Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A kto to może wiedzieć MM ledwo ciągnie, ubywa klientów netu itp chociaż w usługach TV mają jeszcze  jakieś wzrosty ale olewaja to by coś zmienić. W październiku minie rok od ostatnich podmian na HD, może tym razem coś podmienia/dodadzą pewnie wszystko zależy od tego jak dogadaja się z Polsatem jak zostanie po wyższych kosztach to raczej nic nowego nie dadzą, chyba że brakujące kanały właśnie od Polsatu.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż tak źle z MMP ?

Ja się z jednej strony cieszę, że MMP nie zostało przejęte (szczególnie przez UPC) bo to by zapewne oznaczało głównie podwyżki (a pod tym względem UPC się szczególnie niemiło obchodzi z klientami; nie wiem jak by było z Vectrą). Z drugiej strony oferta programowa jest lekko mówiąc słaba, najbardziej boli mnie brak kanałów NatGeo i BBC (kiedyś były ale krótko po tym jak zostałem ich klientem się zmyły, tak samo jak np. BBC).

Od 3 lat miałem pakiet C+ Prestige ale w tym roku się z tego wypisałem. W C+ zależało mi na LM i golfie, od golfa teraz jest oddzielny kanał i coraz częściej też Eurosport go pokazuje. W C+ w zasadzie już nic dla mnie nie ma. A za kanały Polsatu z LM nie mogę płacić choćbym chciał bo ich nie ma...

Przez rok miałem HBO i też się wypisałem bo rok temu wciśnięto mi to siłą (na zasadzie, że jak nie wezmę to bym płacił drożej niż bez tego). Filmy i tak mam w NF.

Zamiast tego podniosłem prędkość netu do 300Mbit i będę płacić sporo mniej niż rok temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą ulotkę MM dla nowych klientów. Ulotka z Warszawy. Bardzo fajnie wychodzą ceny internetu przy umowach na 24 miesiące. Net 600 wychodzi średnio 44,25zł. Net 300 36,75zł. W obu przypadkach pierwsze pół roku za 0zł. Chyba będę walczył o 600 ze względu na upload 50Mb/s. MM wyróżnia się w tym aspekcie na tle innych krajowych kablówek - UPC czy Vectry. Orange światłowód bije już konkurencję uploadem na głowę.

Szkoda, że tak jak w UPC nie dają do internetu podstawowego pakietu TV gratis.

 

Oferty z TV też są niezłe i niespotykane u konkurencji. Np: HBO i C+ przez rok gratis przy umowie na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby też tak w MM pomyśleli o dotychczasowych klientach a nie tylko o nowych...Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że u innych operatorów też tak jest. Ja nie oczekuję cudów, ale dobrej oferty i kompetencji pracowników. Ostatnio zadzwonił do mnie konsultant i oferował internet 300Mbps. Jest taki dostępny w mojej lokalizacji na 100%. Następnie przełączył mnie do innego działu i tam pani mówi, że ona wie lepiej, że max internet to 120Mbps. Żadne argumenty do niej nie trafiały...podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Multimedia posiada w swojej ofercie lepszy router niż Arris ? Obecnie korzystam z Arris ale jego zasięg jest bardzo słaby. Internet 120, po wifi jest prędkość 60 Mb jeżeli komputer stoi przy routerze a jak jest w drugim pokoju to jest już tylko 10 Mb.

Przygotowuję się do przedłużenia umowy i chcę powalczyć o lepszy model routera ale nie wiem czy mają coś lepszego niż Arris ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC mają 35 podstawowych kanałów gratis (prawie wszystkie w HD)przy zakupie samego internetu. Za to w MM są 4 podstawowe mux-y dvbT . No właśnie czy też gratis ? Ma ktoś sam internet i odbiera te mux-y bez płacenia za TV ? Mam sąsiada co miał kiedyś TV z internetem. Zrezygnował z TV odłączyli mu DVB C ale kanały analogowe + DVB T ma cały czas, czyli ponad 2 lata od rezygnacji z TV. Interesuje mnie jak jest na odwrót. Kupuję sam internet w MM i naziemną TV + analog mam gratis, czy nie.

I jeszcze jedna sytuacja. Jeśli ktoś ma superbox z terminem do 30.11. a pakiet Cinemax do 31.03 i wypowiada  TV z terminem 30.11 (jako głównego pakietu) to co wtedy z pakietem Cinemax ? To nie jego wina że po podpisywaniu umowy wpisali mu takie terminy. Wyświetlą mu sam Cinemax do 31.03 ? Zapłaci karę (choć z jakiej racji ) ?  Czy ma składać dwa oddzielne wypowiedzenia ? Jak to jest w praktyce ? Zakładam, że nie da się namówić do przedłużania umowy na TV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klient napisał:

Czy Multimedia posiada w swojej ofercie lepszy router niż Arris ? Obecnie korzystam z Arris ale jego zasięg jest bardzo słaby. Internet 120, po wifi jest prędkość 60 Mb jeżeli komputer stoi przy routerze a jak jest w drugim pokoju to jest już tylko 10 Mb.

Przygotowuję się do przedłużenia umowy i chcę powalczyć o lepszy model routera ale nie wiem czy mają coś lepszego niż Arris ?

Ja na arrisa nie narzekam, mieszkam w kamienicy gdzie ściany są grube i zasięg jest bardzo dobry w całym mieszkaniu a nawet kilkanaście metrów na dworze z drugiej strony budynku łapie, masz kanały wifi zapchane a do tego laptop pewnie masz na 2.4ghz i tu tkwi problem 

Edytowane przez Wezu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marciniozo napisał:

Żeby też tak w MM pomyśleli o dotychczasowych klientach a nie tylko o nowych...Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że u innych operatorów też tak jest. Ja nie oczekuję cudów, ale dobrej oferty i kompetencji pracowników. Ostatnio zadzwonił do mnie konsultant i oferował internet 300Mbps. Jest taki dostępny w mojej lokalizacji na 100%. Następnie przełączył mnie do innego działu i tam pani mówi, że ona wie lepiej, że max internet to 120Mbps. Żadne argumenty do niej nie trafiały...podziękowałem.

 Połowa tego wątku jest nt. atrakcyjnych ofert przedłużeniowych(o wiele lepszych niż dla nowych), a Ty nagle wyskakujesz tu z tezą, że źle traktują dotychczasowych klientów, bo Ci się niekompetentny konsultant trafił. No proszę Cię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

W UPC mają 35 podstawowych kanałów gratis (prawie wszystkie w HD)przy zakupie samego internetu. Za to w MM są 4 podstawowe mux-y dvbT . No właśnie czy też gratis ? Ma ktoś sam internet i odbiera te mux-y bez płacenia za TV ? Mam sąsiada co miał kiedyś TV z internetem. Zrezygnował z TV odłączyli mu DVB C ale kanały analogowe + DVB T ma cały czas, czyli ponad 2 lata od rezygnacji z TV. Interesuje mnie jak jest na odwrót. Kupuję sam internet w MM i naziemną TV + analog mam gratis, czy nie.

...

 

Miałem przez dwa lata gratis tv analogową i dvb-t do samego internetu.Ale po dwóch latach zniknęło z dnia na dzień (pewnie podłączali nowego klienta i się zorientowali). Na infolinii otrzymałem odpowiedź, że się nie należy.A, że przez dwa lata działało to był przypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Wezu said:

Ja na arrisa nie narzekam, mieszkam w kamienicy gdzie ściany są grube i zasięg jest bardzo dobry w całym mieszkaniu a nawet kilkanaście metrów na dworze z drugiej strony budynku łapie, masz kanały wifi zapchane a do tego laptop pewnie masz na 2.4ghz i tu tkwi problem 

Nie mam Arrisa (tzn. teraz mam ale ich WiFi mam wyłączone, używam własnego routera Asus) i potwierdzam, że na 2,4GHz bardzo ciężko wyciągnąć więcej niż 50-60Mbit. Tam jest mało kanałów i są zatłoczone/zaszumione.

Ktoś chce szybciej - niech używa 5GHz, tam bez problemu nawet na telefonie czy tablecie wysycam na max 120Mbit. Jeden mój laptop, fakt, że blisko routera, na Wifi ac w paśmie 5GHz negocjuje się na 860Mbit.

Na 5GHz jest jednak gorszy zasięg, w dodatku u mnie ściany (silikat) mocno tłumią WiFi. Dlatego w mieszkaniu mam jeszcze dwa routery w trybie Access Point.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzała, tylko te atrakcyjne oferty można uzyskać po wypowiedzeniu i negocjacjach...Jestem klientem MM już od wielu lat i stale jest tak samo. A niekompetentni konsultanci niestety trafiają się co zrobić...A z ofertą sami do mnie dzwonili. Skoro tak to mogli lepiej się przygotować...My tutaj tak jak napisałeś dyskutujemy o atrakcyjnych ofertach, tak są takie, ale  niewielki procent klientów je otrzymuje. Wielu nie wysyła wypowiedzeń  i bierze ofertę przedłużeniową jaką dostaje w BOK i tyle. Także nie jest tak  różowo. Nie ma co narzekać, trzeba wysłać wypowiedzenie i znowu negocjować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerojedynkaX     Wszelkie dodatkowe pakiety do pakietu głównego (StartBox, MaxBox) to są właśnie pakiety "dodatkowe". Nie można mieć pakietu dodatkowego nie mając pakietu głównego. Najlepiej jest właśnie podczas wypowiadania usługi TV "ugrać" z nimi zrównanie końca terminów wszystkich pakietów i usług jakie się posiada. Wtedy ma się większe pole manewru przy następnych negocjacjach w przyszłości. A co do kary to trudno mi się wypowiadać bo ja osobiście nie znalazłem się nigdy w takiej sytuacji.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 23:03, marciniozo napisał:

strzała, tylko te atrakcyjne oferty można uzyskać po wypowiedzeniu i negocjacjach...Jestem klientem MM już od wielu lat i stale jest tak samo. A niekompetentni konsultanci niestety trafiają się co zrobić...A z ofertą sami do mnie dzwonili. Skoro tak to mogli lepiej się przygotować...My tutaj tak jak napisałeś dyskutujemy o atrakcyjnych ofertach, tak są takie, ale  niewielki procent klientów je otrzymuje. Wielu nie wysyła wypowiedzeń  i bierze ofertę przedłużeniową jaką dostaje w BOK i tyle. Także nie jest tak  różowo. Nie ma co narzekać, trzeba wysłać wypowiedzenie i znowu negocjować...

 

 

Ale przecież to jest normalne, jak klient się zgadza na taką ofertę to znaczy że jest dla niego atrakcyjna, inaczej by się przecież nie zgodził, szukał ofert konkurencji, rozwiązań alternatywnych itd.

 

W usługach pole do popisu jest zawsze spore. Np wczoraj w Plus GSm złożyłem wypowiedzenie i dzisiaj z DUK uzyskałem lepszą ofertę i w dodatku 40% taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również na kanale 232 aMazing wisi plansza że wkrótce w tym miejscu pojawi się nowy program telewizyjny? Jakiś nowy projekt medialny, ma być nowa nazwa i sporo informacji i ciekawostek z waszego regionu. Może teraz będzie jakiś ciekawy program lokalny zamiast teledysków 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzechu27 napisał:

Czy u was również na kanale 232 aMazing wisi plansza że wkrótce w tym miejscu pojawi się nowy program telewizyjny? Jakiś nowy projekt medialny, ma być nowa nazwa i sporo informacji i ciekawostek z waszego regionu. Może teraz będzie jakiś ciekawy program lokalny zamiast teledysków 24h.

U mnie tak samo. Coś mi się wydaje, że nie będzie przejęciaprzez Vectrę Świadczy o tym też fakt że są spore promocje dla nowych klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna ewentualna cena sprzedaży MM będzie zależeć od ilości posiadanych klientów na dzień transakcji. Pewnie jeszcze wliczyli ilość usług na kliencie. Stąd takie oferty by utrzymać klientów i zdobyć nowych. 

Potem to już ból głowy Vectry, Netii albo jeszcze kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znudziła im się zabawa w wypowiedzenia, albo faktycznie zatrzymują abonentów po kosztach albo nawet poniżej. Dziś kontrolnie zapytałem o ofertę bez złożonego wypowiedzenia. Pierwszy raz zdarzyła się oferta tańsza niż obowiązująca w danym momencie. Co prawda minus kilka złotych, ale zwykle było około +10 zł.

Propozycja z dziś: Superbox z pakietami: HD, Dzieci, Filmy i Seriale, HBO, HBO GO, Multiscreen (3xCAM), Internet 120 Mbps, stały adres IP = 73 zł (umowa na rok). Szkoda tylko, że Internet u mnie wciąż max to 120 Mbps. A może jednak zmienić operatora? Ciekawe jak nisko zejdą? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie - umowa przedłużona na rok: Maxbox, HD, Eleven Sports, Canal+ Prestige (na całą umowę), 2xmultiroom (3 dekodery), internet 120, wymiana modemu na modem z wifi - całość 69 zł/mies. Telefon z DUK dzień po złożeniu w BOK wypowiedzenia. Wcześniej w BOK to samo, tyle że bez C+, wifi i dodatkowego multiroom - 64 zł/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...