Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, killerów dwóch napisał:

Dzięki za info, ciężko było utargować tą cenę? Dostałeś taką ofertę po wypowiedzeniu?

Nie miałem dużo manewru co do negocjacji bo jestem  w MM od stycznia i za opcję 120mb/s płaciłem 25zł z opcją TV max boxem wychodziło 69zł za wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas11 napisał:

Drogo płacisz. Cena regularna opcji 120 Mb/s na stronie internetowej Multimedii to 49 zł. (umowa na 24 miesiące, Wi-Fi gratis przez cały okres umowy).

 

Ja w kwietniu przedłużyłem umowę - po wypowiedzeniu - na internet (bez usługi telewizyjnej).

Po trzecim kontakcie z DUK otrzymałem opcję 120 Mb/s za 29 zł. (umowa na 24 miesiące, Wi-Fi gratis przez cały okres umowy).

Wymienili mi stary modem na modem ARRIS TG 2492 S (z wbudowanym ruterem Wi-Fi). Wymiana modemu była gratis.

Na ten moment cena 29 zł. za opcję 120 Mb/s jest najniższa możliwa do uzyskania (bez konieczności dobierania telewizji). 

W mojej lokalizacji konkurencja to : UPC, Orange Światłowód, Netia Światłowód. To mogło zaważyć w negocjacjach, bo na to się powoływałem.

 

To nieźle. Do mnie z 5 razy dzwonili i ciągle próbowali mi sprzedać 30 mega za 39 zł. Jakby nie rozumieli że nie odpowiada mi ta propozycja. A miałem tylko 12 mega za 30 zł i chciałem taka samą umowę na kolejny okres. Nie potrzebny mi był lepszy internet. A ci nie i koniec. To wypowiedziałem umowę. Nie chcą takiego użytkownika, to nie będą mieli. Tez się powoływałem że w UPC, drugiej kablówce jaka u mnie jest dawali chyba 60 mega za 39 zł i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarnym BOK w UPC proponowali mi (jako potencjalnemu nowemu klientowi) bez żadnej łaski pakiet : Internet 150 Mb/s + pakiet podstawowy DTV 34 kanały (w tym 23 w HD) + telefon stacjonarny ("no limit" na połączenia na stacjonarne i komórkowe). Wszystko za 49,99 zł. w umowie na 24 miesiące.

 

https://www.upc.pl/internet/promocje/oferta-specjalna/  Teraz w UPC jest podobnie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 16:14, killerów dwóch napisał:

To ciekawe, co piszecie. Czyli, mam być przygotowany, że nie dostanę dobrej oferty przy przedłużeniu umowy po złożeniu wypowiedzenia? U mnie Multimedia jest monopolistą, bo nie ma co liczyć jako konkurencji Orange ze swoimi starymi miedzianymi drutami.

Nie, to nie tak. Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych. U mnie jest tylko MM, a ceny dostaję niezłe. Poza tym, zawsze konkurencją jest talerz, zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę pocieszyłeś. Będę negocjował :) . Chodzi mi tylko o sam internet. Nie interesuje mnie żadna telewizja od nich. Jak zobaczyłem u sąsiada jakość kanałów tv to mnie zemdliło. Sama pikseloza i mydło. Do tego dekoder to ten 3000 - bliźniaczy do pudełka polsatowskiego. On się przecież nawet sam uciągnąć nie potrafi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia jest SD i moim zdaniem ładniejszy obraz w porównaniu do satelity na tv 40 cali. Dawno temu miałem analog i był słabej jakości obraz. Teraz ponownie korzystam z usług głównie dla internetu, tv jako dodatek /w pakiec8e taniej/ i jestem zadowolony z jakości obrazu. Czekam jedynie na koniec donwnscalowania kilku kanałów HD i ucieszyłbym się z włączenia DVB-T w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma porównania ! Po wymianie przez techników MM modemu-routera Arris na nowszy model (też Arris) nawet w godzinach szczytu mam po wifi  45-55 Mb. Większość urządzeń lokuje mi się na 5GHz jedno starsze na 2,4GHz. Na starym routerze w godzinach 18-22 miałem 1 góra 2 MB/s. Przy podpisywaniu nowej umowy podwyższam na 120 Mb. Szybciej raczej nie potrzebuję. Obecnie na 60Mb nawet filmy 4K z Netflixa nie tną się. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mixiorek napisał:

Ktoś na forum ma już może łącze 300Mb/s lub szybsze i może podzielić się wrażeniami? Jak upload? Czy jest tyle ile deklaruje MM?

1 września podwyższą mi prędkość do 300mb/s, w piątek wymienią router na nowy bo mój Arris niby jest nie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wezu napisał:

1 września podwyższą mi prędkość do 300mb/s, w piątek wymienią router na nowy bo mój Arris niby jest nie odpowiedni.

Dlatego będziesz miał 1 września bo mają do końca sierpnia zmodernizować sieć tylko nie wiem czy wszędzie jak jest taka możliwość czy tylko w niektórych miejscach a 1 Gb/s to jeszcze nie wiedzą kiedy ale na pewno będzie w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wezu napisał:

1 września podwyższą mi prędkość do 300mb/s, w piątek wymienią router na nowy bo mój Arris niby jest nie odpowiedni.

 

Daj proszę znać po instalacji jak to chodzi. Dopytaj też proszę technika czy do wszystkich prędkości od 300Mb/s dają już ten sam sprzęt i czy do 1Gb/s też ten sam. Wrzuć też model tego sprzętu.

Ja przy 120 mam jeszcze modem Cisco. Pewne przy zwiększeniu prędkości będzie potrzebna zmiana. Router mam swój i raczej wolę przy nim pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na infolinii ale Pani nie miała żadnych informacji co do routerów a nawet dzwoniła do technika i powiedziała że do tej prędkości są 3 modele a mianowicie Arris, Cissco i TechniColor lecz więcej danych nie miała. Aktualnie mam model Arris TG2492 i nie narzekam a prędkości zawsze mam 120mb/s według speed testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multimedia.pl - Strona główna - Strefa klienta - Internet - Problemy techniczne - Zakupiłem usługę Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna (router WIFI operatora) i nie potrafię go skonfigurować :

 

Odpowiedź :

Sprawdź model urządzenia dostępowego dostarczony przez Operatora i postępuj zgodnie z odpowiednią instrukcją. Model urządzenia jest dostępny do odczytania z nalepki na urządzeniu.
- Instrukcja dla: EPC 2425, EPC 3925, EPC 3928S/AD, EPC 3949, TG862, TG2492S, TG2492S-85          (tj. firmy CISCO oraz ARRIS)
- Instrukcja dla: Asmax 1004G
- Instrukcja dla: Kasda KD318MI
- Instrukcja dla: Kasda KW5815
- Instrukcja dla: Zyxel P870HW-51a v2
- Instrukcja dla: Zyxel P870HN-51b
- Instrukcja dla: Zyxel VMG1312-B10A
- Instrukcja dla: ZNID GPON ZHONE 2426A
- Instrukcja dla: HUAWEI HG8245H

...................................................................................................................................................................................................................

Czyli tyloma modelami modemów (z wbudowanymi ruterami Wi-Fi) dysponuje w chwili obecnej Multimedia i jej klienci.

 

 

 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...