Jump to content

Szymon9904

Users
 • Content Count

  1042
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Szymon9904

 1. A Radio Plus zmieniło obiekt nadawczy - z komina WISKORD na Warszewo, obniżając ERP z 15 do 1 kW i zmieniając polaryzację anten z H na V - jest to tymczasowe rozwiązanie, zobaczymy co dalej. Właściciel komina najwyraźniej uznał, że inny biznes jest dla niego bardziej opłacalny, niż dzierżawa miejsca pod anteny Plusa
 2. W Poznaniu nowa emisja na k. 28 (z nadajnika Śrem). A k. 50 to MUX4, emitowany z poznańskiego komina EC Karolin.
 3. W Trójmieście kanał 22.
 4. Konserwacja PKiN. Telewizja planowo do godziny 14, radio do godziny 17.
 5. Tutaj chodzi zapewne o odbiór DXowy multipleksów DAB+. Ta antena ma tylko doczepiany element do VHF, ponadto nie może mieć takiego zysku - to akurat producent łączy 'zysk' anteny i wzmacniacz ok. 25 dB. Spróbuj z taką anteną: https://dvbsklep.pl/antena-vhf-ca-rtv-6-mux-8
 6. Rozumiem, że wyłączono nadajnik 5 kW w Rząsinach?
 7. Ogłoszono listę chętnych na te lokalne multipleksy. Częstochowa: Katowice: Poznań: Rzeszów: Tarnów: Toruń: Warszawa:
 8. @ARTIPAPK, w tym samym APSie stwierdzono swego czasu, że wypowiedzenie mogę złożyć dopiero miesiąc przed końcem umowy.. @wuzel, no właśnie takie informacje otrzymałem na infolinii technicznej. Bo na ogólnej nie wiedzieli o co chodzi Dzięki za podpowiedź odnośnie reklamacji, skorzystam. @maks27, stąd właśnie jestem zdziwiony taką sytuacją. A mi zostaje w poniedziałek chyba znowu wymienić dekoder w APS.
 9. Wczoraj wymieniłem dekoder multiroom z HD5500s na HD5000 - ten pierwszy nie czytał już kart, typowa przypadłość dekodera MR. Dzisiaj dekoder zawołał o kartę z Evoboxa, przy czym nie widzi jej w ogóle (Ustawienia --> Informacje --> Dostęp warunkowy), gdzie kartę główną widzi bez problemu. Generalnie nie można odblokować dekodera MR. Po kontakcie z infolinią okazuje się, że rzekomo HD5000 nie czyta kart z Evoboxa i należy wymienić na jakikolwiek inny w punkcie. Serio nie da się nic z tym zrobić? I czym takie coś jest spowodowane?
 10. Odnośnie Pustkowa - tak, emisja na k. 24 jest silnie kierunkowa na Wrocław, co widać zresztą po wykresie charakterystyki kierunkowej.
 11. Nieznana jest obecna używana moc (w wykazie pozwoleń UKE z 4 lipca br. nie ma pozwolenia na ww. emisję), więc wpisałem 1 kW (czyli docelową). To samo - nieznana jest chociażby wysokość zawieszenia anten. Ponadto ani słowa nigdzie o innych danych technicznych (nawet o PIDach dla poszczególnych kanałów). Jeżeli @PowerTV chciałby je podać, to byłoby miło.
 12. @PowerTV, chcecie może coś powiedzieć o pojawieniu się Waszych kanałów w Szczecinie na kanale 39? Jakieś szczegóły techniczne? Podpowiem, lecą 3 programy - Nuta.TV, Power.TV, TVR.
 13. Nie są przekłamane. Aby uzyskać wynik w Mb/s, należy uzyskany przez Fergusona wynik pomnożyć razy 8, a potem podzielić przez 1024.
 14. Szymon9904

  Muzyczne Radio

  @SatExpert, a nie odbierasz może naziemnie MR? We Wrocławiu można słuchać bez większych problemów na 90.9 oraz 105.8 FM, sprawdzałem osobiście. DMC jest co tydzień, dalej Maciej daje czadu. W październiku 2017 to nawet obchodzono 1000. wydanie Teraz audycja trwa do 00:30, potem jest ASOT, a następnie (do 4-5 nad ranem) klubowa noc z DMC (playlista bez udziału prezentera) @kozaa, ja tam słucham wyłącznie naziemnie. Raz, że mam super odbiór. Dwa, że dźwięk z UKFu jest lepszy jakościowo aniżeli na streamie. Stream obarczony jest zbyt dużymi sopranami.
 15. pablo, tylko w tym przypadku akurat chodzi o inny transponder - tj. 10775/H, skąd emitowany jest kanał 4music TV (dawniej E4me TV).
 16. Powodzenia na nowym etapie życia.. No i dziękujemy za dobrą administrację przez tyle lat oraz ogromny wkład w działanie forum, serwisu i całej działalności Wesołych Świąt!
 17. U mnie oś czasu też działa, ale mam starszą wersję aplikacji.
 18. U mnie aktualnie Tapatalk działa bez zarzutu. Nareszcie.
 19. Jeżeli chodzi o punkt 3, odpowiedź jest prosta. Zła antena. Zainwestuj w to, ustaw antenę w pionie, do tego wysięgnik poziomy (najlepiej ok. 75 cm) i będzie okej. Warto również sprawdzić, czy dobrze połączyłeś kabel z symetryzatorem w puszce. Generalnie wydaje mi się, że masz przesterowany sygnał. A i antena do odbioru pozostałych MUXów to szmelc. Jeżeli chodzi o MUX4, wydano pozwolenie na kanał 40 ze Św. Krzyża, pol. H z ERP 22 kW. Nie wiem tylko, czy emisja jest prowadzona. A jak tak, wtedy wystarczyłoby ustawić jedną antenę UHF na Święty Krzyż i drugą VHF, też na ŚK, spiąć zwrotnicą i byłoby w porządku.
 20. Ruszyła testowa emisja MUX Radia Bielsko, kanał 5B Artykuł na Radiopolsce <-- klik
 21. Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia tego, że HD5500s jest na procesorze Broadcom, a reszta dekoderów (tj. HD 2000/3000/5000/6000) to STi. No i na HD5500s wszystko działa bez zarzutów, jak widać na początku wątku.
 22. U mnie na HD 5500s obraz również jest obecny, żadnych problemów z odbiorem. Jednak na samym początku emisja 4 Music TV prowadzona była w MPEG-4. Teraz jest MPEG-2, co widać gołym okiem nawet na 32-calowym telewizorze (a na 49-tce już w ogóle).
 23. 1 - Najlepszy kanał ogólnotematyczny - TVN2 - Najlepszy kanał informacyjny - Polsat News3 - Najlepszy kanał filmowy - HBO4 - Najlepszy kanał sportowy - Eleven Sports5 - Najlepszy kanał popularnonaukowy - Animal Planet6 - Najlepszy kanał dziecięcy - wstrzymuję się7 - Najlepszy kanał muzyczny - Stars.TV8 - Najlepszy kanał zagraniczny - ZDF9 - Najlepsza paczka kanałów premium - HBO10 - Najlepszy kanał wprowadzony w 2018 r. w Polsce - Polsat Games11 - Kanał, który powinien pojawić się w Polsce/mojej platformie, kablówce - Top Kids
 24. 1 - Najgorszy kanał ogólnotematyczny - Polonia 12 - Najgorszy kanał informacyjny - TVP Info3 - Najgorszy kanał filmowy - wstrzymuję się4 - Najgorszy kanał sportowy - Fightbox5 - Najgorszy kanał popularnonaukowy - Discovery6 - Najgorszy kanał dziecięcy - wstrzymuję się7 - Najgorszy kanał muzyczny - Polo TV8 - Najgorszy kanał lifestyle'owy - Polsat Romans9 - Najgorsza paczka kanałów premium - Filmbox10 - Najgorszy kanał wprowadzony w 2018 r. w Polsce - Polsat Rodzina11 - Najgorszy kanał wprowadzony w tym roku do mojej platformy/kablówki - TV Okazje12 - Kanał, który nie powinien pojawić się w Polsce/mojej platformie, kablówce - wstrzymuję się13 - Kanał, który powinien być zlikwidowany w pierwszej kolejności w Polsce/mojej platformie, kablówce - wPolsce.pl14 - Najgorsze radio polskie emitowane w Twoim miejscu zamieszkania - Radio Eska15 - Najgorsze radio polskie w internecie - PR 2416 - Najgorsze radio polskie emitowane w systemie satelitarnym - Radio Maryja
 25. W niektórych częściach kraju stacje z Audytorium 17 to jedyne odbierane 'lokalne' stacje, mówiące o ich regionie. Ja bym to uznawał w głosowaniu, mimo tego, że te stacje są "regionalne".
×
×
 • Create New...