Jump to content

adrian1981

Users
 • Content Count

  1954
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Dobra

About adrian1981

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Tu i ówdzie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak tak dalej będą się zabierać za tą zmianę kanału to może się okazać, że w ogóle do niej w styczniu nie dojdzie.
 2. Poza ścieżką językową angielską w Elsacie jest jeszcze turecka i rosyjska.
 3. Mijają kolejne dni i nadal multipleks TVS nie zmienił kanału. Dziwna jest ta cała sytuacja, ciekawe dlaczego nadal nie podali chociażby na swojej stronie kiedy dokładnie dojdzie do zmiany kanału.
 4. Jeśli masz już takie gniazdo i masz w nim wolne wyjście RTV a dekoder masz wpięty obecnie do wyjścia DATA to jak najbardziej możesz z niego skorzystać. Jeśli natomiast chcesz takie gniazdo wpiąć dodatkowo na drodze do dekodera to zależy czy masz wystarczająco wysoki poziom sygnału bo to gniazdo na wyjściu DATA tłumi sygnał "do przodu" o 10 dB.
 5. Przyczyn może być bardzo wiele. Może to być wina instalacji TVK w mieszkaniu jak i wina innego urządzenia w pobliżu telewizora jak router WiFi czy jakiś zasilacz impulsowy. Może przy zmianie telewizora zwyczajnie poluzowała się wtyczka. Na początek najprościej sprawdzić wszystkie wtyki/złącza i odszukać w menu telewizora opcje z informacjami o sygnale.
 6. Pytanie na ile muszą przestawiać "ręcznie" tą charakterystykę promieniowania na poszczególnych kierunkach a na ile ta zmiana automatycznie wynika z charakterystyki (budowy) samego systemu antenowego. Te same anteny jak wiadomo różnie przenoszą różne częstotliwości.
 7. Zgadza się, ale z końcem roku wygasło im formalnie pozwolenie radiowe na nadawanie na K21 więc czysto teoretycznie powinni się przełączyć na K27 najpóźniej o północy z 31 grudnia na 1 stycznia. Zakładając, że będą nadawać z tego samego systemu antenowego wydaje mi się, że wystarczy zdalnie zalogować się do nadajnika, zmienić kanał wyjściowy i wcisnąć przysłowiowy enter. Osobna kwestia to sens tych całych przenosin z K21 na K27 jeśli póki co nikomu na K21 nie przeszkadzają.
 8. Jest 4 stycznia a MUX TVS nadaje nadal na K21. Chyba nie ma kto tego nadajnika przełączyć w okresie świąteczno-noworocznym.
 9. Żeby sprawdzić jakie są u Ciebie programy dostępne z poziomu telewizora (niekodowane DVB-C i analogowe) wystarczy kupić tego typu wtyk i wkręcić do do złącza kompresyjnego: https://hollex.pl/zlaczka-meska-antenowa-p-54.html Jeśli będziesz chciał samemu podłączyć dodatkowy telewizor poprzez przecięcie kabla i wstawienie rozgałęźnika musisz to zrobić starannie. Najlepiej dodatkowy telewizor podłączyć przez filtr kanału zwrotnego żeby przypadkiem nie wprowadzić zakłóceń do sieci. Jeśli masz w domu jakieś gniazdo multimedialne założone i jest tam wolne wyjście do podłączenia telewizora to najlepiej z niego skorzystać zamiast ingerować w instalację.
 10. Wpierw na K21 będzie MUX1 a MUX4 dopiero w 2022r. po przejściu na DVB-T2
 11. Była o tym mowa tutaj: https://satkurier.pl/news/182638/bedzie-6-multipleksow-dvb-t2hevc-w-polsce.html Na końcu tego artykułu jest link do pliku, gdzie wszystko jest dokładnie rozpisane.
 12. Za pół roku na K21 ma być przeniesiony MUX1 więc MUX TVS o ile dostanie kolejne pozwolenie to na pewno będzie ono dotyczyło znów innego kanału.
 13. Zajrzałem jeszcze raz do tego pliku i faktycznie jest ale tylko w zakładce "historia pozwoleń". Także moja wina, nie przejrzałem dokładnie całości. Wydaje mi się, że to pozwolenie mogłoby być też w zakładce "aktualne pozwolenia" jeśli jest ważne od 20 grudnia. Tutaj link gdyby ktoś potrzebował: https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html
 14. W zaktualizowanym wykazie pozwoleń radiowych z dnia dzisiejszego nadal brak nowego kanału dla multipleksu "eksperymentalnego" TVS. Jak tak dalej będzie to może się okazać, że wraz z nowym rokiem nie będziemy mieć zmiany częstotliwości tylko wyłączenie multipleksu...
 15. Proponuję wpierw wykluczyć mechaniczne uszkodzenie gniazda CI+. Sprawdź czy któryś z pinów w gnieździe nie jest wykrzywiony. Jeśli nie jest to uszkodzenie mechaniczne chyba najprościej zgłosić problem operatorowi.
×
×
 • Create New...