Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Za 120 Mb/s to minimum 29 PLN (umowa na 2 lata). Za 300 Mb/s to minimum 35 PLN (umowa na 2 lata). Niżej w tej chwili nie zejdą.

W obu przypadkach to ceny za sam internet (bez konieczności dobierania usługi DTV). Ja mam 120 Mb/s za 29 PLN (Wi-Fi gratis, umowa na 2 lata, bez usługi DTV).

Oczywiście wypowiedzenie trzeba wysłać. Bez niego takich cen (przy tych prędkościach) się nie dostanie.

 

Jeśli będą cię namawiali na internet 150 Mb/s (nowa prędkość, skserowana z najniższych opcji internetu UPC, VECTRY i NETII Światłowodu)  to nie wchodź w to, bo upload jest taki sam jak przy 120 Mb/s. 

https://satkurier.pl/news/183685/multimedia-wprowadza-pakiet-150-mbs.html

https://www.telko.in/multimedia-wprowadza-pakiet-150-mb-s

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/multimedia-od-15-wrzesnia-nowy-pakiet-internet-150mb-plus

Edytowane przez Kleofas11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, TomG said:

Chyba znudziła im się zabawa w wypowiedzenia, albo faktycznie zatrzymują abonentów po kosztach albo nawet poniżej. Dziś kontrolnie zapytałem o ofertę bez złożonego wypowiedzenia. Pierwszy raz zdarzyła się oferta tańsza niż obowiązująca w danym momencie. Co prawda minus kilka złotych, ale zwykle było około +10 zł.

Propozycja z dziś: Superbox z pakietami: HD, Dzieci, Filmy i Seriale, HBO, HBO GO, Multiscreen (3xCAM), Internet 120 Mbps, stały adres IP = 73 zł (umowa na rok). Szkoda tylko, że Internet u mnie wciąż max to 120 Mbps. A może jednak zmienić operatora? Ciekawe jak nisko zejdą? ;)

 

Miałem teraz tą samą sytuację choć zrezygnoweałem z C+ i HBO, za to wszedłem w 300Mbit. Wcześniej było nie do pomyślenia, żeby płacić taniej niż rok wcześniej... Zawsze to było więcej choć i dostawałem coś więcej.

I tak płacę więcej niż tu podajecie ale nie składam wypowiedzeń... Za Maxbox+Multiroom+pakiet HD+Sport Champions+Filmbox+MultimediaGo+300Mbit+tel. stacjonarny będę płacić 120zł (za +10zł mogłem mieć 600Mbit).

Wcześniej za Maxbox+Multiroom+pakiet HD+Sport Champions+Canal+ Prestige+HBO+120Mbit+tel. stacjonarny płaciłem 180zł...

HBO wcisneli mi siłą rok temu a C+ sam chciałem kiedyś ale po tym jak wyszli z LM straciło to sens, ekstraklapy nie potrzebuję oglądać. Wystarczająco dużo piłki jest w Eleven.

Chciałem zrezygnowaćz tel. stacjonarnego (w ogóle nie używam) ale nie da się - to jakby część pakietu.

 

BTW, czy to znaczy, że można mieć więcej niż 2 karty CAM mając Multirooma ? Mi zasadniczo wystarczają obecne dwie ale warto wiedzieć.

 

Ktoś tu mówił, że chce mieć 600Mbit, żeby mieć 50mbit uploadu. Ja przy 120Mbit miałem 20 czy 25 (nie pamiętam). Teraz przy 300 mam najwyraźniej 50Mbit uploadu. Więc nie trzeba mieć 600 żeby mieć 50. Jaki jest więc uplink przy 600 ? Też 50 czy więcej ?

 

2 hours ago, killerów dwóch said:

Dziś dzwonię złożyć wypowiedzenie. Mam umowę na sam internet 120 Mb/s do końca listopada. Będę chciał zmienić na 300 Mb/s. Jaka najlepsza cena do ugrania mogłaby być realna?

Koledze w tej sytuacji zaproponowali za sam net 300Mbit 40zł/mc ale dostał dysk USB 1TB Verbatim (czy jakiś inny) za 1zł.

Edytowane przez klosz007
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Jestem tu nowy. Kończy mi sie umowa w TP i planuję przejść do Multimedia . Interesuje mnie sam internet i patrze na tą ofertę promocyjną 300 Mb/s za 49 zł

Z racji, ze nie miałem kontaktu z tą firma, mam kilka pytań

 

Czy do routera, który oferują w tej ofercie można podłączyć switch , aby móc podłączyć więcej urządzeń po kablu niż tylko 4 , które ma sam modem. 

Czy jest mozliwość wejść do routera  i ustawiać sobie samemu parametry Wi-Fi?

Jakie routery oferuje Multimedia do takiego internetu

Czy adres u nich jest stastyczny, czy dynamiczny.

Czy przy podpisywaniu umowy, sa jakieś ukryte usługi, które trzeba wyłaczyć, aby nie doszły dodatkowe opłaty.

 

Na chwile obecną nic wiecej mi nie przychodzi do głowy. Jak sie przypomni, to bedę prosił Was o podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, grzesion said:

Dzien dobry.

Jestem tu nowy. Kończy mi sie umowa w TP i planuję przejść do Multimedia . Interesuje mnie sam internet i patrze na tą ofertę promocyjną 300 Mb/s za 49 zł

Z racji, ze nie miałem kontaktu z tą firma, mam kilka pytań

 

Czy do routera, który oferują w tej ofercie można podłączyć switch , aby móc podłączyć więcej urządzeń po kablu niż tylko 4 , które ma sam modem. 

Czy jest mozliwość wejść do routera  i ustawiać sobie samemu parametry Wi-Fi?

Jakie routery oferuje Multimedia do takiego internetu

Czy adres u nich jest stastyczny, czy dynamiczny.

Czy przy podpisywaniu umowy, sa jakieś ukryte usługi, które trzeba wyłaczyć, aby nie doszły dodatkowe opłaty.

 

Na chwile obecną nic wiecej mi nie przychodzi do głowy. Jak sie przypomni, to bedę prosił Was o podpowiedzi :)

 

Jak to dokładnie jest - od razu mówię że dokładnie nie wiem. Ja wcześniej miałem modem kablowy CISCO bez WiFi i na porcie Ethernet miałem publiczny adres IP (czyli działał jako bridge). Przy przejściu na 300Mbit wymienili mi CISCO na router kablowy Arris Touchstone TG2492 z WiFi. Teraz podobno takie dają.

Zaznaczałem, że nie chcę mieć WiFi od nich i chcę zachować publiczny adres IP.

Okazało się że w takiej sytuacji WiFi na ich routerze Arris jest całkiem wyłączone a na porcie Ethernet (router ma cztery) dostaję publiczny adres IP.  Ich router mam wpięty we własny router ASUS RT-AC68U który robi NAT, WiFi, serwer VPN itp. Czyli mam wszystko co chciałem.

 

Zakładam, ale tego nie wiem do końca, że gdybym chciał mieć WiFi od nich to było by ono aktywne na tym Arrisie i sieć LAN była by już za NAT'em. Nie wiem czy można wtedy zarządzać tym ich routerem samemu i w jakim stopniu. Oczywiście możesz wtedy dalej podłączać kolejny switch i podpiąć po LAN więcej urządzeń. Niech się wypowiedzą Ci którzy mają WiFi dostarczane przez MMP.

 

Adres IP na kablu z default'u jest prywatny/NATowany. Adres publiczny (dynamiczny) kosztuje jednorazową aktywację za bodajże 5zł. Trzeba na to podpisać aneks do umowy w BOK (zobowiążesz się, że nie będziesz prowadzić na łączu usług telekomunikacyjnych itp.). Publiczny adres statyczny to już koszt bodajże 10zł/mc.

 

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, klosz007 napisał:

 

Jak to dokładnie jest - od razu mówię że dokładnie nie wiem. Ja wcześniej miałem modem kablowy CISCO bez WiFi i na porcie Ethernet miałem publiczny adres IP (czyli działał jako bridge). Przy przejściu na 300Mbit wymienili mi CISCO na router kablowy Arris Touchstone TG2492 z WiFi. Teraz podobno takie dają.

Zaznaczałem, że nie chcę mieć WiFi od nich i chcę zachować publiczny adres IP.

Okazało się że w takiej sytuacji WiFi na ich routerze Arris jest całkiem wyłączone a na porcie Ethernet (router ma cztery) dostaję publiczny adres IP.  Ich router mam wpięty we własny router ASUS RT-AC68U który robi NAT, WiFi, serwer VPN itp. Czyli mam wszystko co chciałem.

 

Zakładam, ale tego nie wiem do końca, że gdybym chciał mieć WiFi od nich to było by ono aktywne na tym Arrisie i sieć LAN była by już za NAT'em. Nie wiem czy można wtedy zarządzać tym routerem samemu. Oczywiście możesz dalej podłączać kolejny switch i podpiąć po LAN więcej urządzeń. Niech się wypowiedzą Ci którzy mają WiFi dostarczane przez MMP.

 

Adres IP na kablu z default'u jest prywatny/NATowany. Adres publiczny (dynamiczny) kosztuje jednorazową aktywację za bodajże 5zł. Trzeba na to podpisać aneks do umowy w BOK (zobowiążesz się, że nie będziesz prowadzić na łączu usług telekomunikacyjnych itp.). Publiczny adres statyczny to już koszt bodajże 10zł/mc.

 

 

Czyli przy tych routerach, które daja nie ma dynamicznego adresu IP? czy źle zrozumiałem ;)

Na infolinii zapewniali mnie, ze Wi-Fi MMP bedę miał udostępnione z ich routera bez opłat, tylko nie wiem, czy bedę mógł sam sobie coś ustawić, czy nie!  dodatkowo mogę po kablu podłaczyć inne urządzenia,niby 4,a, że mam ich więcej to chciałbym podłaczyć switch, i nie wiem, czy te porty bedą aktywne, gdyż na infolinii takich rzeczy nie wiedzą 

Edytowane przez grzesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maxio napisał:

Przy routerze będziesz mógł ustawić hasło i kanał dostępu wifi poprzez ebook. Lan-y zawsze są aktywne i można podpiąć switch. Przy nowej aktywacji jesteś za NAT. Aktywacja publicznego 5 zł jak pisał kolega powyżej.

Czyli po podpieciu pod jeden z portów switcha, bedę mógł podłaczyć wiecej urzadzen bez blokady, czy ustawień w ich routerze?

 

I czy bez tej aktywacji publicznego nie bedzie możliwości korzystać z switcha? dobrze zrozumiałem, ze mam to aktywować!

 

Przepraszam za tyle pytań, ale nie jestem zbytnio ogarniety w temacie, a jutro ma się zjawić monter z umową i chciałbym jak najwiecej się od Was dowiedzieć :D

PS. i przepraszam za literówki, ale choruje na Stwardnienie Rozsiane i takowe się przytrafiają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maxio napisał:

Ze switcha można korzystać bez publicznego IP. Prywatne IP powoduje inne niedogodności. Pod switch możesz podpinać nieograniczone ilości urządzeń. Nie trzeba nic ustawiać na routerze.

Czyli na ich routerze ,sam lub monter uruchomi mi WiFi abym miał go do komórek, a do portu na routerze podłączam sobie switch i do niego podpinam np. 6 urzadzeń (komputery, telewizja), bez aktywacji publicznego IP. Jesli tak, to już otrzymałem odpowiedź i dziekuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja dopytam - czy to oznacza, że mając włączone WiFi od MMP (BSM) posiadanie publicznego IP jest bez sensu bo sieć wewnętrzna i tak będzie klasy C za NAT a na pseudo-zarządzalnym routerze i tak nie skonfigurujemy żadnego przekierowania portów itp ?

Czy też z włączonym WiFi i publicznym IP wszystkie urządzenia będą mieć adresy publiczne (co by było lekko bez sensu) ?

A może BSM i publiczny IP się po prostu wykluczają i nie można mieć tego na raz ?

 

Zmierzam do tego co by było gdybym teraz do tego Arrisa (z wyłączonym WiFi i publicznym IP) podłączył jakieś drugie urządzenie (poza swoim routerem). Czy dostało by drugi publiczny adres IP ?

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zamierzam przedłużyć umowę. Chciałbym wziąć maksymalną ofertę internet 300 mb/s(Max u mnie), Pakiet MaxBox + HBO+CANAL PRESTIGE +CINEMAX+HD+FILMBOX EXTRA+SPORT CHAMPION(ELEVEN)+MULTIROOM bez erotyki, telefon stacjonarny niekoniecznie, może być na 2 lata. Jaką cenę można uzyskać przy wypowiedzeniu. Konkurencja orange , niedawno położyli światłowód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmj napisał:

Witam Zamierzam przedłużyć umowę. Chciałbym wziąć maksymalną ofertę internet 300 mb/s(Max u mnie), Pakiet MaxBox + HBO+CANAL PRESTIGE +CINEMAX+HD+FILMBOX EXTRA+SPORT CHAMPION(ELEVEN)+MULTIROOM bez erotyki, telefon stacjonarny niekoniecznie, może być na 2 lata. Jaką cenę można uzyskać przy wypowiedzeniu. Konkurencja orange , niedawno położyli światłowód.

 

Mam taki pakiet. Z tym ,że net 120 + to co w podpisie.

90PLN/m-c. Umowa 24 m-ce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przedłużyłem umowę a dopiero wczoraj ją wypowiedziałem. Szybko działają. Miałem internet 120Mb/s za 59 zł, teraz będę miał 300 Mb/s za 45 zł. Dostałem też za 1 zł słuchawki bezprzewodowe JBL, które kosztują 300 zł, zatem jest nieźle. Dodatkowo w cenie jest wi-fi oraz brak jakichkolwiek "Emilów".

Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj mi pomogli i podali realne ceny do wynegocjowania. Co prawda mogłem uzyskać 40 zł, ale musiałbym bardzo przyciskać, nie chciałem już płakać o te 5 zł. Uważam, że oferta jest w porządku. Mam do tej pory router HUAWEI HG8245H. Mają go wymienić na inny, bo ten nie jest przeznaczony do łącza 300 Mb/s. Wie ktoś jaki router mogą mi dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dziś u mnie monter, podłączył internet 300 Mb/s i wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione. Nie było żadnych problemów z podłączeniem switcha, jak również z Wi-Fi i adresami IP .

 

Jest tylko jedno ale. Prędkość u mnie to w porywach 160 Mb/s na kablu i do 100 Mb/s po Wi Fi. Monter się upiera,że po ich stronie wszystko działa dobrze, że do modemu dochodzi prędkość ponad 300 Mb/s i że za taki spadek odpowiada moja stara karta w laptopie, oraz stare kable, które mam rozprowadzone po mieszkaniu.

Jednak po Wi Fi nawet na komórce nie przekracza 100 MB/s .

Czy jest możliwość sprawdzenia wiarygodności to co mówi monter? Nie miał ze sobą swojego laptopa a to, ze mówi, ze parametry są dobre nie oznacza, że mówi prawdę, bo ja tego nie miałem jak zweryfikować.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

W swoim starym 3 letnim laptopie, jak podłączę po kablu laptop do ich routera to karta sieciowa nie loguje się z routerem. jak tylko podłączę laptopa przez switch, to karta bez problemu się łączy. jaka może być tego przyczyna?

33 minuty temu, killerów dwóch napisał:

Mam do tej pory router HUAWEI HG8245H. Mają go wymienić na inny, bo ten nie jest przeznaczony do łącza 300 Mb/s. Wie ktoś jaki router mogą mi dać?

Ja dzis do 300 MB/s dostałem Arris TG 2492

Edytowane przez grzesion
błąd wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grzesion napisał:

Był dziś u mnie monter, podłączył internet 300 Mb/s i wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione. Nie było żadnych problemów z podłączeniem switcha, jak również z Wi-Fi i adresami IP .

 

Jest tylko jedno ale. Prędkość u mnie to w porywach 160 Mb/s na kablu i do 100 Mb/s po Wi Fi. Monter się upiera,że po ich stronie wszystko działa dobrze, że do modemu dochodzi prędkość ponad 300 Mb/s i że za taki spadek odpowiada moja stara karta w laptopie, oraz stare kable, które mam rozprowadzone po mieszkaniu.

Jednak po Wi Fi nawet na komórce nie przekracza 100 MB/s .

Czy jest możliwość sprawdzenia wiarygodności to co mówi monter? Nie miał ze sobą swojego laptopa a to, ze mówi, ze parametry są dobre nie oznacza, że mówi prawdę, bo ja tego nie miałem jak zweryfikować.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

W swoim starym 3 letnim laptopie, jak podłączę po kablu laptop do ich routera to karta sieciowa nie loguje się z routerem. jak tylko podłączę laptopa przez switch, to karta bez problemu się łączy. jaka może być tego przyczyna?

Ja dzis do 300 MB/s dostałem Arris TG 2492

Jak podłączasz urządzenie pod lan to zrób reset modemu. Wtedy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik instalując usługę powinien sprawdzić na swoim laptopie prędkość. Oczywiście po kablu. Szczególnie gdy klient zgłasza, że ma zaniżoną. Jeżeli u technika byłoby ok to wiadomo na 99,99%, że problem jest po stronie sprzętu klienta i technik "ma z bani".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mixiorek napisał:

Technik instalując usługę powinien sprawdzić na swoim laptopie prędkość. Oczywiście po kablu. Szczególnie gdy klient zgłasza, że ma zaniżoną. Jeżeli u technika byłoby ok to wiadomo na 99,99%, że problem jest po stronie sprzętu klienta i technik "ma z bani".

Sprawdze jeszcze na innym laptopie zobacze jak to wyjdzie i zgłosze do technika , niech przyjdze ze swoim laptopem. Mam niby 14 dni na rezygnację, wiec troche potestuję i zobaczymy.

 

Tak jeszcze zapytam. Jakie akceptowalne predkości mogą być przy predkości 300 Mb/s na łączu po koncentryku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...