Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy te prędkości będą dostępne również po HFC? Oby. Cenniki są niby dwa. Jak rozumiem dla osób z dostępem po światłowodzie i pozostałych?

Kolejne pytanie to jaki modem do internetu ma obsłużyć 300, 600 i 1200 po HFC? Cisco EP 3925, który mam na pewno tego nie pociągnie.

 

Ktoś, coś wie? Jakiś znajomy technik MM? Ktoś może podpytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przedłużyłem na 2 lata umowę ze zwiększeniem prędkości z 30 do 120Mb. Od dzisiaj jest już aktywna ta zmiana, ale niepokoi mnie wynik testu prędkości na stronie https://test.mm.pl/ .

O ile download jest w miarę w porządku ok. 100Mb, to upload utrzymuje się na poziomie 2Mb i to już raczej nie jest normalne. 

 

PS: Czy komuś z przedłużających umowę w ostatnim czasie udało się wziąć C+ Select? Wygląda mi na to, jakby się z tego wycofywali. Ja miałem wcześniej ten pakiet, bo był 10zł tańszy od Prestige.

       Teraz we wszystkich ofertach utrzymaniowych, które od nich dostawałem zawsze juz był tylko Prestige.

 

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy może ktoś podać telefon do DUK? Bo dzwoniłem do BOK bez rezultatu.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym poruszyć z kolei zupełnie inny temat. Otóż Multimedia ma jakiś problem z kolportażem faktur papierowych. Do dziś nie mam jeszcze faktury papierowej za listopad. Kilka dni temu dzwoniłem w tej sprawie i automat informował że właśnie mają owe problemy. Uważam, że w związku z tym nie powinni naliczyć odsetek bo to ich wina, a nie moja. Czy ktoś z Was też korzysta z papierowej faktury i jeszcze jej nie otrzymał za listopad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirolop napisał:

Ja chciałbym poruszyć z kolei zupełnie inny temat. Otóż Multimedia ma jakiś problem z kolportażem faktur papierowych. Do dziś nie mam jeszcze faktury papierowej za listopad. Kilka dni temu dzwoniłem w tej sprawie i automat informował że właśnie mają owe problemy. Uważam, że w związku z tym nie powinni naliczyć odsetek bo to ich wina, a nie moja. Czy ktoś z Was też korzysta z papierowej faktury i jeszcze jej nie otrzymał za listopad ?

Chłopie nie marnuj papieru... W XXI wieku papierowe faktury? Nie masz w eBOK dostępnej e-faktury? Jak masz to opłać, wtedy nie będziesz miał żadnych odsetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neuro_wrw_gang_ napisał:

Kino Polska na swoim Facebooku poinformowało o przejściu na HD od poniedziałku. MMP, zapewne dalej będzie w SD.

Multimedia Polska na swoim FB promuje start Kino Polska HD z okazji 15-lecia kanału Kino Polska. W komentarzach na pytanie, czy będzie w MM w HD jest odpowiedź, że tak, od 3 grudnia. Ja z tego rozumiem, że jednak chyba będzie w MM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korni007, nie mam stałego źródła dochodu, bo nie mam stałej pracy, a co za tym idzie, nie chcę płacić przez Internet e-faktury, bo nie aktywowałem w swoim banku możliwości płacenia przez Internet właśnie ze względu na brak stałego źródła dochodu. Mógłbym drukować e-fakturę, ale nie mam drukarki i nie chcę chodzić do kogoś, szukać, kto by mi wydrukował. Demokracja jest chłopie, wolność wyboru. Ktoś woli e-fakturę, bo tak mu wygodniej, ktoś inny papierową fakturę. To, z jakiej ja korzystam to moja indywidualna sprawa. Korzystam z papierowej, bo tak mi jest wygodniej. Dziś w skrzynce pojawiła się już u mnie faktura.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neuro_wrw_gang, dużo ludzi, jak emeryci, renciści korzysta z papierowych. I dlaczego mam płacić odsetki, skoro to nie z mojej winy na czas nie otrzymałem faktury? Takie opóźnienie nastąpiło pierwszy raz. Pisałem, że Multimedia miała problem ogólnokrajowy. Jak się dzwoniło na infolinię parę dni temu to była informacja nagrana, że mają problemy z kolportażem faktur. Dzwoniłem też do technika znajomego i zawaliła firma, która dla Multimedia na czas nie wydrukowała tych faktur. Moim zdaniem, odsetki nie powinny być policzone, a jeśli będą to będzie to nic innego jak [beep]two ze strony Multimedia.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirolop napisał:

Korni007, nie mam stałego źródła dochodu, bo nie mam stałej pracy, a co za tym idzie, nie chcę płacić przez Internet e-faktury, bo nie aktywowałem w swoim banku możliwości płacenia przez Internet właśnie ze względu na brak stałego źródła dochodu. Mógłbym drukować e-fakturę, ale nie mam drukarki i nie chcę chodzić do kogoś, szukać, kto by mi wydrukował. Demokracja jest chłopie, wolność wyboru. Ktoś woli e-fakturę, bo tak mu wygodniej, ktoś inny papierową fakturę. To, z jakiej ja korzystam to moja indywidualna sprawa. Korzystam z papierowej, bo tak mi jest wygodniej. Dziś w skrzynce pojawiła się już u mnie faktura.

 

Nie mam pojęcia, z czego tak naprawdę wynika Twoja prawdziwa niechęć do przelewów i faktur elektronicznych, bo to, co napisałeś, zupełnie nie trzyma się kupy. Przecież od każdej opłaconej faktury na poczcie, w banku, czy tam w jakimś innym punkcie trzeba zapłacić prowizję z 1-2 zł. Przypuszczam, że ta z Multimedii nie jest Twoją jedyną fakturą do opłacania, więc te koszty już się zwielokrotniają. Przypadkiem w Multimedii nie ma jakiejś dodatkowej zniżki za fakturę elektroniczną, zamiast papierowej? Jak się to wszystko podsumuje to się okazuje, że jest to mało opłacalne, a dodatkowo trzeba gdzieś ciągle biegać do okienek, bo przecież faktury z różnych źródeł mają inne terminy płatności, więc za jednym razem się tego nie załatwi. Są przecież darmowe konta bankowe z nieograniczonymi przelewami, gdzie jedynym wymogiem, żeby one był darmowe są jakieś drobne płatności kartą w ciągu miesiąca (np. w moim przypadku jest to 100zł). Jeśli nie dostajesz pensji przelewem, to zawsze możesz skoczyć raz w miesiącu do banku/wpłatomatu uzupełnić sam konto i później robić z tego przelewy. Jakąś kasę tam przecież masz, skoro opłacasz chociażby te multimediowe faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mirolop napisał:

Korni007, nie mam stałego źródła dochodu, bo nie mam stałej pracy, a co za tym idzie, nie chcę płacić przez Internet e-faktury, bo nie aktywowałem w swoim banku możliwości płacenia przez Internet właśnie ze względu na brak stałego źródła dochodu.

Podpowiem ci najlepsze wyjście.

Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce (i w całej UE) musi mieć w ofercie kont osobistych tzw. "podstawowy rachunek płatniczy".

 

Zasady :

- prowadzenie konta gratis,

- wszystkie wpłaty i wypłaty gotówki (na konto i z konta) w oddziale gratis, 

- 5 przelewów (wewnętrznych i zewnętrznych) zlecanych w oddziale gratis, więc idziesz do banku i dyktujesz pracownikowi treść przelewu który musi wykonać za ciebie (np. za fakturę od Multimedii), on to robi za friko a ty nie płacisz żadnej prowizji 5 - 6 zł (jak było to wcześniej),

- wszystkie przelewy przez internet gratis (darmowy dostęp do bankowości elektronicznej), 

- bank nie zmusza do posiadania i używania karty płatniczej, jeśli chcesz to ją bierzesz lub nie.

 

Minusy tego konta :

- nie można posiadać innego konta osobistego w innym banku (typu ROR), ale to żaden minus, bo możesz np. posiadać w innych bankach "konta oszczędnościowe" (w dowolnej ilości),

- nie można debetować konta ani zaciągać pożyczek/kredytów (posiadając "podstawowy rachunek płatniczy"), ale to niewielki minus, bo zawsze możesz się starać o pożyczkę/kredyt w innym banku,

 

Banki nie reklamują w swoich ofertach "podstawowych rachunków płatniczych", bo jest im to nie na rękę (bo zgodnie z prawem UE te konta zawsze będą darmowe). Kto żyje oszczędnie (i nie potrzebuje żadnych innych usług bankowych) to już nigdy nie zapłaci żadnej prowizji za nic. Załóż takie konto w banku do którego masz najbliżej na piechotę i koniec tematu. Potem wpłacasz kasę na konto kiedy chcesz i ile chcesz, a następnie masz 5 przelewów w oddziale gratis i dodatkowo wszystkie robione przez internet gratis.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Morthen napisał:

Od 3 grudnia Kino Polska będzie nadawane w jakości HD. Informacja z oficjalnego profilu na Facebooku.

Pamiętam że w moim mieście Kino Polska była włączona w dniu startu kanału i do tego jako nowy kanał w ofercie. Odkryłem to skanując kanały w poludnie, a start kanału był chyba po południu.

Z tego kresu pamiętam że technicy robili wszystko "aby było" pytałem wtedy technika dlaczego CNN jest stereo,  a kanały muzyczne mono to odpowiedzia¡ł krótko: "przecież nie ma żadnej różnicy".

Do tego najbliższe biuro obsługi 40 km. Więc doszło do pożegnania z firmą kilka lat temu, jednak obserwuję co mówią sąsiedzi.

W moim bloku na 40 mieszkań mają 4 klientów, sąsiadowi kończyła się umowa to sami zaproponowali drugi dekoder gratis do 2 pokoju, jednak znowu: "instalacje robimy we wtorki bo musimy dojechać, szybciej tylko w czasie awarii".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 10:03, mirolop napisał:

Ja chciałbym poruszyć z kolei zupełnie inny temat. Otóż Multimedia ma jakiś problem z kolportażem faktur papierowych. Do dziś nie mam jeszcze faktury papierowej za listopad. Kilka dni temu dzwoniłem w tej sprawie i automat informował że właśnie mają owe problemy. Uważam, że w związku z tym nie powinni naliczyć odsetek bo to ich wina, a nie mCo ma stały dochód do możliwości płacenia przez internet? :) Co to za bank archaiczny  żeby była konieczność aktywowania "płatności internetowych"? To już chyba nazywa się "skarpeta" ?. Nikt tak naprawde nie potrzebuje faktury papierowej! Jedyne co trzeba znać to nr konta do wpłat i kwote a takie coś może przychodzić sms. Z takimi danymi wszędzie opłacisz rachunek. Masz stałą kwote? to jeden kwit do wpłat przez całe 2 lata wystarczy! Powinien być całkowity zakaz wysyłki faktur papierowych.  

W dniu 2.12.2018 o 00:07, strzala napisał:

 

Nie mam pojęcia, z czego tak naprawdę wynika Twoja prawdziwa niechęć do przelewów i faktur elektronicznych, bo to, co napisałeś, zupełnie nie trzyma się kupy. Przecież od każdej opłaconej faktury na poczcie, w banku, czy tam w jakimś innym punkcie trzeba zapłacić prowizję z 1-2 zł. Przypuszczam, że ta z Multimedii nie jest Twoją jedyną fakturą do opłacania, więc te koszty już się zwielokrotniają. Przypadkiem w Multimedii nie ma jakiejś dodatkowej zniżki za fakturę elektroniczną, zamiast papierowej? Jak się to wszystko podsumuje to się okazuje, że jest to mało opłacalne, a dodatkowo trzeba gdzieś ciągle biegać do okienek, bo przecież faktury z różnych źródeł mają inne terminy płatności, więc za jednym razem się tego nie załatwi. Są przecież darmowe konta bankowe z nieograniczonymi przelewami, gdzie jedynym wymogiem, żeby one był darmowe są jakieś drobne płatności kartą w ciągu miesiąca (np. w moim przypadku jest to 100zł). Jeśli nie dostajesz pensji przelewem, to zawsze możesz skoczyć raz w miesiącu do banku/wpłatomatu uzupełnić sam konto i później robić z tego przelewy. Jakąś kasę tam przecież masz, skoro opłacasz chociażby te multimediowe faktury.

 Ten jego bank to pewnie "skarperta bank" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...