Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jakie należy sobie zadać to czy właściciel marki mając świadomość syfu jaki oferuje robi rebranding by zaoferować nową jakość czy jak C+ zwyczajnie narobić zamieszania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w życiu bywa najczęściej...

Coś co kojarzy się źle usuwane w cień... to najtańszy zabieg polegajacy na odsunięcie od siebie odium przeszłości. Skompromitowani odchodzą....zwykle te same osoby zakładają coś nowego i twierdzą, że przeszłość to nie nasza wina.

W kwestii Canal+ Platforma nie znamy wszystkich pobudek. Moze wiele z nich ma dobre konotacje.

Trudno się spodziewać w warstwie programowej (bo tu ciężko coś zmienić) ale w sferze wdrażania nowych technologii czy metod zarzadzania pole jest.

Jednak nie oszukujmy się (podobnie jak w przypadku pewnej tesciowej) na rynku grają głownie przyzwyczajenia. Potem ciekawostki.

Większosci Polaków Canal+ z NICZYM się nie kojarzy bo nigdy tej arki nie potrzebowali i nie mieli w domu.

Słyszeli coś o n-ce, Cyfrze, Wizji czy nc+ ale przeciez nie nazwa skłaniała ich do zakupu.

W wiekszosci przypadek, potem dla pewnej grupy wybór pokazywanych tresci. Bardziej opinia sąsiada, niż fama o marce.

Mnie to na razie wyglada na transfer tegiego grosza z Polski (gdzie oddział jeszcze jakos zipie) do wspólnej skarbony.

Kupę rzeczy, usług opatrzonych będzie nazwą Canal i za to ITI bedzie bulić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już to pisałem kiedyś 

5 minut temu, zuzik1111 napisał:

Mnie to na razie wyglada na transfer tegiego grosza z Polski (gdzie oddział jeszcze jakos zipie) do wspólnej skarbony.

Kupę rzeczy, usług opatrzonych będzie nazwą Canal i za to ITI bedzie bulić.

 

 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chcieli coś nowego dla klienta stworzyć to możliwości jest mnóstwo...nie trzeba nazwy zmieniać.

Choćby jak Sky stworzyć usługę Q i napisać ją na nowo..no ale tu ewidentnie chodzi o kasę.A klient dyma się nadal..nawet strona porządnie nie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, umek napisał:

nawet strona porządnie nie działa..

Prawda.. To, że po "wielkim bum" najpierw sklep online kilkanaście godzin nie działał, a potem wrócił z logiem i domeną ncplus to jest kwitesencja podejścia technologicznego w tej platformie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kocik89 napisał:

A według powszechnej opinii to CP jest zacofane technicznie a tu taka ftopa. W sumie podstrony dla nowych są wizytówką  i powinny być dostępne zawsze. To jest cyrk formatu premium. 

 

21 godzin temu, Globus903 napisał:

Bo CP jest zacofany. 

Nie chcę tutaj bronić CP bo jak dla mnie są na tym samym poziomie ale dekodery multiroom nc+ nie dorastają do pięt dekoderom multiroom CP. 

Użytkowałem trochę czasu wifiboxa (jedyny dekoder multiroom, jaki mogłem dostać) i to była tragedia. Nagrania klatkowały, wieszał się, notoryczne restarty. 

W CP podłączam dysk do dekodera multiroom, wszystko się nagrywa, działa jak trzeba. Więc wcale ten CP nie jest taki zacofany ;) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robicie g#wnoburzę. Fakt dali ciała na maxa, ale ile jeszcze będziecie bić pianę z tego powodu? Tym bardziej, że poza nazewnictwem, technicznie nic się nie zmienia. Amatorzy i tyle. Szkoda czasu na pi#rdoły.

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały rebranding z nc+ na Platforma Canal+ jest robiony na kolanie nie działająca możliwość zamówienia on-line stare logo w dekoderach zero nowości w ofercie oraz Ica i usługa GO ze starą nazwą mniejsza oto ale brak szacunku do stałych abonentów pozostał jak zawsze dlatego ja od Maja 21 włączam Orange TV na stałe i po 21 latach odchodzę z Canal+Groupe .

Edytowane przez ADUSIEK XPS 5
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 19:07, bugmenot napisał:

Wystarczy spojrzeć na Netflixa, który ma 3 milony real users w Polsce wg. Gemiusa i 150 mln abonentów na świecie. Albo nawet taką Iplę z 1,5 mln RU...

Co to znaczy te real users? Netflix chyba korzysta z obliczeń MOR Kurskiego? W życiu tyle nie mają, cieszyli by się gdyby mieli chociaż milion takich co faktycznie płacą a nie korzystają tylko z darmowych dostępów promocyjnych. Netflix tylko sprawia wrażenie popularnego a w Polsce jego odbiór jest raczej średni. Dla mnie solidna telewizja to nadal połączenie wysokiej jakości kanałów linearnych i bibliotek VOD, ale na pewno nie VOD zamiast tv linearnej z satelity czy kabla.

Edytowane przez jupiter
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te real users to " estymowana liczba osób, którzy wykonali w danym miesiącu przynajmniej jedną odsłonę w Internecie". Czyli ktoś kto nie jest abonentem Netflixa a wchodzi na jego stronę jest wliczony jako real users. Dlatego te badania są dla mnie nic nie warte.

 

Przewaga tv linearnej nad VOD to tylko dostępność - antenę można zainstalować w zasadzie wszędzie a z szybkim internet nadal są problemy. Kwestia 10 lat gdy rozwinie się 5G i wtedy tv zniknie. Bo wszystko znajdzie się w sieci przy większym komforcie korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym re brandingiem.

Co za różnica czy przygotowali w 2 dni czy w 2 lata. Oni niczego nie przygotowywali. Zrobili przetarg do firmy zewnętrznej, wybrali najtańszego dostawcę usługi czy firmy consultingowej, wysłali zamówienie do tej firmy, teraz zapłacą fakturę i po sprawie.

Tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia czy dana strona dziś działa czy nie działa i jakie jest logo czy nazwa.

Ważne jest to co będzie się działo od teraz czyli, jaka będzie oferta, jej zawartość, elastyczność i możliwości, oraz co najważniejsze - jaka będzie cena. Na to wszystko niestety musimy jeszcze poczekać. Być może się nic nie zmieni bo jak na razie nic się nie zmieniło.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak, a niektórzy już pływają w tych swoich obłokach. Całkowite wyłączenie marki NC+ dopiero w nowym roku. Na dziś tylko reklamy mówią, że NC zmieniło si w Canal+ i tyle. Szersze zmiany będą stopniowe. Ludzie i tak będą mówić, że są Cyfrze, N, NC, Canal+ itd.

Edytowane przez Pawel1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...