Jump to content

klosz007

Users
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About klosz007

 • Rank
  Niedoświadczony
 • Birthday March 11

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Łódź

Equipment

 • Pay TV Operator
  Multimedia Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to wiadomo, że klasyczna TV jest w odwrocie. Niestety YT nie zastąpi TV a alternatywne formy odbioru niż kablówka/satelita też nie są takie do końca dla każdego. Nadawcy i operatorzy jednak bardzo się starają aby zmiana nie nastąpiła za szybko. Taki Eurosport można np. oglądać wyłącznie po IP (Eurosport Player) ale nie ze wszystkim tak jest - albo trzeba posiadać równolegle pakiet u operatora kablowego/satelitarnego albo mieć Internet od określonego dostawcy itp. Zresztą IPTV jest narażone na różne widzimisię nadawcy - a to można obejrzeć jego wiekopomne dzieła tylko tydzień w tył, a to w ogóle nie można obejrzeć później itp. To się będzie zmieniać ale nie nie tak od razu. Wg. mnie nadal nie ma jeszcze sytuacji gdy można całkowicie odciąć się od klasycznej TV i zostać tylko z Internetem i IPTV. Ja np. ze względu na reklamy prawie wyłącznie TV oglądam z odtworzeń. Na żywo tylko te kanały (praktycznie tylko sportowe) gdzie tych reklam nie ma za dużo/nie są uciążliwe (np. Eurosport). Kanałom filmowym całkowicie powiedziałem dość odkąd mam abonament w NF. Miałem ostatnio w pracy gościa z USA i mówił, że tam jest jeszcze gorzej. Reklam w czasie transmisji sportowych jest tyle że wszyscy mają ich już po uszy więc każdy zaczyna nagrywać i oglądać później. Więc operatorzy zaczynają robić takie blokady w dekoderach (przy odtwarzaniu nagrań), że jak się zacznie blok reklamowy to wyłącza się przewijanie i musisz obejrzeć blok do końca (albo zatrzymać i wrócić do początku). Więc ludzie się uczą wyczuwać kiedy zaczynają się reklamy i omijają cały blok zanim się zacznie. Wszystko to prowadzi tylko do dalszego zniechęcenia widzów do klasycznej kablowej czy satelitarnej TV. Nie wiem czyt ktoś próbował oglądać wyścigi NASCAR ale tam to już jest parodia. Wyścig to powinni się ścigać. A oni regularnie mają okresy neutralizacji kiedy jadą w kółko w rzędzie i się nie ścigają bo w TV lecą właśnie reklamy. Amerykanie są teraz właścicielami F1, ciekawe kiedy wymyślą to w F1. Czy ktoś się orientuje co to za kanały DVB-T w kablu MMP: Legia Warszawa EmiTV TVP 4 TVP 6 TVP 7 Nic na nich nie ma, nie ma też EPG. Czy one są zakodowane ? Czy też może MMP retransmitując publiczne DVB-T manipuluje przy Muxach i je celowo wycina ?
 2. Nie każdy ma dostęp do wszystkiego. Mi bardzo zależy na odbiorze na własnym sprzęcie, bez dekodera dostawcy. Po prostu lubię się tym bawić. MMP idealnie tu pasuje z kartami CAM. Siłą rzeczy odbiór po IP mnie nie interesuje. Gdybym mógł to bym się przesiadł na satelitę, w MMP zostawiając tylko Internet ale niestety w budynku w którym mieszkam, z mojego lokalu nie widać południa, musiał bym się dogadywać z sąsiadem i kombinować. Alternatywnie mam Netię po światłowodzie, wchodzący do nas Orange po światłowodzie, obarczony wyżej wymienioną wadą że to do odbioru tylko na dekoderze operatora. Ja naprawdę bym wolał płacić więcej w MMP (i dlatego nigdy nie składałem wypowiedzeń) i mieć lepszą ofertę ale duża część abonentów woli wyciskać cytrynkę MMP rzucając wypowiedzenia a później narzekać że oferta programowa słaba.
 3. A z drugiej strony patrząc, to gdy co drugi klient rzuca wypowiedzenie żeby ugrać kolejne 10zł w dół to nie bardzo mają pieniądze na nowe kanały. W efekcie jedni (jak ja) którzy nie bardzo mają na co zmienić mają coraz gorszą ofertę a drudzy cieszą się że mają Polo TV i z tego że płacą mniej niż sąsiad bo złożyli wypowiedzenie. Gdyby ich przejęło UPC to po wypowiedzeniu wyłączyli by wam sygnał i sami byście prosili żeby go włączyć i brali po ile dają I takie UPC ma dużo lepszą ofertę, dużo więcej ciekawych kanałów, dużo więcej klientów i dużo wyższe ceny.
 4. W porównaniu do tego co ja płacę to jest mega tanio. Za nieco mniejszy zestaw (120Mbit a nie 300 i bez opcji "Go") płaciłem do niedawna 170zł/mc. Teraz 120zł będę płacić za to wszystko co wyżej ale bez HBO i C+...
 5. To pewnie one nie domagają. Test Ookli wybiera mi najbliższe/lokalne.
 6. Hmm, ten speedtest MMP jest jakiś "lewy". Mi pokazuje wahania pomiędzy 280 a 300 Mbit (upload 40), tymczasem Ookla Speedtest pokazuje stałe i równe 320/50.
 7. Tak było Choć też nie pamiętam wielkości tych limitów.
 8. Przypomnieliście mi początki mojego dostępu do Internetu. Najpierw, jeszcze "dwa mieszkania temu" i jakiś czas na początku poprzedniego lokum (czyli wcześniej niż od ponad 17 lat temu) słynny dial-up Tepsy z impulsem co 3 minuty i prędkość "ile udało się wynegocjować na szumiącej i trzeszczącej linii", pod koniec żywota tej technologii u mnie było to zwykle jakieś 36kbit/s. Później, dzięki znajomościom w TP udało mi się załatwić ISDN. I to był mega przeskok. Stałe 64kbit, natychmiastowe nawiązanie połączenia i brak blokowania linii telefonicznej przez dostęp do Internetu. I były już w sprzedaży pakiety dostępu do Internetu na określoną ilość godzin, dzięki czemu koszt korzystania się znacznie zmniejszył. Niestety później TP została przejęta przez FT i polityka się odwróciła o 180st. - z promowania ISDN dla użytkowników domowych TP przeszła na zniechęcanie. Oryginalna Neostrada 640kbit już co prawda była dostępna (tylko na linii analogowej i drogo) ale o tym, że obok ADSL Annex-A (czyli po linii analogowej) zostanie wprowadzony Annex-B (czyli ADSL na linii ISDN) można było zapomnieć. Ostatecznie zmusiło mnie to do rezygnacji z ISDN i przejścia na Neostradę znów po linii analogowej, na początku chyba 128kbit, później prędkości wzrastały... I to za już stałą miesięczną kwotę. Na koniec (5,5 roku temu) chyba miałem zawrotne 10 Mbit... Można było co prawda mieć VDSL nawet 20Mbit ale już 10 na mojej starej i długiej linii (ponad 1km do centrali) działał na "styk". Później (5,5 roku temu) przeprowadziłem się do obecnego mieszkania, tutaj co prawda była też obecna TP z ADSL/VDSL (oraz Netia ze światłowodem i MMP po koncentryku) ale wypowiedziałem umowę z TP i zmieniłem na MMP (Internet+TV). Na początku było to 60Mbit, od 2 lat 120Mbit a od tygodnia 300Mbit. Teraz wchodzi do nas też Orange FTTH. Ale szans żebym przeszedł na Netię czy Orange po świetle nie ma bo równolegle od dawna bawię się w odbiór TV na własnym sprzęcie i wszedłem w karty CAM MMP od pierwszego dnia kiedy było to możliwe, kończąc bolesną dla mnie przerwę wynikającą z konieczności korzystania z dekodera operatora. Bawił bym się w to na satelicie gdybym miał jak założyć własny talerz. Ale nie mam jak (nie widzę wystarczająco południa) więc jestem "skazany na MMP" Tak przy okazji, po cichu wkracza na salony technologia Ethernet N-BaseT czyli prędkości pośrednie (2,5 i 5Gbit) pomiędzy od dawna zasiedziałym 1000Mbit a ciężkim do zastosowania w warunkach domowych (okablowanie con. Cat 6 do 30m, powyżej wymagany Cat6a) i nadal bardzo drogim 10Gbit. 2,5 oraz 5Gbit mogą działać na Cat 5e. Niepostrzeżenie dostęp do Internetu można mieć już tu i ówdzie szybszy (1,2Gbit) niż typowa sieć LAN... Realtek produkuje już chipy LAN 2,5Gbit, zaczynają się powoli pojawiać płyty główne i switche pracujące w tej technologii.
 9. Jedyna większa awaria jaka mi się przypomniała to gubienie ramek i/lub spore pingi (rzędu 300ms+). Uniemożliwiało to praktycznie działanie VPN którym łączę się do pracy i musiałem się przełączyć na sieć LTE. Za pomocą tracert dość szybko doszedłem, że problem jest na jednym routerów w sieci własnej MMP. Zgłosiłem problem, zażyczyli sobie outputy z narzędzia WinMTR (które potwierdziły to samo). Głównym problemem były powolne odpowiedzi na maile ze strony wsparcia MMP ale gdy moje outputy trafiły tam gdzie trzeba to problem rozwiązali w ciągu godziny (od mojego zgłoszenia minęła niecała doba). Domyślam się, że zrestartowali felerny router.
 10. To trochę smutne że macie problem z osiągnięciem deklarowanej prędkości. Może to kwestia słabej infrastruktury MMP w danej lokalizacji ? Może słabe kable w budynku ? Ja mam net i TV od MMP 5,5 roku. Awarie w środku dnia po ich stronie mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. tak samo zwisy modemu (tj. sytuacje gdzie sam restart modemu wyleczył problem). Ewidentnych prac planowych nie liczę (typu, że internet zniknął równo o północy i wrócił po dwóch godzinach ale takie rzeczy też były może 2-3 razy). Przy 120Mbit nigdy nie zauważyłem istotnych/trwających dłużej niż chwilę spadków poniżej tej prędkości, ba często Ookla Speedtest pokazywał (szczególnie wieczorami/nocami) prędkości większe, rzędu 140-150Mbit/s. Teraz od paru dni posiadania oferty 300, Speedtest pokazuje mi regularnie 320Mbit. Mam kolegę który mieszka ze 2km ode mnie i ma takie same dobre doświadczenia z MMP od kilku lat ale on ma cały czas 120. BTW, mówimy o Łodzi.
 11. To teraz ja dopytam - czy to oznacza, że mając włączone WiFi od MMP (BSM) posiadanie publicznego IP jest bez sensu bo sieć wewnętrzna i tak będzie klasy C za NAT a na pseudo-zarządzalnym routerze i tak nie skonfigurujemy żadnego przekierowania portów itp ? Czy też z włączonym WiFi i publicznym IP wszystkie urządzenia będą mieć adresy publiczne (co by było lekko bez sensu) ? A może BSM i publiczny IP się po prostu wykluczają i nie można mieć tego na raz ? Zmierzam do tego co by było gdybym teraz do tego Arrisa (z wyłączonym WiFi i publicznym IP) podłączył jakieś drugie urządzenie (poza swoim routerem). Czy dostało by drugi publiczny adres IP ?
 12. Jak to dokładnie jest - od razu mówię że dokładnie nie wiem. Ja wcześniej miałem modem kablowy CISCO bez WiFi i na porcie Ethernet miałem publiczny adres IP (czyli działał jako bridge). Przy przejściu na 300Mbit wymienili mi CISCO na router kablowy Arris Touchstone TG2492 z WiFi. Teraz podobno takie dają. Zaznaczałem, że nie chcę mieć WiFi od nich i chcę zachować publiczny adres IP. Okazało się że w takiej sytuacji WiFi na ich routerze Arris jest całkiem wyłączone a na porcie Ethernet (router ma cztery) dostaję publiczny adres IP. Ich router mam wpięty we własny router ASUS RT-AC68U który robi NAT, WiFi, serwer VPN itp. Czyli mam wszystko co chciałem. Zakładam, ale tego nie wiem do końca, że gdybym chciał mieć WiFi od nich to było by ono aktywne na tym Arrisie i sieć LAN była by już za NAT'em. Nie wiem czy można wtedy zarządzać tym ich routerem samemu i w jakim stopniu. Oczywiście możesz wtedy dalej podłączać kolejny switch i podpiąć po LAN więcej urządzeń. Niech się wypowiedzą Ci którzy mają WiFi dostarczane przez MMP. Adres IP na kablu z default'u jest prywatny/NATowany. Adres publiczny (dynamiczny) kosztuje jednorazową aktywację za bodajże 5zł. Trzeba na to podpisać aneks do umowy w BOK (zobowiążesz się, że nie będziesz prowadzić na łączu usług telekomunikacyjnych itp.). Publiczny adres statyczny to już koszt bodajże 10zł/mc.
 13. Miałem teraz tą samą sytuację choć zrezygnoweałem z C+ i HBO, za to wszedłem w 300Mbit. Wcześniej było nie do pomyślenia, żeby płacić taniej niż rok wcześniej... Zawsze to było więcej choć i dostawałem coś więcej. I tak płacę więcej niż tu podajecie ale nie składam wypowiedzeń... Za Maxbox+Multiroom+pakiet HD+Sport Champions+Filmbox+MultimediaGo+300Mbit+tel. stacjonarny będę płacić 120zł (za +10zł mogłem mieć 600Mbit). Wcześniej za Maxbox+Multiroom+pakiet HD+Sport Champions+Canal+ Prestige+HBO+120Mbit+tel. stacjonarny płaciłem 180zł... HBO wcisneli mi siłą rok temu a C+ sam chciałem kiedyś ale po tym jak wyszli z LM straciło to sens, ekstraklapy nie potrzebuję oglądać. Wystarczająco dużo piłki jest w Eleven. Chciałem zrezygnowaćz tel. stacjonarnego (w ogóle nie używam) ale nie da się - to jakby część pakietu. BTW, czy to znaczy, że można mieć więcej niż 2 karty CAM mając Multirooma ? Mi zasadniczo wystarczają obecne dwie ale warto wiedzieć. Ktoś tu mówił, że chce mieć 600Mbit, żeby mieć 50mbit uploadu. Ja przy 120Mbit miałem 20 czy 25 (nie pamiętam). Teraz przy 300 mam najwyraźniej 50Mbit uploadu. Więc nie trzeba mieć 600 żeby mieć 50. Jaki jest więc uplink przy 600 ? Też 50 czy więcej ? Koledze w tej sytuacji zaproponowali za sam net 300Mbit 40zł/mc ale dostał dysk USB 1TB Verbatim (czy jakiś inny) za 1zł.
 14. Nie mam Arrisa (tzn. teraz mam ale ich WiFi mam wyłączone, używam własnego routera Asus) i potwierdzam, że na 2,4GHz bardzo ciężko wyciągnąć więcej niż 50-60Mbit. Tam jest mało kanałów i są zatłoczone/zaszumione. Ktoś chce szybciej - niech używa 5GHz, tam bez problemu nawet na telefonie czy tablecie wysycam na max 120Mbit. Jeden mój laptop, fakt, że blisko routera, na Wifi ac w paśmie 5GHz negocjuje się na 860Mbit. Na 5GHz jest jednak gorszy zasięg, w dodatku u mnie ściany (silikat) mocno tłumią WiFi. Dlatego w mieszkaniu mam jeszcze dwa routery w trybie Access Point.
 15. To aż tak źle z MMP ? Ja się z jednej strony cieszę, że MMP nie zostało przejęte (szczególnie przez UPC) bo to by zapewne oznaczało głównie podwyżki (a pod tym względem UPC się szczególnie niemiło obchodzi z klientami; nie wiem jak by było z Vectrą). Z drugiej strony oferta programowa jest lekko mówiąc słaba, najbardziej boli mnie brak kanałów NatGeo i BBC (kiedyś były ale krótko po tym jak zostałem ich klientem się zmyły, tak samo jak np. BBC). Od 3 lat miałem pakiet C+ Prestige ale w tym roku się z tego wypisałem. W C+ zależało mi na LM i golfie, od golfa teraz jest oddzielny kanał i coraz częściej też Eurosport go pokazuje. W C+ w zasadzie już nic dla mnie nie ma. A za kanały Polsatu z LM nie mogę płacić choćbym chciał bo ich nie ma... Przez rok miałem HBO i też się wypisałem bo rok temu wciśnięto mi to siłą (na zasadzie, że jak nie wezmę to bym płacił drożej niż bez tego). Filmy i tak mam w NF. Zamiast tego podniosłem prędkość netu do 300Mbit i będę płacić sporo mniej niż rok temu.
×
×
 • Create New...