Jump to content

Dawidek

Users
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralna

About Dawidek

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Location
  Górny Śląsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dawidek

  TVP 3

  Opisywana przez Was sytuacja z transmisjami sportowymi dowodzi, że w TVP3 nie powinno być transmisji sportowych, ani w paśmie wspólnym, ani w pasmach lokalnych (na antenie ośrodków w wyjątkowych sytuacjach jeszcze ujdzie). Cała ta sytuacja potwierdza również, że jest problem z nakładaniem się transmisji sportowych. Nie jest wykorzystany potencjał TVP HD.
 2. Dawidek

  TVP INFO

  Ambitnych produkcji, poza bardzo rzadkimi wyjątkami, nie znajdziemy w stacjach komercyjnych - tu zgoda. Ja pisałem bardziej o warstwie informacyjnej. Ale zasada bezstronności i obiektywizmu tyczy się też wysokiej kultury - TVP nie lubi niektórych artystów, czego w mediach publicznych miejsca być nie może. Wracajmy do wątku TVP Info.
 3. Dawidek

  TVP INFO

  Nieważne, w jaki sposób finansowane są media publiczne. Ich status zobowiązuje do rzetelności, obiektywizmu, bezstronności, neutralności, pluralizmu i tak dalej. Nawet, gdyby były w całości finansowane z reklam, to wspomniane wcześniej zasady powinny być bezwzględnie stosowane. Dzisiejsza TVP nie powinna być nazywana telewizją publiczną, tylko partyjno-rządową.
 4. Dawidek

  Wszystko o TVP

  W ogóle nie powinno być takich "ozdobników" w mediach publicznych. Tylko logo (ewentualnie oznaczenie wiekowe, wymuszone przepisami prawa) i tylko tyle. To oznaczenie przypominające o rocznicy ataku Niemiec na Polskę wyglądało fatalnie.
 5. Też notowałem ten problem, nie tylko na forum, ale również na stronie satkurier.pl . Na VPN nie było problemów, w ubiegłą niedzielę, jak korzystałem z z Orange - też nie notowałem tego zjawiska. Wygląda na to, że problem pojawiał się na łączach stacjonarnych (z WiFi włącznie), a podczas korzystania z pakietu danych mobilnych, to cyrku nie było. Potwierdzam, że od środy/czwartku nie obserwuję już niedogodności.
 6. Dawidek

  Wiadomości

  Wiele hałasu o nic, jeśli chodzi o nowe "Wiadomości". Nie ma efektu "wow". Belki funkcyjne mają za małą czcionkę. Prowadzący powinien cały czas siedzieć na swoim miejscu, a nie przechadzać się po studiu. Nowoczesne technologie ok, ale trzeba ich używać z głową. Na razie za dużo show. Takie wrażenie z oglądania 12 i 14 maja. Jeszcze poobserwuję, czy czegoś nie poprawili, ale ogólna ocena jest na "trójkę". Myślałem, że będzie coś lepszego, biorąc pod uwagę tyle zapowiedzi, anonsowania.
 7. Uwaga merytoryczna. Weber i Timmermans nie kandydują na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, lecz na przewodniczącego Komisji Europejskiej. To są dwie różne unijne instytucje. Nie można wykluczyć, że któryś z nich ostatecznie zostanie szefem PE. Więcej: https://www.newsweek.pl/swiat/wyscig-o-stanowisko-przewodniczacego-komisji-europejskiej-wystartowal/e4ewy27 .
 8. Proponowane przez Ciebie rozwiązanie skutkowałoby zwiększeniem liczby stanowisk dyrektorskich, stworzono by byty prawne, które znacznie skomplikują strukturę mediów publicznych. Samodzielne regionalne media byłyby zbyt słabe finansowo i programowo. No i - jak sam piszesz - stałyby się kolejnym łupem politycznym i to dość łatwym. Ośrodki regionalne powinny mieć zagwarantowana przynajmniej częściową autonomie programową i redakcyjną - nie widzę żadnych przeszkód - ale jednocześnie widziałbym je jako część większej całości. Struktura prawna i organizacyjna nie powinna być zbyt skomplikowana. Model niemiecki, moim zdaniem, jest zbyt zagmatwany - przydałoby się uproszczenie niemieckich mediów publicznych - nie powinno się to wiązać z ograniczeniem oferty programowej.
 9. Nie widzę potrzeby likwidowania mediów publicznych w obecnym kształcie i powoływania na ich miejscu nowej struktury, jedynie konieczna jest reforma, na początek personalna - między innymi z wprowadzeniem zakazu zajmowania stanowisk w mediach publicznych przez byłych polityków. Odpolitycznienie, odpartyjnienie jest wręcz niezbędne. W kolejnym etapie trzeba zrobić zmiany programowe, wizerunkowe oraz w finansowaniu. Jestem zwolennikiem silnych mediów publicznych, ale całkowicie bezstronnych i obiektywnych - warto dążyć do tego ideału, choć ideałów nie ma. Fuzja TVP i Polskiego Radia nie jest konieczna, mimo że w Europie większość nadawców publicznych to struktury radiowo-telewizyjne jak BBC, RTVE, RAI, NRK itp. Jedynie połączyłbym radiowe stacje regionalne z Polskim Radiem (rozwiązanie takie, jakie jest w TVP)), ale z gwarancją, że minimum 18 godzin dobowego programu ma być tworzony w ośrodkach. Postulowałbym ściślejszą współpracę obu nadawców, przy różnego typu projektach, także wspólne transmisje. Do TVP i PR nie włączałbym PAP-u, to inna działalność. Współpraca - jak najbardziej.
 10. Chciałem tę kwestię poruszyć w wątku o Pace PVR, ale widzę, że objawy, które obserwuję u siebie, są opisywane w tym wątku. Chodzi o szatkowanie obrazu podczas oglądania np. TVN24 BiS i jednoczesnego nagrywania TV6. Nagranie też ma gorszą jakość, są przycinki i kilkusekundowe przeskoki nagrania do przodu. Zacząłem podejrzewać, że to pogorszenie może mieć związek z lekkimi przesunięciami anteny podczas huraganowych wiatrów w poprzedni weekend. Po lekturze ostatnich stron, widzę, że więcej osób ma ten problem i problem może być po stronie nc+. Dodam tylko, że też posiadam oprogramowanie o numerze 162, dekoder do multiroom - też Pace (oba są używane). Obie karty, to oczywiście Cameleony. Nie używam dekoderów innych niż od operatora. Więc niniejszym przyłączam się do klubu osób mających wyżej opisywane zjawisko.
 11. Małe sprostowanie. Film dokumentalny "Rupert Everett. Wszystkie odcienie geja" nie jest premierą. Widziałem ten film na Planete+ właśnie, jakieś pół roku temu. I co jakiś czas ten dokument pojawia się w ofercie kanału. Wydaje mi się, że filmy emitowane o godzinie 23.00 nie są premierami, poza nielicznymi wyjątkami. Ogólnie rzecz biorąc, moja opinia o tym kanale jest pozytywna. Lubię dobre dokumenty, a znajdę je między innymi na tym kanale. Ostatnio oglądałem (nagrany) dwuczęściowy dokument o energetyce jądrowej (nie pamiętam teraz tytułu).
 12. W uzupełnieniu dodam, że w poniedziałek były informacje na temat śmierci P. Adamowicza w TG3 na RAI3, w VRT Het Journaal (belgijska Flandria) oraz w Dagsrevyen NRK1 (Norwegia). Dzisiejszy pogrzeb omówiono w TG3 i VRT Het Journaal. Norwegia - nie udało mi się tego ustalić.
 13. ETTH. Kilka lat temu Netia przejęła lokalnego dostawcę, który samodzielnie kładł infrastrukturę. Prędkość max 20 Mb/s - więcej wg nich się nie dało. Z internetu byłem zadowolony, awarie czy inne dłuższe przerwy były rzadko.
 14. Ja się pożegnałem z Netią. Miałem tam tylko internet. A pożegnanie było przymusowe, bo w połowie grudnia była awaria na mojej ulicy, której nie usunęli (albo ich to przerosła, albo znaleźli pretekst do wycofania się). Operator poinformował, że wypowiada umowę i stosowny dokument dotarł zaraz po Nowym Roku. Podpisałem umowę z lokalnym dostawcą internetu.
 15. Adminie, dziękuję za Twoją ciężką i niełatwą pracę. Także jestem adminem i trochę wiem, jaka to robota. Bywało ciężko, ale nieraz czuję dużą satysfakcję z tego, co robię. Mojej pracy nie da się porównać z Twoją. Życzę powodzenia na nowej drodze zawodowej, życzę samych sukcesów. Wesołych Świąt wszystkim.
×
×
 • Create New...