Jump to content

Net24

Users
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About Net24

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

174 profile views
 1. Tutaj Telewizja Światłowodowa jest stawiana jako przykład dobrego bitrate. https://telewizjaswiatlowodowa.pl
 2. I do tego jeszcze Bezpieczny Internet gratis (https://www.netia.pl/pl/uslugi/bezpieczny-internet). Ostro atakują cenowo.
 3. Od 10.02 wchodzi do Netii nowa promocja https://my.netia.pl/pr/484061/wiecej-bezpieczenstwa-i-rozrywki-w-netii
 4. Mam podobny zestaw na jednym z mieszkań. 150tka,TV,stacjonarka. Wszystko chodzi bez zarzutu. Nie ma problemów z odbiorem TV nawet na wysyconym łączu upload/download. To samo tyczy się stacjornaki, choć ta jest przekazywana innym kanałem (nie połączona bezpośrednio z internetem). TV pobiera średnio 10 mbitów z internetu. Z multiroom to ok 20 mbitów. Także speedtesty będą ci wychodzić w granicach 130-135 przy uruchomionych dekoderach. Musisz to sprawdzić osobiście. Nie ma to wpływu na jakość TV. Będzie to działać Będzie Pan zadowolony
 5. Responsywność Netia Playera jest bardzo dobra. Przyjemnie się używa tego dekodera. Nie mogę się do niczego przeczepić. Czasem zdarzają się restarty, ale w granicy błędu statystycznego. Tego bym się nie obawiał. Natomiast bitrate kanałów na sieci Netii jest niewielka. Sam operator twierdzi że max 10 mbitów. Ma swoim TV 42 cale uważam że jakość jest na odpowiednim poziomie. Także do zwykłego oglądania wystarczy. Zmiana ścieżki dźwiękowej nie zauważyłem na kanałach, ale mogę się mylić. Przyjrzę się tematowi i wrócę z odpowiedzią. Włączyć napisy można na pewno. Może uda mi się nagrać film, to będzie co nieco widać jak ten dekoderek działa.
 6. Może wreszcie poprawią jakość TV. Tylko tyle i aż tyle.
 7. Opóźnienie względem tv naziemnej to ok 35 sek.
 8. Streaming zacina na telefonach i tablecie. Tez tak macie? Niezależnie czy jestem na wifi czy na LTE.
 9. Odpowiedz na twój problem to polecenie zapłaty. Operator sam występuje do banku i pobiera należność za fakturę w ostatni dzień.
 10. Zgadzam się z poprzednikiem. Brak zmian i stagnacja od kilku dobrych lat. Wprowadzony dekoder NetiaPlayer 2.0 jest z początku 2017 roku. W tym samym czasie Orange wprowadził do siebie dekoder 4K. Ofertę stałe ulepsza. Netia osiadła na laurach. Jedyne co potrafi to dorzucać tv w cenie internetu. Żeby tylko zrobić dobre wrażenie na inwestorach. Tv się sprzedaje. A samo wiemy jak z tym jestem. Taka telewizja była dobra 6 lat temu. Teraz to już schyłek telewizyjny. Konkurencja nie śpi. Myśle ze grupa CP będzie rozwijała IPTV Cyfrowego Polsat pozostawiając usługę tv netii w niełasce.
 11. Netia daje tv w cenie internetu to dlaczego nie brać. Sam net w tej samej cenie.
 12. Potwierdzam podniesienie prędkości. Wystarczył restart routera. Dobry ruch na podniesienie w rankingu speedtestów. A na serio to jedynym realnym udogodnieniem jest podniesienie uploadu. Może w ten sposób badają wydajność sieci.
 13. Netia przyśpieszyła internet PON i HFC do 1Gbit/s download. Upload pozostał na tym samym poziomie. Przyśpieszenie dotyczy obecnych i nowych klientów. 300 -> 500, a 900 -> 1000.
 14. W Orange sesja nie jest już odnawialna co 22/24 godziny. Wydłużyli to do 10 lub 11 dni w zależności od sprzętu. Dla funboxa 3 sesja trwa na jednym IP 10 dni. Na własnym sprzęcie to aż 11 dni.
 15. Cześć, mam u siebie internet światłowodowy Netii i telefon stacjonarny również po tym światłowodzie. Telefon podpinam do gniazda tel1. Jednak mam w posiadaniu telefon stacjonarny VoIP (Gigaset C530 IP), który umożliwia konfigurację różnych operatorów VOIP wraz z łączem stacjonarnym (PSTN). Na chwilę obecną wykorzystuję łącze stacjonarne PSTN z telefonu, aby łączyć się z siecią VoIP Netii (sic!). Trochę to skomplikowane i chciałbym to uprościć. Czy są tutaj ludzie z Netii, którzy mi pomogą i pokierują, jakie dane mam wpisać serwera IP, login i hasło do mojego telefonu IP, aby uniezależnić telefon od łącza PSTN? Instalator nie potrafił mi pomóc. Nie rozumiem tego ukrywania danych dostępowych do usługi VoIP i zmuszania użytkowników do wybierania klasycznych telefonów stacjonarnych. Jak ktoś ma VoIP bez wyjścia na starą stacjonarkę to jest ugotowany. Absurd Netii: PON > bramka VoIP > telefon VoIP. Standardem powinno być: PON > telefon VoIP (czyli dane dostępowe dla użytkownika).
×
×
 • Create New...