Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2018 o 21:18, adam2000 napisał:

Multimedia Polska na swoim FB promuje start Kino Polska HD z okazji 15-lecia kanału Kino Polska. W komentarzach na pytanie, czy będzie w MM w HD jest odpowiedź, że tak, od 3 grudnia. Ja z tego rozumiem, że jednak chyba będzie w MM.

 

      Witam,

    

      A więc okazało się ostatecznie, że jednak ściema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mixiorek napisał:

Prędkości internetu 300, 600 i 1200 od 1 grudnia są jak yeti. Nikt nie widział, nikt nie zna, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle. Słabo.

 

No ja nie wiem jak obecna infra ma to przepchać, jak już na samym brzegu wciąż w godzinach szczytu dają d.. (patrz tpix), a co dopiero przy takich pakietach. Najpierw to niech oni doinwestują w swoje wyjścia na świat, a potem można o czymś takim myśleć (szczególnie tam gdzie mają światło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie się tym martwił nowy właściciel. Jak dla mnie te nowe pakiety od 300 w górę to czysty PR w trakcie sprzedaży by "pudrować syf". Wcześniej umieścili w oficjalnej komunikacji pakiety 250 i 500 dostępne tylko na małym wycinku sieci. A teraz znowu to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Multimedia mieni się trzecią największą kablówką w Polsce (po UPC i Vectra) to powinna reklamować i zapewniać w standardzie (dla każdego abonenta) takie jak oni prędkości internetu. UPC to 150 - 300 - 500 Mb/s, a Vectra to 150 - 300 - 600 Mb/s. Dlatego każda inna (tj. niższa) prędkość w Multimedii to śmiech na sali. Tyle w temacie.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 16:21, ZmusieK napisał:

Nowe pakiety ( prędkości ) internetu oraz cenniki dla umów od 01.12.2018:

https://www.multimedia.pl/Strefa-produktowa/Strefa-Klienta/AktualnosciKonkursy/Aktualnosci/Zmiany-w-Cenniku-Usługi-Multimedia-Internet-Multim

 

A ja przy przedłużeniu podniosłem w środę prędkość neta z 60 do 120 Mb/s. Aktualnie: Minibox +  zmiana na CAM + HD + Filmy i seriale + 120 Mb/s oraz 6 miesięcy Cinemax bez opłat za 45 PLN / m-c przy umowie na 12 miesięcy.

Przy złożonym i zarejestrowanym wypowiedzeniu konsultant poinformował, że nie przysługuje Canal+ i HBO do końca roku bez opłat dla osób przedłużających umowę.

Moduł CAM już zamontowany. Do  końca miesiąca świeci całość oferty. Tak na szybko bez sportowych Polsatów i erotycznych.

Podczas kolejnej rozmowy z DUK odstąpili również od opłaty za aktywację modułu CAM w wysokości 49 złotych.  Teraz tylko pozostaje czekać na fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Netia oferuje np: 900 a nie 1Gb/s. Ssiągnięcie 1,2Gb/s wymaga odpowiedniego portu - 10GbE. Strzelam, że modem, który dostarcza MM pewnie go nie ma :D także osiągnięcie tej prędkości nie jest nawet możliwe. Inną sprawą jest to, że klient też powinien mieć urządzenie obsługujące 10GbE.

Po co oni się na to porwali? Czysty PR. Dali by łącza 300-600 na większym % sieci a nie 1,2Gb/s, którego potencjalnie nikt nie weźmie a jak nawet weźmie to tego 1,2Gb/s nei uzyska nawet w teście.

 

"POCZUJ MOC GIGA SZYBKIEGO INTERNETU
Już od 1 grudnia w Gdańsku i Łodzi jest dostępny nowy Pakiet Internet 1,2 Gb

 

Oferta promocyjna Internetu stacjonarnego w Pakiecie 1,2 Gb Multimedia Polska S.A. ograniczona czasowo oraz dostępna w lokalizacjach, w  których istnieją możliwości techniczne świadczenia usługi w  Pakiecie 1,2 Gb przez Operatora. Oferta dla nowych klientów. Szczegóły oferty w Regulaminie Promocji na multimedia.pl oraz w BOK Multimedia Polska.

Ze względu na specyfikę protokołów komunikacyjnych, karta sieciowa 1 Gb/s  pozwala osiągnąć maksymalną szybkość transferu do ok. 940 Mb/s. Aby w pełni wykorzystać całe pasmo 1,2 Gb wymagane jest podłączenie bezpośrednio do modemu co najmniej dwóch komputerów jednocześnie, z wykorzystaniem portów Gigabit Ethernet."

 

https://www.multimedia.pl/internet-stacjonarny-1_2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, przy przedłużeniu umowy wziąłem za 3 zł miesięcznie "Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna" . Do tej pory miałem modem plus swój ruter wpięty w modem. Ten ruter jest stary i na wifi miałem prędkości około 5 Mbps (internet z MM mam 120) do rutera dodatkowo miałem podłączony tvbox i xbox. 10 grudnia ma przyjechać technik wymienić modem na ten z obsługą wifi, czy one też mają oddzielne wyjścia na kabel aby można było podłączyć boxa i xboxa ? Te wifi z MM wziąłem tylko dlatego, że stary ruter miał słabe wifi. Może jednak bardziej się opłaca kupić nowy ruter i zrezygnować z tego wifi od MM (tu mam umowę na czas nieokreślony w każdej chwili mogę z tego wifi zrezygnować albo go wcale nie montować)? Jeśli kupić ruter, to jaki polecacie ?

 

Odnośnie przedłużenia to mam: Internet 120MB+, telefon stacjonarny Plan Optymalny, Pakiet MaxBox + Pakiet Sport Champions HD + Pakiet HD i 3 miesiące - Pakiet Canal+ Prestige + Pakiet HBO HD Max + Pakiet HBO GO całość za 71 zł i umowa na rok. Chciałem do vectry, ale tam problem bo umowy na rok nie ma (bezterminowo jedynie)  i za platyne + net 150 + eleven chcieli 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router światłowodowy Huawei HG8245H. Teraz już minął rok jak jestem ich abonentem. Myślałem na początku, że i tak będę dokładał do niego swój router, żeby mieć dobre wifi. Pozytywnie się jednak rozczarowałem. Huawei spełnia moje oczekiwania. Internet leci spokojnie do 150 Mb/s a mam 120 Mb/s. WiFi trzyma dobry poziom w całym domu. Nie narzekam. Zdarza się jednak raz na kilka tygodni, że router przymuli, lecz wystarcza wtedy go zrestartować i działa OK. Nie wiem, czy to nie przypadkiem wina grzebania w sieci monterów, którzy ciągle podłączają nowych abonentów..

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mixiorek napisał:

Dlatego Netia oferuje np: 900 a nie 1Gb/s. Ssiągnięcie 1,2Gb/s wymaga odpowiedniego portu - 10GbE. Strzelam, że modem, który dostarcza MM pewnie go nie ma 

 

Nie ma na rynku konsumenckim sprzętu 10gbit.

To co stosuje multimedia i inni operatorzy np. zagraniczni sprzedający prędkości powyżej 1gbit to LAG https://pl.wikipedia.org/wiki/Agregacja_łączy

 

Tutaj masz to ładnie wytłumaczone: https://motorolamentor.zendesk.com/hc/en-us/articles/115010589128

Bez problemu wysycisz 1,2gbit - potrzebujesz tylko drugiej sieciówki w komputerze. Zakładam oczywiście, że użytkownik potrzebujący takiego łącza wie co robi i nie używa routerów soho :)

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, macmaxx napisał:

Zrobili jednak niespodziankę na Mikołaja. Kino Polska jest już w HD. :)

Komu zrobili to zrobili, w Inowrocławiu brak. Mam moduł CAM, przeskanowałem kanały i niema...

(Chyba, że Twój wpis to był w ramach żartu ma Mikołaja...)

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...