Skocz do zawartości

Pożegnanie admina: odchodzę z redakcji SAT Kuriera


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem, że w sobotę wieczorem napiszę dlaczego chcemy poszerzyć ekipę zielonych do końca roku, zatem piszę ;)

 

Otóż po blisko 12 latach działania na zasadach profesjonalnych, a doliczając czas amatorski, po blisko 14 latach - podjąłem (jakiś czas temu) decyzję o odejściu z redakcji SAT Kuriera.

 

W redakcji jestem tylko do końca br., ale w zasadzie to od tego tygodnia jestem na urlopie. Do końca roku jednak działam normalnie, żeby jakoś ładnie zwieńczyć te lata.

 

To był wspaniały czas, jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mi na tej drodze pomogli, począwszy od Adriana, który mnie odnalazł i wkręcił we współpracę z magazynem w 2005 roku, po moich dotychczasowych szefów: Janusza Sulisza i Leszka Wronę, pod okiem których mogłem szlifować umiejętności, rozwijać się i zdobywać wiedzę, którą będę mógł wykorzystywać w mojej dalszej drodze zawodowej. Dali mi szansę wiele lat wstecz, dzięki temu wyrwałem się z małego miasta bez specjalnych perspektyw. Wiele się nauczyłem i wierzę też, że solidnie wspierałem redakcję - przez te lata przygotowałem blisko 1500 stron (!) tekstów do wersji drukowanej magazynu, ogrom newsów, dostarczałem informacje i wspólnymi siłami kręciliśmy cały ten biznes, nawet bardziej niż to widać z zewnątrz na portalu ;)

 

Oczywiście oznacza to, że automatycznie z końcem roku przestanę być administratorem forum, nie będę także moderować dyskusji. @Garu pozostaje jak do tej pory tech-adminem, a administrację z ramienia redakcji przejmą @Anita Kaźmierska i @Janusz Sulisz. Muszę zastrzec, że jako że redakcja ma spore obciążenie obowiązkami wydawniczymi oraz obsługą portalu, to nie będzie możliwe aż tak aktywne uczestnictwo w życiu forum ze strony redakcji-administracji jak robiłem to ja. Stąd właśnie potrzeba poszerzenia ekipy "zielonych", aby zagwarantować, że po Nowym Roku będzie możliwe sprawne reagowanie na wszelkie zgłoszenia i rozwiązywanie (nie rzadkich niestety) sporów między użytkownikami. Po 1 stycznia ja nie będę już reagować i rozwiązywać forumowych problemów.

 

Mam nadzieję, że przez te ponad 12 lat prowadzenia dla Was tego forum pomogłem wielu osobom, nikogo nie zawiodłem i będziecie dobrze wspominać moją osobę i wszelkie kontakty, czy to na forum publicznym, czy dyskusje na PW ;) Ja wprawdzie nie znikam, ale raczej wycofam się mocno z aktywności w sieci. Liczne nowe wyzwania wymagają ode mnie przyswojenia sobie większej wiedzy z zakresu elektroniki. W efekcie obawiam się, że kontaktu ze mną po Nowym Roku za bardzo nie będzie, lub będzie znacznie ograniczony... Nie będę też mógł reprezentować ani redakcji, ani pomagać w kontaktach ze sklepem Hollex, ale wierzę, że zostawiam wszystkie sprawy dobrze przygotowane i wyprostowane, aby wszystko mogło się kręcić beze mnie.

 

Szkoda zostawiać forum po tylu latach, włożyłem w działanie tego miejsca sporo wysiłku, spędziłem tu setki godzin, także wspierałem to miejsce finansowo. Liczę jednak, że beze mnie poradzicie sobie świetnie, forum to Wy, nie ja ;)

 

Od stycznia startuję nowy etap, dołączam do fantastycznej ekipy złożonej z osób mega pozytywnie satelitarnie-zakręconych - wierzę, że będziemy robić magię i dbać o fantastyczne doznania dla części z Was, użytkowników i widzów TV ;)

 

Życzę Wam przy okazji Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 roku ;) I jeśli mogę coś do tego dodać, to proszę pamiętajcie, biorąc udział w dyskusjach, że to jednak tylko forum, nie prawdziwe życie. Nie jest warte, aby tracić nerwy na kłótnie, spory, udowadnianie racji anonimom. Mam czasami wrażenie, że niektórzy traktują te dyskusje znacznie zbyt osobiście i honorowo, co prowadzi do łatwej eskalacji niewielkich nieporozumień do abstrakcyjnej skali. Mógłbym to zrozumieć, gdybyście byli rozpoznawani z imienia i nazwiska jak ja i odpowiadali swoją renomą zawodową jak ja, ale tak nie jest. To nie jest warte Waszego zdrowia i naprawdę przemyślcie przez wyciąganiem ciężkiej broni, czy jest to konieczne. Na 2019 rok życzę mniej nerwów, więcej spokoju wszystkim, w dyskusjach na każdy temat ;)

 

Dziękuję wszystkim użytkownikom oraz ekipie moderatorów, także tych już emerytowanych, za te wspólne lata, wiele fantastycznych dyskusji, nawiązanych znajomości i miło spędzonych chwil ;)

 

Daję znać nieco wcześniej, aby jeśli ktoś ma jakąś sprawę konkretnie do mnie osobiście - mógł ją załatwić przed końcem roku. Do końca roku postaram się też odpowiedzieć na zaległe PW i maile, których nie udało mi się rozwiązać wcześniej (za co przepraszam, ale w związku ze zmianami w życiu miałem spore obciążenie prywatnymi sprawami).

 

PS: W związku ze zmianami z końcem roku kończę aktualizację wykazu UPC Kraków na forum, zostanie jednak na potrzeby archiwalne.

 

Na razie temat zostawiam otwarty, ale jeśli nie będzie nic do komentowania, to zamkniemy z ekipą zielonych ;)

  • Dzięki 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, mocny "cios" dla nas wszystkich. Z jednej strony wielka szkoda, z drugiej zaś pełne zrozumienie i uszanowanie tej decyzji.

Zatem nie rozpisując się, dziękuję za wszystko co czyniłeś na forum, w swoich artykułach w SatKurierze, że można było się czegoś nauczyć od Ciebie, skoro samemu jest się laikiem i ew. publicystą z zakresu medialnego. :D  Dziękuję! :)

 

PS. Mam nadzieję, że jednak od czasu do czasu - nawet jako ten "zwykły" użytkownik, czy administrator-senior (*może złoty kolor oznaczenia należałoby wprowadzić dla  Konrada po 31 XII? :) hej admini, pomyślcie o tym, bo Mr. Orbita zasłużył na taką formę wyróżnienia Jego działalności w przestrzeni SatKurierowej...) czasem zerkniesz na forum, może czasem coś napiszesz. Byłoby nam wszystkim miło, gdybyś tu jednak - rzadko może bo rzadko, ale czasem w miarę możliwości i chęci zerkał. :)

 

Jeszcze raz, dziękujemy Ci za wszystko, SZEFIE! I powodzenia na przyszłość! :)

 

* kwestia do dyskusji dla zielonych modów:)

Edytowane przez pierścień
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Cóż. Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem Twoją wieść o odejściu ze "Sat Kuriera" i tym samym od dalszego administrowania tym forum. :(

Będzie nam tutaj Ciebie bardzo, ale to bardzo brakowało! Obawiam się, że to forum bez Ciebie już nigdy nie będzie takie samo! A za każdym razem, wchodząc tu, będzie mi ono Ciebie przypominało i te wszystkie lata, jakie tu spędziłeś i to wszystko, co dla tego forum do tej poru uczyniłeś.

Ty to forum stworzyłeś, to Ty włożyłeś w nie mnóstwo sił i energii, to Ty poświęciłeś na nie spory kawałek swojego życia. Ty jesteś tutaj normalnie, jak ojciec tego forum! ;)  :wacko: I mówię to całkiem poważnie! 

 

Ale rozumiem też Twoją decyzję. Nadarzyła Ci się okazja spróbowania czegoś nowego, lepszego to po prostu z niej skorzystałeś. Każdy chyba by tak zrobił. Ja z mojej obecnej pracy też nie jestem zbytnio zadowolony, nie przynosi mi ona żadnej radości, ani satysfakcji, ale trzymam się jej, bo na razie nie widzę niczego lepszego. Ale jakby mi się tak w przyszłości trafiło coś fajniejszego, nawet niekoniecznie lepiej płatnego to też wówczas będę się poważnie zastanawiał nad zmianą. ;) Tyle tylko, że moja obecna praca nie jest w żaden sposób powiązana z niniejszym forum. Twoja niestety jest i odchodząc z niej, musisz też opuścić to forum. Cóż, wielki smutek i żal! :(

 

Mimo wszystko ja również Dziękuję Ci Bardzo Serdecznie za te wszystkie lata spędzone tutaj na forum i za te 2,5 roku (o ile dobrze policzyłem ;) ) możliwości moderowania przeze mnie tego forum pod Twoją wodzą. Dziękuję Ci Bardzo Serdecznie za wszystkie dotychczasowe porady i pomoc, o jakie się do Ciebie zwracałem zarówno na forum, jak i na PW.

 

Myślę, że mimo wszystko zostawiasz na tym forum jakąś "cząstkę" siebie i mam nadzieję oraz liczę też na to, że będziesz tutaj nadal zaglądać i udzielać się na forum, nawet jako już zwykły Użytkownik i nawet już nie tak intensywnie, jak dotąd. :)

 

Jeszcze raz, Serdecznie i Najmocniej Ci Dziękuję, za to wszystko, co zrobiłeś dla nas i dla tego forum. :D

 

Ja również życzę Ci Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego, Nowego, 2019 Roku!!!

Życzę Ci też bardzo, aby w Twojej nowej pracy, w nowym miejscu, wiodło Ci się jak najlepiej i żebyś był szczęśliwy i z nowej pracy bardzo zadowolony! :D

 

 

Bartek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za całą działalność, za to że stworzyłeś tak dobre forum, na którym spędzam już piąty rok ze swojego życia ;) Dzięki też za obdarzenie mnie zaufaniem i zaproponowanie mi funkcji moderatora, tak jak już pisałem, obiecuję niczego nie zepsuć.

 

Najbardziej zapamiętałem te kilka bardzo ciekawych rozmów, jakie były między Tobą a naszą "shoutboxową ekipą", raz chyba nawet w samą noc sylwestrową zawitałeś, zapadła mi w pamięć dyskusja nt. "Medialnych", żebyśmy się nie przejmowali hejtami i robili swoje. Jak widzisz, robimy ;)

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze kariery zawodowej i oczywiście zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanego 2019 roku :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjmuję to wiadomość, bo byłeś sercem i płucami tego forum. Byłeś też adminem, który potrafił spokojnie wytłumaczyć swoje racje, zawiłości regulaminowe, ale także przyjąć argumenty i np. zmodyfikować swoją decyzję.  Kopalnia wiedzy na temat telewizji satelitarnej, fantastyczny człowiek, ciepły. 

Powodzenia w dalszej drodze zawodowej i mam nadzieję,że jak znajdziesz kiedyś chwilkę to po  prostu odwiedzisz naszą forumową społeczność. Mam nadzieję,że będzie mi dane być w tym miejscu i gorąca głowa nie spowoduje jakieś banicji :D 

Wszelkiej pomyślności , spełnienia marzeń :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten piękny czas, kiedy byłeś adminem tego forum, za ten kawał czasu, który poświęciłeś na dbanie o to forum. Bardzo miło Ciebie wspominam, byłeś jak dla mnie super adminem. Powodzenia w dalszym życiu, na nowej drodze życia :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminie, dziękuję za Twoją ciężką i niełatwą pracę. Także jestem adminem i trochę wiem, jaka to robota. Bywało ciężko, ale nieraz czuję dużą satysfakcję z tego, co robię. Mojej pracy nie da się porównać z Twoją. Życzę powodzenia na nowej drodze zawodowej, życzę samych sukcesów.

 

Wesołych Świąt wszystkim.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

 

Każdy, prędzej lub później, w swoim życiu dochodzi do miejsca, w którym uznaje, że czas coś zmienić. Choć ze smutkiem przyjmuję Twoją decyzję, gdyż to forum będzie dla mnie jak Radio Olsztyn bez Grzegorza Kasjaniuka, to jednak wiedz, że życzę Ci kolejnych fantastycznych chwil przy realizacji swoich pasji. Życzę Ci Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz - a to zabrzmi teraz szczególnie - samej pomyślności oraz licznych sukcesów i radosnych chwil w Nowym Roku.

 

Wszystkiego dobrego kolego.

 

Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień. - Winston Churchill

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frontowiec napisał:

Jest mi smutno że odchodzisz, ale mimo to dziękuje ci za to, że byłeś wieloletnim administratorem tego forum. Będzie mi ciebie brakowało.

Podzielam zdanie kolegi. Byłeś nie tylko ojcem forum ale i też wielu innych projektów na czele z audycją "No Media" którą to bardzo lubiłem oglądać. Dzięki za wszystko :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wkład włożony w ogarnięcie tak fajnego miejsca jakim jest to forum i serwis Sat Kuriera, za wszelką pomoc jakiej udzielałeś mi na PW, będzie brakowało tak fajnego admina. :) Mam nadzieję że uda Ci się czasem znaleźć czas by odwiedzić jeszcze nas tu na forum. :) Powodzenia w nowym miejscu pracy, wszystkiego dobrego!

Edytowane przez bart18
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą informację 3 raz i dalej nie mogę w to uwierzyć... 

 

No ale cóż "coś się kończy, coś zaczyna"... mimo to mam nadzieję że znajdziesz czasami odrobinę czasu i odezwiesz się tutaj na forum. 

 

Również życzę Ci wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku. 

Edytowane przez Polsat
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Po ludzku zrobiło mi się przykro, gdy odczytałem Twój post. Przebywam tutaj na forum SK blisko 6 lat i miałem okazje zapoznać się prawie ze wszystkimi Twoimi merytorycznymi wpisami, które mocno podciągnęły jednocześnie moją wiedzę w górę. Doskonale jednakże rozumiem Twój rozwój osobisty, którym się kierujesz - sam stałem przed podobnym wyborem zmiany i wyjścia z tzw. „strefy komfortu”, gdzie miałem wszystko opanowane i mogłem tylko przesuwać kartki w kalendarzu, ale chciałem w życiu zdobyć/nauczyć się czegoś więcej. Dzisiaj z perspektywy 2.lat nie żałuje podjętych wcześniej decyzji i Tobie tego również życzę.

Liczę na to, że jak większość osób tutaj odwiedzających to forum, również co jakiś czas i Ty przypomnisz się swoją osobą i wniesiesz coś kreatywnego do dyskusji. 

Korzystając z okazji życzę Tobie przede wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku! 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również z całego serca dziękuję za pracę wykonaną dla tego forum, takiego administratora jak @Mr. Orbita już pewnie nie bedzie, tak koleżeńskiego, uprzejmego, pomocnego i pełnego pasji w tym co robi.  Życzę również wszelkiej pomyślności w nowych wyzwaniach zawodowych. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak na serio, nie jest to jakiś żart? Sprawdzałem dwa razy, czy na pewno kliknąłem dobry wątek.

 

Jeśli to prawda, dziękuję @Mr. Orbita za dzielną służbę tutaj na forum :) Dziękuję także za liczną pomoc, również w wyciąganiu mnie (na początku mojej egzystencji tutaj, gdy byłem młody, spamowałem... :]) z jakichś problemów. Po prostu, za wyrozumiałość, za zrozumienie, że człowiek ma prawo do błędu, bo błądzić jest rzeczą ludzką.  Nie zapomnę tego. Mam nadzieję, że forum faktycznie będzie w dobrych rękach po twoim odejściu, że będzie spokój, choć chyba drugiego takiego pana Konrada nie znajdziemy...  Coś się kończy, coś się zaczyna. Życzę powodzenia w nowych wyzwaniach zawodowych, abyś tam spełnił się podobnie, jak tutaj :) Jeszcze raz dziękuję. Jakby to powiedział klasyk "good night and good luck".

 

A no i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - dlatego edytowałem :]

Edytowane przez rafpolsat
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...