Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

BTW zobaczcie jak działa marketing, klient widzi 300Mbps i jest przekonany, że router tyle wyciągnie. Nikt mu nie powie, że jeżeli ma internet szybszy niż 95Mbps to na tym routerze tyle nie osiągnie. Już na porcie WAN router przytnie do około 95Mbps (tyle można wyciągnąć na 10/100). 300Mbps odnosi się do wewnętrznej sieci WiFi ale tyle i tak nie wyciągnie na 2,4GHz, 300Mbps na odcinku komputer-router (sieć lokalna po WiFi) w warunkach laboratoryjnych (0 innych sieci WiFi) może się da :).

Na pudełkach piękne 300Mbps a WAN i LAN mają interfejsy 10/100 hehe, kto to wymyśla? :)

Router musi spełniać wymagania o których pisałem wyżej, kupno czegoś poniżej to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelis, tak niestety jest. Powiem Ci, że jak kupowałem router w jednym ze znanych marketów, to sprzedawca najpierw chciał mi udowodnić, że nie potrzebuję przepustowości 1Gb i wciskał mi 100Mb...Potem tak jak napisałeś przekonywał, że przecież na pudełku jest napisane 750Mb to tyle ma! Ehh, sam marketing...Ale niestety ludzie to łykają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowjanko napisał:

Spróbujcie przy 5 GHz przejść sygnałem przez 2 ściany w bloku. Powodzenia.

Spokojnie u mnie przechodzi ale faktem jest, że 2,4GHz lepiej sobie radzi z takimi przeszkodami ale eter jest tak zawalony sieciami WiFi na 2,4GHz, że to jest jakiś koszmar. U mnie 25 sieci WiFi przy 13 kanałach ale jak wiemy routery zajmują teraz po 2 kanały od dołu i od góry, czyli ustawiając kanał np. 4 sieć i tak będzie zajmować kanały od 2 do 6. Mając 13 kanałów to tak naprawdę bez absolutnie żadnych zakłóceń pomiędzy sobą i z możliwością wykorzystania pełnej przepustowości w paśmie 2,4GHz powinny pracować maksymalnie 2 sieci a nie 25 hehehe. U mnie wieczorami na 2,4GHz jest koszmar, ratunek to 5GHz.

 

zerojedynka w routerze od MM nic nie ustawisz, możesz tylko w eboku ustawić sobie sieć WiFi w sensie nazwę sieci SSID i chyba kanał, to jest słabe, nie ustawisz sobie oddzielnej nazwy sieci 5GHz, modem będzie pod tą samą nazwą rozsyłał sieć na 2,4GHz i 5GHz. Dlatego ja mam swój router, bo potrzebuje dostęp do zaawansowanych ustawień typu, tunel VPN, przekierowanie portów z filtrowanie po mac adresie itp. rzeczy, no i mam ustawione dwie oddzielne sieci WiFi, jedna w pasmie 2,4 druga na 5GHz, różne SSID, inne hasła do każdej z sieci.

Ostatnio konfigurowałem jakiegoś Huawei od MM i tam dają pełny dostęp do panelu routera ale ta firma miała światłowód od MM a nie HFC, na tym drugim nic nie zrobisz poza tym co jest w ebok.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że mój modem-router ma tylko 2,4GHz.  Technik stwierdził że rzeczywiście u mnie problem z wi-fi i na poniedziałek umówił się na wymianę sprzętu. Mam dostać jakiś nowy model, ale nie sprecyzował jaki. Jak będę po wymianie to napiszę co mi założyli i jak się sprawuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowjanko napisał:

Spróbujcie przy 5 GHz przejść sygnałem przez 2 ściany w bloku. Powodzenia.

Niestety kolega ma rację.

Sieci 2.4GHz są w mieszkaniach typu blok zapchane na maksa, średnio widoczne jest kilkanaście sieci sąsiadów które wzajemnie się zakłócają, w momencie jak mojej częstotliwości nikt nie zakłóca nadmiernie osiągam w standarcie WiFi-N około 50 Mb/s , przy zakłócaniu spada w okolice 20 Mb/s i tak nie jest źle , można w miarę normalnie pracować na urządzeniach przenośnych przy tej prędkości.

Natomiast w eterze sieci 5GHz jest u mnie czysto, po WiFi wysycam do końca moje łącze, ale co z tego jak sygnał ma zadawalającą siłę góra przez jedną ścianę z żelbetu, przez dwie ściany już niestety jest na tyle słaby, że nie można z niego normalnie korzystać.

Taka prawda coś za coś,  5GHz póki co pozwala osiągać większe prędkości , ale jego zasięg jest mocno ograniczony w stosunku do 2.4GHz - niestety fizyki nie oszukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5GHz można użyć szerokości pasma 40 lub 80MHz co pozwala już osiągać niezłe prędkości nawet przy ograniczonym zasięgu.

Na 2,4G w większości używa się szerokość 20 lub rzadziej 40MHz i słabszą modulacja QAM co już daje gorszą przepustowość. I jeszcze natłok innych sieci co praktycznie uniemożliwia prawidłowe korzystanie z internetu. Jak komuś wystarczy 20-30Mb to pasmo 2,4G jest ok, ale chcąc wyciągnąć jak najwyższy transfer to tylko 5G i jak najszerszy pasmo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam archer c1200 dwuzakresowy. W mieszkaniu ok 70m. Posiadam internet 120. Poprzez wifi 5ghz w najdalszej części mieszkania wyciąga ok 80mb. W innych wyciąga 120 Mb czyli full. Upload ok 20. Na 2,4 wyciąga Max ok 60/20. Wszystkie  urządzenia które mogę mam na 5 GHz tj. Tv, laptop, komp, 2 smartfony i tablet. Starsze na 2,4 bo innych nie mają.  Koło  bloku już 5ghz prawie nie łapie. Natomiast 2,4 ma zasięg jeszcze dobry. Mieszkam na 1 pietrze. Tak jak koledzy. W bloku kilkanaście sieci 2,4 wiec nawet zmieniając kanał lekki tłok. Na 5 ghz jestem jedyny w zasięgu. Router fajny i poniżej 200 zł kupi. Można wyłączyć diody świecące po oczach w nocy. 

Edytowane przez mars27
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj MM przeszła samą siebie. Od 1 lipca mama podpisała aneks do umowy na 24 miechy na superbox + telefon stacjonarny. Do dzisiaj było wszystko ok ale nagle wywaliło telewizję z komunikatem "brak sygnału", telefon działa. Złapałem za telefon i dzwonie na infolinię a koleś mi mówi, że na podanym numerze klienta jest przypisana tylko usługa telefonii stacjonarnej a tv wygasła 1 sierpnia - stąd sygnał został odcięty. Zgłosiłem oczywiście reklamację ale do czasu jej rozpatrzenia mama została bez TV. Takie rzeczy tylko w naszej kochanej multizgrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem sms'a od Multimedia, że otrzymali moje wypowiedzenie i jeśli jestem zainteresowany dalszą współpracą proszą o kontakt (podali numer). Zadzwoniłem dzisiaj, okazało się, że jest to numer do DUK. Ofertę, którą przedstawiła mi Pani z DUK:

Internet 120MB + WiFi

Multiroom

Multiscreen

MaxBox

Pakiet HD

Canal+ Presige

HBO + HBO GO

Cinemax

FilmBox

Sport Champions

Strefa Dzieci

Dekoder z nagrywarką

W prezencie dysk 1TB

Umowa na 24 mies.

Cena: 98 zł/mies.

W sumie utrzymałem to samo co mam w tej samej cenie + dysk 1TB

Czekam na sms'a, którym mam potwierdzić warunki umowy. 

Pozdrawiam

Edytowane przez adam2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mars27 napisał:

Dobra cena. Chyba duża konkurencja u Ciebie. 

W sumie spora. Oprócz Multimedia Polska, to u mnie w bloku jest Vectra, Netia, Orange oraz mogę śmiało skorzystać z nc+ czy Cyfrowego Polsatu (kablowo czy satelitarnie). Mam akurat tak mieszkanie, że bez przeszkód mogę zawiesić antenę na balkonie. Za każdym razem bez problemu udaje mi się ugrać dobrą ofertę przy pierwszym kontakcie z DUK.

Pozdrawiam

Edytowane przez adam2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam2000 napisał:

Wczoraj dostałem sms'a od Multimedia

Umowa na 24 mies.

Cena: 98 zł/mies.

W sumie utrzymałem to samo co mam w tej samej cenie + dysk 1TB

 

 

Fajna cena. Raczej nierynkowa ale jak to ujął chyba Prezes Vectry MM jest jak Biedronka ;) Bardzo dobra decyzja z umową na 24 miesiące. Przy rosnących cenach i potencjalnych podwyżkach słuszny ruch. 

Osobiście będę walczył o jeszcze niższą cenę bo obecnie mam podobne klocki za niższą kasę. Będę chciał jednak szybszy net, 300 lub 600Mb/s. Zależy mi na jak największym uploadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem smsy z potwierdzeniem. Może jakbym nie przyjął oferty za pierwszym razem, coś bym więcej ugrał. U mnie w Suwałkach już jest 300MB, ale wychodziło chyba 25 zł drożej. Pani z DUK powiedziała, że niżej nie może, ale da radę utrzymać w tej samej cenie, tylko, że umowa na 24 mies. i do tego dysk 1TB, który ma przyjść kurierem we wrześniu, kiedy będą obowiązywać nowe warunki umowy. Ogólnie wypowiedzenie wysłałem pocztą, bo umowy miałem do końca października i listopada. W sumie jestem zadowolony i przez 2 lata utrzymam cenę i zobaczymy czy będzie na koniec umowy dalej Multimedia, czy już inny operator ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 98 zł też chętnie był wziął full pakiet jak kolega powyżej , ale u mnie na osiedlu Multimedia ma monopol i nie ma szans. Próbowałem rok temu (po wypowiedzeniu) ale 139 zł to było minimum (przy początkowej 155 zł). To dla mnie stanowczo za dużo i nie wziąłem. Ale teraz wystarczyłby mi startbox, bo mam subskrypcję Netflixa i Playera i to mi wystarczy. A może któryś z kolegów ma jakieś przecieki odnośnie oferty TV ? Bo jakaś cisza ostatnio , nawet do HD nic nie podnoszą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co piszecie. Czyli, mam być przygotowany, że nie dostanę dobrej oferty przy przedłużeniu umowy po złożeniu wypowiedzenia? U mnie Multimedia jest monopolistą, bo nie ma co liczyć jako konkurencji Orange ze swoimi starymi miedzianymi drutami. Mamy nowe światłowody wprost do domu. Internet 120 Mb/s, za kilka miesięcy koniec umowy. Płacę 59 zł. Na jaką cenę mogę liczyć po złożeniu wypowiedzenia? Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, killerów dwóch napisał:

To ciekawe, co piszecie. Czyli, mam być przygotowany, że nie dostanę dobrej oferty przy przedłużeniu umowy po złożeniu wypowiedzenia? U mnie Multimedia jest monopolistą, bo nie ma co liczyć jako konkurencji Orange ze swoimi starymi miedzianymi drutami. Mamy nowe światłowody wprost do domu. Internet 120 Mb/s, za kilka miesięcy koniec umowy. Płacę 59 zł. Na jaką cenę mogę liczyć po złożeniu wypowiedzenia? Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie?

Wczoraj zamówiłem 300mb/s za 44.89zł/msc umowa na 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, killerów dwóch napisał:

Internet 120 Mb/s, za kilka miesięcy koniec umowy. Płacę 59 zł. Na jaką cenę mogę liczyć po złożeniu wypowiedzenia?

Drogo płacisz. Cena regularna opcji 120 Mb/s na stronie internetowej Multimedii to 49 zł. (umowa na 24 miesiące, Wi-Fi gratis przez cały okres umowy).

 

Ja w kwietniu przedłużyłem umowę - po wypowiedzeniu - na internet (bez usługi telewizyjnej).

Po trzecim kontakcie z DUK otrzymałem opcję 120 Mb/s za 29 zł. (umowa na 24 miesiące, Wi-Fi gratis przez cały okres umowy).

Wymienili mi stary modem na modem ARRIS TG 2492 S (z wbudowanym ruterem Wi-Fi). Wymiana modemu była gratis.

Na ten moment cena 29 zł. za opcję 120 Mb/s jest najniższa możliwa do uzyskania (bez konieczności dobierania telewizji). 

W mojej lokalizacji konkurencja to : UPC, Orange Światłowód, Netia Światłowód. To mogło zaważyć w negocjacjach, bo na to się powoływałem.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...