Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zmieni jakby nazwę po cichu? Zresztą, od dawna już ten kanał przypominał bardziej rozszerzenie TVN 24, niż kanał o wyspecjalizowanej tematyce. O biznesie jest niewiele. Nawet w scrollach tak pokombinowali, że po zamknięciu giełdy jest pasek o programach. Powtórki z TVN 24 czy bezsensowna emisja "Faktów" i "Faktów po Faktach".

 

Co do nazwy, to właśnie. BIS to BIS, a nie BiŚ. To nie to samo. Jak mówili skrótem, to mówili "BiŚ". Goście też czasami tak wymawiali. Także dziwne to trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk, Mylisz się.. w tygodniu oglądałem TVN24 Biznes i Świat i słyszałem kilkakrotnie Biznes i Świat od m.in. Patrycjusza. BiS dotyczy strony internetowej.

Istotnie, do czwartku wymawiano pełną nazwę, a omawiana zmiana zaszła dopiero wczoraj. Skrót w stronie internetowej jest stosowany od początku istnienia stacji. A pasek giełdowy po zamknięciu sesji, w godzinach wieczornych to chyba już w listopadzie znikał.

 

Jak na razie się chyba nie mogą zdecydować, bo dzisiaj w oprawie graficznej widnieje "Sobota na BiŚ", ale prezenterka wymawiała "BIS". Musiałbym zobaczyć, czy w idencie głównym, który emitują, pojawia się jeszcze napis "Biznes i Świat" na dole ekranu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w idencie głównym nie ma już od dłuższego czasu dopisku "Biznes i Świat".

Skoro zmiana nastąpiła wczoraj to graficy pewnie nie zdążyli przygotować nowych ozdobników i czołówek.

Ponadto Katarzyna Karpa-Świderek różnie dziś mówiła, widać, że zmiana na szybko. A Marek Tejchman leciał po staremu. Ale on pracuje tylko 2 dni w miesiącu.

Aha, dodam, że koncesja z 2013 roku zezwala im na używanie nazwy TVN24 BIS (tak, BIS nie BIŚ) więc formalnie nic nie muszą zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu uzasadniać? Koncesja z 2013 roku zezwala na używanie nazwy TVN24 BIS więc z niczego nie muszą się tłumaczyć.

Może i zezwala, ale wypadałoby chociaż poinformować, że zmieniają nazwę.

Nazwa, oprawa i skróty są dla mnie bez znaczenia. Liczy się zawartość - obecnie najlepsza ze wszystkich PL informacyjnych.

Żeby jeszcze ramówka miała jakąś swoją harmonię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @MrChiquita. W jednym z innych tematów pojawiła się opinia, że ten kanał upada. Nie chcę tam robić offtopu, więc odpowiem tutaj. To jest moim zdaniem nieprawda. Od początku istnienia tej stacji jest ona coraz lepsza. Już na samym początku miała lepsze wyniki niż TVN CNBC, i dalej im rośnie. Chrzest bojowy mieli już w lutym 2014 i sprawdzili się doskonale, co możemy obserwować przy różnych (niestety najczęściej tragicznych) wydarzeniach.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od tego są po części telewizje informacyjne. Dla nich takie tragedie to trochę plus, bo więcej ludzi zaczyna oglądać. I taki TVN 24 wtedy Biznes i Świat mógł się wykazać. Najpierw wydarzeniami na Ukrainie, później zestrzelenie samolotu, zamachy we Francji, wypadek samolotu niemieckich linii czy jakieś incydenty w USA.

 

Chociaż z jednej strony zastanawiam się dlaczego tak media w naszym regionie skupiają się na Europie i USA. O innych miejscach sobie przypominają, jak coś się wydarzy, jak np. ten atak psychola w Australii. Wiem, że dla nas codziennie sprawy Chin, Japonii, Indii, Afryki czy Australii nas by nie interesowały, ale jakieś kwestie polityczne na tle międzynarodowym częściej można by podawać. Z sąsiednich Czech, Słowacji czy niżej też. A nie odświętnie, jak np. wypowiedź premiera Słowacji odnośnie imigrantów. Ale to tylko moje zdanie. Nie każdy musi mieć podobny pogląd na taką [beep]ołę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiesz, na dobrą sprawę można by informować o każdym kryzysie rządowym w Meksyku, wypadku w Kenii czy czymś takim, ale takie depesze wypełniałyby mnóstwo czasu w programach informacyjnych (i to nie tylko kanałów całodobowych dotyczy, ale także programów w głównych kanałach), i dla niektórych byłoby to nudne, bo by uważali "po kiego grzyba mi wiadomość o upadku rządu w Korei Południowej". Ale takie podejście to nie tylko u nas jest, np. wczoraj we włoskiej RAI News 24 poświęcano dużo czasu debacie Republikanów.

 

A jakbyś chciał się o takich tematach zagranicznych dowiedzieć, to oglądaj "Świat według Jacka". Z tego co zauważyłem, to głównie w tym programie znajdują się informacje z innych zakątków świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że o wszystkim, jak właśnie każdy upadek rządu w Meksyku, czy coś. Ale przynajmniej każdy serwis mógłby być różny, a nie czasami nawet przez cały dzień taki sam. Z tymi samymi informacjami, wałkowanymi w kółko. Ewentualnie dodanym czymś, co się pojawi w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czegoś innego wydaje mi się mogłoby być. Nie zawsze musi być cały czas ten sam jedyny i sztywny schemat. Szczególnie w telewizji informacyjnej dotyczącej ŚWIATA, a tutaj możliwości jest sporo wręcz. Nie trzeba być aż tak sztywnym w prowadzeniu, jak i ramówce i informacjach jak telewizjach typu TVN 24/TVP INFO/Polsat News skupionych głównie na Polsce właśnie. Bo jednak czasami po jakichś krótkich kilkuminutowych informacjach z USA czy z innego kraju to średnio się dowiemy. A jak o polityce, to tym bardziej, bo wtedy też trudniej byłoby sobie wyrobić jakieś zdanie. Niby teraz są te prawybory prezydenckie w USA. Niby jest to takie ważne dla świata. Ale nie przypominam sobie, aby gdzieś bliżej, obszernie, dokładnie i konkretnie, oraz bezstronnie zobrazowano nam sytuację polityczną w USA, kto kim jest, jaki wybór mógłby być naprawdę, a jaki przeciwny, co mogłoby być po wyborze np. Trumpa, a co przy Clinton. Krótkie materiały z jakichś "kontrowersyjnych" wystąpień czy informacja po ktoś wygrał w jakimś stanie, to moim zdaniem nie bardzo. Szczególnie, że TVN przecież jest zapatrzony tak w tą Amerykę. Ale pewnie będzie gadania, ale w wieczorze wyborczym i mądrzy eksperci i pewnie zaproszeni politycy będą gadać swoje. Już widzę te nocne wydanie specjalne na TVN 24 także. No nic. Gadać tak o tym co można by zmienić, dodać, odjąć, to sobie możemy. Ale to i tak nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa wygląda tak, że o ile prawybory są interesujące dla USA, to o tyle już w Europie nie jest to aż tak szeroko komentowane (choć i tak np. włoska RAI dość dużo miejsca poświęca tej sprawie). Zgadzam się, że przydałoby się jakoś szerzej to omówić, ale myślę, że taka analiza może pojawić się po "Superwtorku", gdy będzie najwięcej stanów brać udział w prawyborach. Choć możliwe też jest to, że konsekwencje wyboru jednego z kandydatów będą rozpatrywane wtedy, gdy już będzie wiadomo, kto otrzyma nominację. Ale na pewno wieczór wyborczy będzie, i raczej realizować go powinna redakcja TVN 24 BiŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...