Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marivsh napisał:

@MrB oczywiście każdy by chciał mieć taką ofertę jak Ty, ale ja jakoś nie mam przekonania by było to możliwe np. w moich warunkach ;) Ale zobaczymy przy kolejnych negocjacjach. Pozdrawiam również :)

Z tych negocjacji robi się istny cyrk .Pewnie że każdy chciałby płacić jak najmniej,ale różnice w cenach są moim zdaniem zbyt spore.

Jedni mają cenę 90 zł. miesięcznie ,inni 125 zł to ogromna różnica jak na miesięczny abonament za prawie tą samą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśli ceny po negocjacjach będących następstwem wysłanego wcześniej wypowiedzenia pisząc o max 125zł. Można tu też przecież znaleźć wpisy osób zawsze przedłużających umowy bez wypowiedzenia, które płacą 180zł i więcej. To jest dopiero różnica do tych, którzy za pełne pakiety płacą po 90zł. To tak wygląda jakby tamci dotowali tych płacących mało. Można przypuszczać, że gdyby wszyscy płacili po te 90zł za pełne pakiety, to firma już teraz mogłaby się zwijać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 22:10, mixiorek napisał:

Podpowiesz jeszcze PLIX i THINX?

 

PLIX - 46.28.245.18

THINX - 77.79.222.3

 

Niemniej jednak takie pingowanie mija się z celem i w zasadzie to nic nie sprawdza. A już tym bardziej pingowanie IX'ów w którym nie ma naszego dostawcy. Przykładowo czas do THINX'a (w którym nie ma Multi) będzie równie niski co gdyby w nim była bezpośrednio, bo w/w prefix jest widoczny także w PLIX'ie. Każdy z operatorów docelowych może mieć inne preferencje, inną politykę rozgłaszania swoich adresów itd. Załóżmy operator A będąc w EPIXie może mieć wykupiony POLMIX (więc jego adresacje są widoczne również w PLIX,TPIX,THINX itd.), więc pingując jakiś jego adres będziesz miał dobry wynik. Natomiast operator B również będzie w EPIX'ie, ale nie będzie w żadnym innym IXie i nie będzie posiadał wykupionego POLMIXa czego efektem będzie puszczenie ruchu inną, prawdopodobnie gorszą trasą a zatem większy ping. Taka sytuacja jest obecnie jak pingujesz adres EPIX'a, który podałem. Ping jest niski, ale tylko dlatego, że ta adresacja jest rozgłoszona także w pozostałych IXach w których Multimedia są obecne. Większość ludzi, którzy "coś tam" wiedzą źle interpretuje działanie takich punktów wymiany ruchu. Obecność danego operatora w IXie sprawia, że wybrane (nie muszą być wszystkie) adresacje pozostałych operatorów są przez niego osiągalne, ale czy akurat ta droga zostanie wybrana to zależy od wielu czynników. Na pewno polecenie "ping" nie jest dobrą opcją do tego typu testów. Generalnie temat rzeka, miejsca w poście by nie starczyło. Warto się zainteresować BGP i tym jak to wszystko działa - przydatne.

 

Multimedia są w IXach: PLIX,TPIX,DECIX

Ruch tranzytowy (global) idzie przez: COGENT,TATA

Mają też private peeringi, ale to jak każdy.

 

Nawiasem... Jak to na jesień przystało, overselling daje się we znaki. Weekendzik, godziny szczytu i zapchany port w TPIX MM: 

 

154230159212155_1542107100_1541847900.pn

 

Klasyk.

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj kilka programów w końcu nadawanych jest w HD, min: Carton Network, TV4, TVP info, Pulsy, Polsat Film i jeszcze kilka innych ale tak na szybko nie podam konkretnie jakie jeszcze. Do tego doszedł Eleven 3 HD. Czy coś więcej to nie patrzyłem dokładnie ale jest dużo lepiej.

Odnośnie internetu to coś jest na rzeczy od kilku dni bo zamula strasznie. Wczoraj wieczorem pobieranie miałem ok 3 Mb i wysyłanie 1,5 Mb jak sprawdzałem na speedtest.pl. Wyłączyłem na 5 minut urządzenie od MM i polepszyło się na ok 35 Mb. Też bez szału bo internet mam 60 Mb zgodnie z umową.

 

Edytowane przez farciarzgilmore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że coś muszą zrobić,skoro nie udała się dwukrotnie sprzedaż MM. Konkurencja jest duża,ludzie kupują coraz nowocześniejsze i wielkie telewizory i tkwienie w obrazie 576i i 1080i nie zwiększy ilości nowych klientów. Tak jak likwidują analog,tak powinni odejść całkowicie od SD, zostawiając tylko te kanały które nie nadają w HD, np.TVP Kultura czy Kino Polska. To już nie te czasy,że ludzie zadowolą się byle obrazem i dżwiękiem. Nowoczesny, 50 calowy TV ze SMARTem i 4K można już kupić za 3tys.zł, a więc jest w zasięgu większości rodzin. Na dodatek 50 rat 0%. Ale do tego musi być baza nadawcza.Po pierwsze internet.I tu na szczęście jest Player,Netflix i inne gdzie materiał 4K można obejrzeć nawet za 0 zł. Po drugie tradycyjna telewizja,najczęściej kablowa, która musi sprostać nowym wezwaniom i nadawać wyłącznie w HD i 4K. Przoduje tu UPC i NC+ ale też nie do końca. Czekam na likwidację SD z naszej kablówki i łapię się na tym , że częściej oglądam filmy z aplikacji internetowych(oczywiście HD) niż z tradycyjnej telewizji. Szanuję wzrok i nerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się ostatnio dzieje w godzinach szczytu na styku MM z TPIX to dramat

 

AS21021_last_10800_20_11_2018.png

 

No, ale jak zakładam to jakiś dobry admin próbuje z "[beep]a" coś wyrzeźbić, o czym świadczy ten nagły spadek po 21:00. Nie chce mi się szukać, co tam w BGP namieszali w tej chwili, żeby to rozluźnić (nie sądzę, aby to było rozwiązanie trwałe), ale praktycznie codziennie jest taki cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 21:07, Przemkus napisał:

Czy ktoś się orientuje, czy TVP ABC ma okno otwarte, czy wszedł do niższych pakietów?

Dzwoniłem w tej sprawie do MM. Pani nawet nie wiedziała, że mam to w Superboxie odkodowane. Oczywiście nic nie wiedziała w temacie. Totalna niewiedza i niekompetentność obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Vectra i Multimedia wróciły do rozmów o przejęciu 

 

23 LISTOPADA 2018, 21:24

ŁUKASZ DEC

 

– Dostaliśmy informację od przejmującej spółki, że Vectra i Multimedia Polska porozumiały się co do kontynuowania procesu związanego z zamiarem koncentracji– poinformowało nas biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd jest zainteresowany sprawą, ponieważ na wniosek Vectry rozpoczął już badanie fuzji.

– Wniosek o akceptację transakcji nie został wycofany. W związku z tym badanie jest nadal w toku – informuje UOKiK.”

 

https://www.telko.in/vectra-i-multimedia-wrocily-do-rozmow-o-przejeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego się tu cieszyć? Jakość(bitrate) kanałów podobne albo nawet gorsze niż w Multimedii, oferta podobna, parowane karty i ceny z kosmosu. W UPC oczywiście jeszcze drożej, ale tam przynajmniej jakość i oferta dużo lepsze. Ta promocja dla nowych, którą UPC zrobiło z okazji Czarnego Piątku, to już jest  blisko akceptowalnych cen. W mojej skrzynce znalazłem ulotkę Multimedii dla nowych klientów: Internet 120Mb + Maxbox za 59zł na 2 lata. Były już w ogóle kiedykolwiek tak niskie standardowe ceny? Ja osobiście sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"by dostać zgodę UOKiK, firmy będą musiały pozbyć się części biznesu Multimediów. Urząd już wyliczył, że działalność kablówek pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują o klientów szerokopasmowego internetu stacjonarnego."

 

http://rpkom.pl/artykul/1384925.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...