Jump to content

klosz007

Users
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About klosz007

 • Rank
  Niedoświadczony
 • Birthday March 11

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Łódź

Equipment

 • Pay TV Operator
  Multimedia Polska
 • Package
  MaxBox

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dla każdego to co lubi. Skoro są abonenci na te kanały i one istnieją to widać że chyba lubią je oglądać
 2. No i ja dołączyłem do grona (miejmy nadzieję szczęśliwych) posiadaczy Vu+ Duo 4K. Wcześniej miałem krótko Gigablue UE 4K w wersji kablowej, kupionego na Amazon.de ale zdecydowałem się go zwrócić. Duo 4K kupiłem w sklepie SatKing.de. Hollex z jakiegoś powodu nie ma tego modelu w swoim sklepie, wystawia go jednak na Allegro ale z "obowiązkowym" tunerem DVB-S2X FBC, którego nie potrzebuję (odbiornik potrzebuję do kablówki) Stary tuner FBC DVB-C (V1) można co prawda dokupić za 370zł ale to podnosi koszt urzązenia do ponad 2000zł (!). U Niemców nie było problemu kupić tylko z tunerem DVB-C FBC V2 (a więc nowszym) a poza tym cena sporo niższa niż w Hollexie...
 3. Wiesz, to nie takie proste. Kupienie 100% akcji jednej firmy przez drugą nie oznacza że ta pierwsza przestaje istnieć. Zostaje z całą infrastrukturą, umowami z klientami i, co ważne, z dostawcami. Docelowo być może MMP przestanie istnieć jako oddzielny podmiot ale nawet wtedy ta infrastruktura i umowy zostaną, przejmie je nowy właściciel. Jakaś integracja w jedną całość zapewne nastąpi ale pewnie nie wcześniej niż MMP zostanie wchłonięta przez Vectrę (o ile, choć to raczej nastąpi, marka MMP może jednak zostać). Tymczasem nie mogą po prostu zacząć nadawać w MMP kanałów które ma Vectra bo MMP nie ma do nich praw/umów. MMP to nadal MMP a nie Vectra to Vectra, choć właścicielem MMP jest teraz Vectra. Naprawdę wydaje mi się, że jakieś zmiany to zobaczymy może za rok, pomijając ceny czy politykę sprzedażową bo ta może się zacząć zmieniać bardzo szybko, nic do tego nie potrzeba, poza decyzjami nowego Zarządu.
 4. No to jako żywo sytuacja z SM gdzie mieszkają moi rodzice. Zarząd wpuszczał jednego operatora, ten szybko windował ceny więc mu dziękowali i wpuszczali kolejnego - i znów to samo. Nie pomyśleli, że powinno być dwóch operatorów żeby była konkurencja, zamiast tego założyli własną sieć kablową. TV co prawda mają stosunkowo tanio (tak jak ja miałem gdy mieszkałem w SM która miała własną sieć kablową) ale za Internet 20Mbit/s (!) płacą 30zł (!).
 5. Myślę, że realnie rok jak nie więcej. Dziwią mnie te roszady w Zarządach bo konsumują już transakcję na której realizację pełnej zgody jeszcze nie dostali i warunków uzyskania tej zgody nie wypełnili. Pytanie co się stanie jeśli tych kawałków sieci nikt nie będzie chciał kupić. Może tak im zależy na przejęciu, że są gotowi oddać je za darmo komukolwiek Wbrew temu co piszą niektóre portale firma Multimedia Polska nie przestała istnieć ani nie została wchłonięta przez Vectrę. Vectra ma 100% udziałów MMP ale nadal to są dwa odrębne podmioty prawne, każdy ma swoje umowy z nadawcami a więc do unifikacji oferty czy likwidacji MMP jako odrębnego podmiotu (o ile takie nastąpi) długa droga. Na razie jest tylko warunkowa zgoda na przejęcie.
 6. W Orange nie da się nic negocjować. Cennik jest nieruszalny, taki jak na ich stronie. Rozróżnienie jest czy nowa umowa czy przedłużenie, czy Orange Love czy nie itp. Nic ponadto. Oczywiście czasem są też jakieś promocje. Ale indywidualnych ofert nie ma. Kiedyś chciałem negocjować na zasadzie albo będzie taniej albo idę z telefonem gdzie indziej no i poszedłem do Play'a. A Play po 2-ch latach podbił mi cenę o 50% i też nic się nie dało wynegocjować więc wróciłem do Orange. Tak że tam niestety rzucanie żadnymi wypowiedzeniami nie działa.
 7. Jedziemy na tym samym wózku. Ja mam Gigablue UE 4K w wersji kablowej z głowicą FBC. Kanały się przełączają w mgnieniu oka... Na TV z modułem CAM trwa to ze 2 sekundy. Czy mówimy o Orange i Multinagrywarce ?
 8. Nie chcę wszczynać dyskusji nie na temat ale mnie w broadcastowanej TV 4K jakoś mnie nie kręci Chyba, że byłby to jakiś "eksluzywny kontent" niedostępny w HD (na razie nawet tak "ekskluzywnego" kontentu jak kanały Polsat Premium z LM w MMP nie ma). Oglądałem filmy 4K na TV który obsługiwał rozdzielczość 4K ale nie obsługiwał HDR ani szerokiej palety barw (Samsung HU7500) i poza patrzeniem na ekran z bliska nie widziałem na filmach różnicy 4K vs HD. Widziałem kanały 4K z satelity u kolegi - to samo. Innymi sama goła rozdzielczość 4K niewiele dla mnie wnosi, chyba, że ktoś ogląda program z nosem przy ekranie. Różnica i owszem jest, i to duża, ale wtedy gdy do gry wchodzi HDR i poszerzona paleta barw (BT.2020/DCI-P3) - żeby ją zobaczyć na filmach 4K musiałem jednak zmienić TV na Samsunga Q9FN. HDR w broadcastowanej TV niby jest przewidziany (profil HLG) ale czy ktoś go już stosuje ? Ja wygląda tam kwestia poszerzonej palety barwnej ? Może czymś mnie skuszą na zamianę modułu CI na CI+ (jeśli taka będzie się odbywać) ale aktualnie znacznie bardziej zależy mi na swoim własnym dekoderze gdzie sobie sam robię listy kanałów, gdzie nie mam prymitywnego i powolnego GUI, gdzie mam dysk takiej wielkości jak chcę, gdzie mogę sobie nagrywać i oglądać jak i kiedy chcę czy też będąc przeziębionym oglądać TV w łóżku na iPadzie. Teoretycznie karta CI+ też ma tam szansę działać ale mogą być z tym różne kłopoty i nie ma gwarancji poprawnego działania. Z tym znikaniem marki MMP to nie takie pewne. Niektóre sieci które wcześniej przejmowała Vectra zachowywały nazwę. Zobaczymy na co się zdecydują. W takim razie biję się znów w pierś że nie do końca wiem jak to wszystko działa
 9. U mnie modem jest zasilany przez Power over Ethernet, z UPSa w innym pokoju. Do CISCO wystarczał injector+splitter PoE poniewaz pobierał poniżej 12W (nie pamiętam dokładnie ile, mierzyłem kiedyś żeby wiedzieć czy da się zasilać prsez PoE). Arris w czasie startu pobiera nawet 20W, jak się uruchomi to się stabilizuje na poziomie 12-15W. Tak, że niestety musiałem injector i splitter wymienić na PoE+ (czyli max. 24W). Generalnie klient zawsze ponosi koszty zasilania urządzeń abonenckich. Arris działa ale nie podoba mi się ze względu na swoją wyjątkową niepraktyczność i spory pobór prądu, który dodatkowo wymusił u mnie dodatkowe inwestycje. Operator za prąd U mnie nie płaci ale powinien się interesować poborem prądu swoich urządzeń. Rozumiem, że względy technologiczne mogą motywować operatora do przejścia na nowszy sprzęt/nowsze standardy ale nie powinni dawać w imię unifikacji każdemu maksymalnie wypasionego modelu jeśli używam de facto w nim jednej funkcji (modem w trybie bridge). Powinienem dostać coś prostszego, jakiś nowszy model CISCO, ot co. Pobór prądu to był jeden z czynników który spowodował u mnie przejście na CAM gdy tylko było to możliwe. Dekoder ADB pobierał non-stop ponad 30 watów. Można wziąć kalkulator i wyliczyć ile zł dodatkowo kosztował mnie miesięcznie. Pomijam jego inne liczne wady. To niech się ktoś bardziej zorientowany ode mnie wypowie ale wg. mnie parowanie karty z modułem CI (nie CI+) nie jest możliwe. Parowanie polega na wymianie kluczy szyfrujących pomiędzy CAM CI+ i kartą i robi to operator u siebie, przed wydaniem karty abonentowi. Być może były to moduły CI+. Nie wiem czy wszystkie ale moduły CI+ mogą chyba pracować w trybie wstecznej zgodności z CI i wtedy można ich używać w urządzieniu nie obsługującym CI+. Być może to była właśnie taka sytuacja - karty były sparowane a moduł działał w urządzeniach CI. W każdym razie karty MMP to zwykłe CI Conax i nic sparować się tu nie da, tym bardziej zdalnie. Karty musiały by zostać wymienione ale jeśli dotychczasowa polityka Vectry miała by być zachowana to by oznaczało ich kupowanie przez klienta na własność. Myślę, że do tego jeszcze dość daleka droga. W pierwszej kolejności to nowi abonenci lub przechodzący z dekodera na moduł będą dostawać nowe moduły ale i to nie będzie tak od razu. Musi nastąpić jakaś integracja podmiotów, ujednolicenie umów z dostawcami sygnału, połączenie infrastruktury itp. Na początku będzie raczej tak, że dwa podmioty będą nadal funkcjonować oddzielnie, choć właścicielem MMP będzie Vectra. Tutaj nie da się nic diametralnie zmienić z dnia na dzień.
 10. Nowi klienci mogą dość szybko zacząć dostawać moduły CI+. Choć jak wspomniałem wcześniej, przynajmniej jakiś czas temu w Vectrze była taka polityka, że moduły CAM były własnością klienta i były płatne. A w MMP są za free i zostają własnością operatora. Nie mogą zrobić parowania na obecnych modułach CI - aby parowanie z kartą było możliwe moduł CAM musi być CI+ a nie CI. Nie da się zmienić CAM CI w CI+ (szczególnie zdalnie) choćby ze względu na kwestie licencyjne (CI+ to nie jest otwarty standard, na każde urządzenie obsługujące CI+ trzeba mieć licencję od CI Plus LLP). Do 4K ze względu na wyższą przepływność strumienia musisz mieć moduł CI+. Obecne moduły MMP to CI, więc się nie nadadzą.
 11. Myślę, że każda sytuacja gdy klient chce coś innego/lepszego jest dobrym pretekstem do wymiany dla operatora. Mi wymienili CISCO na Arrisa przy przejściu ze 120 na 300. Na początku twierdzili, że nie trzeba wymieniać CISCO ale później zadzwonili, że jednak tak. Pytałem jaki modem dostanę na infolinii to nie wiedzieli. Chciałem przejść na 300 i tak bo chciałem wyższy upload więc się nie kłóciłem. Myślę że tego samego będzie można się spodziewać później z kartami CAM. Np. ktoś będzie chciał sobie dobrać HBO czy C+ to się okaże że się nie da jeśli się nie wymieni CI na CI+.
 12. Jego zaletą jest to że działa stabilnie. Dalej są wady: - niepraktycznie duży, szczególnie w porównaniu z kompaktowym CISCO - ciągnie dużo prądu (ok. 12W) - jasne lampki które w nocy przeszkadzają Rozumiem, że z jakiegoś powodu wycofali się z CISCO EPC3008 ale jeśli ktoś chce tylko modem (bez funkcji routera z WiFi) to zamiast tego Arrisa TG2492 naprawdę powinni dawać coś innego... Ale zapewne 'korpo' podpisała umowę na dostawę takich urządzeń bo cena była dobra i wszyscy dostają jak leci, czy potrzebują czy nie. Dla operatora to lepiej jeśli sprzęt jest zunifikowany.
 13. Warto wspomnieć, tak gdzieś przeczytałem, że, przynajmniej do niedawna, w Vectrze karty CI+ były tylko na własność i koszowały 150zł/szt. Inaczej niż w MMP gdzie były za darmo i są własnością operatora. Docelowo zapewne tak będzie jak mówisz. Najpierw muszą jednak jakoś dostosować infrastrukturę. Następnie nowi klienci którzy nie chcą dekodera (lub istniejący klienci którzy będą chcieli wymienić dekoder na CAM) będą dostawać CI+ i płacić za nie. Pytanie co z klientami którzy mają już karty CI MMP. Każą przy takiej czy innej (np. przedłużenie umowy) okazji stare karty oddać i zapłacić 150/szt za nowe ? Takie coś to jak soczysty kopniak w klienta. Mogą ew. dawać za darmo ale to by musiały pozostawać własnością Vectry. Myślę, że istniejące karty mogą jeszcze długo żyć. Podobna sytuacja jest u operatrów SAT gdzie nadal w obiegu jest sporo nieparowanych kart CI, operatorzy zachęcają i na różne sposoby 'delikatnie przymuszają' do ich wymiany na nowe ale na takie drastyczne ruchy, żeby siłowo wymieniać chyba nikt jeszcze nie szedł. To co się na pewno zmieni szybko to ceny
 14. Wg. mnie nie. To ta sama sytuacja co z modemami kablowymi - one są autoryzowane u operatora po adresie MAC. Jeśli wymienisz na swój/własny z innym adresem MAC to nie połączy się z siecią operatora. Dobre pytanie, też się kiedyś nad tym zastanawiałem bo byłem w podobnej sytuacji z pakietem Eleven Sports (gdy pojawiły się te kanały) ale przy przedłużeniu umowy "wyrównali" mi obie promocje ze sobą. Jeśli wypowiesz umowę na C+ przed czasem no to kara. Ale na zdrowy rozum powinieneś móc wypowiedzieć główną umowę nie wypowiadając przed czasem tej na C+ (tj. bez płacenia kary). Choć chyba wtedy stracisz możliwość oglądania C+ i musiał byś płacić za coś czego nie możesz oglądać. Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał do czynienia bliżej z taką sytuacją. Generalnie ja staram się unikać powstawania takich sytuacji bo to trochę pachnie utrudnianiem (na własną rękę) wypisania się interesu. Choć jest to i tak nagminne bo promocje na elementy składowe często są celowo na różne okresy - np. 12 i 13 miesięcy co siłą rzeczy wymusza, że nie kończą się w jednym punkcie czasu.
 15. Wydaje mi się, że np. CISCO które miałem wcześniej (zanim przeszedłem ze 120 na 300Mbit) w ogóle nie ma WiFi. Gdybym chciał od nich WiFi wtedy to pewnie musieli by go wymienić. Teraz mam Arrisa który ma WiFi ale nie chciałem WiFi od nich i mam WiFi na Arrisie całkowicie wyłączone (wymienili mi CISCO na Arrisa ze względu na zmianę prędkości). O tym, że się chce WiFi trzeba oczywiście mówić bo to dodatkowa opcja. Jeżeli posiadany modem jej nie ma to go wymienią na inny.
×
×
 • Create New...