Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Multimedia wprowadza nowości, bo konkurencja też pudruje swoje oferty od września.

 

https://media2.pl/telekomunikacja/158133-UPC-Polska-wprowadza-nowe-pakiety-internetu-z-telewizja.html  UPC

https://satkurier.pl/news/183369/platforma-canal-nadchodzi.html   NC+ (stara nazwa), Platforma Canal+ (nowa nazwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Od dzisiaj mam dostęp do paczki Filmbox i na kanale Arthouse nie ma polskiego lektora. Wszystkie filmy lecą po włosku, można jeszcze wybrać język rosyjski. Czy to tak ma być, czy to jakaś chwilowa awaria u operatora? Wziąłem też net 120 Mb/s ale w testach po kablu wyciąga mi do 95 Mb/s. Czy to może być wina sprzętu? Laptopa, ewentualnie routera (kabel wychodzi poprzez router)?

 

 

Edytowane przez Pabington
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pabington napisał:

Wziąłem też net 120 Mb/s ale w testach po kablu wyciąga mi do 95 Mb/s. Czy to może być wina sprzętu? Laptopa, ewentualnie routera (kabel wychodzi poprzez router)?

 

Laptop z kartą sieciową 1Gb/s? Kabel sieciowy odpowiedniej kategorii? 

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do umowy gdzie masz przedział prędkości, może mnie ktoś tu poprawić ale wygląda to tak: Internet jest do 120mb/s w tym gwarantowane jest 30% szybkości łącza normalnie masz 60/70%. Mój kolega który mieszka w tej samej miejscowości  ma opcję do 60mb/s i u niego jest w okolicach 50mb/s a potrafi spaść i poniżej 40mb/s a u mnie jest prawie zawsze 100% a nawet więcej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. MM gwarantuje chyba do 70 % zamówionej prędkości. Umowy jeszcze nie mam, bo od dzisiaj mi włączyli, ale tak jakoś jest, więc są kryci. Nie będę robił z tego problemu, ewentualnie poszukam u siebie, może coś jest nie tak. Do tej pory miałem 60 Mb i dokładnie tyle zawsze wykazywał test.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 17:55, klosz007 napisał:

Cześć,

 

Jestem abonentem MMP od ładnych kilku lat. Od samego poczatku gdy się pojawiły karty CAM, używam Multirooma i jedną kartę mam włożoną w TV a drugą w tunerze USB ze slotem CI, podpiętym do komputera z Windows i DVBViewer'em. Nagrywam sobie w ten sposób programy lub streamuje do komputera w drugim pokoju.

 

Chciałbym trochę rozbudować tą instalację i pobawić się w rzeczy typu Linux, czytnik smartcard, OSCAM itp. , głównie dlatego, żeby zrezygnować tunera ze slotem CI. Tunery USB DVB-C ze slotem Ci to rzadkość i są raczej słabo wspierane przez producentów. Wybór tych bez slotu CI jest o wiele większy...

 

Jest dużo informacji na ten temat jeśli chodzi o operatorów satelitarnych ale nic nie mogę znaleźć nt. DVB-C.

Czy ktoś się w to bawił z kartmai MMP ? Największa niewiadoma dla mnie to karta dostępowa - jaki protokół obsługuje, jakie napięcie zasilające, jaki zegar itp.

Rzeczy typu CAID itp. to już rozkminiłem.

 

Karty MM to system conax cas7, nieparowane, śmigaja w oscamie aż miło :) posiadam tuner na linuxie (Enigma2) i w życiu bym nie wymienił go na te szroty co dają operatorzy. Ty widzę jeszcze. Lepiej masz bo oglądasz bezpośrednio na pc.

Jak potrzebujesz więcej info to pisz na pw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pabington napisał:

Karta sieciowa 1 Gb, co do przewodu, to nie wiem. Jest dość długi (ok 10 metrów) i był zrobiony w sklepie komputerowym.

Chyba jak na net 120 Mb wysoki jest upload, a za niski download?

 

Jeżeli karta sieciowa jest ok to upewnij się jeszcze co do kabla. Pożycz od kogoś lub zainwestuj parę zł w np: UTP, CAT.6.

Odnośnie uploadu i testów to nieco przekłamują. Zobacz jak to wygląda:

http://www.speedtest.pl/

 

U mnie przed chwilą:

218802759

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 95 Mbps to winny jest twój sprzęt, karta sieciowa tak jak koledzy wyżej napisali jest Fast Ethernet, czyli osiągniesz na niej max 95Mbps lub w tak standardzie masz router. Pisaliśmy o tym, router może mieć 4 porty LAN 1000/100 ale WAN będzie miał 100/10 i po zawodach. Wynik 95Mbps mówi, że któryś twój sprzęt ma ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym MM jest lepsza niż UPC i Vectra. Przy łączach 300 i 600 (UPC ma 500) dają wyraźnie wyższy upload. Odpowiednio 30 i 50. UPC i Vectra 20 i 30.

UPC przy łączu 1Gb/s daje 40... także MM ma cosik lepszy sprzęt lub więcej pasma? MM przy 1,2Gb/s daje 60. Najlepiej wypada obecnie Orange światłowód gdzie zakasowali konkurencję dając 300/50, 600/100 i 1Gb/s/300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...