Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A do Vectry jeszcze nie dotarło ze TVP Sport HD jest w naziemnej a SD właściwie można wycofać
 
Jeszcze ma
Mało tego, do nich nie dotarło, że TVP SPORT HD powinien być FTA a nie dopiero od pakietu złotego za 54,99. To jest skandal, nie rozumiem dlaczego Spółdzielnie i klienci nie interweniują. Przy innych kanalach typu STOPKLATKA się ugięli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 20:53, kozaa napisał:

To pewnie cena z pakietem usług.

U mnie nic, trzymają się sztywnego 39,90 - 150 ; 49,90 - 300. Jakbym dobrał usługi do dopiero by zaczęli rabatować.

Umowa do końca lipca.

 

W dniu 14.08.2020 o 19:38, zetorson napisał:

 

Przyłączam się do pytania. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie na 300 Mb/s, który miałem za 43 zł (sam net). Oczywiście pani w BOK była lekko oburzona twierdząc, że nic taniej nie znajdę (a mam w bloku jeszcze Netię światłowód i ZICOM światłowód) ale przerabiałem to już 2 lata temu. w BOK się nie dało ale po wypowiedzeniu zaczęły się telefony z lepszymi ofertami niż miałem. 

Chciałbym tylko wiedzieć, jakie ceny można realnie wywalczyć dla 300 lub 600 Mb/s.

 

Panowie jakie udało się wam wynegocjować ceny za sam internet przy przedłużeniu umowy? U mnie przy 300Mb/s DUK twierdzi że nie jest w stanie zaoferować niższej ceny niż dotychczasowe 44 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sprocket napisał:

 

 

Panowie jakie udało się wam wynegocjować ceny za sam internet przy przedłużeniu umowy? U mnie przy 300Mb/s DUK twierdzi że nie jest w stanie zaoferować niższej ceny niż dotychczasowe 44 zł.

Aktualnie w Play masz 150Mb/s za 35zł ( kable Vectry ) więc jeśli Ci wystarczy to masz taniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sprocket napisał:

 

 

Panowie jakie udało się wam wynegocjować ceny za sam internet przy przedłużeniu umowy? U mnie przy 300Mb/s DUK twierdzi że nie jest w stanie zaoferować niższej ceny niż dotychczasowe 44 zł.

W Netii ma za 44 zeta mam 300 MB i TV cos okolo 100 kanałow plus Giganagrywarke standart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sprocket napisał:

Panowie jakie udało się wam wynegocjować ceny za sam internet przy przedłużeniu umowy? U mnie przy 300Mb/s DUK twierdzi że nie jest w stanie zaoferować niższej ceny niż dotychczasowe 44 zł.

 

Nie. Nic chcieli nic zejść przy 1 usłudze.

Tak jak wspomniał fox00 Play na infrastrukturze Vectry daje na czas nieokreślony 300mbit za 45zł, a z lojalką 3 miesiące gratis.

W poniedziałek ok. południa będę mieć dostęp do takiego łącza (montaż 12-14) to napisze jak i przez co to leci. Czy jest to 1:1 routing Vectry czy klasycznie do pierwszego punktu styku,a  potem wpada w infrastrukture Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet stacjonarny Play to nic innego jak internet z Vectry. Dostajesz tylko biały CGA2121, który po pierwsze jest dwuzakresowy, po drugie ma jedno ssid więc agreguje na wifi 2,4 i 5 GHz, po trzecie ma wjazd bez hasła do routera na 192,168,0.1. Moim zdaniem lepsze warunki przez Play niż przez Vectre. Jeśli ktoś ma się boksować przy przedłużeniu umowy o cenę to lepiej zerwać i iść do Playa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kozaa napisał:

 

11 godzin temu, mondas napisał:

W Netii ma za 44 zeta mam 300 MB i TV cos okolo 100 kanałow plus Giganagrywarke standart

 

Niestety nie mam Netii. W swojej lokalizacji jestem skazany na Vectrę. A od was dowiedziałem się że jest jeszcze Play.

 

11 godzin temu, kozaa napisał:

 

Nie. Nic chcieli nic zejść przy 1 usłudze.

Tak jak wspomniał fox00 Play na infrastrukturze Vectry daje na czas nieokreślony 300mbit za 45zł, a z lojalką 3 miesiące gratis.

W poniedziałek ok. południa będę mieć dostęp do takiego łącza (montaż 12-14) to napisze jak i przez co to leci. Czy jest to 1:1 routing Vectry czy klasycznie do pierwszego punktu styku,a  potem wpada w infrastrukture Play.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. kozaa: Będę wdzięczny za info jak działa internet od Play w porównaniu z Vectrą. W szczególności interesowałoby mnie jak chodzi w grach online .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam fakt (chociaż umowę mam do maja/czerwca 2021) :

 

Za to co mam w podpisie płacę 84zł. Jest coś w stanie zejść z ceny (chociaż za jakieś dodatki typu multi czy Eleven SnO)?

 

Platynowy HD za 38zł
Eleven SnO za 15zł
Multiroom za 15zł
Internet 150 Mbps za 26zł

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie jako, że z początkiem przyszłego roku kończy mi się umowa w vectrze.

Obecnie mam 150Mb + złoty pakiet z dekoderem z nagrywarką - płacę 69,90zł. Na jaką obniżkę mogę liczyć, chcąc wypowiedzieć umowę?

Dodam, że byłbym zainteresowany dodatkowo modułem CI do drugiego pokoju. Niestety w mojej lokalizacji 150Mb to max - więc tutaj nic się nie wymodzi.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyzag123 napisał:

Wykorzystam fakt (chociaż umowę mam do maja/czerwca 2021) :

 

Za to co mam w podpisie płacę 84zł. Jest coś w stanie zejść z ceny (chociaż za jakieś dodatki typu multi czy Eleven SnO)?

 

Platynowy HD za 38zł
Eleven SnO za 15zł
Multiroom za 15zł
Internet 150 Mbps za 26zł

Ja płacę 15 zł za Platynę, dekoder 4K 45 zł, Eleven Sno 15, multiroom 10 zł, internet 150 za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie posiadacza kablówki Multimedia Polska do gawiedzi Vectry :-)

Ostatnio miały miejsce spore zmiany w układzie programów MMP, związanych z połączeniem obu sieci (w następstwie przejęcia MMP przez Vectrę). W efekcie np. widzimy na liście kanałów kanały Vectry, których nie ma w ofercie MMP (oczywiście nie da się ich oglądać, są zakodowane).

Jedną ze zmian jest bitrate kanałów. Wcześniej MMP miała stały bitrate (mówię o kanałach HD) na poziomie ok. 8,5Mbit, teraz jest to bitrate zmienny, tylko chwilowo osiągający stary poziom. Średnia przepływność znacznie spadła.

Pytanie czy mieliście ostatnio podobne zmiany - czy też były jakieś zmiany w ofercie programowej a przede wszystkim czy też był stały bitrate i został zastąpiony zmiennym czy też taki zmienny bitrate był stosowany w Vectrze już wcześniej ?

 

Osobiście zauważyłem też po tej "zmianie" pogorszenie jakości EPG - na niektórych kanałach (np. cała rodzina C+, Eurosport, Eleven), w sporej ilości eventów brakuje teraz opisów.

Wcześniej miałem np. na Planete+ program "Polska z góry" a w opisie nazwa odcinka (np. sezon, numer i nazwa np. Mazury), teraz tych opisów już nie ma - jest tylko "Polska z góry" więc muszę sprawdzać w Telemanie co będzie leciało.... Czy Vectra ma tak samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz czyli "słynne" kodeki Vectry, które pozwalają niby na bezstratne poupychanie kanałów na jednym transporcie to coś co nazywasz zmiennym bitrate.  Jak dla mnie jakość kanałów HD w Vectrze od czasu wprowadzenia tych kodeków jest dużo gorsza. Na 55" tv widać to gołym okiem. Jak pisałem swego czasu, że w Mulitmedia i w UPC jakość jest lepsza to ludziska nie chciały wierzyć. Jedni widzą pogorszenie jakości kanałów HD inni nie. Sam ocenisz :). Od czasu wprowadzenia tych kodeków obraz TVN HD i TVP 1 i TVP 2 HD nie trzyma czasami ostrości przy szybkich zmianach cen. Kodeki nie wyrabiają  i obraz czasami lekko się "rozsypuje". Teoria z kodekami to jedno ale praktyka pokazała co innego. Dyskusji nad tymi kodekami było na forum z kilka stron. 

Kiedyś tak nie było. Obraz był żyleta. 

 

Może dostawcą EPG w Mulitmedii była inna firma niż w Vectrze... zatem już tak pewnie zostanie... Jak widzisz same "plusy dodatnie" :):)

Edytowane przez Rafiusz
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 22:18, Net24 napisał:

@kozaa przedstaw też przykładowe trasy z programu WinMTR do IP:193.59.17.248, sip.halonet.pl, google.com i i17.livs.pl

Dziękuję :)

To jest 1:1 vectra. Play nie routuje po swojemu tylko sprzedaje to samo taniej.

 

Clipboard.jpg

 

Potwierdzam wjazd do ustawień routera, wszystko jest odkryte łącznie z trybem pracy urządzenia router/bridge

Tylko IP na WAN dostaje za NAT'em - może specyfika tej lokalizacji (gdzieś tak czytałem w internecie), tak czy siak osoba która używa nie ma wielkich wymagań więc brak ciśnienia co do zmiany na zewnętrzne.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/7/2020 at 6:41 PM, Rafiusz said:

To o czym piszesz czyli "słynne" kodeki Vectry, które pozwalają niby na bezstratne poupychanie kanałów na jednym transporcie to coś co nazywasz zmiennym bitrate.  Jak dla mnie jakość kanałów HD w Vectrze od czasu wprowadzenia tych kodeków jest dużo gorsza. Na 55" tv widać to gołym okiem. Jak pisałem swego czasu, że w Mulitmedia i w UPC jakość jest lepsza to ludziska nie chciały wierzyć. Jedni widzą pogorszenie jakości kanałów HD inni nie. Sam ocenisz :). Od czasu wprowadzenia tych kodeków obraz TVN HD i TVP 1 i TVP 2 HD nie trzyma czasami ostrości przy szybkich zmianach cen. Kodeki nie wyrabiają  i obraz czasami lekko się "rozsypuje". Teoria z kodekami to jedno ale praktyka pokazała co innego. Dyskusji nad tymi kodekami było na forum z kilka stron. 

Kiedyś tak nie było. Obraz był żyleta. 

 

Może dostawcą EPG w Mulitmedii była inna firma niż w Vectrze... zatem już tak pewnie zostanie... Jak widzisz same "plusy dodatnie" :):)

Ja osobiście na TV 55" nie widzę jakiejś zmiany in minus ale może mało wymagający jestem albo telewizor mam za daleko. Inni z forum widzą. Gorzej, że niektórzy widzą jakieś krótkotrwałe "przycinki". Ja ich na szczęście nie mam, przynajmniej na tych kanałach które oglądam ale ktoś z forum MMP kto ma też Vectrę zaobserwował je też na Vectrze. Tak jakby koder nie wyrabiał i gubił klatki albo coś w tym stylu.

Słabe jest też zdublowanie sporej ilości kanałów - nie tylko SD vs HD ale nieraz ten sam kanał w HD jest na 2 czy 3-ch pozycjach.

Od kiedy funkcjonują te "słynne" kodeki w Vectrze ?

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 100 %  to co napisał Rafiusz.

Po przejściu Vectry na QAM 256 jakość kanałów HD zdecydowanie się pogorszyła.

Vectra twierdziła że po tej zmianie jakość będzie taka sama. To nieprawda. 

Niestety różnica jest wyraźna na niekorzyść.

Ta zmiana nastąpiła jakieś 4-5 lat temu.

Jakość tak się wyraźnie pogorszyła , że forum Vectry na Facebooku było wręcz zasypywane skargami abonentów.

Niestety nic to nie dało. Dla Vectry najważniejsze jest to aby upchać jak najwięcej kanałów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...