Jump to content

klosz007

Users
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About klosz007

 • Rank
  Niedoświadczony
 • Birthday March 11

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Łódź

Equipment

 • Pay TV Operator
  Multimedia Polska
 • Package
  MaxBox

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No cóż, ponieważ całkowicie i z premedytacją programy które są dla większości interesujące są celowo rozłożone po kilku pakietach. Ideałem by było móc kupić tylko kanały które się chce. Pewnie okazało by się że 3/4 nadawców by upadło bo nikt by ich nie oglądał gdyby musiał za nie płacić. Jeśli jednak masz złudzenia że da się inaczej to muszę cię zmartwić - oferty TV SAT czy wchodzącej powoli IPTV są identycznie skonstruowane. Jedynie kablówki osiedlowe są pozbawione tej wady, ale nie dlatego, że można wybierać i płacić za poszczególne kanały ale po prostu zwykle dostaje się wszystkie (poza tymi premium typu C+, HBO itp) w jednej niskiej cenie, bo zwykle takie instalacje działają w trybie non-profit. Jednak z autopsji wiem, że dla odmiany dostęp do Internetu jest w nich drogi bo nie korzystają z efektu skali. U moich rodziców w osiedlowej kablówce za 40zł mają chyba ponad 100 kanałów (oczywiście bez tych premium, one są płatne dodatkowo) wraz z dostępem do Internetu o zawrotnej prędkości 20Mbit (!). Można mieć szybszy Internet ale zaczyna to sporo kosztować. Więc ostatecznie to nie wychodzą na tym dobrze. A alternatywy nie mają bo duże kablówki nie są zainteresowane konkurowaniem z tanimi osiedlowymi i po prostu nie chcą wchodzić do takich budynków. No a jeśli babci wystarcza te 30 kanałów z najniższego pakietu to można się tylko cieszyć, że wszystkie są dla niej interesujące...
 2. Nie, problem pojawia się i znika, jest zależny od pory dnia.
 3. Coś jest gdzieś mocno zwalone w tranzycie. Ja (z Łodzi) mam od 3-ch dni problem z otwieraniem niektórych stron (Allegro, niektóre banki itp.). Albo otwierają się długo albo w ogóle. Kolega z Łodzi który ma Internet od Toya narzeka na to samo. Zapiąłem więc tunel VPN do 'jednego z czołowych dostawców tego typu usług' do jednego z ich serwerów w Polsce i nagle wszystko świetnie działa. Ruch idzie inną trasą i omija coś co szwankuje gdzieś po drodze.
 4. Wszelkie pomiary Speedtestem do serwera znajdującego się najbliżej/w sieci tego samego operatora nie pokazują sedna dużych problemów które w tej chwili występują. Pomiary w sieciach komórkowych są dwa razy bez sensu bo jeszcze dochodzi kwestia obciążenia BTS w danym momencie/porze dnia. Cieszyć się z tego że ma ileś tam Mbit do serwera w tej samej sieci to tak jakby się cieszyć, że nie ma się szansy spotkać zarażonego Covid na drodze z salonu do ubikacji
 5. No własnie mam wrażenie że sama sieć MMP daje radę ale tranzyt lokalny między dostawcami i tranzyt zagraniczny kuleje. Lokalnie kuleją mocno też niektóre portale, Allegro, mBank, parę innych banków, strony otwierają się bardzo wolno i nie jest to wina MMP bo kolega który ma Internet od Toya ma problem dokładnie z tymi samymi portalami.
 6. Po zakończeniu umowy promocyjnej ceny są znacznie wyższe, stąd nagły wzrost. W ten sposób przymuszają do tego, żeby zawsze mieć z nimi zawartą jakąś umowę na czas określony.
 7. Sam się zainteresowałeś (błąd negocjacyjny) i dostałeś cenę listową Gdy u mnie wprowadzili możliwość prędkości 300 i wyżej (połowa zeszłego roku) to sami ciągle wydzwaniali i proponowali zrobienie 300Mbit za dodatkowe 5 czy 10zł/mc na co i tak się nie zgodziłem. W końcu dotarło do końca umowy w październiku i wtedy podnieśli mi ze 120 do 300 a zostało nadal stare 5zł/mc. Skoro podpisałeś umowę na 2 lata i teraz się o coś będziesz "prosił" to dać się da ale raczej nie będzie to na atrakcyjnych warunkach. Takie rzeczy to gdy sami z czymś przychodzą albo gdy masz koniec umowy (i szczególnie gdy wtedy złożysz wypowiedzenie). Choć mnie namawiali jeszcze w zeszłym roku na umowę na 2 lata to się nie dałem skusić na taką długą umowę. Właśnie z tego powodu, żeby nie blokować sobie przez tak długi czas możliwości dodania jakichś nowych opcji które mogą się pojawić w trakcie tak długiego okresu. Rok jakoś się wytrzyma.
 8. Do tego należy dodać, że wskazane jest mieć router obsługujący w paśmie 5GHz coś ponad standardowe pasmo U-NII-1 (czyli więcej niż tylko kanały 34-48). Niestety większość tańszych routerów 5GHz obsługuje tylko to jedno podstawowe pasmo i poszaleć się na tym nie da bo też jest dość zajęte, jest lepiej niż na 2,4 ale bez szaleństw. Ja mam w domu router ASUS RT-AC56U (dość stary model) który ma niestety tylko kanały U-NII-1. Ale mam też dużo nowszego i bardzo popularnego ASUSa RT-AC68U i on już obsługuje pasmo U-NII-2 (A,C) są więc do wyboru także kanały 52-140. Na tym to już można poszaleć, wolnych kanałów jest w bród, jest tam cisza i spokój (ze względu na stosunkowo małą popularność routerów z tym pasmem). Mój laptop negocjuje się z RT-AC68U bez problemu na 800Mbit (!) (oczywiście gdy jest w tym samym pomieszczeniu) i nie ma problemu wysycić łącze WAN (300Mbit). Oczywiście w przypadku pracy na kanałach U-NII-2 urządzenia końcowe muszą je także obsługiwać ale z tym problemu nie ma - wszystkie urządzenia końcowe które mam w domu (nawet dość stare), które obsługują pasmo 5GHz, widzą SSID 5GHz wystawiany przez RT-AC68U (który jest ustawiony do pracy w kanale 100). Dla tych którzy nie wiedzą o czym mówię: https://en.wikipedia.org/wiki/U-NII Niestety jedyny znamy mi sposób aby przekonać się które pasma U-NII obsługuje dany router to wejść w jego ustawienia WiFi 5GHz i zobaczyć na jakich kanałach można wymusić mu pracę (poza Auto). Jeśli są tam kanały od 52 wzwyż to router obsługuje pasmo U-NII-2. Niestety nie spotkałem się aby takie dane były podawane w danych technicznych.
 9. 9MB/s to 100MBit - bardzo dobra prędkość jak na 2,4GHz. U mnie tylko przez jedną ścianę i szafę wbudowaną (z lustrami !) na 2,4GHz nie dało się wyciągnąć powyżej 1MB/s co nie wystarcza do niczego sensownego. Ale PowerLine 1200MBit+Access Point załatwił sprawę i mam przez to ok. 10MB/s a to już wystarcza do wszystkiego czego tam w sypialni potrzebuję. Wszystko przez błąd w założeniu przy wykańczaniu mieszkania, że do sypialni nie muszę ciągnąc przewodowego Ethernetu bo WiFi z sąsiedniego pokoju tam sięgnie. A jednak... Po 5GHz raczej nie będzie lepiej skoro masz ściany z jak zakładam żelbetu - prędkości 5GHz oferuje niby znacznie wyższe i pasmo mniej zajęte ale przez ściany 5GHz penetrację ma znacznie gorszą niż 2,4. Ale możesz jednak spróbować podłączyć kablem Ethernet do PS4 router obsługujący pasmo 5GHz, pracujący w trybie Media Bridge, czyli jakby odwrotność access pointa - zamienia sygnał po Wifi w Ethernet przewodowy. Wtedy jakby "dorobisz" brakujące pasmo 5GHz do PS4. Nie wiem które routery mają ten tryb - na pewno oba moje ASUSy (RT-AC68U i RT-AC56U) mają, poza oczywiście klasycznym trybem routera WAN-LAN, access pointem i repeaterem. Drugi modem w innym pokoju wymagał by drugiej umowy z MMP na Internet (nie ma czegoś takiego jak multiroom na Internet). Nie wiem czy na jeden lokal można mieć dwie umowy na Internet, trzeba zapytać... W takim wypadku, skoro 5GHz tam śmiga bez problemu, to tak jak mówię, postaw tam drugi router (z obsługą 5GHz) który ma tryb Media Bridge. Zamieni on sygnał WiFi ze źródłowego routera z powrotem w przewodowy Ethernet i w jego gniazda LAN wpinasz kablem PS4 (i ew. TV). Musisz tylko znaleźć taki router który ma ten tryb. Widziałem to w każdym ASUSie jaki przewinął się przez moje ręce a było ich kilka. Tak na szybko zrobiłem zrzut ekranu z RT-AC68U który pokazuje o co mi chodzi: https://mega.nz/#!AApGzS7Z!tpuFrHUV-2pia0yt6l80qFrygIm3ErY8kYfdOlsS7Ak
 10. Dla każdego to co lubi. Skoro są abonenci na te kanały i one istnieją to widać że chyba lubią je oglądać
 11. No i ja dołączyłem do grona (miejmy nadzieję szczęśliwych) posiadaczy Vu+ Duo 4K. Wcześniej miałem krótko Gigablue UE 4K w wersji kablowej, kupionego na Amazon.de ale zdecydowałem się go zwrócić. Duo 4K kupiłem w sklepie SatKing.de. Hollex z jakiegoś powodu nie ma tego modelu w swoim sklepie, wystawia go jednak na Allegro ale z "obowiązkowym" tunerem DVB-S2X FBC, którego nie potrzebuję (odbiornik potrzebuję do kablówki) Stary tuner FBC DVB-C (V1) można co prawda dokupić za 370zł ale to podnosi koszt urzązenia do ponad 2000zł (!). U Niemców nie było problemu kupić tylko z tunerem DVB-C FBC V2 (a więc nowszym) a poza tym cena sporo niższa niż w Hollexie...
 12. Wiesz, to nie takie proste. Kupienie 100% akcji jednej firmy przez drugą nie oznacza że ta pierwsza przestaje istnieć. Zostaje z całą infrastrukturą, umowami z klientami i, co ważne, z dostawcami. Docelowo być może MMP przestanie istnieć jako oddzielny podmiot ale nawet wtedy ta infrastruktura i umowy zostaną, przejmie je nowy właściciel. Jakaś integracja w jedną całość zapewne nastąpi ale pewnie nie wcześniej niż MMP zostanie wchłonięta przez Vectrę (o ile, choć to raczej nastąpi, marka MMP może jednak zostać). Tymczasem nie mogą po prostu zacząć nadawać w MMP kanałów które ma Vectra bo MMP nie ma do nich praw/umów. MMP to nadal MMP a nie Vectra to Vectra, choć właścicielem MMP jest teraz Vectra. Naprawdę wydaje mi się, że jakieś zmiany to zobaczymy może za rok, pomijając ceny czy politykę sprzedażową bo ta może się zacząć zmieniać bardzo szybko, nic do tego nie potrzeba, poza decyzjami nowego Zarządu.
 13. No to jako żywo sytuacja z SM gdzie mieszkają moi rodzice. Zarząd wpuszczał jednego operatora, ten szybko windował ceny więc mu dziękowali i wpuszczali kolejnego - i znów to samo. Nie pomyśleli, że powinno być dwóch operatorów żeby była konkurencja, zamiast tego założyli własną sieć kablową. TV co prawda mają stosunkowo tanio (tak jak ja miałem gdy mieszkałem w SM która miała własną sieć kablową) ale za Internet 20Mbit/s (!) płacą 30zł (!).
 14. Myślę, że realnie rok jak nie więcej. Dziwią mnie te roszady w Zarządach bo konsumują już transakcję na której realizację pełnej zgody jeszcze nie dostali i warunków uzyskania tej zgody nie wypełnili. Pytanie co się stanie jeśli tych kawałków sieci nikt nie będzie chciał kupić. Może tak im zależy na przejęciu, że są gotowi oddać je za darmo komukolwiek Wbrew temu co piszą niektóre portale firma Multimedia Polska nie przestała istnieć ani nie została wchłonięta przez Vectrę. Vectra ma 100% udziałów MMP ale nadal to są dwa odrębne podmioty prawne, każdy ma swoje umowy z nadawcami a więc do unifikacji oferty czy likwidacji MMP jako odrębnego podmiotu (o ile takie nastąpi) długa droga. Na razie jest tylko warunkowa zgoda na przejęcie.
 15. W Orange nie da się nic negocjować. Cennik jest nieruszalny, taki jak na ich stronie. Rozróżnienie jest czy nowa umowa czy przedłużenie, czy Orange Love czy nie itp. Nic ponadto. Oczywiście czasem są też jakieś promocje. Ale indywidualnych ofert nie ma. Kiedyś chciałem negocjować na zasadzie albo będzie taniej albo idę z telefonem gdzie indziej no i poszedłem do Play'a. A Play po 2-ch latach podbił mi cenę o 50% i też nic się nie dało wynegocjować więc wróciłem do Orange. Tak że tam niestety rzucanie żadnymi wypowiedzeniami nie działa.
×
×
 • Create New...