Skocz do zawartości

Dawidek

Użytkownicy
 • Zawartość

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

9 Neutralna

O Dawidek

 • Tytuł
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Górny Śląsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dawidek

  Zagraniczne media o Polsce

  W uzupełnieniu dodam, że w poniedziałek były informacje na temat śmierci P. Adamowicza w TG3 na RAI3, w VRT Het Journaal (belgijska Flandria) oraz w Dagsrevyen NRK1 (Norwegia). Dzisiejszy pogrzeb omówiono w TG3 i VRT Het Journaal. Norwegia - nie udało mi się tego ustalić.
 2. Dawidek

  Netia

  ETTH. Kilka lat temu Netia przejęła lokalnego dostawcę, który samodzielnie kładł infrastrukturę. Prędkość max 20 Mb/s - więcej wg nich się nie dało. Z internetu byłem zadowolony, awarie czy inne dłuższe przerwy były rzadko.
 3. Dawidek

  Netia

  Ja się pożegnałem z Netią. Miałem tam tylko internet. A pożegnanie było przymusowe, bo w połowie grudnia była awaria na mojej ulicy, której nie usunęli (albo ich to przerosła, albo znaleźli pretekst do wycofania się). Operator poinformował, że wypowiada umowę i stosowny dokument dotarł zaraz po Nowym Roku. Podpisałem umowę z lokalnym dostawcą internetu.
 4. Dawidek

  Pożegnanie admina: odchodzę z redakcji SAT Kuriera

  Adminie, dziękuję za Twoją ciężką i niełatwą pracę. Także jestem adminem i trochę wiem, jaka to robota. Bywało ciężko, ale nieraz czuję dużą satysfakcję z tego, co robię. Mojej pracy nie da się porównać z Twoją. Życzę powodzenia na nowej drodze zawodowej, życzę samych sukcesów. Wesołych Świąt wszystkim.
 5. Dawidek

  Rangi i odznaczenia

  Kirk, gratuluję awansu. Życzę powodzenia! Obyś miał dużo satysfakcji ze swojej działalności na forum. 🙂
 6. Dawidek

  TVP INFO

  Włączyłem sobie teraz stream TVP info i widzę taki obrazek. W prawym górnym roku jest belka z nazwą miasta a pod nią "Na żywo", zaś w lewym rogu "Powtórka". Pozostawię to bez komentarza. Oglądałem przez chwilę w środę odmienione TVP Info i mam mieszane uczucia. Studio wydaje się być OK, ale grafika ekranowa nie przypadła mi do gustu. Dwa paski - o jeden za dużo. Pasek "Pilne" nadaje się do usunięcia. Drugi (biały) powinien mieć zmienioną czcionkę na większą. Podpisy z funkcjami są zdecydowanie nieczytelne. Jestem tutaj zwolennikiem pisania dużymi literami. Te kostki po lewej stronie są zbędne. Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona. Będę dalej obserwować to, co zmienili, ale nie ukrywam, że można to wszystko było zrobić o wiele lepiej.
 7. Dawidek

  TVP 2

  W sprawie festiwalu w Gdyni, moje przypuszczenia się - choćby częściowo - sprawdziły. Z tego, co czytałem, transmisje nadano z opóźnieniem, i usunięto fragment. I zrobiło się głośno. Prezes TVP nie musiał reagować na bieżąco, wytyczne mogły pójść wcześniej, niekoniecznie od samego prezesa. Te tłumaczenia są mało wiarygodne.
 8. Dawidek

  Usługa nc+ GO na komputerach i urządzeniach mobilnych

  Sam zostałem ofiarą tego limitu. A cały czas loguje się na jednym urządzeniu, za pośrednictwem jednego dostawcy Internetu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie tego wyboru i zmiany urządzeń. Powinno wystarczyć samo zalogowanie się. Jedyne, co może być limitowane - to jednoczesne oglądanie na dwóch różnych urządzeniach.
 9. Dawidek

  TVP 2

  Wydaje mi się, że powodem może być fakt, że na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrody otrzymali twórcy, o których TVP woli nie mówić, bo są niewygodni.
 10. Dawidek

  PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

  Także miałem ten problem. Pojawił się w niedzielę, w poniedziałek rano nagrał mi materiał godzinę wcześniej, niż było zaplanowane. Sytuację ratowało pozostawienie włączonego dekodera, na czas planowanego nagrania - nie było tu problemu. Nie zaobserwowałem problemu z zanikiem sygnału. W czwartek wszystko wróciło do normy. Początkowo wiązałem to ze zbliżającą się zmianą czasu, lecz lektura tego wątku uświadomiła, że to był systemowy błąd, który niekoniecznie musi mieć związek ze zbliżającym się przestawieniem zegarów. Teraz jest wszystko w porządku i oby tak zostało.
 11. Dawidek

  TVP 3

  By uniknąć takich sytuacji, to TVP Sport powinien być powszechnie dostępny. Wtedy TVP3 nie będzie emitować transmisji sportowych. Według mnie, pasma rozłączne powinny być święte. Wiadomo, że z różnych powodów mogą zdarzyć się przesunięcia w godzinach emisji, liczba godzin może się okazjonalnie zmienić, ale to powinna być rzadkość. Nie powinno dochodzić do takich kuriozalnych sytuacji, jakie opisujecie.
 12. Dawidek

  TVP 2

  Tę zmianę pochwalę. Od dawna jestem zwolennikiem, by prognoza pogody była pomiędzy serwisem informacyjnym a informacjami sportowymi. Nie każdy chce oglądać, to co się dzieje w sporcie, a widownia prognoz pogody jest bardziej uniwersalna. Wielu osobom nie chce się czekać, aż skończy się serwis sportowy. Najpierw pogoda, potem sport - od dawna powinna być taka kolejność. Informacje sportowe przy takim układzie można też spokojnie wydłużyć.
×