Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Internetem, mam ich modem podłączony do swojego routera i rano włączyłem to na chwilę i po kilku minutach wyłączyłem, wszystko działało. Wieczorem znowu włączyłem i nie działał Internet przez wifi, ani jak podłączyłem kabel do komputera i technicy twierdzą, że coś się samo poprzestawiało w routera i dlatego nie działa bo w ich modemie jest wszystko ok i pytanie czy możliwe, że przez to, że się coś poprzestawiało w routerze jak podłącze kabel do komputera bezpośrednio z modemu też nie będzie działać.

Edytowane przez zieny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 18:38, Pawel napisał:

Miałem przez dwa lata gratis tv analogową i dvb-t do samego internetu.Ale po dwóch latach zniknęło z dnia na dzień (pewnie podłączali nowego klienta i się zorientowali). Na infolinii otrzymałem odpowiedź, że się nie należy.A, że przez dwa lata działało to był przypadek ;)

Po dzisiejszych działaniach muszę skorygować swoją odpowiedź. Z ciekawości podpiąłem telewizor do gniazdka MM i ponownie mam dostępną ofertę telewizyjną czyli niekodowane kanały DVB-C i DVB-T.Co prawda mux-8 jest okrojony o kanały TVP Sport HD i TVP Rozrywka ale z free może być. ;)

Nie wiem czy to przypadek czy MM udostępniło abonentom internetu dostęp do okrojonej oferty telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dziś u mnie monter, podłączył internet 300 Mb/s i wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione. Nie było żadnych problemów z podłączeniem switcha, jak również z Wi-Fi i adresami IP .
 
Jest tylko jedno ale. Prędkość u mnie to w porywach 160 Mb/s na kablu i do 100 Mb/s po Wi Fi. Monter się upiera,że po ich stronie wszystko działa dobrze, że do modemu dochodzi prędkość ponad 300 Mb/s i że za taki spadek odpowiada moja stara karta w laptopie, oraz stare kable, które mam rozprowadzone po mieszkaniu.
Jednak po Wi Fi nawet na komórce nie przekracza 100 MB/s .
Czy jest możliwość sprawdzenia wiarygodności to co mówi monter? Nie miał ze sobą swojego laptopa a to, ze mówi, ze parametry są dobre nie oznacza, że mówi prawdę, bo ja tego nie miałem jak zweryfikować.
 
Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział o co chodzi.
W swoim starym 3 letnim laptopie, jak podłączę po kablu laptop do ich routera to karta sieciowa nie loguje się z routerem. jak tylko podłączę laptopa przez switch, to karta bez problemu się łączy. jaka może być tego przyczyna?
Ja dzis do 300 MB/s dostałem Arris TG 2492

Ja [beep]zielę. Po pierwsze to powinieneś sprawdzić jakie masz karty sieciowe w swoich urządzeniach bo daje sobie głowę uciąć, że na 100% Nie masz GbE. Więc w jaki sposób chcesz uzyskać więcej niż 100Mb? Ludzie myślcie trochę...
Następna sprawa jak zmieniasz urządzenia pod eth w modemie róża każdym razem modem daje IP dla urządzenia do niego przypisany, aby zmieniać urządzenia trzeba resetować modem prądowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubus76k napisał:

Ja [beep]zielę. Po pierwsze to powinieneś sprawdzić jakie masz karty sieciowe w swoich urządzeniach bo daje sobie głowę uciąć, że na 100% Nie masz GbE. Więc w jaki sposób chcesz uzyskać więcej niż 100Mb? Ludzie myślcie trochę...
Następna sprawa jak zmieniasz urządzenia pod eth w modemie róża każdym razem modem daje IP dla urządzenia do niego przypisany, aby zmieniać urządzenia trzeba resetować modem prądowo.

laptop przy monterze był podłaczony do lan i restartowany, sam był zdziwiony dlaczego, chodzi przez switch, a nie działa bezpośrednio od ich routera.

Nie sprawdzałem karty w  3 letnim laptopie, być może mam stara. Jednak mam tez kompa stacjonarnego bodajże 20 letni, jeszcze z XPiekiem ;) i tam jest chyba jeszcze  starsza karta i potrafi na nim wyciagnąć do 160MB/s . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maxio napisał:

A regulamin mówi coś innego ?

w cenniku (https://www.multimedia.pl/przydatne-dokumenty-2  Internet Stacjonarny) mają:

dla pakietów do 500Mb (włącznie) min 40%, zwykle dostępna 70% (przez 80% czasu), maks 100%

dla pakietów powyżej 500Mb min 30%, zwykle dostępna 60% (przez 70% czasu), maks 100%

z zastrzeżeniem, że podane parametry mają zastosowanie, o ile Umowa Abonencka nie stanowi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop przy monterze był podłaczony do lan i restartowany, sam był zdziwiony dlaczego, chodzi przez switch, a nie działa bezpośrednio od ich routera.
Nie sprawdzałem karty w  3 letnim laptopie, być może mam stara. Jednak mam tez kompa stacjonarnego bodajże 20 letni, jeszcze z XPiekiem  i tam jest chyba jeszcze  starsza karta i potrafi na nim wyciagnąć do 160MB/s . 
 

Jak sam piszesz sprawdzałeś przy monterze. Nie chcę go obrażać, ale monter to nie technik. Jak tak dobrze ciągnie to tylko się cieszyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie od kilku dni (piątek, poniedziałek, wtorek, środa i dziś) nie mam internetu i tv (od rana do 17, 18 godziny). Wcześniej też zdarzały się przerwy ale tylko był problem z internetem. Czy mogę z tego powodu rozwiązać umowę bez ponoszenia kary? Wczoraj zgłosiłem reklamacje z informacją, że z tego powodu, iż nie dostarczają usługi rezygnuję. Czekam na odpowiedź drogą meilową. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenniku (https://www.multimedia.pl/przydatne-dokumenty-2  Internet Stacjonarny) mają:
dla pakietów do 500Mb (włącznie) min 40%, zwykle dostępna 70% (przez 80% czasu), maks 100%
dla pakietów powyżej 500Mb min 30%, zwykle dostępna 60% (przez 70% czasu), maks 100%
z zastrzeżeniem, że podane parametry mają zastosowanie, o ile Umowa Abonencka nie stanowi inaczej.
Ja się zastanawiam, że skoro nie mają możliwości zapewnienia przynajmniej 80% deklarowanej prędkości - po kiego to nazywać 500 Mb czy więcej, zamiast 300 Mb czy ile tam... przecież równie dobrze mogą to nazwać 1 Gb z zastrzeżeniem, że gwarantowane jest 10% przez większość czasu, w porywach do 20% czasami... Nie kupuję tego, zwykły marketing bez produktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spider1978 napisał:

Ma ktoś może info czy Polo TV i Superstacja zostaną 11.10 również podniesione w MM do HD?

Żartujesz. MM to nie UPC. Nawet Superpolsat od lat nadają w wersji SD ze znaczkiem HD. I nie tylko. Jest prawie pewne że 11.10 nic nie podniosą do jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wezu napisał:

 Czy zadziała jak podłącze kolejny rozgałęźnik do kabla w drugim pokoju aby poprowadzić kabel dalej do 3 pokoju i móc oglądać naziemną? Czy muszę z 1 pokoju i oryginalnego gniazda  poprowadzić kolejny kabel ? 

 

Na pewno lepsze jest to drugie rozwiązanie, bo przy tym pierwszym może się okazać, że będzie za słaby sygnał zarówno w 2 jak i 3 pokoju. Każdy rozgałęźnik i złącza tłumią sygnał. Tzn. np. rozgałęźnik na 3 ma większe tłumienie na wyjściach niż taki na 2, ale lepiej zastosować jeden na 3 niż dwa na 2. Oczywiście może to działać, ale będzie zależało od czułości głowicy w odbiorniku. Tzn. w jednym może być ok, a w innym obraz będzie szatkował. Ja mam zaraz za gniazdkiem rozgałęźnik na 4 i na każdym wyjściu podłączone jeszcze separatory galwaniczne(polecam u Ciebie też zastosować), które także wprowadzają jakieś tłumienie. U mnie takie rozwiązanie działa bez problemu na wszystkich 4 odbiornikach.

Edytowane przez strzala
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, killerów dwóch napisał:

Niezły bajzel mają w tej Multimedii. Wczoraj przedłużyłem umowę i zaakceptowałem nowe warunki a dziś znowu dzwonią z DUK i namawiają mnie do przedłużenia znowu. Co tam mają za system, że każe im dalej dzwonić?

Trzeba było udać głupiego i próbować negocjować jeszcze lepszą ofertę niż zaklepałeś wczoraj.

Pewnie wynegocjowałbyś jeszcze lepszą.

Rozmawiałbyś wtedy z pozycji siły - i cisnąłbyś ich na maksa wiedząc, że może być jeszcze lepiej, bo masz w garści umowę zawartą telefonicznie wczoraj.

A jeśli oni by się zorientowali, że już coś z tobą uzgodnili to mógłbyś im odpowiedzieć :

"Wasz cyrk, wasze małpy. Jak dzwonicie do mnie i proponujecie kolejną ofertę, to ja grzecznie z wami rozmawiam. A jeśli macie "szum informacyjny w korporacji i braki umysłowo-logistyczne" to pretensje zgłaszajcie do siebie samych. Nigdzie nie jest napisane, że wczorajsze przedłużenie umowy się liczy ... a dzisiejsze się nie liczy." ?

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P3dr0s napisał:

Ja się zastanawiam, że skoro nie mają możliwości zapewnienia przynajmniej 80% deklarowanej prędkości - po kiego to nazywać 500 Mb czy więcej, zamiast 300 Mb czy ile tam... przecież równie dobrze mogą to nazwać 1 Gb z zastrzeżeniem, że gwarantowane jest 10% przez większość czasu, w porywach do 20% czasami... Nie kupuję tego, zwykły marketing bez produktu emoji53.png

Masz też przecież podaną prędkość maksymalną oraz definicję kiedy i jak ma być osiągalna i jej też masz prawo wymagać, więc nie rozumiem dlaczego chcesz oczekiwać wyłącznie minimalnej. Zresztą chyba wpisy osób wyżej pokazują że te prędkości są osiągalne,. Czasem nawet i większe, pewnie gdy  działają mechanizmy akceleracji (jak są wolne zasoby to na chwilę dostaniesz więcej - np. można szybko pobrać duże zdjęcie, ale jak  pobierasz coś non  to masz tyle ile masz mieć)

Inni dostawcy operują podobnymi parametrami np Vectra dla pakietów 600 i większych ma prędkość minimalną 40% z maksymalnej,  a zwykle dostępną 45% maksymalnej  - więc to gorsza gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...