Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ale o jakim wy zacofaniu mówicie a na ile wykorzystujecie jakiś lepszy ping który jest w Orange na światłowodzie nie oszukujmy się nikt nie jest na tym forum jakimś zawodowym graczem który odczuje różnice. To samo z tv co ma konkurencja lepszego ?dekoder 4 K gdzie masz c plus w 4 k i eleven sport 4k i to tylko jeden kanał i po co za to płacić po 150zl albo 200zl. Dobry tv z 4k i dobrym HDR to cały czas koszt 8tys gdzie mały procent ludzi ma taki tv. Net 300 albo 600 mb kto to wykorzystuje ja na 120 Mb pobieram gry na Xbox po 80 GB oglądam wszystko co chce w przez żadnej  przycinki. Polska to nie Sky italia 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.telko.in/1-rocznica-przejmowania-multimediow-przez-vectre

 

"Co prawda, wedle nieoficjalnych informacji, sprawa przejęcia Multimediów zmierza w pożądanym przez strony kierunku, ale długotrwałość postępowania obniży poziom uzyskanych przez nich korzyści."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakim wy zacofaniu mówicie a na ile wykorzystujecie jakiś lepszy ping który jest w Orange na światłowodzie nie oszukujmy się nikt nie jest na tym forum jakimś zawodowym graczem który odczuje różnice. To samo z tv co ma konkurencja lepszego ?dekoder 4 K gdzie masz c plus w 4 k i eleven sport 4k i to tylko jeden kanał i po co za to płacić po 150zl albo 200zl. Dobry tv z 4k i dobrym HDR to cały czas koszt 8tys gdzie mały procent ludzi ma taki tv. Net 300 albo 600 mb kto to wykorzystuje ja na 120 Mb pobieram gry na Xbox po 80 GB oglądam wszystko co chce w przez żadnej  przycinki. Polska to nie Sky italia 
Dawno takich głupot nie czytałem
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji jest. Kablówki zamiast poszerzać ofertę kanałów, dawać konkurencyjne ceny i przewyższać innych jakością sygnału to zwiększają przepustowość łącz internetowych. Mi sprzedawca w DUK powiedział, że nawet jeśli pozostanę przy wolniejszej prędkości internetu to płacił będę tyle samo. Wykupiłem więc wyższą prędkość łącza (120 to max w mojej lokalizacji). 120 mbit łącza to jest transfer graniczny na poziomie 120 x 128 kb/s. Wynika z tego, że transfer jest na ponad 15 megabajtów na sekundę. W którym momencie korzystania z łącza z polskiej lokalizacji jesteście w stanie wysycić łącze ? To jest tak samo jakby kupić 3 bochenki chleba chociaż zjesz tylko 1. W odniesieniu do internetu oferta jest mało optymalna. Klient powinien decydować jakie łącze o jakiej przepustowości kupuje bo powiedzmy najmniej 150 mbit za cenę 35 PLN przykładowo. Klient kupując łącze powiedzmy 50 mbit za cenę 20 PLN mógłby optymalnie dopasować usługę do swoich potrzeb. Tutaj tej możliwości nie ma. Firma MM oferuje również łącze 1.2 Gb/s tylko, że nie wiadomo w jakiej lokalizacji. Kwestii oferty programów TV nie będę poruszał. Braki są tak duże, że post by mocno urósł, a tego chciałbym uniknąć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To liczba klientów internetu jest większa niż TV. Internet rośnie też mocniej niż TV. A Netflix i inne serwisy rosną w siłę. Rosną też pokolenia, które nie będą potrzebować tradycyjnej TV. A odchodzą pokolenia tradycyjnej TV. Najlepsza grupa dla reklamodawców itp. to 16-49 lat.

Osobiście nie wybieram łącza z 600Mb/s download dla tych 600. Wybieram je dla uploadu, który jest mocno asymetryczny i niski. Dopiero od niedawna niektórzy operatorzy znacznie podnieśli lub zrównali DL z UL (Inea, Orange światłowód). Coraz więcej osób pracuje z domu. Do tego potrzebny jest często jak najniższy ping oraz upload, który nie będzie na poziomie 5-10Mb/s tylko 40-100Mb/s a ping nie 30-60ms a 2-5ms.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to przeżytek, w moim otoczeniu praktycznie wszyscy oglądają Netflix i inne tego typu serwisy plus sport premium, czyli Eleven, C+, reszta to jest dno. Nikt nawet nie zwraca uwagi, że dodali albo zabrali jakiś kanał, totalna olewka zwykłej TV. Tylko moi rodzice oglądają zwykłą TV ale też narzekają, że nic tam nie ma i coraz częściej zerkają na Netflix.

Mixiorek ping nie jest w ofercie, że tak się wyrażę :), kupujesz prędkość gdzie operator po interwencji KE musi teraz podać, że przez taki i taki okres czasu prędkość będzie np. 70% tego co kupujesz. Ping do 50ms jest czymś normalnym, zresztą ping do serwera testowego ma się nijak do pingu w godzinach szczytu do popularnych serwisów czy nawet serwerów :).

Operatorzy pójdą w 4K ale to jeszcze potrwa, dla mnie osobiście to zbyteczne ale na rynku znajdą się maniacy.  Wolę inwestowanie w szybki internet a nie TV, moi znajomi mnie w tym popierają.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
25 minut temu, Michaelis napisał:

TV to przeżytek, w moim otoczeniu praktycznie wszyscy oglądają Netflix i inne tego typu serwisy plus sport premium, czyli Eleven, C+, reszta to jest dno........

Operatorzy pójdą w 4K ale to jeszcze potrwa, dla mnie osobiście to zbyteczne ale na rynku znajdą się maniacy.  Wolę inwestowanie w szybki internet a nie TV, moi znajomi mnie w tym popierają.

Zwyczajny bełkot młodego pokolenia. :D

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełkot to masz w TV, mówię o standardowej ofercie, gdzie na ponad 120 kanałach lecą bardzo często uwłaczające inteligencji, idiotyczne seriale lub co gorsza reality-show. Kontent premium to co innego ale on jest dostępny również online i młodzi ludzie wolą taką formę dostępu do telewizji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 minutę temu, Michaelis napisał:

Kontent premium to co innego ale on jest dostępny również online i młodzi ludzie wolą taką formę dostępu do telewizji.

Jak ci kiedyś internet wyłączą to nie będziesz wiedział co masz ze sobą zrobić. Takie to jest teraz twoje pokolenie. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna idzie, że internet mają wyłączyć? Stary ile ty masz lat, teorie spiskowe będziesz tworzył? Jak ci wyłączą sygnał TV to co zrobisz? Awaria TV lub internetu to jedno i to samo, pomyśl trochę, może ci przypomnę, że MM pobiera sygnał bardzo wielu kanałów po światłowodzie! Tak, tym samym po którym leci internet. Jak ci przetną światłowód to nie masz ani TV, ani internet.

Jak mam awarię internetu to sięgam po książkę albo słucham muzyki, 100x lepsze od tradycyjnej TV.

Edytowane przez Michaelis
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Teraz, Michaelis napisał:

Wojna idzie, że internet mają wyłączyć? Stary ile ty masz lat, teorie spiskowe będziesz tworzył?

Jestem z tego ogarniętego rocznika 80. Wiem co to były kasety magnetofonowe i do czego służy ołówek ;) O czym ty bladego pojęcia nie masz.

Mam TV z anteny satelitarnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Jestem z tego ogarniętego rocznika 80. Wiem co to były kasety magnetofonowe i do czego służy ołówek ;) O czym ty bladego pojęcia nie masz.

Mam TV z anteny satelitarnej :D

Ja jestem z rocznika 79, wszyscy moi znajomi roczniki 75-85 olewają standardową TV, co nie oznacza, że wszyscy mają takie podejście.

Aaaa no tak, bo z anteny nie masz awarii? Hahahaha gdzie ty żyjesz, czy ty wiesz coraz więcej nadawców dosyła światłowodami sygnał do stacji nadawczych? Jak są solidne burze to czytasz książki czy oglądasz pasek no signal?

Nie zmienisz tego co powoli następuje, TV w tradycyjnym wydaniu nie ma przyszłości.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michaelis napisał:

Ja jestem z rocznika 79, wszyscy moi znajomi roczniki 75-85 olewają standardową TV, co nie oznacza, że wszyscy mają takie podejście.

Aaaa no tak, bo z anteny nie masz awarii? Hahahaha gdzie ty żyjesz, czy ty wiesz coraz więcej nadawców dosyła światłowodami sygnał do stacji nadawczych? Jak są solidne burze to czytasz książki czy oglądasz pasek no signal?

Nie zmienisz tego co powoli następuje, TV w tradycyjnym wydaniu nie ma przyszłości.

Dobrze prawisz za kilka lat będzie tylko przez neta a ci co mówią że da się żyć bez neta to są w błędzie bo nawet nie sprawdzisz stan konta bankowego. Internet to przyszłość i czy komu się to podoba czy nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jestem z tego ogarniętego rocznika 80. Wiem co to były kasety magnetofonowe i do czego służy ołówek ;) O czym ty bladego pojęcia nie masz.

Mam TV z anteny satelitarnej

W ten sposób do tego nie można podchodzić. Każde pokolenie miało swoje ułomności. Ułomnością pokolenia lat "80 było to, że nie było takich rozrywek i rozwiązań jakie są dziś, społeczeństwo było ogarnięte stagnacją. Dziś są rozrywki w postaci internetu, gier wideo i masy innych rzeczy i obecne pokolenie też ma swoje ułomności. To, że ktoś odnosi się do kosmicznych prędkości internetu jako do czegoś zbędnego nie można pojmować tego za zacofanie, a tylko za zwrócenie uwagi na to, że dane zjawisko ma miejsce. Macie Państwo intermet prędkości 100 - 200 - 300 mbit i itd. Ile z tego jesteście w stanie wykorzystać ? Operatorzy wciskają ludzią coraz to większe liczby i klienci uważają, że kupili coś lepszego. Jednak internet każdy z nas ma taki sam, tylko zegarek speedtesta wychyla się dalej podczas testu downloadu. Mowa o małym upload. Przy 120 mbit/s jest 15 upload, czy to mało. Nie sądzę by dla przeciętnego użytkownika było to mało. Łącza asymetryczne - w większości przypadków dla odbiorców prywatnych są tylko takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thommy18 napisał:

Operatorzy wciskają ludzią coraz to większe liczby i klienci uważają, że kupili coś lepszego. Jednak internet każdy z nas ma taki sam, tylko zegarek speedtesta wychyla się dalej podczas testu downloadu.

Operatorzy również wciskają 100 - 150 śmieciowych kanałów DTV, których i tak prawie nikt nie ogląda, bo abonenci płatnej TV i tak w większości oglądają kanały dostępne w naziemnej NTC DVB-T. 

A klienci płatnej TV uważają, że kupili coś lepszego. 

http://www.agbnielsen.pl/2019-08-25,2474.html#statshr  Cotygodniowe dane statystyczne oglądalności rankingu Nielsena jasno to pokazują. TOP 20 oglądalności kanałów TV to większość z naziemnej DVB-T. A cała reszta to plankton, z którym nikt się nie liczy.

 

Dodatkowo naziemną DVB-T ogląda już co najmniej 35 - 37 % społeczeństwa. I nie dlatego, że ludzi nie stać na płatną TV (śmieszne dodatkowe 10 - 40 PLN miesięcznie + opłata za internet)....  tylko dlatego, że ludzie przestali łykać miliony reklam i "kontent premium" dla niedorozwojów, który jest wszechobecny u płatnych operatorów. 

A wszystkie ciekawe kiedyś kanały to w chwili obecnej mają coraz gorszy "kontent". Żenujący, miałki, po prostu żałosny.

 

To zresztą masochizm, gdy abonuje się kablówkę/platformę .... i jednocześnie nabija się oglądalność kanałom, które i tak są w naziemnej DVB-T (patrz rankingi Nielsena).

 

Platformy satelitarne (w obecnej postaci) padną za max 7 lat. Wystarczy tylko, że światłowód rozwinie się po mniejszych miastach.

Mieszkam w dużym mieście (kilku operatorów do wyboru : UPC, Multimedia, Orange Światłowód, Netia Światłowód, kilku małych providerów światłowodu). Miski satelitarne na balkonach to coraz większa rzadkość. A w nowych blokach ich prawie nie ma, bo tam wszędzie rządzi światłowód i instalacje naziemnej NTC DVB-T, które montowane są obligatoryjnie w każdym bloku wielorodzinnym oddanym do użytku po 2012 roku.

 

Szybki i stabilny internet potrzebny jest prawie każdemu, a płatna linearna telewizja prawie nikomu.

To tylko przyzwyczajenie z lat gdy nie było szybkiego internetu i jego ogromnych możliwości (miliony filmów online - większość za friko oraz serwisy VOD).

 

Od wielu lat wynajmuję drugie mieszkanie ludziom (młodym osobom pracującym, kiedyś studentom).

Od 10 lat żadna z tych osób nie chciała płatnej TV, chociaż za każdym razem informuję ich, że jakby co to w bloku jest trzech operatorów DTV do wyboru.

Młodzi ludzie mają swoje laptopy, smartfony, tablety, portale społecznościowe, ewentualnie naziemną TV, randki, knajpy, zarabiają kasę, jeżdżą za granicę zwiedzać świat. 

Płatna linearna telewizja powoli się kończy. Po prostu.

Utrzymują ja na powierzchni przeważnie psycho-fani sportu oraz ci którzy zawsze płacili za TV, są niereformowalni i bulą kasę za to żeby oglądać miliony reklam na 95 % kanałów za które płacą.

Edytowane przez Kleofas11
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od wielu lat wynajmuję drugie mieszkanie ludziom (młodym osobom pracującym, kiedyś studentom).

Od 10 lat żadna z tych osób nie chciała płatnej TV, chociaż za każdym razem informuję ich, że jakby co to w bloku jest trzech operatorów DTV do wyboru.

Młodzi ludzie mają swoje laptopy, smartfony, tablety, portale społecznościowe, ewentualnie naziemną TV, randki, knajpy, zarabiają kasę, jeżdżą za granicę zwiedzać świat. 

Płatna linearna telewizja powoli się kończy. Po prostu.

Utrzymują ja na powierzchni przeważnie psycho-fani sportu oraz ci którzy zawsze płacili za TV, są niereformowalni i bulą kasę za to żeby oglądać miliony reklam na 95 % kanałów za które płacą.

Ludzie młodzi nie chcą telewizji jak to stwierdziłeś "linearnej". Piszesz dużo i niby mądrze. Widać, że zamiast wychować się na świecie to wychowałeś się na uczelni. Potrafisz zdefiniować pojęcie "telewizja linearna" ?. Ja znam kablową, naziemną, satelitarną, polską, zagraniczną. O linearnej nigdy nie słyszałem. Owszem młodzi ludzie telewizji nie oglądają bo a) nie mają czasu b) ochoty c) nie interesuje ich telewizja d) wolą spędzać czas w internecie. Tylko, że oglądając youtube, logując się na randki, FB, tindery i inne ile zużyją pasma 20, 30 megabitów, może 50 jeśli oglądają materiały 4k. Pod warunkiem, że mają wyświetlacz 4k to ma to sens. Weź pod uwagę, że polskie społeczeństwo składa się z ludzi starszych, emerytów, rencistów, ludzi zainteresowanych telewizją jak to nazwałeś "linearną" Większość ludzi w wieku produktywnym wyjechało za granicę za pieniędzmi i lepszymi standardami życia. A ludzie starsi oglądają telewizję często i lubią to robić. Ja nie jestem osobą starszą mam 35 lat i oglądam stacje premium jak Canal+, HBO GO i inne jak na przykład Discovery Channel, Discovery ID, TVN Turbo. Mam rozumieć, że za 7 lat nie będę mógł oglądać TV bo mi internet światłowodowy zabroni ?

Zastanawiam się kiedy na polskich uczelniach pojawią się znowu mądrzy wykładowcy, którzy będą uczyć mądrych rzeczy, zamiast tego, że telewizja zniknie, papierowy pieniądz zniknie, samochody znikną, a ludzi zastąpią maszyny.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawop napisał:
10 godzin temu, maskerano25 napisał:
Ale o jakim wy zacofaniu mówicie a na ile wykorzystujecie jakiś lepszy ping który jest w Orange na światłowodzie nie oszukujmy się nikt nie jest na tym forum jakimś zawodowym graczem który odczuje różnice. To samo z tv co ma konkurencja lepszego ?dekoder 4 K gdzie masz c plus w 4 k i eleven sport 4k i to tylko jeden kanał i po co za to płacić po 150zl albo 200zl. Dobry tv z 4k i dobrym HDR to cały czas koszt 8tys gdzie mały procent ludzi ma taki tv. Net 300 albo 600 mb kto to wykorzystuje ja na 120 Mb pobieram gry na Xbox po 80 GB oglądam wszystko co chce w przez żadnej  przycinki. Polska to nie Sky italia 

Dawno takich głupot nie czytałem

To popracuj nad inteligencją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy 120Mb/s upload to 10Mb/s.

Ja od początku umowy na łącze 120 mbit mam upload 15. Tyle wynika z pomiaru, MM stwierdziła, że mam 10 mbit upload i nie mogę dokupić podwojonego uploadu. Jak widać sam operator nie wie jakie ma parametry łącza. Najważniejsze, że jest cena w miarę korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

W piątek jestem umówiony na montaz usługi w mieszkaniu w Gdynii i zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrze wybrałem i czy  mam możliwość negocjacji jako nowy klient. 

 

https://www.multimedia.pl/jesienne-promocje/paczka-idealna-w-kazdym-wymiarze

 

120mb+maxbox+Eleven Sports, Multimedia GO, Catch up TV, Nagrywarka sieciowa + multiroom  za całość płacić mam 74zł. Do tego 3m za Free tv i 6m c+ I hbo. Jest tu jakiś haczyk?

 

pytanie czy to jest dobra oferta  i czy to prawda że wybierając multiroom można mieć tylko albo 2x dekoder albo 2x karta Ci? Aha, no i co jest lepsze :)?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby które twierdzą, że mają większy upload niż w umowie są w błędzie. Modem pobiera plik konfiguracyjny, który ma na sztywno wpisane wartość z waszej umowy. Speedtesty nie są miarodajne, bo wykonują chwilowy test, wystarczy uruchomić klienta FTP, zacząć wysyłać jakiś duży plik, po chwili transfer ustabilizuje się na wartości, która jest w umowie lub niższej, bo jak wiemy to są prędkości "do" lub jak kto woli prędkości gdzie operator przeważnie mówi, że przez xx czasu prędkość będzie 70% tej z umowy.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michaelis napisał:

Osoby które twierdzą, że mają większy upload niż w umowie są błędzie. Modem pobiera plik konfiguracyjny, który ma na sztywno wpisane wartość z waszej umowy. Speedtesty nie są miarodajne, bo wykonują chwilowy test, wystarczy uruchomić klienta FTP, zacząć wysyłać jakiś duży plik, po chwili transfer ustabilizuje się na wartości, która jest w umowie lub niższej, bo jak wiemy to są prędkości "do" lub jak kto woli prędkości gdzie operator przeważnie mówi, że przez xx czasu prędkość będzie 70% tej z umowy.

steam download i upload na pierwszy lepszy host, upload 25-44mbps gdzie download tak nie skakał i utrzymywał się powyżej 300mbps  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz klienta FTP, wyślij duży plik i obserwuj. Operatorzy się cieszą, bo klientom wydaje się, że mają więcej niż płacą, pracowałem kiedyś w lokalnej firmie i wiem jak działa modem na sieci HFC. Plik konfiguracyjny ma zaszyte sztywne wartości download/upload i koniec. Przez protokół http bardzo często idzie przekłamanie. Operatorzy stosują różne rozwiązania, pamiętam takie jedno, dzięki ktoremu ilość reklamacji z niskim transferem spadła nam o 30% :), bo testery zawsze pokazywały, więcej niż klient miał ale to było tylko chwilowe przyspieszenie ;). Nie będę was przekonywał na siłę, fajnie że macie więcej niż na umowie ;). Paradoksem jest to, że jak będzie mniej to też nic nie możemy zrobić - nowy przepis KE, ISP podają widełki.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...