Jump to content

adrian1981

Users
 • Content Count

  1926
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralna

About adrian1981

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Tu i ówdzie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest to raczej niemożliwe. Sprawdzałem dziś na różnych odbiornikach i nie miałem problemów żadnych z TVP Kultura HD. Proponuję usunąć wszystkie programy i wyszukać na nowo.
 2. Nie w każdym telewizorze jest możliwość wyszukania programów nadawanych w DVB-T tak aby nie skasowały się te w DVB-C.
 3. Może się także zdarzyć sytuacja, że dioda w zasilaczu świeci ale jest on uszkodzony i daje nieprawidłowe napięcie. Tutaj jednak obstawiam jakiś problem z uszkodzonym wzmacniaczem bądź źle podłączonym kablem.
 4. Być może u Ciebie z jakiś powodów "składają" sami MUX8 z danych programów zamiast retransmitować go "1:1" z DVB-T i stąd takie różnice.
 5. Od dziś TVP Kultura w jakości HD także w Elsacie. Oni przeważnie nie mają "dylematów" czy od razu zrobić podmianę danego programu SD na HD.
 6. Widziałeś jaka jest data przy tym artykule, którego link podałeś powyżej?
 7. Tak jak można było się spodziewać na programach SUPERSTACJA i POLO TV podniesiono jakość do HD. Tym samym w Elsacie jest już chyba ponad 150 programów HD.
 8. Ta nowa usługa to nie Asta Go a Elsat Go.
 9. Prawdopodobnie od jutra na pozycji 116 (częstotliwość 682 MHz, QAM 256, SR 6875) będzie dostępny program Deutsche Welle. Jak dla mnie w ofercie przydałby się jeszcze program H2 HD.
 10. Może po prostu UPC wchodzi do kolejnego miasta i buduje swoją sieć od zera.
 11. Ciekawe kiedy i jaki program wejdzie na multipleks zamiast wyłączonego jakiś czas temu programu Nobox TV? Może telewizja TVT byłaby zainteresowana wejściem w to miejsce i powiększeniem zasięgu bo z przeniesienia ich całego nadajnika póki co nic nie wyszło.
 12. To jakiś skrót myślowy czy jak? UPC nie przejęło przecież MM.
 13. Jeden konwerter umożliwia odbiór z jednego satelity. Jeśli nie chcecie programów niemieckich z Astry może być jeden konwerter. Różne poziomy w dB na różnych wyjściach są do podłączenia gniazd bliżej lub dalej oddalonych od multiswitcha żeby zapewnić porównywalne poziomy sygnału. W internecie jest mnóstwo przykładów podobnych instalacji. Proponuję dobrze temat rozeznać przed zabraniem się do roboty.
 14. Chcąc wykorzystać w pełni możliwość gniazd 2xSAT+RTV potrzebne są dwa kable doprowadzone do każdego z nich z multiswitcha. Jeśli podłączysz tylko jeden nie będziesz mógł w pełni niezależnie oglądać co innego i nagrywać, nie ma wówczas sensu montaż gniazd 2xSAT. Do współpracy z multiswitchami przeznaczone są właśnie konwertery quattro. Proponuję też pomyśleć o odbiorze programów z Astry (mnóstwo niekodowanych programów) i o założeniu więcej niż jednej anteny do DVB-T aby móc poprawnie odbierać także programy czeskie oraz anteny radiowej jeśli ma być zapewniony przyzwoity odbiór stacji FM. Wszystko oczywiście trzeba poprawnie i zgodnie ze sztuką zmontować, ustawić, połączyć i wyregulować.
 15. W momencie przejścia na DVB-T2 kanał 21 będzie przeznaczony na jeden z multipleksów więc teoretycznie do tego momentu może być przedłużane pozwolenie na to "nadawanie testowe".
×
×
 • Create New...