Jump to content

Frazes

Users
 • Content Count

  1667
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About Frazes

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa
 • Hobby
  Mój aktualnie używany sprzęt satelitarny to: Opticum AX Odin Plus, Golden Interstar XPEED LX2, NC+ (moduł nCAM HD), Cyfrowy Polsat (wersja prepaid - moduł CI).

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Problem już rozwiązałem na oficjalnym forum OpenATV. Okazało się, że komenda o której pisałem nie zadziałała prawidłowo, bo miałem aktywowany tzw. "sekretny feed" (z "softcamami" itp. 🙂 ) i po jego usunięciu komenda zadziałała, archiver się zainstalował/uaktualnił (nie wiem co dokładnie się działo 🙂 ), po czym przy próbie zrobienia kopii archiwum zip się już utworzyło, chociaż nie wiem czemu nie zawiera ono pliku o nazwie "noforce", bez którego nie startuje przywracanie kopii z pendrive`a, ale skopiowałem ten plik z wcześniejszej kopii, więc teraz już wszystko znów działa (zgłosiłem na forum OpenATV, że tego pliku "noforce" brakuje w archiwum z kopią i mam nadzieję, że to poprawią 🙂 ) 🙂 .
 2. Po najnowszej aktualizacji OpenATV 6.2 pojawił się u mnie problem z wykonaniem kompletnej kopii zapasowej oprogramowania, tzn. teraz ma być ona umieszczana od razu po wykonaniu w archiwum zip, ale u mnie się ten plik zip nie chce tworzyć... Na oficjalnym forum OpenATV ktoś już zgłosił ten problem i tam poradzili mu, żeby zainstalował/uaktualnił składnik o nazwie 7z archiver, przez komendę opkg update && opkg install p7zip-ful, ale u mnie jej wpisanie nic nie dało i dalej kopia mi się nie tworzy... Może tutaj ktoś ma na to rozwiązanie (może np. da się jakoś inaczej zainstalować ten 7z archiver???)??? W ogóle według mnie zupełnie niepotrzebnie chcą pakować tę kopię zapasową do zipa, bo i tak trzeba ją przecież wypakować, żeby przywrócić 😀 .
 3. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Oczywiście ja nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że skoro problem tkwi w skrypcie forum, tzn. jego konkretnej wersji, to jednak łatwiejsza (i pozbawiona dodatkowych kosztów finansowych) byłaby zmiana skryptu na jakiś inny. Oczywiście, żeby wyłonić ten najlepszy potrzebne byłyby testy, tak jak pisał @Mr. Orbita na realnym obciążeniu, ale myślę, że dla nas użytkowników nie byłaby to jakaś wielka niedogodność, zwłaszcza, że w zamian zyskalibyśmy powrót forum do dawnej kondycji 🙂 . Oczywiście zmiany skryptu i zaimportowanie do nich wszystkich danych forum, to nie są dwie minuty, ale nie wiem czy nie lepiej poświęcić czas na to, niż na użeranie się z firmą hostingową, które może nie dać nic konkretnego. Edycja: Na ten moment forum działa u mnie stabilnie, ale to pewnie tylko chwilowy przebłysk, bo dawno mnie tu nie było 🙂 .
 4. Frazes

  TVP Sport

  Kupują coraz to nowe prawa, a o dodatkowym kanale ani widu, ani słychu, przez co coraz częściej przerywają transmisję jednego wydarzenia (odsyłając do internetu) i zaczynają transmisję innego (ja to najbardziej odczuwam oglądając turnieje WTA)... Moim zdaniem powinni bardziej mierzyć zamiary na siły, tzn. nie kupować nowych praw, skoro nie mają gdzie ich emitować. Przecież jakby się uparli to mogliby nawet ten drugi kanał TVP Sport umieścić w DVB-T, tzn. w miejsce TVP Historia, albo tak TVP Historia przebudować, żeby w razie potrzeby móc tam też emitować sport, czyli zrobić takie TVP HD w wersji SD 🙂 . Problem tylko jakby taki kanał mógłby się nazywać??? Może TVP MIX 🙂 .
 5. Czy nastąpiła ostatnio jakaś zmiana parametrów Polsatu Sport News HD, tzn. mi od kilku dni moduł pokazuje na nim komunikat "Sygnał Zakodowany", a wszystkie inne kanały działają??? Mam ofertę pre-paid, pakiet familijny+sport, więc wszystko powinno działać, zresztą Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD i Polsat Sport Fight HD działają bez problemu i tylko na Polsat Sport News HD jest ten komunikat z modułu. Uprawnienia też ponowiłem i nic to nie zmieniło.
 6. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Z tymi zacinkami forum chyba nie jest już tak źle, tzn. ja poprzedni mój wpis w tym wątku napisałem już bez żadnych kombinacji, tzn. konieczności ponownego logowania się itp., więc według mnie widać poprawę sytuacji. P. S. z wysłaniem tego wpisu też nie było problemu.
 7. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Ja CAŁKOWICIE POPIERAM to co napisał @Mr. Orbita, bo jak pisałem wcześniej w tym wątku sam miałem różne doświadczenia (zaprowadziły mnie one do wniosku, że w ogóle trzeba unikać stosowania skryptów php, jeśli tylko się da 🙂 ) i dlatego chciałem jakoś pomóc dzieląc się tym co na ten temat wiem. TRZYMAM KCIUKI, bo jestem na tym forum już tyle lat (chociaż teraz nie piszę już tyle co kiedyś 🙂 ...), że nie wyobrażam sobie, żeby tu nie zaglądać 🙂 ! P. S. SZKODA, że nie da się stworzyć forum na czystych plikach html 🙂 ...
 8. Frazes

  Polsat Games

  Mam nadzieję, że poza rozgrywkami będą tam także recenzje gier, zapowiedzi nowych tytułów, czy np. poradniki techniczne odnośnie różnych problemów z komputerem, bo jeśli to będą same rozgrywki to nie da się tego według mnie dłużej oglądać.
 9. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Wszystko zależy od tego w czym leży problem, tzn. czy winne są niepotrzebnie włączone funkcje forum, bez których można się obejść (dziś zauważyłem, że jest włączona funkcja wysyłania użytkownikom powiadomień, że ich ktoś zacytował - fajne to, ale czy niezbędne???), czy to jakiś atak automatów, którym spodobało się bezustanne wchodzenie na forum, albo może problem jest z serwerem, tzn. np. nie obsługuje on czegoś co aktualnemu skryptowi forum, albo jednej z jego funkcji jest potrzebne (czasem zdiagnozowanie przyczyny takich problemów zajmuje O WIELE WIĘCEJ czasu, niż ich usunięcie, zresztą to dotyczy nie tylko zarządzania stronami internetowymi, ale codzienności używania komputera także niestety...)... Na razie mogę chyba polecić wszystkim moją metodę, czyli po napisaniu treści wpisu w edytorze forum kopiowanie jej do notatnika i wtedy nawet jak skrypt forum odmówi współpracy, to będzie można łatwo próbować wysłać swoją wypowiedź ponownie (inna rzecz, że jak wszyscy zaczną tak próbować wysyłać swoje wypowiedzi ponownie, to forum się jeszcze bardziej zamuli, ale tu muszą właśnie wejść do akcji administratorzy i jak najszybciej spróbować zdiagnozować przyczynę tego zamulania i wdrożyć działania zaradcze, takie o jakich pisałem, albo całkiem inne, tzn. wszystko zależy od przyczyny) 🙂 .
 10. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Niestety tak to najczęściej jest, kiedy chcemy/musimy zainstalować nową wersję jakiegoś programu mając rozpracowaną i będąc przyzwyczajonym do starej, ale zazwyczaj po pewnym czasie się wszystko prostuje i mam nadzieję, że i u Nas na forum tak będzie (dlatego postanowiłem się podzielić powyżej moim drobnym doświadczeniem jak sobie w takich sytuacjach radzić, z nadzieją, że pomogę 🙂 ) 🙂 !
 11. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  To, że "zamulanie" faluje może wynikać z tego, że widząc problemy ludzie po kilka razy próbują wysyłać wpisy itp., albo po prostu jakiś robot, czyli automat zaczaił się na forum i wchodzi na nie co chwila, a to generuje wzrost zużywanej mocy procesora i powoduje właśnie "zamulanie" (to działa podobnie jak na komputerze, jeśli chcemy na nim robić za dużo różnych rzeczy w jednym czasie, np. grać w grę i oglądać film). To musiałby sprawdzić administrator z dostępem do ustawień serwera forum, bo tam na pewno jest wykres w jakich godzinach jest największe zużycie mocy procesora serwera i ewentualnie można ustalić z jakich adresów ip przychodzi ten największy ruch. Skoro nie można wrócić do starej wersji forum, to może jakimś rozwiązaniem byłoby ograniczenie ilości jednocześnie zalogowanych użytkowników, albo/i ograniczenie możliwości przeglądania forum przez użytkowników niezalogowanych (dla nich mógłby być dostępny np. tylko dział z opisem i regulaminem forum). Wiem, że to kłopotliwe, ale to wydaje mi się niewielka cena, za odzyskanie komfortu dyskusji tutaj 🙂 . P. S. Warto też powyłączać wszelkie ponadstandardowe funkcje forum (np. wyświetlanie treści najnowszych wpisów, na stronie głównej), bo to wszystko właśnie też dodatkowo obciąża serwer. Dobra wiadomość jest taka, że przecież nie trzeba tego wyłączać na stałe i jak się sytuacja unormuje można znów włączyć (trzeba po prostu na bieżąco sprawdzać wykres wykorzystania mocy procesora na serwerze i reagować w zależności od sytuacji) 🙂 .
 12. Frazes

  Problemy i błędy na forum

  Ja zauważyłem, że forum działa dużo wolniej i zdarzają się różne komunikaty o błędach od czasu uruchomienia jego odświeżonej wersji (przy próbie wysłania tego wpisu też miałem komunikat o błędzie z kodem 2S119/1, ale już się nauczyłem, żeby przed wysłaniem kopiować treść wpisów do notatnika, tak na wszelki wypadek 🙂 ) . Nie interesowałem się tym szczegółowo, ale pewnie została zainstalowana nowa wersja skryptu, który obsługuje forum i ceną za więcej funkcji, które oferuje jest to, że bardziej obciąża serwer, znaczy wykorzystuje więcej mocy jego procesora itp. (ja też różne takie sytuacje przechodziłem na swoich stronach internetowych i nauczyło mnie to, że czasem lepiej jednak w ogóle nie stosować rozwiązań na skryptach, które działają na serwerze, mimo, że ma się rozumieć zazwyczaj znacznie ułatwiają życie 🙂). Najlepszym rozwiązaniem według mnie (o ile mogę w ogóle doradzać, ze swojego amatorskiego doświadczenia) byłoby albo wykupienie mocniejszego serwera (z większą mocą procesora), albo powrót do starszej (ale sprawdzonej przez lata 🙂 ) wersji skryptu forum.
 13. Ja jestem świeżo po lekturze artykułu "Satkuriera" o tych problemach z modułem CI+ i po pierwsze cieszę się, że na razie nie mam sprzętu do odbioru 4K (ani telewizorów, ani odbiorników satelitarnych), a po drugie, że nie musiałem jednak tego modułu aktywować, tzn. podpisywać na niego umowy (NA SZCZĘŚCIE nie zadziałał bezproblemowo na moich sprzętach 🙂 ), bo kto wie jakie problemy jeszcze mogą z nim wyjść w przyszłości... Ogólnie mam taki pogląd, że zamiast ograniczać i blokować dostęp do treści 4K ich właściciele powinni celowo udostępniać niektóre z nich (np. filmy przyrodnicze) w kanałach niekodowanych, żeby zachęcić ludzi, że jak chcecie więcej to zapłaćcie, a ceny dostępu powinny być tak skalkulowane, żeby pirackie metody nikogo nie zainteresowały (o takim podejściu do tematu była mowa niedawno w artykule "Satkuriera" z testem modułu CI jednej z rosyjskich platform cyfrowych). Dopóki podejście będzie takie, że "cena musi być wysoka, bo to treści premium", to będzie powód do szukania sposobów na złamanie zabezpieczeń, bo będzie na te sposoby popyt i nie pomoże tu nawet całkowita likwidacja modułów CI i kart kodowych, bo i tak znajdą się "magicy" (choćby np. byli pracownicy techniczni platform cyfrowych, albo firm tworzących systemy kodowania), którzy to obejdą, oczywiście za odpowiednią cenę , a najbardziej będą na tym wszystkim tracić uczciwi abonenci, bo to oni muszą, jak widać walczyć o wygodny dostęp do tego, za co przecież zapłacili !
 14. Frazes

  Jaka to melodia?

  Dla mnie też jakoś Norbi jest za bardzo "nakręcony" i nie wygląda to jego prowadzenie fachowo, ale jak ktoś tu już wspomniał nie ma co porównywać jego, który dopiero zaczyna z Panem Janowskim (z czasem Norbi wyrobi się myślę 🙂 ) . Przy okazji mam inne pytanie, bo wyczytałem, że program jest nagrywany w studio numer 5, a kiedyś mi się obiło o uszy, że to to samo studio, w którym kiedyś było nagrywane "5-10-15", albo "Dyskoteka Pana Jacka" (przy jednym z wydań dyskoteki nawet widziałem nazwiska osób, które teraz pracują/pracowały przy JTM, np. montażysta Pan Antoni Parol). Czy to jest prawda ???
 15. Frazes

  E2 Kilka pytań laika

  Wnioskując z daty wpisu, to pewnie dawno już wszystkie opisane problemy rozwiązałeś, ale co do ustawiania sposobu działania klawiszy, to wszystko powinno być w menu Ustawienie/Obsługa & Interfejs/Konfiguracja Przycisków. Ja mam inne tunery (obecnie używam Golden Interstar Xpeed LX2 i Opticum AX Odin Plus), ale akurat w sprawie konfiguracji przycisków wszystko zapewne jest tak samo . W ogóle odkąd używam Open ATV, to też mam mały problem z ustawianiem działania klawiszy, tzn. nie wiem jak mógłbym ustawić, aby po wciśnięciu klawisza INFO wyświetlał się pasek informacyjny (infobar), bo niestety we wspomnianej konfiguracji przycisków nie da się przypisać temu przyciskowi akurat tej funkcji, a przecież to jest jego najlogiczniejsza funkcja (odkąd używam sprzętu satelitarnego, a zaczynałem od Humaxa CI-5100 przycisk INFO wyświetlał właśnie infobar ) . Ktoś wie jak to można w Open ATV ustawić???
×