Jump to content

Recommended Posts

Nie sądzę by właściciele posunęli w swoich złych decyzjach aż tak daleko. Nadal MM ma to co jest najcenniejsze czyli nas, klientów.

Edited by mixiorek

Panowie takie pewnie głupie pytanie, ale co tam. Niedawno przedłużyłem umowę na internet w MM. Oferta mnie zadowoliła bo podwoili mi prędkość do 120 MB i jednocześnie obniżyli opłatę do 30 dyszek. Więc się skusiłem. Przez telefon konsultant uprzedzał że prędkość 120 to jest max, a oni rzekomo gwarantują minimalną wartość na poziomie 70% podanej prędkości, czyli jakby nie liczyć trochę ponad 80 MB.

Od weekendu o różnych porach dnia i nocy z ciekawości robię te dostępne w internecie speed testy (wiem że nie jest to do końca precyzyjne), nic innego w tym czasie nie jest podłączone do neta. Nie udało mi się jeszcze ani razu przekroczyć 30 MB prędkości pobierania. Fakt że robię to na laptopie podłączonym do routera przez wifi. Nie mogę znaleźć kabla by podłączyć lapka bezpośrednio do modemu. Czy to możliwe by przez wifi przy maksymalnym zasięgu aż tak obniżało prędkość, czy też z sygnałem od operatora jest jednak coś nie tak?

Edited by bobo235

Obstawiam na 90% winę po stronie WiFi. Wpinaj kabel i zrób test. Kartę w laptopie masz 1GB? Pamiętaj o kablu >100Mb/s.

Godzinę temu, bobo235 napisał:

Nie udało mi się jeszcze ani razu przekroczyć 30 MB prędkości pobierania. Fakt że robię to na laptopie podłączonym do routera przez wifi. Nie mogę znaleźć kabla by podłączyć lapka bezpośrednio do modemu. Czy to możliwe by przez wifi przy maksymalnym zasięgu

Potrzebujesz sprzęt zarówno operatora jak i swój w standardzie AC aby wysycić 120mbit radiem.

Góra 5ghz ac, dół 2.4ghz

Clipboard.jpg

23 godziny temu, Pukus napisał:

Coś słyszałem, że niebawem całkowicie wyłączą analog, więc może będą nowe programy? Jednak się nie łudzę.

Poruszyłeś ciekawy temat. Byliby pierwszą siecią całkowicie bez analogu. No i kupę miejsca na nowe programy DTV. Skąd masz takie wieści ?

W dniu 4.11.2018 o 15:59, korni007 napisał:

Czy na chwilę obecną oplaca się brać tv z MM? Brakuje im sporo kanałów chociażby BBC Earth, Polsatu 2 w HD,no jednym slowem mnóstwo tego jest a oferta nie porywa. Czy Vectra nadal przymierza się do przejęcia,czy jednak się rozmyślili?

Jak widzę takie wpisy to aż mnie nosi. Ile płacisz za swój abonament? 180zł? 150zł? 130zł?

A co cie nosi? Zresztą pytanie już nieaktualne. Ich oferta to niestety padaka, brak BBC, nat geo, i innych stanowczo mnie odstrasza. Fajnie natomiast ze nie parują kart, i można używać ich we własnym tunerze.

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Poruszyłeś ciekawy temat. Byliby pierwszą siecią całkowicie bez analogu. No i kupę miejsca na nowe programy DTV. Skąd masz takie wieści ?

Dzwonili w sprawie przedłużenia umowy, mówili, że niebawem będzie wyłączony analog

Widzisz, bo w CP są tylko promocje świąteczne, a w Multimedii promocja trwa przez cały rok ;)

Edited by strzala

Wczoraj dostałem takiego sms'a od MM:

13.11.2018 nastąpi zmiana czestotliwosci nadawania kanałów cyfrowych. Prosimy o ponowne wyszukanie kanałów...

ktoś coś wie o tym? Może coś dołożą przy okazji?

Ja info o zmianie częstotliwości programów otrzymałem dziś. Więc coś jest na rzeczy.

Zmiany... Może pozmieniają częstotliwości kilku kanałów, może usuną jakieś analogowe. Nowych programów nie spodziewam się

Pytanie zasadnicze: Robi7 i Taucher, czy jesteście po redukcji analogu? Ile obecnie macie kanałów analogowych?

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Właśnie sprawdziłem i... eureka. Z 33 zostało 10 ( w tym 1 planszowy). Na pozostałych jak na zdjęciu. To dlatego ta zmiana częstotliwości.
Uprzedzając pytanie - poprzednia redukcja analogu i wprowadzenie pełnej oferty cyfrowej miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku.6bea209bad5153c5b3375203fa1d2c60.jpg

Na kanale planszowym info wykaz dostępnych kanałów analogowych.
Nie jest tu ujęty kanał TOYA TV, który u mnie jest także dostępny.0ee5829bcd5e273de2958d1ff7bf3e23.jpgfce5ecee0378a685b37a4b7908ebf23e.jpg

Może podmienią kanały "pseudo HD" typu Super Polsat, czy TV 6 na normalne HD?