Jump to content

Frazes

Users
 • Content Count

  1750
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralna

About Frazes

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa
 • Hobby
  Mój aktualnie używany sprzęt satelitarny to: Opticum AX Odin Plus, Golden Interstar XPEED LX2, VU+ Solo2, NC+ (moduł nCAM HD), Cyfrowy Polsat (wersja prepaid - moduł CI).

Equipment

 • Receiver
  Opticum AX Odin Plus, Golden Interstar XPEED LX2, VU+ Solo2
 • Pay TV Operator
  NC+, Cyfrowy Polsat
 • Package
  NC+ MIX, Cyfrowy Polsat oferta prepaid

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Według mnie główny problem z tymi zdalnymi łączeniami i to nie tylko w TVN24 polega na tym, że oni uparcie chcą mieć i dźwięk i obraz rozmówców, tzn. jasne, bo to telewizja, ale ja bym na miejscu wydawców dawał sobie z tym spokój i ograniczył się do połączeń telefonicznych, bo wiadomo, że tu połączenie będzie przeważnie najmniej zawodne, a na obraz dawał zdjęcie danego komentatora z podpisem, albo jakieś fragmenty związane z tematem o jakim mowa i na to belka z informacją kto aktualnie mówi.
 2. Elektroniczna wersja jest o tyle lepsza od papierowej, że można mieć zebrane wydania z wielu lat i nie zajmują one fizycznego miejsca i w każdej chwili można do nich wracać, a do tego np. możemy sobie wszystko powiększać i nie ma problemu drobnego druku 😀 .
 3. To teraz tylko wypatrywać ile osób z rangą "Fan SAT Kuriera" się pojawi 😀 .
 4. Ja też się BARDZO CIESZĘ, że redakcja wróciła do wydań elektronicznych i nieźle to funkcjonuje, bo nie ukrywam, że dzięki temu właśnie wróciłem po latach do lektury także czasopisma, a nie tylko strony internetowej i tego forum i moje propozycje są też właśnie po to, żeby redakcja nie obawiała się publikowania tych wydań elektronicznych, bo jest właśnie myślę wiele osób dla których wydania elektroniczne są najwygodniejsze, nie tylko w obecnej sytuacji, a jednocześnie chcą za nie uczciwie płacić i wspierać redakcję. P. S. Wpadłem właśnie na pomysł, żeby jako dodatkowe podziękowanie dla tych, którzy kupili/będą kupować elektroniczną wersję "Satkuriera" i są na tym forum wprowadzić specjalną rangę, np. "Fan Satkuriera" i żeby ją dostać trzeba by było podać w uwagach do zamówienia swój nick na forum. To drobna rzecz, ale myślę, że dla wielu osób też byłaby czymś miłym i nie chodzi mi wcale o to, że ja osobiście chciałbym taką rangę dostać 😀 .
 5. W moim przypadku też zakup poszedł bez problemu i wersja elektroniczna prezentuje się bardzo fajnie 😀 . Gdyby redakcja zdecydowała się wydawać w podobny sposób kolejne numery (chociaż podtrzymuję oczywiście mój pomysł z osobnym serwisem internetowym o jakim powyżej pisałem), to mam propozycję, żeby o ile to oczywiście możliwe plik PDF dla każdego kto dokonał zakupu był generowany osobno i w ramach małego zabezpieczenia przed kopiowaniem na każdej stronie był umieszczony np. taki tekst: "egzemplarz zakupiony w sklepie Hollex.pl" i w nawiasie numer zamówienia w ramach, którego egzemplarz został zakupiony. Myślę, że to nie naruszyłoby ochrony danych osobowych, bo tylko redakcja mogłaby przecież po numerze zamówienia zidentyfikować od kogo dany plik dokładnie pochodzi, a trochę mogłoby to odstraszyć, gdyby ktoś miał ochotę to gdzieś udostępnić.
 6. Na pewno przeniesienie tradycyjnego papierowego czasopisma, szczególnie w tak nagłym trybie nie jest łatwe i trzeba to dobrze przemyśleć, tak, żeby sprawdzało się to nie tylko w aktualnym czasie, ale i na przyszłość. Ja miałbym taki pomysł, żeby uruchomić po prostu dodatkowy serwis, np. pod adresem www.magazyn.satkurier.pl lub www.e-wydania.satkurier.pl i tam, nawet na bazie tego samego skryptu na jakim pracuje główny serwis (nie wiem czy jest to jakiś gotowy skrypt, czy redakcja sama go stworzyła???) publikować podzielone na osobne "e-wydania" artykuły, które normalnie znalazłyby się w papierowych wydaniach, z tymże za dostęp do danego "e-wydania" trzeba by było zapłacić, np. przy pomocy smsa, po którego wysłaniu dostawalibyśmy też smsem generowany losowo kod, po którego wpisaniu w serwisie mielibyśmy ograniczony czasowo (tyle ile ważny byłby kod) dostęp do danego "e-wydania". W podobny sposób można by było zrealizować nawet prenumeratę, tylko w tym przypadku czytelnik musiałby już założyć osobiste, tzn. podobne jak na tym forum konto, na które by się logował i mógłby przeglądać przez nieograniczony czas "e-wydania" z wykupionej prenumeraty, za którą mógłby już płacić takimi formami płatności, jak przy zamówieniach w sklepie Hollex. Myślę, że uruchomienie takiego dodatkowego serwisu byłoby dużo prostsze i łatwiejsze do wykonania dla redakcji, niż tworzenie od podstaw aplikacji, czy tym podobnych rozwiązań. Pozostawiam mój pomysł do przemyśleń i też mam nadzieję na pozytywne dla wszystkich rozwiązanie sytuacji, bo bez Satkuriera (znaczy głównie bez strony internetowej, chociaż papierowy magazyn też wiele lat temu prenumerowałem, przez jakiś czas) myślę każdemu miłośnikowi telewizji i to nie tylko satelitarnej ciężko sobie wyobrazić życie 😀 .
 7. Przeczytałem właśnie artykuł o limitowanym najnowszym wydaniu Satkuriera w wersji drukowanej i tak sobie myślę czy w związku z tą całą sytuacją koronawirusową, to nie jest właśnie najlepszy moment na powrót do wydań elektronicznych, skoro są te problemy z dystrybucją itp. ??? Jeśli wróciłyby wydania elektroniczne byłoby Wam dużo lżej, bo w ogóle odeszłyby Wam koszty druku i dystrybucji fizycznej, a i samo kupno byłoby łatwiejsze w obecnej sytuacji. Poza tym właśnie wymyśliłem hasło reklamowe: "Satkurier - Twoje bezpieczne okno na świat telewizji satelitarnej !" 😀 . https://satkurier.pl/news/190890/sat-kurier-3-42020-w-limitowanym-nakladzie.html
 8. Frazes

  TVP HD

  Powinni w tej sytuacji przemianować TVP HD np. na TVP Ekstra i zostawić w DVB-T na stałe, bo wtedy mieliby do dyspozycji ewentualnie dodatkowy kanał na pokrywające się czasowo transmisje sportowe i inne programy, zresztą często przecież TVP HD było tak wykorzystywane.
 9. Mi też się podobają ostatnie graficzne zmiany w Biznes24 i faktycznie tak jak ktoś wspomniał czuć tutaj duch TVN CNBC 😀 . Co do loga to przedwczoraj wieczorem zauważyłem bardzo fajne logo Biznes24 (przeźroczyste litery na białym tle), które było wyświetlane w prawym górnym rogu, na obrazie internetowych transmisji w trakcie rozmów i w tym kierunku to powinno iść, jeśli chodzi o stałe logo ekranowe ( (w czasach TVN CNBC pamiętam w logo też były chyba przeźroczyste litery na białym tle i logo było w lewym górnym rogu, a z prawej strony od niego pasek z kursami walut oraz też chyba głównych indeksów). W temacie dolnych pasków, to górny (biały) powinien być przeznaczony na notowania poszczególnych spółek, z tymże przed tym paskiem (z lewej) powinna być nazwa indeksu, z którego spółki aktualnie "lecą" (coś w stylu napisów "kraj", "świat" i "biznes" na pasku TVN24), natomiast na dolnym pasku (granatowym) powinny lecieć różne informacje gospodarcze, a z lewej jego strony powinna być aktualna data i godzina, z sekundami, bo to się nieraz przydaje, jeśli potrzeba ustawić dokładnie zegarek 😀 . Czekam(y) oprócz tego na ramówkę w EPG na satelicie (a jak wygląda EPG Biznes24 w DVB-T???).
 10. Ja wiem, że Conax to całkowicie inny system i że moduły nCAM HD od początku były i cały czas są parowane z kartami i dlatego mnie zaskoczyło, że Biznes24 i tylko on u mnie nie działał. Wyszło w każdym razie, że przyczyna była po ich stronie. Moduł TNK HD i nCAM HD, to jest tak naprawdę to samo. Miło, że nie tylko ja miałem ten problem i mam nadzieję, że u Ciebie też już wszystko działa???
 11. Od wczorajszego wieczora Biznes24 na moim module nCAM HD już działa, ale nie rozumiem na czym to polega, tzn. przecież moduły nCAM HD od początku były i są parowane z kartami, więc ich te zmiany nie powinny dotyczyć, tzn. systemu Conax, chyba, że w nim też coś kombinują, np. podobnie jak z systemem Seca MediaGuard, czyli z wierzchu jest Conax, a pod spodem Nagravision???
 12. Ja ujrzałem Biznes24 po raz pierwszy wczoraj wieczorem, ale nie wiem czy nie lepiej by było, żeby pozostał dla mnie niedostępny, bo to co zobaczyłem, to na razie amatorszczyzna niestety... 1. Logo powinno być dużo mniejsze i zostać przeniesione w prawy górny róg, a tam gdzie jest teraz powinny być wyświetlane kursy walut, kursy wybranych spółek oraz indeksów giełdowych, czyli coś w stylu tego co stosuje Polsat News 2. 2. Na paskach na dole ekranu, powinny być wyświetlane, na górnym aktualne kursy spółek, ze strzałkami informującymi o kierunku zmiany kursu, a na dolnym różne informacje biznesowo-gospodarczo-ekonomiczne. 3. Grafika ekranowa MUSI być wyłączana na czas reklam, bo zakrywa ona część napisów. Na razie mam tyle uwag, ale jak wymyślę następne to na pewno napiszę 😀 . P. S. Dziwię się, że Roman Młodkowski, który stworzył TVN CNBC nie zwrócił uwagi na te rzeczy o jakich napisałem, tzn. to jasne, że w przypadku Biznes24 budżet jest zapewne nieco mniejszy, ale to nie jest wytłumaczenie, bo przecież układ grafiki ekranowej nie zależy od budżetu, tzn. myślę, że technicznie są już teraz w stanie wprowadzić te wszystkie poprawki.
 13. To samo dotyczy prezenterów pogody, tzn. z tego co zauważyłem w tym przypadku grupy 2-osobowe, które zmieniają się co 3 dni są takie: Maciej Dolega i Tomasz Wasilewski, Anna Dec i Agnieszka Cegielska, Maja Popielarska i Tomasz Zubilewicz. Do kompletu brakuje Doroty Gardias i Omeny Mensah, ale pewnie one z jakichś względów zostały pominięte. Nie ukrywam, że mi taki system pasuje, bo z góry wiem kiedy się spodziewać Agnieszki Cegielskiej 😀 .
 14. Poczekam, bo teraz przez tego koronawirusa mają ograniczenia kontaktowe, a poza tym tak jak wspominałeś pewnie jedyne co będą mogli poradzić to ponowienie uprawnień, a tego już kilka razy sam próbowałem. Jutro poniedziałek, więc może technicy wezmą się za robotę 😀 .
 15. Na pewno przy kodowaniu i uprawnieniach technicy się trochę bawili jeszcze przed uruchomieniem Biznes24, bo w artykułach Satkuriera na ten temat była mowa, że czasem test był kodowany, a czasem FTA i jak widać tych zabaw było za dużo i przedobrzyli... Dobrze, źe ja mam pakiet Extra+ na stałe, to może kiedyś się tego kanału doczekam 😀 . P. S. Jako ciekawostkę dodam, że z tego co zauważyłem na liście kanałów mojego odbiornika, to Biznes24 zastąpił stary przekaz kanału Vox Music TV. Pewnie ten bałagan im się też właśnie przez to stworzył, że zamiast ustawiać sobie wszystko od nowa kopiują parametry z kanałów, które kiedyś już na danym transponderze emitowali.
×
×
 • Create New...