Jump to content

wizjaplus

Users
 • Content Count

  1224
 • Joined

Everything posted by wizjaplus

 1. Ja tam lubiłem oglądać kanał INFO DOKUMENT
 2. Jakoś widać prezes UPC nie doi końca wie co się w jego firmie dzieje. W UPC odkodowano BabyFirst TV Boomerang CBeebies Cartoon Network (zakodowany) Comedy Central Da Vinci Disney Channel (zakodowany) Disney Junior FOX JimJam Polsat (zakodowany) Junior Music MiniMini+ (zakodowany) Nick Jr. (zakodowany) Nickelodeon (zakodowany) Nicktoons (zakodowany) Polsat News (póki co wciąż niekodowany) TeleToon+ (zakodowany) Top Kids TVN 24 TVN 24 BiS
 3. Ostatnio TVN 24 BiS nie ma nic wspólnego z ekonomią. Aby wiedzieć na bieżąco co się dzieje na rynkach trzeba oglądać Bloomberg TV. Liczę że Biznes 24 pójdzie w ślady Bloomberga i będzie wartościowych kanałem biznesowym dla ludzie zainteresowanych ekonomią krajową i zagraniczną oraz biznesem w Polsce.
 4. Niestety nie tylko mniejsi nadawcy maja taki problem. Teraz na National Geographic ma lecieć Fabryka Smaku, a leci Gułag. Więc taki problem dotyka i małych i dużych nadawców.
 5. Tutaj możesz sobie podejrzeć co OVIGO TV oferuje: OVIGO TV Jak dla mnie bardzo słaba oferta.
 6. Widzę że nikt nie zauważył zmiany w reemisji kanału francuskojęzycznego TV5 Monde Europe. Od teraz jest nadawany w wersji HD która zastąpiła wersję SD. Szkoda że nie pomyślano nad zmianą kanałów międzynarodowych na wersje HD tj. CNN International Europe, BBC World News Europe, Bloomberg TV Europe, RT News. Do podmiany na wersje HD pozostały też inne kanały jak: Private TV, Ginx eSports TV (przy okazji mogliby podmienić z wersji międzynarodowej, na tą polską), dlaCiebie.tv, NTL, TV Republika.
 7. Miałem na myśli MTV Classic Polska który swego czasu nadawał w Polsce. Jego ramówka była bardzo słaba w stosunku do ramówki jaka jest na MTV Classic UK.
 8. Tylko że MTV Classic UK jest o wiele lepszym kanałem niż MTV Classic Polska.
 9. Czyli UKE wstrzymał zmianę kanału. Stąd te opóźnienia. Wydane pozwolenie zostało cofnięte, lecz nie było oficjalnego info.
 10. Knowledge TV CMT Europe Viva Polska Atomic TV Wizja Sport Wizja Jeden Polonia 1 (pierwsza odsłona) Fox Kids TV Lingua Info Dokument Wojna i Pokój PTV Rondo TV Wisła
 11. Jakos nie chce mi sie wierzyć ze Liberty Global pozostawi sobie tylko UPC w Polsce. Po prostu na razie nie bylo chetnego na ten oddzial UPC. Widac ze minimalnie inwestuje, a ro moze oznaczac ze mimo wszystko szukaja chetnego na sprzedaz UPC Polska. Pamietac nalezy ze swoje udzialy ma tez w PC+. A nie kazdy jest zanteresowany i segmentem kablowym i satelitarnym. A Liberty Global chcialby znalesc klienta na caly biznes jaki prowadzi w Polsce.
 12. Nigdy nie robiłem loga. A tak patrząc na projekty większości osób, to widać że wychodzi im to rewelacyjnie. 👌
 13. Jakby wyglądało logo Polonii 1 (logo używane 1993-1996 i logo 1996-2002) wykorzystując współczesne techniki do tworzenia profesjonalnego loga?
 14. 1. HBO / Canal+ za filmy kinowe. 2. Sundance / Eurochannel / Filmbox Arthouse za filmy niszowe. 3. HBO GO / Netflix - głównie dla seriali.
 15. Po co to samo puszczać na TVN 24 i TVN 24 BiS. TVN 24 powinien prowadzić normalnie program, a wydanie specjalne powinno być na TVN 24 BiS bo to on jest bardziej nastawiony na wydarzenia międzynarodowe. To się nazywa oszczędność, produkcja jednego programu na dwóch kanałach, a opłaty za reemisje brane są zarówno za TVN 24 i TVN 24 BiS. To nie pierwszy raz w taki sposób postępuje TVN. Widać to się opłaca, a operatorzy kablowi dają się rolować na kasę.
 16. Ale są sieci kablowe w których jeszcze jest on dostępny np. Jambox czy Imperium Telekom, oraz wiele pomniejszych sieci kablowych.
 17. Kanał w tym roku zakończy nadawanie. Na poszczególnych rynkach zastępowana jest 24 godzinną wersją HD Viasat History albo Viasat Nature. A tam gdzie już obie stacje nadają w HD po prostu jest wyłączana po wygaśnięciu umowy na reemisję.
 18. Poczekajmy większość ludzi sobie urlop przedłużyła do 6 stycznia. Więc jakiś informacji spodziewać się można dopiero w przyszłym tygodniu . No chyba że już jakieś operator sieci kablowych podpisał umowę i się wysypie z ta informacją wcześniej niż nadawca.
 19. Zamiast 13 HD to wolałby już ten E-Sport HD bo tam więcej aktualniejszej ramówki.
 20. Od nowego roku podwyżki nawet taka Platfoma Canal+ szuka oszczędności. Zysk musi być, bo inaczej co to byłby za biznes.
 21. Abonenci pisali w sprawie Da Vinci i sie udało, wprawdzie w SD ale lepsze to niż jego brak. W sprawie pisania o Trace Urban, niestety już za późno, trzeba było to uczynić zanim kanał zostanie wyłączony. Trace Urban wciąż będzie dystrybuowany w Polsce w sieciach kablowych i IPTV które ważą zainteresowanie Kanały które z zasady nie emitują reklam są droższe, utrzymują się wyłącznie z reemisji (mobile/cable/DTH).
 22. Decyzja nie jest prawomocna więc UPC dalej stosuje te praktyki. https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_max_horizon_kaon.pdf
 23. No ja o tym wiedziałem. bo od razu mu się to rzuciło w oczy. Bo jest do umowy podpięty ów wykaz programów. Przy takich zapisach łatwiej nadawcą wycofywać kanały z polskiego rynku. AMC nie naraziło się UPC jeśli chodzi o współpracę, i mogło wycofać kanał w oferty. UPC nic na tym nie traci. A niestety AMC HD jest droższy niż wycofywany CBS Action, stąd nie ma się co spodziewać takiej podmiany. PS: Czasem UPC lubi zaskakiwać.
 24. Tak UPC się zabezpieczyło w regulaminie przed ewentualnym rozwiązaniem umów: Regulamin świadczenia usług przez UPC Polska: Rozdział VI Usługi Telewizji Kablowej Punkt 2. Dostawca usług zobowiązuje się dostarczać Abonentowi Programy w liczbie nie mniejszej niż Minimalna Liczba Programów w danej Kategorii Programów objętej Umową Abonencką, posiadające cechy wskazane w opisie danej Kategorii Programów. Rodzaj oraz liczba Programów dostarczanych Abonentowi w ramach poszczególnych Kategorii Programów określana jest przez Dostawców usług. Punkt 3. Dostawca usług nie jest zobowiązany dostarczać Abonentowi Programów w ramach Kategorii Programów objętych Umową Abonencką w liczbie większej niż Minimalna Liczba Programów. Oznacza to że zamiast 165 programów UPC może pozostawić 79, a abonent i tak nie będzie mógł zrezygnować z usługi przez końcem umowy. Czyli 86 kanałów mogą wyłączyć oczywiście zachowując minimalną ilość kanałów w każdej kategorii, i abonent dalej będzie płacić tyle samo aż do końca zobowiązania w umowie. Ciekawe czy te zapis w punkcie 3 nie narusza praw konsumenta. Decyzja UOKiK dotyczy tylko punktu 2.
 25. W UPC nie ma czegoś takiego jak kanał gwarantowany. Jest tzw. dostęp do określonej liczby kanałów w danej kategorii programów. Filmy i seriale minimalna liczba 10, a w tej kategorii jest 24. Więc mogą wycofać nawet 14 stacji i abonent nie może nic zrobić bo ilość minimalna będzie zachowana.
×
×
 • Create New...