Skocz do zawartości

Dawidek

Użytkownicy
 • Zawartość

  190
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

9 Neutralna

O Dawidek

 • Tytuł
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Górny Śląsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dawidek

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Chciałem tę kwestię poruszyć w wątku o Pace PVR, ale widzę, że objawy, które obserwuję u siebie, są opisywane w tym wątku. Chodzi o szatkowanie obrazu podczas oglądania np. TVN24 BiS i jednoczesnego nagrywania TV6. Nagranie też ma gorszą jakość, są przycinki i kilkusekundowe przeskoki nagrania do przodu. Zacząłem podejrzewać, że to pogorszenie może mieć związek z lekkimi przesunięciami anteny podczas huraganowych wiatrów w poprzedni weekend. Po lekturze ostatnich stron, widzę, że więcej osób ma ten problem i problem może być po stronie nc+. Dodam tylko, że też posiadam oprogramowanie o numerze 162, dekoder do multiroom - też Pace (oba są używane). Obie karty, to oczywiście Cameleony. Nie używam dekoderów innych niż od operatora. Więc niniejszym przyłączam się do klubu osób mających wyżej opisywane zjawisko.
 2. Dawidek

  Planete+

  Małe sprostowanie. Film dokumentalny "Rupert Everett. Wszystkie odcienie geja" nie jest premierą. Widziałem ten film na Planete+ właśnie, jakieś pół roku temu. I co jakiś czas ten dokument pojawia się w ofercie kanału. Wydaje mi się, że filmy emitowane o godzinie 23.00 nie są premierami, poza nielicznymi wyjątkami. Ogólnie rzecz biorąc, moja opinia o tym kanale jest pozytywna. Lubię dobre dokumenty, a znajdę je między innymi na tym kanale. Ostatnio oglądałem (nagrany) dwuczęściowy dokument o energetyce jądrowej (nie pamiętam teraz tytułu).
 3. Dawidek

  Zagraniczne media o Polsce

  W uzupełnieniu dodam, że w poniedziałek były informacje na temat śmierci P. Adamowicza w TG3 na RAI3, w VRT Het Journaal (belgijska Flandria) oraz w Dagsrevyen NRK1 (Norwegia). Dzisiejszy pogrzeb omówiono w TG3 i VRT Het Journaal. Norwegia - nie udało mi się tego ustalić.
 4. Dawidek

  Netia

  ETTH. Kilka lat temu Netia przejęła lokalnego dostawcę, który samodzielnie kładł infrastrukturę. Prędkość max 20 Mb/s - więcej wg nich się nie dało. Z internetu byłem zadowolony, awarie czy inne dłuższe przerwy były rzadko.
 5. Dawidek

  Netia

  Ja się pożegnałem z Netią. Miałem tam tylko internet. A pożegnanie było przymusowe, bo w połowie grudnia była awaria na mojej ulicy, której nie usunęli (albo ich to przerosła, albo znaleźli pretekst do wycofania się). Operator poinformował, że wypowiada umowę i stosowny dokument dotarł zaraz po Nowym Roku. Podpisałem umowę z lokalnym dostawcą internetu.
 6. Dawidek

  Pożegnanie admina: odchodzę z redakcji SAT Kuriera

  Adminie, dziękuję za Twoją ciężką i niełatwą pracę. Także jestem adminem i trochę wiem, jaka to robota. Bywało ciężko, ale nieraz czuję dużą satysfakcję z tego, co robię. Mojej pracy nie da się porównać z Twoją. Życzę powodzenia na nowej drodze zawodowej, życzę samych sukcesów. Wesołych Świąt wszystkim.
 7. Dawidek

  Rangi i odznaczenia

  Kirk, gratuluję awansu. Życzę powodzenia! Obyś miał dużo satysfakcji ze swojej działalności na forum. 🙂
 8. Dawidek

  TVP INFO

  Włączyłem sobie teraz stream TVP info i widzę taki obrazek. W prawym górnym roku jest belka z nazwą miasta a pod nią "Na żywo", zaś w lewym rogu "Powtórka". Pozostawię to bez komentarza. Oglądałem przez chwilę w środę odmienione TVP Info i mam mieszane uczucia. Studio wydaje się być OK, ale grafika ekranowa nie przypadła mi do gustu. Dwa paski - o jeden za dużo. Pasek "Pilne" nadaje się do usunięcia. Drugi (biały) powinien mieć zmienioną czcionkę na większą. Podpisy z funkcjami są zdecydowanie nieczytelne. Jestem tutaj zwolennikiem pisania dużymi literami. Te kostki po lewej stronie są zbędne. Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona. Będę dalej obserwować to, co zmienili, ale nie ukrywam, że można to wszystko było zrobić o wiele lepiej.
 9. Dawidek

  TVP 2

  W sprawie festiwalu w Gdyni, moje przypuszczenia się - choćby częściowo - sprawdziły. Z tego, co czytałem, transmisje nadano z opóźnieniem, i usunięto fragment. I zrobiło się głośno. Prezes TVP nie musiał reagować na bieżąco, wytyczne mogły pójść wcześniej, niekoniecznie od samego prezesa. Te tłumaczenia są mało wiarygodne.
 10. Dawidek

  Usługa nc+ GO na komputerach i urządzeniach mobilnych

  Sam zostałem ofiarą tego limitu. A cały czas loguje się na jednym urządzeniu, za pośrednictwem jednego dostawcy Internetu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie tego wyboru i zmiany urządzeń. Powinno wystarczyć samo zalogowanie się. Jedyne, co może być limitowane - to jednoczesne oglądanie na dwóch różnych urządzeniach.
 11. Dawidek

  TVP 2

  Wydaje mi się, że powodem może być fakt, że na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrody otrzymali twórcy, o których TVP woli nie mówić, bo są niewygodni.
 12. Dawidek

  PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

  Także miałem ten problem. Pojawił się w niedzielę, w poniedziałek rano nagrał mi materiał godzinę wcześniej, niż było zaplanowane. Sytuację ratowało pozostawienie włączonego dekodera, na czas planowanego nagrania - nie było tu problemu. Nie zaobserwowałem problemu z zanikiem sygnału. W czwartek wszystko wróciło do normy. Początkowo wiązałem to ze zbliżającą się zmianą czasu, lecz lektura tego wątku uświadomiła, że to był systemowy błąd, który niekoniecznie musi mieć związek ze zbliżającym się przestawieniem zegarów. Teraz jest wszystko w porządku i oby tak zostało.
×