pl/wpis/44655579/styczen-2014-rzady-po-psl-czas-antenowy-tvp-info-d/

Proszę was, nie próbujcie pisać, że jest tak samo jak kiedyś bo to bzdura, widzi to każdy, kto chce to zobaczyć.

Nikt przecież nie twierdzi, że wcześniej było wszystko cacy, TVP była obiektywna i w ogóle świetna. Po prostu skala stronniczości po 2015 roku została przesunięta o wiele za daleko. Aktualnie główne wydanie Wiadomości służą jedynie do szczucia na inne partie polityczne i wychwalanie obecnego rządu a w TVP Info dowiecie się jedynie tyle, że jest świetnie a będzie jeszcze lepiej. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrozio11 napisał:

Po prostu skala stronniczości po 2015 roku została przesunięta o wiele za daleko. Aktualnie główne wydanie Wiado

Zgadza się. Ale wiesz jak te raporty godzinowe obecności były robione? Liczyła się obecność i nic więcej. Więc jeżeli jednego 30 minut chwalono, a z drugiego tyle samo czasu drwiono, było wszystko ok na wykresach. Wszak obaj byli tyle samo czasu.

 

Oczywiście, że teraz jest gorzej. Dużo gorzej. Nigdzie nie piszę, że nie jest. Jest. Ale wnerwia mnie, jak w diabeł przebiera się w ornat i ogonem na mszę dzwoni, udając nagle, że ogłuchł.

 

Ja nie oglądam tego ścieku od co najmniej 2016 roku. Jedynym programem informacyjnym, który oglądam i który w miarę szanuję, są Wydarzenia Polsatu. Oczywiście zaraz zaczniecie mnie atakować, że nie oglądam TVN-u, ale po mnie to spływa, w ogóle mnie to nie rusza, to jest całkowicie poza mną.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje. Kto pisze, że kiedyś było lepiej? Nikt, wielokrotnie pisało się już tutaj, że wypomina się jak to źle było kiedyś i zamiast to naprawić robi się gorzej. Wiadomości stały się programem kabaretowym. Tak nie było nigdy! No może za czasów Dziennika. Wiadomości były jakie były, ale na pewno nie zajmowały 3/4 czasu jazdy po opozycji. To jest jakiś totalna abstrakcja. Ja za to czytałem tu wielokrotnie, że jest dobrze tak jak jest bo kiedyś były same programy sprzyjające PO, a teraz chociaż Wiadomości są rzetelne. No to jest jakiś mało śmieszny żart. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ipo napisał:

Ja za to czytałem tu wielokrotnie, że jest dobrze tak jak jest bo kiedyś były same programy sprzyjające PO, a teraz chociaż Wiadomości są rzetelne

Nie ja to pisałem. Mogę pogrubioną czcionką, bo może niektórzy mają słaby wzrok - uważam, że TVP uprawia dzisiaj niesłychaną propagandę. Lepiej?

 

5 minut temu, Ipo napisał:

Kto pisze, że kiedyś było lepiej?

Wprost nikt. Ale nikt też mi nie odpowiedział na pytanie, czy redaktor Adamczyk podał fakty, czy zmyślił. A to jednak istotna rzecz. Kim by nie był rzucił w przestrzeń publiczna konkrety, a jego rozmówca nagle ogłuchł i próbował zagłuszyć. Gdyby był w studiu pewnie nawet by mu się to udało. Zarzuty są poważne, bo chodzi o cenzurę.

 

Rozmówca dbający o dobro mediów publicznych i wolność słowa potępiłby również te rzeczy. Ale lepiej udać głuchego.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście,że było gorzej jeśli chodzi o pluralizm w mediach . Wszystkie trzy główne stacje  miały jednakowy przekaz, teraz mam całą paletę poglądów .

@jaszek podał fakty. Przyjdą następcy będą podawać inne fakty. Skoro TVP mu nie odpowiada to po co przyjmował zaproszenie. Generalnie dla mnie słabe jest przychodzenie do danej TV i obrażanie dziennikarzy, czyli po prostu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ipo napisał:

Rozmówca Adamczyka zapytał gdzie on był wtedy i również odpowiedzi nie uzyskał jeśli już czepiamy się szczegółów.

Ależ szpagat. Nadal nie widzę odpowiedzi na pytanie, czy redaktor Adamczyk podał fakty, czy wszystko pozmyślał. I taki właśnie jest z Wami problem. Zachowujesz się teraz (nie tylko Ty zresztą) dokładnie tak samo jak Pan poseł Zalewski. To się nazywa moralnością Kalego. Jest do już dokładnie opisane w literaturze, wystarczy poczytać.

Cytat

Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.

 

A wracając do tematu - faktów zakrzyczeć się nie da. Mnie również. Można mnie tu obrażać, wkładać mi do ust rzeczy, których nigdy nie wypowiedziałem (nie napisałem), wkładać mi w usta określone poglądy, itp, nic to nie da. Redaktor Adamczyk powiedział prawdę i nic z tego nie zmieni. Żadne wysiłki. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zielonego pojęcia jak było wtedy więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Równie dobrze Adamczyk mógł powiedzieć półprawdę i mnie by to nie zdziwiło. Oglądałem wtedy TVP i nie widziałem żeby jakoś strasznie coś cenzurowali. Na pewno nie było tak i piszę to kolejny raz cenzuruje się i wybiera konferencje prasowe. Pamiętam że TVP Info jak głupie pokazywało konferencje opozycji, nawet była w tym jakaś niezdrowa "podjarka" bo ile razy słyszałem że czekamy na konferencję kogoś z PiSu, a teraz jak sprawdzam to takie konferencje są na Polsacie czy TVN, a TVP oczywiście nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj, przy całym krytycyzmie co do obecnej formy publicystyki i informacji u nadawcy publicznego, a wiele razy mówiłem i pisałem, jakie tam widzę mankamenty (ba, nawet w dzisiejszych "Medialnych" mówię o tym, dlaczego nie podoba mi się sposób pokazywania kampanii wyborczej w Wiadomościach), to tutaj jednak redaktor Adamczyk przedstawił te rzeczy, które miały miejsce. Było odśpiewanie "Sto lat" u Tomasza Lisa dla ówczesnego premiera Donalda Tuska, można ten program zobaczyć na stronach internetowych TVP, bo są tam prawie że wszystkie wydania talk-show "Tomasz Lis na żywo" (to z Tuskiem jest z 1 września 2014).

To, o co można się ewentualnie zapytać redaktora Adamczyka, to kwestia tego, czy wtedy protestował?
Cała kwestia nie rozbija się o to, że tamci to święci byli, a dopiero teraz się robi rzeczy złe, bo zgrzyty były zawsze, nawet nie od 1990 roku, tylko od praktycznie samego początku, bo od stworzenia TVP była upolityczniania w różnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...