Jump to content

Recommended Posts

Stacja TVN nie daje za wygraną. Po tym jak konkurencyjna telewizja Polsat przejęła biznesowy kanał TV Biznes, stacja TVN przyspieszyła prace nad własnym programem o tematyce biznesowej.

O planach uruchomienia kanału biznesowego przez TVN mówiono od dawna. Dzisiaj o pracach nad stworzeniem takiego kanału potwierdził prezes stacji TVN, Piotr Walter.

 

Stacja w naszych telewizorach ma się pojawić jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej pod koniec III kwartału. Powstanie takiego kanału ma umocnić pozycję TVN24 na rynku.

 

żródło:media2.pl 8)

Link to post
Share on other sites

No fajnie, fajnie może być! Na pewno może być lepszy od TV Biznes ale za pewne ten kanał znów pojawi się tylko w N to co nam po tym? Dołączy kanał do N i pare sieci kablowych. Więc co z tego? No, chyba że dołączy kanał również do C+! Możliwe, a jak będą mieli konkurencje z polsatem i ich kanałem TV Biznes więc w CP może się nie pojawić, bardziej prawdopodobne, że w C+. Bo już kiedyś była mowa, że jakieś kanały z grupy TVN mają zniknąć z CP :roll: Ale najbardziej prawdopodobne, że TVN Biznes znajdzie się najszybciej w N!

Pozdrawiam :wink::D

Link to post
Share on other sites

gdzieś czytałem, że TVN Biznes ma być w ofercie wszystkich polskich platform a nie tylko n. Im większa widownia tym lepiej, ale ciekawe gdzie oni umieszczą ten kanał? Przecież TP TVN'u jest już zajęty, dołożenie jeszcze jednego kanału pogorszyłoby bardzo jakość obrazu i dźwięku

Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy będzie FTA

napewno nie będzie FTA a co Ty gadasz TV Biznas przerobić na TVN Biznes :?: Polsat to Poslat a TVN to TVN! zastanów się co Ty piszesz! TV Biznes należy do Poslatu a TVN Biznes to TVN

Link to post
Share on other sites

TVN Biznes zapowiada się ciekawie,szczególnie w kontekście konkurencji dla TV Biznes :) tym samym stacja TVN 24 zlikwiduje część programów biznesowych które ma w ramówce i być może pojawią się nowe propozycje programowe,które zachęcą do oglądania :D

Link to post
Share on other sites

A "Polsat" juz nie udostepnia dosc kanalow ze swojej grupy ?

 

"Polsat 2", "Polsat Zdrowie i Uroda" i "TV Biznes" sa FTA.

"TV4" jest obecna w "Cyfrze" a z "n" leca negocjacje. Duzo wiecej swoich kanalow to "Polsat" niestety juz nie ma. :wink:

Link to post
Share on other sites

W trzecim kwartale tego roku, TVN chce uruchomić kanał biznesowy. Uruchomienie nowej stacji będzie kosztować kilka milionów złotych, a pierwsze zyski ma ona przynieść po dwóch latach. Stacja będzie dostępna na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych, przez Internet i w telefonach komórkowych. TVN nie złożył jeszcze wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na nadawanie nowego kanału.

 

 

Przymierzaliśmy się do wprowadzenia takiej marki od dłuższego czasu. Czekaliśmy, aż polski rynek będzie gotowy – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Piotr Walter, prezes TVN-u. Dodał, że nowy kanał nie zagrozi pozycji TVN 24, choć część jego programów trafi do nowego projektu. – Planujemy podwojenie zatrudnienia w dotychczasowej redakcji biznesowej TVN 24. W nowym kanale ma pracować docelowo 60 osób. Chcemy, by średnia oglądalność dobowa stacji po zapewnieniu sobie dostatecznego zasięgu technicznego wynosiła 100 tysięcy osób – zdradza Roman Młodkowski, szef redakcji biznesowej TVN 24. To on koordynuje prace nad nowym kanałem.

 

Tymczasem do walki o widzów zainteresowanych tematyką biznesową szykuje się konkurencja. Na początku lutego Polsat kupił stacje TV Biznes. Stacja Zygmunta Solorza-Żaka zamierza zainwestować blisko 40 mln zł w poprawę jakości merytorycznej i technicznej kanału. Trwają prace związane z rozwojem kanału i wprowadzeniem nowych elementów. Już w kwietniu widzowie dostrzegą zmiany – mówi Piotr Barełkowski, prezes TV Biznes.

zródlo:Press

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
TVN wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na transmisje satelitarne dla nowego kanału tematycznego, którego oficjalna nazwa ma brzmieć - Biznes TVN. Stacja ma ruszyć w trzecim kwartale 2007 roku.

Kanał ma wystartować w trzecim kwartale 2007 roku na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych, Internecie i w telefonach komórkowych. Prace nad nim koordynuje Roman Młodkowski, szef redakcji biznesowej kanału informacyjnego TVN 24.

satkurier.pl

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Właśnie wspominali o tym na TVN24 :> Gadali że mają ściśle współpracować z redakcją CNBC w Londynie :P

Z takimi ludźmi jak Roman Młodkowski ten kanał ma szanse odnieść duży sukces ;> przejrzewam też że wylądują tam biznesowe magazyny z TVN24 ;p takie jak Firma itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...