Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Na jakim % sieci? 2-4-6%? Niech lepiej na HFC zrobią 250-500. Chcą konkurować medialnie z UPC, Orange i INEĄ? Przecież te firmy miażdżą MM pod wieloma względami a marketingowo to już w ogóle. 

1 minutę temu, neuro_wrw_gang_ napisał:

Oni mają infrastrukturę na gigabit? emoji16.png

 

Tak, do gabinetu Prezesa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, killerów dwóch napisał:

Zatem inwestują i się rozwijają. 

 

Bardzo rzadko spotykana opinia na tym forum. :D

 

 

10 minut temu, maxio napisał:

Na miedzi wystarczy DOCSIS 3.1 i gigabit nie jest żadnym osiągnięciem.

 

No nie mów, że MM wprowadza 3.1, bo spadnę z krzesła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to przy takiej zmianie częstotliwości parę miesięcy temu dołożyli Epic Drama i jakiś muzyczny. Ale chyba nie mamy co liczyć na Foxy i NG, choć chyba ktoś niedawno coś o tym pisał...

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maxio napisał:

A myślisz, że po co kupowali pasma od HAWE?

 

Może po to, by jako ostatni ogólnokrajowy operator wprowadzić coś szybszego, niż 120Mb/s? Zresztą, Toya i INEA też już mają. Także MM musi gonić peleton, który jest już ledwie widoczny. Nie mówię o tych śladowych miejscach ze światłowodami MM do domu...

 

 

20 minut temu, neuro_wrw_gang_ napisał:

Za drogie kanały dla nich.

 

To niech zrobią podwyżki dla klientów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w związku z przejęciem przez Disney'a wytwórni FOX i większości ich zasobów na świecie, w tym m.in. kanałów TV, może MM coś dogada się? Ogólnie MM i Disney chyba dogadują się to może kanały NG i Fox również wrócą. Kwestia jest tylko tego, kiedy Disney przejmie nad nimi kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzedni weekend były takie problemy, a w ten na razie nie zauważyłem.

 

 

4 godziny temu, adam2000 napisał:

Może w związku z przejęciem przez Disney'a wytwórni FOX i większości ich zasobów na świecie, w tym m.in. kanałów TV, może MM coś dogada się? Ogólnie MM i Disney chyba dogadują się to może kanały NG i Fox również wrócą. Kwestia jest tylko tego, kiedy Disney przejmie nad nimi kontrolę.

 

Raczej bym na to nie liczył, bo taka duża koncentracja kanałów u jednego właściciela najczęściej pogarsza jeszcze sytuację. Przykładem niech będzie przejęcie Eurosportu przez Discovery. Przy ostatnich negocjacjach dotyczących przedłużenia nadawania tych kanałów w Multimedii pojawiały się plotki, że mogą zniknąć z oferty, ale na szczęście jeszcze zostały. Jednak w ostatnim czasie zniknęły z wielu małych kablówek, bo podobno Discovery tak podniosło ceny, że nie były w stanie tego zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SatZnawca napisał:

Czy wam również zamula dziś internet? Ogólnie to ostatnio masakra z tym netem zwłaszcza wieczorem, nawet filmy na YouTube w HD się nie wczytują...

191986107

120 mb/s według MM...

Kilka tygodni temu były problemy z netem.Ale na szczęście od jakiegoś czasu jest znowu stabilnie.Może prowadzą jakieś prace w różnych częściach sieci stąd pojawiające się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W związku z tym, że przedłużam umowę, chciałbym przy okazji wymienić sprzęt. W tej chwili posiadam dwa dekodery IPS3000. Na jednym telewizorze chciałbym mieć moduł CAM. Jaki polecacie drugi dekoder?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie internetu. Zauważyłem zmianę w pingach do epix'a. Zawsze miałem nie mniej niż 25-27ms. Teraz mam 7ms. Zmiana na bardzo duży plus. Czyżby w końcu wpięli się bezpośrednio?

Pozostałe serwery i punkty wymiany ruchu, do których co jakiś czas robię testy, bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mixiorek napisał:

Odnośnie internetu. Zauważyłem zmianę w pingach do epix'a. Zawsze miałem nie mniej niż 25-27ms. Teraz mam 7ms. Zmiana na bardzo duży plus. Czyżby w końcu wpięli się bezpośrednio?

Pozostałe serwery i punkty wymiany ruchu, do których co jakiś czas robię testy, bez zmian. 

 

A jaki host pingujesz? Multimedia była kiedyś w EPIX'ie (Katowice), ale w sumie takiemu operatorowi może się to średnio opłacać, jak i tak większość z EPIX'a ma także POLMIX, więc lepiej im poszerzać PLIX/TPIX i zgarniać więcej prefixów szerszym łączem z jednego miejsca (taniej wychodzi). Dlatego prawdopodobnie jakiś czas temu zrezygnowali.

 

Obecnie EPIX-KAT:

EPIX-KAT-4DC22-KRS1# show ip bgp 89.231.0.0/16
% Network not in table
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ubinoob napisał:

 

A jaki host pingujesz? Multimedia była kiedyś w EPIX'ie (Katowice), ale w sumie takiemu operatorowi może się to średnio opłacać, jak i tak większość z EPIX'a ma także POLMIX, więc lepiej im poszerzać PLIX/TPIX i zgarniać więcej prefixów szerszym łączem z jednego miejsca (taniej wychodzi). Dlatego prawdopodobnie jakiś czas temu zrezygnowali.

 

Obecnie EPIX-KAT:


EPIX-KAT-4DC22-KRS1# show ip bgp 89.231.0.0/16
% Network not in table

 

epix.pl 

Zauważyłem, że poprawił się też ping z łącza symetrycznego T-Mobile, z którego korzystam służbowo (teraz mam 2ms a był 20-23ms). Także to chyba nie ruchy po stronie MM czy TM ale po stronie EPIXa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...