Jump to content

Frazes

Users
 • Content Count

  1710
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About Frazes

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa
 • Hobby
  Mój aktualnie używany sprzęt satelitarny to: Opticum AX Odin Plus, Golden Interstar XPEED LX2, VU+ Solo2, NC+ (moduł nCAM HD), Cyfrowy Polsat (wersja prepaid - moduł CI).

Equipment

 • Receiver
  Opticum AX Odin Plus, Golden Interstar XPEED LX2, VU+ Solo2
 • Pay TV Operator
  NC+, Cyfrowy Polsat
 • Package
  NC+ MIX, Cyfrowy Polsat oferta prepaid

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Człowiek jakiś czas nie wchodzi na Satkurier.pl i to forum (za dużo różnych innych zajęć sobie ostatnio wymyślam 😀 ), a tu informacja, że ma powstać kanał, którego od zmian w ramówce Polsat News 2 i rezygnacji z tematyki biznesowo-gospodarczo-ekonomicznej bardzo mi brakuje. W przeciwieństwie do niektórych opinii jakie tu zauważyłem taki kanał jest według mnie potrzebny, bo sytuacja w danym kraju zależy wbrew pozorom nie tylko od wydarzeń polityczno-społecznych, ale też w równym stopniu, jak nie bardziej od sytuacji gospodarczej i trochę nie mogę pojąć, że bardziej sensowne według nadawców było przerobienie Polsat News 2, czy TVN24 BiS w kanały powtórkowe od pozostania właśnie przy tematyce gospodarczo-ekonomicznej. Jeśli miałbym coś skrytykować w planach na ten kanał, to tylko fakt, że ruszy dopiero w marcu, bo chciałbym go już teraz oglądać, no i liczę na obecność w NC+, tzn. Platformie Canal+ (ciągle do tej nowej nazwy nie mogę przywyknąć 😀 ) 😀 .
 2. Na stronie nie widzę, albo są gdzieś na niej ukryte informacji na temat wyglądu i funkcji dekoderów, a może "dekoderem" jest w tym przypadku jakaś specjalna aplikacja???
 3. To i tak nie jest źle, bo np. na TVN24 BiŚ HD przepływność czasami spada poniżej 3 Mb/s. i różnicy "na oko" nie widać, chociaż na pewno teledyski w Polo Tv są bardziej dynamiczne od serwisów informacyjnych, czy filmów dokumentalnych 🙂 .
 4. Frazes

  TVP Sport

  To po co te planszowe kanały w ogóle tam są ??? Ja myślałem, że to są te dwa dodatkowe miejsca dla TVP o których się kiedyś mówiło, że nie mogą się zdecydować jaki kanał tam dać (a może to było jedno miejsce ???), a to są "zapychacze" 🙂 ...
 5. Frazes

  Wszystko o TVP

  Ramówek TVP1 lub TVP2 na pewno nie będą rozbijać z powodu tenisa, chyba, że któraś z Polek będzie jeszcze wyżej w rankingu.
 6. Frazes

  TVP Sport

  Aaa, czyli te kanały TVP5 i TVP6 to pewnie są w mux3 (nie sprawdzałem dokładnie, bo wyszukuję DVB-T automatycznie), bo z tego co pamiętam mux3 jest cały dla TVP przeznaczony??? Czyli teraz wnioskując z informacji o przełączeniu TVP Kultura do HD, to pewnie ona zajmie miejsce tych dwóch kanałów testowych??? Szkoda, bo według mnie kanał gdzie można by było dawać dodatkowe transmisje sportowe byłby lepszym wyborem, ale cóż zrobić... Mnie to tak szczerze tak bardzo nie przeszkadza, bo nie jest dla mnie problemem przełączanie się z kanału na transmisję internetową lub ten włoski Super Tennis, ale polscy komentatorzy mogliby się na tenisie pojawiać też tylko w internecie, bo to jednak inaczej się ogląda 🙂 .
 7. Frazes

  TVP Sport

  Argument o wysokich kosztach drugiego kanału jest do zbicia w sekundę, bo właśnie wystarczy dawać nakładające się transmisje w istniejącym już TVP HD i to nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, bo przecież TVP HD, mimo, że emituje powtórki, to na pewno nie leci całkiem z automatu i jakiś wydawca + realizator i tak przy nim siedzą, a obecność w DVB-T też problemem według mnie nie jest, bo mają chyba na MUX 8 jeszcze dwa wolne miejsca na kanały SD (teraz są one zajęte, z tego co pamiętam przez kanały o nazwach TVP5 i TVP6, które emitują plansze graficzne, z zapowiedziami audycji działających kanałów TVP), więc TVP HD mogliby puścić "testowo" w tym miejscu (idąc śladami Polsat News).
 8. Frazes

  TVP Sport

  Tak jak pisałem z moich obserwacji wynika, a oglądam TVP Sport i ich transmisje internetowe dosyć często, że nie zawsze, tzn. w czasie mistrzostw świata w judo, czy podnoszeniu ciężarów kilka razy się zdarzyło, że transmisja była tylko w internecie (chyba, że coś przeoczyłem), a jednak komentatorzy byli, a przy tenisie tak jak wspomniałeś zawsze jak nie jest planowana emisja na kanale, to komentatorów polskich nie ma. Dlatego uważam, że powinni w końcu uruchomić drugi kanał sportowy, bo to jest jednak lekka kpina z kibiców, tzn. czemu jedni mają być ważniejsi od drugich, ale Panu Kurskiemu jakoś się nie spieszy z tym, a przecież choćby właśnie TVP HD czaka na zagospodarowanie w tym temacie, tzn. jak nie chcą to niech go nawet nie przerabiają w drugi pełny kanał sportowy, ale niech dają w TVP HD nakładające się czasowo transmisje. Kiedy jeszcze grała Agnieszka Radwańska, to byli w stanie przenosić transmisje z TVP Sport do TVP HD, ale teraz już im się nie chce... P. S. Wiem, że pewnie to też efekt tego, że TVP HD nie ma w telewizji naziemnej, ale to niech go tam w jakiś sposób wprowadzą (choćby na zasadzie emisji "testowej", jak zrobił Polsat z Polsat News) i po problemie.
 9. Frazes

  TVP Sport

  Mnie w temacie komentatorów denerwuje, że przy turniejach tenisowych, jeśli transmisja leci tylko w internecie i nie ma planów późniejszej retransmisji na kanale mecze są pozbawione polskich komentatorów, a np. przy niedawnych transmisjach z podnoszenia ciężarów lub judo mimo, że transmisja była chyba też tylko w internecie, bez późniejszej retransmisji, to komentatorzy polscy już byli. Czyżby komentatorzy tenisa mieli jakieś super wysokie stawki, że na nich oszczędzają, bo jakoś nie mam wiary, że chodzi o walor edukacyjny, tzn., żeby kibice tenisa uczyli się angielskiego słuchając angielskich komentatorów 🙂 ??? P. S. A jeśli to jednak chodzi o walor edukacyjny, to żałuję, że podobnie nie robią na włoskim Super Tennis, bo z angielskimi komentatorami jednak łatwiej mi oglądać, niż z włoskim, chociaż nie ukrywam, że dzięki temu paru słów po włosku się nauczyłem, tzn. na pewno od 15 do 40 umiem policzyć 🙂 .
 10. A gdyby emisja debaty poszła dodatkowo w głównym TVN lub TTV, to wynik byłby NA PEWNO myślę jeszcze raz taki jak podano, czyli w okolicach 3 milionów, albo nawet więcej, bo to jednak zasięg naziemny.
 11. Frazes

  Wszystko o TVP

  Poddaję pod dyskusję artykuł pod poniższym linkiem🙂: https://satkurier.pl/news/184786/polaczyc-tvp-historie-i-tvp-rozrywke.html Ja jestem zdania, że faktycznie połączenie TVP Historia i TVP Rozrywka w jeden kanał miałoby sens, ale polemizowałbym czy jest potrzeba, aby taki kanał nadawał w HD, bo archiwalne treści przecież nie są w takiej jakości, a to one stanowiłyby największą siłę tego kanału. Ja już kiedyś wpadłem na pomysł (i chyba nawet pisałem o nim gdzieś tu na forum), aby utworzyć kanał TVP Retro, który emitowałby te wszystkie "kultowe" programy, które są często wspominane (np. Teleranek, 5-10-15, Kwant, czy choćby Czar Par, który ma od niedawna nową wersję), ale jakoś nie są emitowane ich pełne odcinki, a przecież chociaż niektóre się na pewno zachowały w archiwach i są nawet zdigitalizowane, skoro teraz prezentuje się ich fragmenty np. w teleturniejach, a nie wieżę, żeby w celu emisji krótkiego fragmentu była wyciągana oryginalna taśma, zresztą pewnie nie mają już w reżyserkach odpowiedniego sprzętu do ich odtwarzania, chociaż kto to wie 🙂 ??? Oprócz tego dajemy do takiego TVP Retro programy historyczne i temat mamy załatwiony 🙂 . Co do kanału dokumentalnego i w jakości 4K, to ja bym właśnie byłbym za połączeniem tego i uruchomieniem na stałe uniwersalnego kanału TVP 4K, bo wtedy można tam emitować wszystko, łącznie ze sportem, więc nie byłoby problemu z zawartością. TVP HD powinien zostać przekształcony w drugi kanał TVP Sport, bo już od dawna widać, że jeden kanał TVP Sport nie pomieści wszystkiego, a już przerywanie transmisji z jednego wydarzenia na żywo, żeby transmitować inne, co się ostatnio zdarza jest zupełnie bez sensu ! TVP Sport Extra (taka mogłaby być nazwa 🙂 ) można by nawet według mnie również umieścić w DVB-T, bo przecież TVP ma chyba dwa wolne miejsca w multipleksie 8, więc na kanał HD wystarczy, zresztą po przejściu telewizji naziemnej na nowy standard emisji miejsca powinno być jeszcze więcej.
 12. Ja też uważam, że to błąd, że debaty TVN24 nie wyemitowano także w TVN lub gdyby ktoś się upierał, że to by nie pasowało do bardziej rozrywkowego charakteru stacji można by to zrobić w TTV, ponieważ i on jest w DVB-T, ale niestety wygląda to tak jak pisałem wcześniej, tzn. wielu zachodzi w głowę czemu propaganda TVP ma taką siłę, a kiedy jest okazja, żeby wpuścić do DVB-T inną "narrację", to Pan Miszczak nie korzysta z okazji do działania... Z drugiej strony TVN odkąd pamiętam próbuje być, jak ja to określam "świętszy od papieża", tzn. jeśli tylko się da unikać posądzeń o stawanie po którejś konkretnej stronie, tylko to i tak nic nie daje, bo i tak jest przecież posądzany o stronniczość.
 13. Teraz jest w ogóle chyba moda na rezygnację z przekazów satelitarnych na rzecz internetowych, zwłaszcza w stacjach informacyjnych, ze względu na koszty, więc wątpię czy poślizgi w transmisji są w ogóle istotne (widź i tak tego poślizgu przeważnie nie zauważy), a w ogóle to też jest jakiś znak czasów, tzn., że przekazy coraz częściej idą właśnie przez internet, a nie przez satelitę i to tylko kwestia czasu według mnie jak platformy satelitarne przestaną być satelitarne 🙂 .
 14. Gdyby helikopter był im potrzebny, to pewnie by wynajęli znowu. Według mnie oni wtedy jak używali helikoptera chcieli się upodobnić do amerykańskich kanałów, które (podobno) transmitują na żywo pościgi policyjne itp., z tymże u nas aż tylu takich wydarzeń (na szczęście) nie ma.
 15. Mi się podoba Polsat News, jeśli chodzi o realizację, bo ciągle wygląda tak, jak wyglądał TVN24 około 10 lat temu, tzn. nie ma aż tyle, albo w ogóle wirtualnej scenografii (jakieś związki zawodowe scenografów telewizyjnych powinny protestować, bo chyba TVN24 nie zatrudnia ich wielu, za to związki zawodowe grafików i animatorów telewizyjnych są na pewno z TVN24 zadowolone 🙂 ) i wszystko jest bardziej naturalne, "swojskie", a z drugiej strony trzeba docenić pracę dziennikarzy TVN24, bo odnalezienie się w tych zielonych pokojach na pewno proste nie jest (tej wirtualnej scenografii według mnie jest w TVN24 przesyt) 🙂 .
×
×
 • Create New...