Jump to content

Dawidek

Users
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralna

About Dawidek

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Location
  Górny Śląsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dawidek

  Wszystko o TVP

  Nowa oprawa "Pogody" mogłaby być lepsza. Dla mnie najważniejsza jest czytelność, moim zdaniem się ona pogorszyła, chyba że ją poprawią. Na tę chwilę ikonki i cyferki są trochę za małe. Podczas prognozy po "Panoramie" szczegółowa mapka jest pochyła, co sprawia, że miasta znajdujące się na górze ekranu są mniej eksponowane, niż te u dołu. Mapki powinny zajmować cały ekran, a nie tak, jak jest teraz - mapy na pół ekranu, a resztę zajmują widoczki i pogodynka chodząca w te i wewte. Ogólna rada - mniej fajerwerków, więcej czytelności. Nie mam nic przeciwko animacjom, ale muszą być one tworzone z głową. Pogody na TVN nie da się oglądać, z Polsatem jest niewiele lepiej.
 2. Dawidek

  TVP 2

  Ja oglądałem każdy odcinek. Niektóre są świetne, niezależnie od tego, który to był sezon. Uważam jednak, że nie ma sensu już tego serialu przeciągać i warto fajnie zakończyć tę produkcję. Będę miło wspominał Boskich.
 3. Zgadzam się. Denerwuje mnie to np. podczas "1 z 10", kiedy w trakcie czytania pytania przez pana Sznuka, słyszę dźwięk zapowiedzi programowej. Takie sygnały powinny być zakazane. Same belki informacyjne mi nie przeszkadzają - ale anonsowanie ich dźwiękiem - już tak.
 4. Dawidek

  TVP 3

  Opisywana przez Was sytuacja z transmisjami sportowymi dowodzi, że w TVP3 nie powinno być transmisji sportowych, ani w paśmie wspólnym, ani w pasmach lokalnych (na antenie ośrodków w wyjątkowych sytuacjach jeszcze ujdzie). Cała ta sytuacja potwierdza również, że jest problem z nakładaniem się transmisji sportowych. Nie jest wykorzystany potencjał TVP HD.
 5. Dawidek

  TVP Info

  Ambitnych produkcji, poza bardzo rzadkimi wyjątkami, nie znajdziemy w stacjach komercyjnych - tu zgoda. Ja pisałem bardziej o warstwie informacyjnej. Ale zasada bezstronności i obiektywizmu tyczy się też wysokiej kultury - TVP nie lubi niektórych artystów, czego w mediach publicznych miejsca być nie może. Wracajmy do wątku TVP Info.
 6. Dawidek

  TVP Info

  Nieważne, w jaki sposób finansowane są media publiczne. Ich status zobowiązuje do rzetelności, obiektywizmu, bezstronności, neutralności, pluralizmu i tak dalej. Nawet, gdyby były w całości finansowane z reklam, to wspomniane wcześniej zasady powinny być bezwzględnie stosowane. Dzisiejsza TVP nie powinna być nazywana telewizją publiczną, tylko partyjno-rządową.
 7. Dawidek

  Wszystko o TVP

  W ogóle nie powinno być takich "ozdobników" w mediach publicznych. Tylko logo (ewentualnie oznaczenie wiekowe, wymuszone przepisami prawa) i tylko tyle. To oznaczenie przypominające o rocznicy ataku Niemiec na Polskę wyglądało fatalnie.
 8. Też notowałem ten problem, nie tylko na forum, ale również na stronie satkurier.pl . Na VPN nie było problemów, w ubiegłą niedzielę, jak korzystałem z z Orange - też nie notowałem tego zjawiska. Wygląda na to, że problem pojawiał się na łączach stacjonarnych (z WiFi włącznie), a podczas korzystania z pakietu danych mobilnych, to cyrku nie było. Potwierdzam, że od środy/czwartku nie obserwuję już niedogodności.
×
×
 • Create New...