Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

* czy przy modernizacji studia i metamorfozie z CNBS na BiŚ wymieniano też sprzęt? Pamiętam że studio biznesowe na HD nie było przygotowane, czy coś się zmieniło?

TVN24 Biznes i Świat technicznie jest gotowy do ruszenia z wersją w HD. Łączenia w TVN24 HD były w świetnej jakości, oby ruszyli z TVN24 Biznes i Świat HD jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie TVN24 BiŚ może nie nadawać w HD. Jakość techniczna tego kanału jest na wysokim poziomie. Oczywiście, byłoby miło, gdyby wersja w wysokiej rozdzielczości się pojawiła. Oglądałem wczoraj fragmenty magazynów "Świat" i "24 godziny" - to jest dokładnie to, czego się spodziewałem! Wreszcie można obejrzeć dużo materiałów ze świata, ciekawe analizy i komentarze. Należy pochwalić także programy biznesowe - prezentują biznes w sposób zrozumiały dla wszystkich i to jest ważne. Jedna mała uwaga: litery na pasku mogłyby być większe - to ułatwiłoby czytanie. I mógłby pojawić się pasek "Pilne" nawet kilka razy dziennie - najlepiej zawsze wtedy, kiedy dzieje się coś ważnego, nie tylko w kontekście Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem po prostu, żeby @sllaw72 podał jakiś argument. Można krytykować, no ale trzeba napisać coś więcej, a nie tylko "Tego się nie da oglądać". Wiadomo, że nie wszyscy są zainteresowani tą tematyką, więc kanał z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Rzeczywiście, czasami używają języka specjalistycznego, ale z drugiej strony w pewnych kwestiach nie da się mówić bardzo prostym językiem - to nie jest stacja dla początkujących, ale dla osób, które jednak posiadają już jakąś podstawową wiedzę nt. ekonomii. Cieszy przede wszystkim to, że nie ma już tylko suchych informacji biznesowych. Pod tym względem TVN CNBC mnie przytłaczało, było kierowane do "zapalonych" ekonomistów. Teraz skupiają się na tym, co najważniejsze a informacji ze świata jest wyjątkowo dużo jak na polskie standardy.

Wczoraj był też wywiad z Radosławem Sikorskim. Ciekawy i prowadzony na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nie musi być "dla wszystkich". W takim wypadku byłby niebezpieczną konkurencją dla stacji-matki TVN24. O to właśnie chodzi, by BiŚ stanowił alternatywę dla nieco bardziej wymagającej widowni. Najlepsze jest to, że można teraz znaleźć normalny serwis informacyjny po Polsku gdy główna TVN24, a także TVP Info czy Polsat News obiorą sobie gorący temat na pół dnia.

Może nie wypada tak mówić, ale temat zdrowia Schumachera za bardzo mi nie pasował do profilu Biznes i Świat.

 

Cała reszta jak najbardziej OK. Zwłaszcza przyjemne studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nawet w porządku,tylko robienie z Jana Rokity eksperta ekonomicznego to kpina. Kanał jest dla osoby, która jednak ma już jakieś pojęcie o ekonomii, rozumie pewne terminy. I bardzo dobrze bo to taka ma być telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa stacji "Biznes I Świat" mówi... biznes czyli to co było na TVN CNBC, a świat no to takie wg mnie rozszerzenie tego co pokazują o świecie na TVN24 HD, a co do tematu zdrowia Shumachera to nie wiem... :P mam tylko jednak nadzieję, że na TVN24 BiŚ będzie mało polityki, bo tego to jest od groma w każdej stacji informacyjnej, jak nie jakieś konferencje to wystąpienia masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwakii a z ciekawości na jakim telewizorze oglądasz telewizje? u mnie na 40" pikseloza jest nieznośna, i w porównaniu z "prostą grafiką" np. Polsat NEWS wygląda fatalnie.

To może odsuń łeb od telewizora. 40 cali, odległość 3-4 metry od ekranu i obraz na TVN24 BiŚ świetny jak na SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z usługi JAMBOX i oglądam TVN24 BiŚ na 65" samsungu.

Jak na SD obraz jest bardzo dobry, żadnych pikseli, obraz płynny, wyraźny.

Sygnał wszystkich stacji TVN pobierany jest łączem optycznym, więc jakość wideo może być nieco lepsza.

 

Wybacz - nie wierzę. Na 65" sygnał SD musi skutkować pikselozą - czysta fizyka, matematyka, optyka i informatyka ;)

 

@kwakii a z ciekawości na jakim telewizorze oglądasz telewizje? u mnie na 40" pikseloza jest nieznośna, i w porównaniu z "prostą grafiką" np. Polsat NEWS wygląda fatalnie.

To może odsuń łeb od telewizora. 40 cali, odległość 3-4 metry od ekranu i obraz na TVN24 BiŚ świetny jak na SD.

 

8p6IPua.png

 

Ja oglądam z dwóch. Ale niezależnie od tabelek to kwestia subiektywna więc proszę Cię nie mów mi z jakiej odległości mam oglądać telewizje!

 

Kanały SD to przeżytek, odpalanie - posiadając techniczne możliwości do emisji w HD - nowych stacji tylko w SD to nic innego jak źle pojęta oszczędność lub (to nie dotyczy TVN/ITI/NC+) brak środków.

 

Notowania z lewej strony to taniec pikseli, nagłówek nad logiem to paćka (ten font ma max 6px wysokości!!), belki są nieostre, napisy rozmyte. Na prostej grafice tvn24 w sd, czy polsat news tak tego nie widać, tu te gradienty są bardziej skomplikowane i w niskiej rozdzielczości + kompresja = efekt jest średni.

 

----------

 

Co do samej stacji - Magazyn 24 Godziny świetny (świetna alternatywa dla TVN24 i szkła, które ze smutkiem mówię robi się coraz bardziej nudne, a godzinę nadawania ma fatalną), poranek jeszcze się dociera - ale jest super, Blajer - rośnie na gwiazdę... naprawdę cieszę się że powstała ta stacja i czekam na wersje 1080i!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujecie

Naturalnym jest że telewizję należy oglądać z odległości takiej aby ekran zmieścił się w zasięgu wzroku

Bo niby po co kupować telewizor 60 cali i oglądać z kilku metrów jak można kupić 10 cali i oglądać w 50 cm - to będzie to samo

Trzeba się odsunąć od tv, większej bzdury nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz - nie wierzę. Na 65" sygnał SD musi skutkować pikselozą - czysta fizyka, matematyka, optyka i informatyka ;)

 

 

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale ja nie siedzę z nosem przy telewizorze, mam optymalna zalecana odległość więc pikseli nie mam.

Nie jest to jakość HD, ale na SD uważam że sygnał jest bardzo ładny.

I sygnał dostarczany przez nadawcę poprzez łącze optyczne jest lepszej jakości, więc jeśli się nie znasz to nie wypowiadaj się.

Instalacja od lokalnego dostawcy jest całkowicie nowa (zakładana w 2013 roku), więc jakość jak i siłę sygnały mam na poziomie 99-100%.

Terminal jest podpięty poprzez HDMI do telewizora, (sam dokupiłem sobie kabel z wyższej półki).

Obraz jak i dźwięk w telewizorze sam sobie dopasowałem do swoich oczekiwań, więc jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwakii a z ciekawości na jakim telewizorze oglądasz telewizje? u mnie na 40" pikseloza jest nieznośna, i w porównaniu z "prostą grafiką" np. Polsat NEWS wygląda fatalnie.

 

Ja na swoich 40" nie widzę pikselozy, chyba że stanę bezpośrednio przy telewizorze, to wtedy trochę tak. Jak oglądam normalnie, to widać bardzo ładnie. Wersja HD może będzie, ale wiadomo, że musi to oglądać więcej osób, żeby się opłaciło. Zwykły TVN24 może sobie na HD pozwolić, ma dużo więcej widzów. Na pewno musimy trochę poczekać, żeby w ogóle mówić o nadawaniu w HD przez TVN24BiŚ.

 

Stracja zaliczyła dziś po południu swój "chrzest" - doszło do zamachu bombowego w Bejrucie. Pojawił się pasek "Pilne" i złota ramka, mówiono o tym wydarzeniu co kilka minut, był przekaz na żywo z miejsca zdarzenia. To mnie naprawdę cieszy, ponieważ do tej pory zwykle takie wydarzenia na TVN24 pomijano albo mówiono o nich bardzo krótko. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas i każde wydarzenie zagraniczne, któremu dużo uwagi poświęca CNN albo euronews tutaj też będzie szeroko komentowane.

 

A Blajer jest po prostu rewelacyjny! Jestem jego fanem. Dużo ciekawych i praktycznych rzeczy można się dowiedzieć z jego nowego programu. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo informacji poupychanych naraz na tych paskach. 3 linie w poziomie , 1/4 ekranu zasłonięta i mętlik informacyjny na dole ekranu. Wolę wersję pasków z BBC World albo SKY News wedle zasady "less is more".

Pikselozy rzeczywiście nie ma ale ilość informacji wymusza użycie małej czcionki, która w SD niestety nieco się rozmazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze przemyślenia na temat "TVN24 BiŚ" są takie:

 

- Jak można reklamować kanał jako "nowoczesny", jeśli nie nadaje on od początku w "HD"??? To, że dziennikarze mają fajne nowe studio, to widza mało obchodzi, bo dla niego kanał może być nadawany z szopy na podwórku, jeśli tylko jest odpowiedniej jakości :D . Dla mnie zawsze w kanale najważniejsza jest jego zawartość, a nie jakość techniczna, ale jeżeli jest to nowy i "nowoczesny" kanał, a do tego robiony przez "TVN", który chwali się gdzie tylko może, że jest najlepszy, to wersja "HD" jest według mnie podstawą.

 

- Brak na paskach notowań surowców, a zwłaszcza ropy.

 

- Zbędna moim zdaniem osobna redakcja "meteo". Po co zatrudniać nowych ludzi, skoro chyba dwa piętra wyżej ma się wyspecjalizowaną redakcję i wykwalifikowanych prezenterów??? Rozumiem, że nowy kanał potrzebuje nowych twarzy, ale z ekonomicznego punktu widzenia według mnie jest to zupełnie nieracjonalne i bardziej pasuje do sytuacji, która panowała/panuje w "TVP", czyli dublowania redakcji w poszczególnych kanałach, za co wszyscy "TVP" przecież krytykowali.

 

Zobaczymy czy z czasem się coś zmieni, z tych rzeczy o których teraz piszę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zbędna moim zdaniem osobna redakcja "meteo". Po co zatrudniać nowych ludzi, skoro chyba dwa piętra wyżej ma się wyspecjalizowaną redakcję i wykwalifikowanych prezenterów???
Anna Dec właśnie pochodzi z redakcji 2 piętra wyżej - w TVN Meteo jest od końca czerwca i tylko tam prowadziła prognozy pogody, Meteo News oraz Magazyn Żeglarski (w TVN24 była tylko jednego dnia w czerwcu i od tamtej pory nie wpuścili jej ponownie na tą antenę ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...