Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Michaelis napisał:

Włącz klienta FTP, wyślij duży plik i obserwuj. Operatorzy się cieszą, bo klientom wydaje się, że mają więcej niż płacą, pracowałem kiedyś w lokalnej firmie i wiem jak działa modem na sieci HFC. Plik konfiguracyjny ma zaszyte sztywne wartości download/upload i koniec. Przez protokół http bardzo często idzie przekłamanie. Operatorzy stosują różne rozwiązania, pamiętam takie jedno, dzięki ktoremu ilość reklamacji z niskim transferem spadła nam o 30% :), bo testery zawsze pokazywały, więcej niż klient miał ale to było tylko chwilowe przyspieszenie ;). Nie będę was przekonywał na siłę, fajnie że macie więcej niż na umowie ;). Paradoksem jest to, że jak będzie mniej to też nic nie możemy zrobić - nowy przepis KE, ISP podają widełki.

Kolega dobrze prawi. Wszelkie pomiary są nie do końca wiarygodne. Prawdziwe prędkości wychodzą przy pobieraniu/wysyłaniu dużych plików. Dlatego tak jak napisał kolega wyżej lepiej brać szybsze łącze "z zapasem". Co do jego wykorzystania - tak jak TV nigdy nie będzie za duży, tak łączenie nie będzie "za szybkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, thommy18 napisał:

Piszesz dużo i niby mądrze. Widać, że zamiast wychować się na świecie to wychowałeś się na uczelni. Potrafisz zdefiniować pojęcie "telewizja linearna" ?.

Ja znam kablową, naziemną, satelitarną, polską, zagraniczną. O linearnej nigdy nie słyszałem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja   

"Istnieją różne kryteria typologii telewizji. Do najczęściej wskazywanych można zaliczyć podział telewizji : (...) ze względu na kanały dystrybucji : (...)

  • telewizja linearna (tradycyjna)  ....... tłumaczenie na polski : platformy satelitarne, kablówki, TV naziemna.
  • telewizja over the-top ....... tłumaczenie na polski : terminem telewizja OTT (Over-The-Top) określa się sposób transmisji poza tradycyjnymi kanałami dystrybucji,                                                                                                                     jakimi są telewizja naziemna, satelitarna, kablowa. Przykładem telewizji OTT jest np. Netflix.
21 godzin temu, thommy18 napisał:

Ja nie jestem osobą starszą mam 35 lat i oglądam stacje premium jak Canal+, HBO GO i inne jak na przykład Discovery Channel, Discovery ID, TVN Turbo.

Mam rozumieć, że za 7 lat nie będę mógł oglądać TV bo mi internet światłowodowy zabroni ?

Co oglądasz prywatnie to mało kogo interesuje. Dla operatora/nadawcy/właściciela biznesu liczy się to jaka jest ogólna oglądalność danego "kontentu".

Pisałem, że platformy satelitarne padną oraz że płatna linearna telewizja powoli się kończy, a na pewno bardzo traci na znaczeniu. Zjazd w dół nieuchronny.

Kablówki nie odnotowują realnego wzrostu abonentów usług DTV. I nigdy już nie odnotują. Chyba, że zaczną wciskać pakiety DTV za friko do usługi internetu stacjonarnego.

UPC już to zresztą robi. Pakiet podstawowy DTV (34 kanały, w tym 23 w jakości HD) daje każdemu za friko do internetu 150 Mb/s (w umowie na 2 lata).

 

Z kolei rynek reklamowy w internecie zbiera coraz większą kasę od reklamodawców i przewyższył tradycyjny rynek reklamowy telewizyjny https://www.money.pl/gospodarka/internet-gora-po-raz-pierwszy-na-polskim-rynku-wydatki-na-reklame-w-internecie-wieksze-od-telewizyjnych-6420836375042177a.html

Reklamodawcy idą głównie tam gdzie potencjalny konsument masowo gapi się w ekran i łyka reklamy, a nie tam gdzie jakiś tradycyjny kanał telewizyjny ma oglądalność na poziomie 0,2 % czy nawet 0,02 % (tj. na poziomie liczebnym jednej malutkiej wioski w Polsce).

 

Bezpłatna naziemna DVB-T utrzyma się jeszcze przez wiele wiele lat, bo zapewnia stacjom wielkie wpływy z reklam. Będzie się rozwijała i modyfikowała.

Za 3 lata (podobno w połowie 2022 roku) wejdzie do Polski DVB-T2 i wtedy płatni operatorzy jeszcze bardziej zawyją z rozpaczy. 

 

Natomiast bezpłatne oraz płatne serwisy video puszczane drogą internetową (typu Netflix) rozwijają się i będą konkurować między sobą globalnie.

A w Polsce największe wzięcie ma serwis CDA. Bije na łeb wszystkie inne (nawet zagraniczne działające w Polsce) jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników.

21 godzin temu, thommy18 napisał:

Zastanawiam się kiedy na polskich uczelniach pojawią się znowu mądrzy wykładowcy, którzy będą uczyć mądrych rzeczy, zamiast tego, że telewizja zniknie, papierowy pieniądz zniknie, samochody znikną, a ludzi zastąpią maszyny.

Sam sobie tworzysz pytania i dylematy egzystencjalne. Jak lubisz to zastanawiaj się nad nimi dalej.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Gdyni też pojawiła się nowa aktualizacja dla dekoderów (chodzi o tą, która rzekomo była koło 28 sierpnia)? Ja u siebie nic nie zauważyłem, a resetowałem nawet dekoder. Generalnie od kilku dni nie działa mi catch up i wywala błąd E01. Ogólnie po tej aktualizacji wszystko się piep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego to zależy czy dostajemy umowę terminową na rok czy 2 lata ?  Od widzimisię konsultanta ? Ceny ? Innego problemu ?  Bo w większości przypadków mnie udaje się tylko na rok. Na pytanie o 2 lata odpowiedź przeważnie brzmi : w tej promocji nie ma takiej możliwości. No i godzę się na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy negocjowałem był to mój pierwszy punkt negocjacyjny. Wtedy było widmo przejęcia przez UPC. Zaczynałem od tego, że możemy rozmawiać o przedłużeniu tylko gdy dostanę umowę na 24 miesiące. Inaczej mnie nie ma i podtrzymuje przesłane wypowiedzenie. W powodach pisemnego wypowiedzenia wpisałem to też jako rzecz nr 1. Potem konkurencję, która u mnie jest, braki w ofercie MM, niskie prędkości netu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC powoli wycofuje ze swojej oferty internet 150 Mb/s. Widać to po ich stronie internetowej.

Za max. kilka miesięcy opcja ta ostatecznie zniknie z ich oferty. Teraz sprzedają przeważnie 300 Mb/s - 500 Mb/s - 1 Gb/s (głównie promują 500 Mb/s).

 

A tymczasem Multimedia :

 

https://satkurier.pl/news/183685/multimedia-wprowadza-pakiet-150-mbs.html   

 

Od 15 września br. w ramach oferty Multimediów Polska dostępny będzie nowy pakiet : Internet 150 Mb+.  

Niewykluczone, że zastąpi on w przyszłości ofertę z Internetem do 120 Mb/s. "

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2019 o 01:15, Migot napisał:

Hej

 

W piątek jestem umówiony na montaz usługi w mieszkaniu w Gdynii i zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrze wybrałem i czy  mam możliwość negocjacji jako nowy klient. 

 

https://www.multimedia.pl/jesienne-promocje/paczka-idealna-w-kazdym-wymiarze

 

120mb+maxbox+Eleven Sports, Multimedia GO, Catch up TV, Nagrywarka sieciowa + multiroom  za całość płacić mam 74zł. Do tego 3m za Free tv i 6m c+ I hbo. Jest tu jakiś haczyk?

 

pytanie czy to jest dobra oferta  i czy to prawda że wybierając multiroom można mieć tylko albo 2x dekoder albo 2x karta Ci? Aha, no i co jest lepsze :)?

 

Pozdrawiam 

 

I jak podpisałeś umowę na tych warunkach?

 

Mi umowa kończy się w listopadzie i dziś dzwonili zaproponowali:

- telefon stacjonarny  plan optymalny
- internet 120 + WiFi od nich
- tv max box + eleven sports + HD
- Multimedia GO

- 2 miesiące hbo i c+
- umowa na rok 88 zł – 2 lata - 83 zł

Także w porównaniu do Twojej oferty, to trochę słabo.

Powiedziałem żeby zadzwonili w piątek, bo muszę się w cenach zorientować ;)

Do tej pory płaciłem 73 zł za to co wyżej - tylko bez MM GO.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiejsza propozycja DUK (po złożonym telefonicznie wypowiedzeniu) :

-MaxBox

-Cinemax

-Filmbox

-Eleven

-Canal+ Prestige

-HBO

-HD

-net120

-2x cam

-multiroom

-Mega bezprzewodowa sieć

Wideorejestrator gratis

Umowa na 2 lata - opłata 93zł

Co myślicie o ofercie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szakalq napisał:

 

I jak podpisałeś umowę na tych warunkach?

 

Mi umowa kończy się w listopadzie i dziś dzwonili zaproponowali:

- telefon stacjonarny  plan optymalny
- internet 120 + WiFi od nich
- tv max box + eleven sports + HD
- Multimedia GO

- 2 miesiące hbo i c+
- umowa na rok 88 zł – 2 lata - 83 zł

Także w porównaniu do Twojej oferty, to trochę słabo.

Powiedziałem żeby zadzwonili w piątek, bo muszę się w cenach zorientować ;)

Do tej pory płaciłem 73 zł za to co wyżej - tylko bez MM GO.  

 

 

 

Trochę słabo? Popatrz na ofertę, którą dostał kolega 2 posty pod Twoim. Twoja oferta przy tamtej nie jest słaba tylko tragiczna. 

Mam nadzieje, że przeczytałeś tu przynajmniej kilka stron, jesteś świadomy dlaczego taką kiepską ofertę dostałeś i wiesz co zrobić, żeby dostać lepszą? 

Tak średnio w co trzecim poście ludzie tu piszą na ten temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Trochę słabo? Popatrz na ofertę, którą dostał kolega 2 posty pod Twoim. Twoja oferta przy tamtej nie jest słaba tylko tragiczna. 
Mam nadzieje, że przeczytałeś tu przynajmniej kilka stron, jesteś świadomy dlaczego taką kiepską ofertę dostałeś i wiesz co zrobić, żeby dostać lepszą? 
Tak średnio w co trzecim poście ludzie tu piszą na ten temat.
Tak, przejrzałem kilka postów wstecz i zorientowałem co i jak. Dużo tv nie oglądam bo nie ma co oglądać, więc to co mam mi wystarczy. Cenę będę negocjował, niech zejdą do jakiś 50-60 zł za to. Mam czas, umowa do końca listopada, jak nie uda się złożę wypowiedzenie. Zastanawiam się jeszcze nad Vectra, ale tam to drogo jest. Te programy na których mi zależy, to platyna i eleven do tego internet, to wyjdzie z 90-100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 16:44, MrB napisał:

Witam,

 

Dzisiejsza propozycja DUK (po złożonym telefonicznie wypowiedzeniu) :

-MaxBox

-Cinemax

-Filmbox

-Eleven

-Canal+ Prestige

-HBO

-HD

-net120

-2x cam

-multiroom

-Mega bezprzewodowa sieć

Wideorejestrator gratis

Umowa na 2 lata - opłata 93zł

Co myślicie o ofercie?

 

Pozdrawiam.

Udało Ci się jeszcze coś wyrwać? Jestem na etapie negocjacji. Ale chyba trafiłem na upartego konsultanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxio napisał:

Udało Ci się jeszcze coś wyrwać? Jestem na etapie negocjacji. Ale chyba trafiłem na upartego konsultanta...

 

Tak. Dorzucili jeszcze MmGo i korekta ceny na równe 90PLN. Reszta jak wyżej. Osobiście jestem zadowolony. Oferta zaakceptowana. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MrB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB, oferta bardzo dobra!  Nic tylko brać, co jak napisałeś uczyniłeś. Ja mam umowę do końca roku. Dzwonił do mnie konsultant, oferta słaba. Następnie przełączył mnie do innego działu, gdzie (według niego) konsultanci mają większe pole manewru. I oferta....jeszcze gorsza. Mało tego pani konsultantka nie znała oferty swojej firmy. Upierała się, że w mojej lokalizacji nie ma Internetu 300Mbps. Taką ofertę zaproponował pierwszy konsultant i na 100% jest taki internet dostępny.

Dlatego grzecznie podziękowałem. Trzeba wysłać wypowiedzenie i wtedy podjąć negocjacje. Tym bardziej, że wielkiego ciśnienia nie mam. To co proponują nadawcy z roku na rok jest coraz gorsze. Canal plus, HBO, to już nie to co kiedyś. Tym bardziej, że są dostępne serwisy typu Netflix.

Także wyśle wypowiedzenie i spokojnie poczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...