Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Wojtaas  Nie polecam ci Kaona  mialem 3 i kazdy wymieniali bo sie psuł   az wreszcie wybrałem  ADB  3831cdx bo chciale miec dostep do VOD.

Dekoder ani raz sie nie zepsuł ( tylko nie wiem czy maja go jeszcze w swojej ofercie ). W każdym razie polecam ci ten  dekoder bo mialem chyba IPS   3000 i tez była kicha.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtaas  Nie polecam ci Kaona  mialem 3 i kazdy wymieniali bo sie psuł   az wreszcie wybrałem  ADB  3831cdx bo chciale miec dostep do VOD.
Dekoder ani raz sie nie zepsuł ( tylko nie wiem czy maja go jeszcze w swojej ofercie ). W każdym razie polecam ci ten  dekoder bo mialem chyba IPS   3000 i tez była kicha.


W jaki sposób psuły się te Kaony? Chodzi o te nowe modele?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kris68 to chyba pisze o jakimś szajsie conaxowym (dekoder z kartą), pytanie było na 100% o nowe Kaony KGS3200, one mają wbudowany modem docsis i nie mają nic wspólnego z tamtymi dekoderami na kartę, są bardzo dobre. ADB od dawna nie mają w ofercie, te z wbudowanym dyskiem HDD też zaczęły padać i klient tracił wszystko co miał nagrane. Zewnętrzny dysk to świetna sprawa, to powinien być standard, żadne tam wbudowane dyski, podpinam swój własny i po sprawie.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie jestem w trakcie negocjacji nowych warunków umowy oczywiście po wcześniejszym wypowiedzeniu i aktualnie mam stary dekoder PVR z firmy ADB który działa bardzo wolno, często się wiesza no i ma mały HDD. Zastanawiam się czy wymieniając go na Kaona będzie to dobra decyzja i nie będę później żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michaelis napisał:

Kolega kris68 to chyba pisze o jakimś szajsie conaxowym (dekoder z kartą), pytanie było na 100% o nowe Kaony KGS3200, one mają wbudowany modem docsis i nie mają nic wspólnego z tamtymi dekoderami na kartę, są bardzo dobre. ADB od dawna nie mają w ofercie, te z wbudowanym dyskiem HDD też zaczęły padać i klient tracił wszystko co miał nagrane. Zewnętrzny dysk to świetna sprawa, to powinien być standard, żadne tam wbudowane dyski, podpinam swój własny i po sprawie.

A klucz szyfrujący nie jest przypadkiem per dekoder? Jak Ci padnie Kaon i wymienią sprzęt to nic z dysku podłączonego do nowego nie odczytasz. Dobrze kojarzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kojarzysz, dysk nie jest parowany z dekoderem, dekoder go tylko formatuje, nagrany materiał jest zaszyfrowany ale dysk możesz podłączyć do nowego dekodera jeżeli z jakiegoś powodu zostanie wymieniony. Na ADB jest jeszcze gorzej, bo jak nagrasz sobie np. film z HBO a za miesiąc zrezygnujesz z pakietu HBO to tracisz do tego filmu uprawnienia, nie uruchomisz go. Jak padnie ci dekoder ADB to tracisz wszystko co miałeś nagrane. Przy USB PVR na Kaon czy tam IPS nic takiego nie ma, wszystko trzymasz na swoim dysku.

Przewaga tego rozwiązania z USB PVR na dekoderze jest nawet nad modułem CAM, bo np. mój TV paruje podłączony twardy dysk, jak go podłącze do innego TV (nawet takiego samego modelu) to nie mogę odtworzyć jego zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką cenę można uzyskać po złożeniu wypowiedzenia za zestaw jak poniżej?

 

Maxbox + HD + Canal+ Prestige + Eleveny + Multiroom + net 120 Mb

 

Mam obecnie umowę z MM na telewizję do końca października (Maxbox + Canal+ + Multiroom za 93 zł/mc) i drugą umowę na neta z innym operatorem do końca września - chciałbym połączyć te 2 rzeczy tak aby były od 1 dostawcy. Nie wiem jednak, jak wygląda stabilność/awaryjność tego internetu z MM - czy ktoś kto ma od nich net mógłby się wypowiedzieć? (Gdynia)

 

Mam u siebie w bloku też UPC więc jest jeszcze opcja przejścia do nich, ale tutaj ceny na stronie nie zachęcają - za taki zestaw jak napisałem wyżej (bez Elevenów) wychodzi 145 zł, a to już dla mnie trochę za dużo. Czy da się u nich dostać lepszą ofertę niż ta na stronie?

 

Jak najprościej można złożyć wypowiedzenie w MM? Trzeba podjechać do ich punktu osobiście czy da się jakoś zdalnie?

Edytowane przez danio231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Może ktoś wie czy można mieć HBO Go  bez HBO w naszej sieci  ?

 

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

 

Nie mozna. Obecnie najlepsza oferta na hbo go to bezpośrednio wykupić za 19,99 PLN.  Dwa konta aktywne.  Wiec warto z kimś się dogadać. I po dyszke.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kojarzysz, dysk nie jest parowany z dekoderem, dekoder go tylko formatuje, nagrany materiał jest zaszyfrowany ale dysk możesz podłączyć do nowego dekodera jeżeli z jakiegoś powodu zostanie wymieniony. Na ADB jest jeszcze gorzej, bo jak nagrasz sobie np. film z HBO a za miesiąc zrezygnujesz z pakietu HBO to tracisz do tego filmu uprawnienia, nie uruchomisz go. Jak padnie ci dekoder ADB to tracisz wszystko co miałeś nagrane. Przy USB PVR na Kaon czy tam IPS nic takiego nie ma, wszystko trzymasz na swoim dysku.
Przewaga tego rozwiązania z USB PVR na dekoderze jest nawet nad modułem CAM, bo np. mój TV paruje podłączony twardy dysk, jak go podłącze do innego TV (nawet takiego samego modelu) to nie mogę odtworzyć jego zawartości.

W tym przypadku również występuje jak Ty piszesz parowanie. Idź do sąsiada, a daję sobie rękę odciąć, że nie zadziałają Twoje nagrania. Parowanie jest do klienta nie do boxa, ale jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubus76k napisał:


W tym przypadku również występuje jak Ty piszesz parowanie. Idź do sąsiada, a daję sobie rękę odciąć, że nie zadziałają Twoje nagrania. Parowanie jest do klienta nie do boxa, ale jest.

No u sąsiada wiadomo, że nie uruchomi ale jak wymienią mu dekoder to bez problemu podepnie swój dysk, który był przed chwilą podłączony do padniętego dekodera i wszystko zadziała. Na ADB kaplica, dysk siedzi w środku i nikt go nie wyciągnie, dlatego zewnętrzny dysk ma tutaj przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u sąsiada wiadomo, że nie uruchomi ale jak wymienią mu dekoder to bez problemu podepnie swój dysk, który był przed chwilą podłączony do padniętego dekodera i wszystko zadziała. Na ADB kaplica, dysk siedzi w środku i nikt go nie wyciągnie, dlatego zewnętrzny dysk ma tutaj przewagę.

Oczywiście masz tu rację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 14:28, Grigorios Quedin napisał:

Dzwonisz na infolinię i załatwiasz wypowiedzenie .
Za pakiet jaki wymieniłeś ,bez Multiroom płacę 89pln.

 

W dniu 3.08.2019 o 22:04, marciniozo napisał:

danio231, za pakiet :

Maxbox + HD + Canal+ Prestige + Eleveny + Multiroom + net 120 Mb, zdecydowanie poniżej 100zł.

 

Dzięki za odpowiedzi, rozmawiałem dzisiaj z konsultantem na infolinii i niestety nie udało się złożyć wypowiedzenia. Umowę mam do końca października, a w dziale rezygnacji twierdzili, że wypowiedzenie mogą przyjąć dopiero we wrześniu... (1 okres rozliczeniowy przed końcem umowy) Czy tak rzeczywiście jest czy lecą sobie ze mną w kulki?

 

Oferta którą przedstawili też dosyć słaba - 130 zł za to co napisał marcinizo i oczywiście na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 16:02, Michaelis napisał:

Kolega kris68 to chyba pisze o jakimś szajsie conaxowym (dekoder z kartą), pytanie było na 100% o nowe Kaony KGS3200, one mają wbudowany modem docsis i nie mają nic wspólnego z tamtymi dekoderami na kartę, są bardzo dobre. ADB od dawna nie mają w ofercie, te z wbudowanym dyskiem HDD też zaczęły padać i klient tracił wszystko co miał nagrane. Zewnętrzny dysk to świetna sprawa, to powinien być standard, żadne tam wbudowane dyski, podpinam swój własny i po sprawie.

Ale conax to ty szanuj, bierzesz w MM moduł z kartą, kartę wkładasz do tunera z Enigma2, odpalasz oscama, i możesz nagrywać sobie na pena, a z niego oglądać na czym sobie zapragniesz. 

Karty są nieparowane i jest to niewątpliwie duży plus. Dlatego w sumie wziąłem MM.. 

Jak można brać szrot od ISP, te dekoderki to się nadają jedynie jako wyswieltacz do zegarka. 

Edytowane przez korni007
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...