Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Kończy się umowa. Wypowiedzenie złożone, a ze strony MM żadnej oferty. Zadzwoniłem do BOK i to co mogą zaoferować:

opcja 1: 60MB Net, SuperBox, Multiroom, PVR - 75 zł.
opcja 2: sam internet 60MB - 49 zł.

opcja 3: sam internet 120MB - 63 zł.

Trochę słabo, biorąc pod uwagę, że dotychczas za pierwszą opcję płacę 66 zł.

 

Brać ich jeszcze na przeczekanie i czekać na telefon z DUK? Umowa obowiązuje mnie do końca listopada. W najgorszym wypadku podpiszę nową umowę na sam internet 120MB za 49zł (zgodnie z ofertą na stronie multimedia.pl). Pytanie tylko, czy od razu po rozwiązaniu umowy będę mógł podpisać nową umowę na warunkach promocyjnych? Doszło do tego, że nowy klient ma lepsze oferty niż ten z 15 letnim stażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mixiorek napisał:

DO EPIXa?

A plix.pl thinx.pl tpix.pl?

 

U mnie do TPIXa kiedyś był też około 7-9ms. Potem coś zmienili ruch idzie przez Frankfurt i mam obecnie ~42ms...

 

Nie należy pingować stron IX'ów tylko konkretne hosty widoczne na przełączniku.

epix.pl - strona epixa schowana za cloudflare (w rezultacie pingujesz cloudflare, a nie sam epix) - CF używa anycastu, więc możesz odbierać odpowiedzi z Hamburga, Wawy i wielu innych lokacji.

tpix.pl - strona jest na adresie rozgłaszanym tylko przez AS5617, który z samym IX'em wiele wspólnego nie ma + prawdopodobnie stoi w DC w Łodzi, a nie Wawie. Multimedia nie ma płatnego tranzytu do TPNET'u (z czego należy się cieszyć), więc ruch leci przez Frankfurt. Nie ma to jednak nic wspólnego z funkcjonowaniem samego ruchu IX.

 

Dobre testowe IP:

EPIX - 94.246.169.77
TPIX - 46.134.192.90

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trafić na mądrego człowieka :)

 

Badanie 94.246.169.77 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 94.246.169.77: bajtów=32 czas=12ms TTL=57
Odpowiedź z 94.246.169.77: bajtów=32 czas=12ms TTL=57
Odpowiedź z 94.246.169.77: bajtów=32 czas=13ms TTL=57
Odpowiedź z 94.246.169.77: bajtów=32 czas=13ms TTL=57

Statystyka badania ping dla 94.246.169.77:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 12 ms, Maksimum = 13 ms, Czas średni = 12 ms

 

Badanie 46.134.192.90 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 46.134.192.90: bajtów=32 czas=8ms TTL=121
Odpowiedź z 46.134.192.90: bajtów=32 czas=7ms TTL=121
Odpowiedź z 46.134.192.90: bajtów=32 czas=8ms TTL=121
Odpowiedź z 46.134.192.90: bajtów=32 czas=7ms TTL=121

Statystyka badania ping dla 46.134.192.90:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 7 ms, Maksimum = 8 ms, Czas średni = 7 ms

 

Podpowiesz jeszcze PLIX i THINX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pukus napisał:

Za full pakiet plus multiroom plus internet 150 mb wcześniej płaciłem 180 zł, teraz zaproponowali 125 zł i nie chcą zejść niżej... Brać?

A ten Full pakiet to co zawiera? Bo jeżeli to jest faktycznie wszystko to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrB napisał:

To co mam w podpisie 90PLN

Wszyscy wiemy, że masz taką ofertę, ale zrozum wreszcie, że nie każdy taką dostanie. Pełna oferta za 120 zł to przecież cena nieosiągalna w żadnej innej kablówce czy satelitach (gdzie na dodatek jest wybór albo C+, albo Polsaty), dlaczego MM miałaby dawać niższą cenę, np. w miejscach, gdzie poza satelitą nie ma konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marivsh napisał:

Wszyscy wiemy, że masz taką ofertę, ale zrozum wreszcie, że nie każdy taką dostanie. Pełna oferta za 120 zł to przecież cena nieosiągalna w żadnej innej kablówce czy satelitach (gdzie na dodatek jest wybór albo C+, albo Polsaty), dlaczego MM miałaby dawać niższą cenę, np. w miejscach, gdzie poza satelitą nie ma konkurencji?

Witaj,

Nie ma co się denerwować :)

Podaję info jako przykład a nie sztywne warunki dla wszystkich.

Widać w profilu moją lokalizację, w której jak już pisałem oprócz Netii

nie ma żadnej konkurencji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MrB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MrB napisał:

Witaj,

Nie ma co się denerwować :)

Podaję info jako przykład a nie sztywne warunki dla wszystkich.

Widać w profilu moją lokalizację, w której jak już pisałem oprócz Netii

nie ma żadnej konkurencji.

Pozdrawiam.

 

To nie kwestia zdenerwowania, ale za każdym razem jak ktoś pyta "ile za to", to Ty wypisujesz ile płacisz za wszystko, tworząc w ludziach wizję faktury za grosze. Niestety to tak nie działa u wszystkich. Ja po 5 telefonach z DUKiem płacę mimo wszystko więcej niż Ty, na dodatek za mniej niż masz, więc albo trafiałem na beton, albo moja wina, że zgodziłem się na warunki 2 dni przed końcem umowy, zamiast czekać na ostatni dzień. Najbardziej realny wydaje mi się jednak argument, że MM doskonale wie ile może zaproponować klientowi w danej lokacji, wiedząc, że ten nie zrezygnuje z ich usług, bo w innej sieci/satelicie i tak nie dostanie takiej oferty. Oczywiście mogę się mylić, jednak gdybym miał możliwość uzyskania choć podobnej oferty do tej co mam u innego operatora, to pewno bym szedł w zaparte w negocjacjach, mówiąc do pani w słuchawce "MrB z forum ma za 90 zł to ja też chcę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marivsh napisał:

 

To nie kwestia zdenerwowania, ale za każdym razem jak ktoś pyta "ile za to", to Ty wypisujesz ile płacisz za wszystko, tworząc w ludziach wizję faktury za grosze. Niestety to tak nie działa u wszystkich. Ja po 5 telefonach z DUKiem płacę mimo wszystko więcej niż Ty, na dodatek za mniej niż masz, więc albo trafiałem na beton, albo moja wina, że zgodziłem się na warunki 2 dni przed końcem umowy, zamiast czekać na ostatni dzień. Najbardziej realny wydaje mi się jednak argument, że MM doskonale wie ile może zaproponować klientowi w danej lokacji, wiedząc, że ten nie zrezygnuje z ich usług, bo w innej sieci/satelicie i tak nie dostanie takiej oferty. Oczywiście mogę się mylić, jednak gdybym miał możliwość uzyskania choć podobnej oferty do tej co mam u innego operatora, to pewno bym szedł w zaparte w negocjacjach, mówiąc do pani w słuchawce "MrB z forum ma za 90 zł to ja też chcę" ;)

Moje zdanie natomiast jest takie, iż to kwestia negocjacji i stażu klienta w MM.

Jak wspomniałem powyżej oprócz MM mam tylko Netię jeśli chodzi o konkurencję.

@Marvish dla Twojego spokoju postaram się nie udzielać w kwestii wynegocjowanych warunków.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...