Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

serwis informacyjny świat (nic z Polski)

A to dlaczego nie z Polski? Wszytko mamy poukładane? I wszystko gra?

I nie sugerujcie się tym, że nie ma w nazwie i w logo tego kanału słowa "Polski"

A co to ma do rzeczy czy mamy poukładane? Kanału z informacjami ze swiata obecnie nie ma na rynku.

Z resztą, komu coś nie gra, temu nie gra. Niektórym nie gra dosłownie nic.

wieczorami by się przydało jakiś program typu dzień po dniu, moze zatytułowany dzień po dniu na świecie. Moze jakaś dogrywka szkła kontaktowego o zagranicy?
Boże tylko nie to!

To że ty nie lubisz programu to nie znaczy że inni lubią i z chęcią by zobaczyli.

Ogólnie widzę że jesteś bardzo sceptyczny co do tego projektu. Obecnie TVN CNBC wieczorami, po zamknięciu sesji właściwie nic nie pokazuje. Właściwie w środku kiedy nic się nie dzieje są powtórki.

 

A tak w ogóle to wg ciebie co taka telewizja powinna pokazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogliby stworzyć "Szkło kontaktowe - Świat", niech tam ludziska dzwonią i narzekają jaki ten Obama-Putin-Cameron-Hollande-Merkel są niedobrzy. Tylko niszczą nam świat swoimi głupimi decyzjami itd. etc. A jak ktoś zacznie o Tusku-Palikocie-Kaczyńskim-Millerze-Pawlaku to go rozłączyć (poprosić o przełączenie kanału na TVN24) i dawać następnego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Bogdan425 nie może wyrazić,że nie chciałby widzieć "szkła kontaktowego BiS". Siedzi dwóch facetów średnia wieku 50 plus, coś mówią pod nosem,ani to mądre,ani śmieszne.

Nie sądzę by kanał bardzo się różnił od poprzednika. Nie będzie drogiej marki CNBC o to chodziło,kanał zapewne przejdzie ewolucję podobną do TV Biznes i będzie mniej ambitny. Nie ma o czym pisać w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to wg ciebie co taka telewizja powinna pokazywać?

Właśnie! Powinni pokazywać i uczyć biznesu. Jak się poruszać i grać na giełdzie. Jak dzielić własne fundusze na wszelakich lokatach, by na nich nie stracić a wręcz zarabiać. Pokazywać jaki wpływ ma polityka na biznes i opatrywać je komentarzem przez ludzi biznesu. Pokazywać wszelkie niuanse, które są sygnałami na przykład dla RPP. W tym z zaognionymi wydarzeniami w świecie, jak na przykład teraz zaognienie chińsko-japońskiego sporu na Morzu Wschodniochińskim itd.

Nie zapominając o kursach walut i ich oprocentowaniach, kursach platyny, złota, srebra, miedzi itp. O gospodarce z całą gębą. W końcu o bogactwie, o pracy, dostatku i biedzie ze wszelkim możliwym komentarzem. Nie jestem mocny z dziedziny finansjery. Ale o tym, przede wszystkim chciałbym ja i pewnie wielu, żeby był ten kanał. A nie kolejną tubą propagandy ze wstawką ogłupiającą coś w stylu szkiełka.

Cytuję @wislok:

Siedzi dwóch facetów średnia wieku 50 plus, coś mówią pod nosem,ani to mądre,ani śmieszne.

Bo jeśli ma być nijak, to po co ta "zmiana" ala "wymiana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że obecny TVN CNBC jest raczej dla profesjonalistów.

TVN 24 bis ma być połączeniem starego CNBC i informacji ze swiata. Kto wymyślił takie coś to neo wiem, ale taki krok podjęli z co najmniej dwóch powodów. Pierwsze to brak kanału informacyjnego w którym można znaleźć informacje ze swiata, obecnie w kanałach informacyjnych to ochłapy ochłapów. Drugie to zapewne niska oglądalność TVN CNBC, zgłasza w godzinach powtórek, albo w momencie gdy leciały same plansze z wynikami.

 

Nie oglądanie szkiełka wiec nie wiecie o co chodzi. Ten program nadawany jest od dawna, ma dużą widownię.

To że nie rozumiecie konwencji programu nie znaczy że musicie się wyśmiewać z oglądających i twórców tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy wyrazić swojego zdania?? Jak nas to nie bawi, żadnej wiedzy czy pożytku nie wynoszę z tego programu to nie mogę tego napisać? Dlaczego takie założenie. Moim zdaniem ekonomia dotyka każdego,warto by ludzie mogli się dowiedzieć jak oszczędzać, w co inwestować, co to są obligacje, akcje itp. o tym wszystkim o czym pisał kolega Bogdan425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jaka wg ciebie to konwencja?? Bo najlepiej nazwać kogoś głupim i że czegoś nie rozumie. Uważam,że można rozumieć konwencję i oceniać negatywnie dany program. Dla was krytyka programu, który lubicie oznacza,że ktoś go nie rozumie. Np. Szymon Majewski mi się podobał,ale jego dawno zdjęli,bo nie chciał wyśmiewać Smoleńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to Ty się naucz co znaczy słowo propaganda

 

"Ogólną zasadą propagandy jest apelowanie do emocji a nie do rozumu" Dlatego propaganda to krótkie słowa powtarzane do znudzenia wpadające w ucho.

Nie pouczaj mnie,bo jesteś laikiem w stosunku do mnie jestem o tym przekonany. Po drugie wiem jak rzeczywistość gospodarcza naszego kraju była przedstawiana w TVN CNBC więc wątpię by coś się zmieniło. Zresztą jakbyś nie zauważył była to aluzja do nazwy i skrótu kanału.

No jak była pokazywana gospodarka naszego kraju może obiektywnie na tle innej pogrążonej w kryzysie europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyrażę swoją opinię : Obecnie mamy TVN24 oraz TTV . Przytaczam tutaj TTV ( stacja społeczno-interwencyjna) bo na TVN 24 jest mnóstwo materiałów o tym : że ulica dziurawa,że chodnik krzywy,że sąsiadka to i tamto ... I tak TVN 24 stał się merytorycznie DNEM (już pomijając stronniczość stacji - ale to stacja prywatna mogą sobie robić co chcą) Totalny brak rzetelnej informacji.Żółty pasek bo "Polityk X się rozwodzi" No ludzie !

 

TVN24BiS jest całkowicie nie potrzebną stacją ponieważ jej tematyka powinna być w TVN24 (i tak kiedyś było na samym początku) a cały charakter społeczny do TTV. Jednak nie krytykuję TVN25BiS gdyż może być ciekawą alternatywą dla stronniczego,zaściankowego TVN24 bo taką stacją jest teraz ...

 

PS Coś słaba promocja nowej stacji ze strony ITI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już czy będzie pasek z informacjami na dole ekranu? Uważam, że przydałby się taki nie tylko z informacjami o akcjach, kursach walut ale też z informacjami ze świata podzielony np. na regiony. Myślę, że TVN24 BiŚ może być ciekawą alternatywą, byleby nie było zbyt dużo sztywnego języka ekonomicznego. Na normalnym TVN24 wiadomości ze świata prawie nie ma. Coraz rzadziej pojawia się żólty pasek z informacją z innych krajów. Nie ukrywam, że chętnie widziałbym coś takiego w nowej stacji. Generalnie, jak dla mnie to powinno być jak najwięcej info ze świata, gospodarka tylko na otwarcie, zamknięcie najważniejszych giełd i kilka razy w ciągu dnia jako rozbudowany serwis informacyjny.

Pomysł z "To był dzień na świecie" bardzo dobry. Pomysł ze "Szkłem kontaktowym" fatalny - uważam, że ten program już dawno powinni zdjąć z anteny. Nudne to i nic nie wnosi. W weekendy mogą pojawiać się filmy dokumentalne i programy tematyczne oraz specjalistyczne nt. biznesu. W tygodniu - powinien być jeden, trwający cały dzień serwis informacyjny - tak bym widział tę nową stację. A jak będzie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już czy będzie pasek z informacjami na dole ekranu?
Tego dowiemy się 1 stycznia. Ale patrząc na to, że stacja ma być wersją ''extra'' TVN24, że logo mają podobne i studio również podobne, to nie zdziwiłbym, jakby oprawa antenowa była taka sama jak w TVN24, tyle, że w innym kolorze.

A co do ramówki, to ona jest już w internecie, każdy może się z nią zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ramówkę i niezbyt dużo ona mówi. Przez cały dzień tylko serowy informacyjne, rano rozmowy z gośćmi, wieczorem jakieś relacje reporterów, później powrót magazynu 24 godziny i na sam koniec podsumowanie dnia w biznesie. Nic szczególnego

 

Zobaczymy co będą reprezentowały te serwisy informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie to, żeby ta stacja nadawała na żywo przez całą dobę. Wiem, że u nas pewnie by się to nie sprawdziło, bo kto by siedział w nocy i oglądał serwisy informacyjne (choć takich osób jest niemało) niemniej świat to jest wiele stref czasowych i zawsze gdzieś coś się może wydarzyć. Cieszy mnie, że wraca magazyn 24 godziny, który zawsze był nowatorski i ciekawy. Mógłby trwać np. dwie godziny i druga godzina byłaby poświęcona ekonomicznemu podsumowaniu dnia. Generalnie, w nowej stacji nie powinno być powtórek albo też mogłyby być, ale tylko w weekendy i święta. To co się dzieje na TVN24 to jest śmieszność - dają nawet "Maję w ogrodzie" - totalna chała.

Chciałbym też więcej żółtych pasków w TVN24BiŚ - najlepszy wariant to ten z brytyjskich stacji informacyjnych (SkyNews, BBC News) - tam pasek żółty (czerwony) przewija się praktycznie przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to marzenia. Jeden TVN24 zmizernieje drugi nieco wydobrzeje. Ale i tak będą podatne na różne schorzenia. Nie przewiduję przełomu. Przełomu, który znacząco coś nowego wniesie. Myślę, że wystrój studia nie będzie jedyną miarą sukcesu.

Każde odstępstwo od powyższego będzie mile postrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...