Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał 22, tak jak dawniej TVN CNBC. Stacja wygląda wg mnie rewelacyjnie, tylko mam jedno zastrzeżenie: moim zdaniem ticker z informacjami jest zbyt mały i to utrudnia czytanie i jest na nim za mało informacji. Ale może się do tego przyzwyczaję. Natomiast pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre: oprawa graficzna nietypowa i przez to ciekawa, prezenterzy i prezenterki elokwentni(e), sama oferta programowa również zdaje się być interesująca. Zapowiada się fajny kanał. Na takie TVN24 warto było czekać :)

 

Edytowane o 3.31: teraz zauważyłem obraz kontrolny na TVN24 BiŚ. To nonsens. Stacja powinna być całodobowa, chociaż dawać pasek z informacjami i powtórki. Chyba że to tylko dzisiaj tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed północą dawali zapowiedzieli i zawsze kończąc w "TVN24 Biznes i świat po polsku"

 

Ta grafika wygląda lepiej niż na w TVN 24

 

Ciekawe kiedy 3 kanał TVN24 Pogoda i Sport :D

TVN Meteo już jest, więc TVN24 Sport.

No taki kanał informacyjno-sportowy nawet można by powołać miejsce nSportu na który to chyba po starcie nc+ (lub nawet wcześniej) w zasadzie nie ma pomysłu. TVN Meteo też w zasadzie mógłby się dopasować do informacyjnej kolekcji kanałów TVN24 zamieniając się w kanał TVN24 Pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tejchman jest przebojowy, zachowuje się jakby cały czas był na haju, ale to dobrze. Wczoraj po północy ładnie swój program zapowiadał Paweł Blajer, aż zaglądał Tejchmana. Zobaczymy jak dużo będzie informacji ze swiata. Oby nie 2 informacje polityczne i to wszystko, powinni zawiązać współpracę z jakąś agencją, stacją która ma dużo materiałów wideo ze swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie jeszcze nie wyrobiłem opinii, ale wydaje się to co najmniej dobra stacja w tym kontekście. Grafika moim zdaniem, nie jest zła, choć nie tak śliczna jak CNBC. Niewątpliwie teraz musimy czekać na rychłe oby (wróć, pewnie nie prędko jak znam życie*) uruchomienie wersji w HD bo te tańczące piksele przywodzą na myśl tylko TVP Info i Regionalną (co ciekawe Polsat NEWS wygląda znośnie - tu też czekam jednak na HD).

 

* czy przy modernizacji studia i metamorfozie z CNBS na BiŚ wymieniano też sprzęt? Pamiętam że studio biznesowe na HD nie było przygotowane, czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ogólnie pierwsze wrażenia pozytywne, osobiście cieszy mnie pozostawienie z w ramówce codziennego programu Pawła Blajera pod inna nazwą, kiedyś "Blajer mówi biznes" a teraz "Biznes dla ludzi" :D Moim zdaniem to najlepszy w Polsce program o podatkach, firmach, zatrudnieniu, kredytach, prawie gospodarczym i wszystkim co dotyczy naszych pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie cieszy - w TVN24 BiŚ praktycznie nie ma polskiej polityki i polskich polityków. Pod tym względem najbardziej zaskoczeni są chyba polityczni "wyznawcy", którzy będą mieć mniej powodów do ataków TVN :lol2:

 

Trudno jest mówić o nowej stacji po pierwszym dniu, a w dodatku świątecznym dniu. To co można zauważyć na pierwszy rzut oka, to brak dziennikarskiej sensacji znanej z głównej anteny TVN24. Informacje przekazywane są w sposób stonowany i rozumiały. Mam też wrażenie, że jest więcej publicystyki (dzięki brakowi polityków na lepszym poziomie niż w TVN24). Dobrze, że treści przekazywane przez TVN24 BiŚ różnią się od TVN24, oczywiście z wyjątkami.

 

Osobiście cieszę się z powrotu magazynu "24 godziny", chociaż i tak jest w innej formie niż znany z anteny TVN24. Plusem jest także codzienny program Bartosza Węglarczyka, bo chłop ma dużą wiedzę na temat świata. A do tego wie o czym dyskutuje z gośćmi. Strzałem w dychę jest także "Biznes dla ludzi", czyli nowy program Pawła Blajera, tak jaki napisał Cyfra.tv, po prostu o naszych pieniądzach i w ludzkim języku.

 

Zapewne telewizja TVN24 BiŚ będzie miała większą oglądalność od TVN CNBC, bo tematyka nowej stacji jest dla szerszego widza. Pytanie tylko czy Polacy interesują się światem i biznesem. Podejrzewam, że w ciągu dnia stacja będzie bardziej dla biznesu (notowania giełdowe), a wieczorami bardziej "dla Kowalskiego" (np. biznes dla ludzi, światowa publicystyka itd.) Pewnie w ciągu najbliższych miesięcy TVN24 BiŚ będzie pracował nad odpowiednią formułą programu. Miejmy jednak nadzieje, że postanie to stacja bez polskich polityków (z wyjątkiem tych, co faktycznie mają co do powiedzenia na dany temat i potrafią dyskutować bez emocji), bez sensacji, z dobra publicystyką i treściami na które nie ma miejsca w TVN24.

 

Jak na razie TVN24 Biznes i Świat oceniam dobrze. Na pewno będą zaglądał do tej stacji częściej niż do TVN CNBC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...