Jump to content

jupiter

Users
 • Content Count

  717
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Świetna

About jupiter

 • Rank
  Aktywny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poznaję po menu, że Samsungi z podobnym softem co u mnie. Korzystam z Samsunga serii MU9000. Ja delikatnie zwiększyłem jasność i podświetlenie przy HDR. A dokładnie: 1) Podświetlenie (zakres od 0 - 20) ustawiłem od 9 do 18 dla zwykłych kanałów w zależności od oświetlenia. Dla kanałów z HDR ustawiłem 10 do 19. 2) Jasność (zakres -5 do +5) ustawiłem 0 dla kanałów normalnych i 2 dla kanałów HDR. 3) Gamma (zakres od -3 do +3) dla standardowych kanałów (BT.1886) ustawiona na 1 natomiast dla HDR (HLG) ustawione na 2. Pozostałe parametry identyczne dla kanałów standardowych i HDR - ustawione według własnych upodobań. Najlepiej ustawiać wieczorem przy zwykłym oświetleniu pokojowym z którego najczęściej korzystamy. To pozwala swobodnie przełączać się pomiędzy kanałami i nie doznawać wzrokowego szoku że coś jest za ciemno czy za jasno przy przełączaniu z kanału HD na kanał 4K z HDR i na odwrót. Dodam jeszcze tylko, że bardzo dużo zależy od możliwości technicznych i softu telewizora. Po wejściu do Polski kanału Canal+ 4K Samsung robił kilka aktualiazji w ciągu paru miesięcy, założę się że po narzekaniach swoich klientów, ale pewnego dnia na tych samych ustawieniach kanał po prostu zaczął wyglądać lepiej i nieco jaśniej niż wcześniej. Pierwsze miesiące były więc ścieraniem się obietnic producenta TV z rzeczywistym sygnałem telewizyjnym. Ale udało im się to poprawić i teraz kanał wygląda naprawdę nieźle.
 2. Czy któryś z użytkowników, ostatnio przedłużający umowę z PC+ może mi potwierdzić czy w aktualnych umowach kanały Canal+ Dokument i Canal+ Seriale są oznaczone jako gwarantowane czy nie?
 3. Kolega ma rację, dostaniesz fakturę i powiadomienie o fakturze na dekoder, ale jeśli pieniądze system zaksięguje przed wystawieniem faktury, to faktura będzie na kwotę 0zł. Możesz więc zawsze płacić np. 3 dni przed końcem miesiąca na kolejny miesiąc.
 4. Miałem taki przypadek jeszcze w N, że zamawiałem pakiet w promocji, która kończyła się w danym dniu, a okazało się że system aktywował pakiet w mniej korzystnej promocji z kolejnego dnia (i wcale nie był to zakup "za pięć dwunasta"). Poza tym wychodzę z założenia, że zawsze mogę zobaczyć sobie pakiety w Strefie Canal+, ale wolę zadzwonić bo czasem konsultant doradzi Ci lepsze rozwiązanie. Pomijam już oczywisty fakt, że korzystanie z samoobsługowych serwisów w necie odbiera ludziom pracę.
 5. To nie jest kwestia ogarniania, tylko raczej braku zaufania do samoobsługowego serwisu internetowego.
 6. Daltego też jestem zwolennikiem włączania wszelkich opcji TYLKO przez konsultanta a nie ICA (czy tam Strefę Canal+). Konsultant powie od kiedy opcja będzie płatna, zawsze też można dla świę tego spokoju zapytać czy za bieżący cykl będzie jakaś opłata, jeśli powie, że nie, a system naliczy, to dział reklamacji na pewno odda nieprawidłowo naliczoną kwotę.
 7. To prawda, widziałem dzisiaj tą zapowiedź. Znaczy to że od 3 marca kanał już na stałe zmieni nazwę na MTV Music 24? W Holandii działa już kanał o tej nazwie, więc pewnie teraz zmiana będzie w Polsce. Mam nadzieję na więcej muzyki, mogli by wprowadzić fajne pasma tematyczne z muzyką i trzymać poziom dawnej VIVY.
 8. Dołączam się do pozdrowień i podziękowań
 9. W najbliższych miesiącach czeka mnie rezygnacja z Cyfrowego Polsatu, ponieważ w pokoju w którym stoi dekoder CP zamierzam dokupić dodatkowy multiroom z Canal+, co w oczywisty sposób bardziej mi się opłaca. Niestety pomiędzy zakończeniem umowy w CP a aneksowaniem umowy w Canal+ mam 2-3 miesiące różnicy i w związku z tym mam pytanie: - Czy po rozwiązaniu umowy z CP jest możliwość pozostawienia dekodera z jakimś darmowym pakietem FTA albo opłacania abonamentu w formie pre-paid (przedpłaconej) za dowolną liczbę miesięcy i jeśli tak to ile to kosztuje?
 10. No tak, mąż najpierw mówił żonie że nie stać ich na kolejną parę butów dla niej, a potem żona odkrywa, że mąż płaci co miesiąc 20-30 zł za kanały XXX Ludzie to mają problemy.
 11. W okresie noworocznym troszkę się pozmieniało na Hot Birdzie, a niestety Ci abonenci którzy są zdani na łaskę operatora jeśli chodzi o listę kanałów wiedzą, że PC+ nie śpieszy się z aktualizacjami. Do ważniejszych nowości należą: 1) Informacyjne kanały ukraińskie: Ukraine 24 oraz 112 Ukraine, będą one uzupełnieniem oferty po tym jak UA TV zrezygnowało z programów na żywo i być może zniknie wkrótce HB. 2) Polski kanał muzyczny dla dzieci: Junior Music (dawniej Top Kids Jr), należący MWE 3) Wielki powrót hiszpańskich kanałów TVE i Canal 24 Horas z Astry na Hot Birda i to w dodatku w HD.
 12. Prawda że N dbała o techniczne szczegóły, zresztą w latach swojego istnienia to N a nie Cyfra była technologicznym liderem na rynku. Pierwsi zaproponowali nowoczesne dekodery z funkcjami nagrywania i przewijania kanałów, jako pierwsi wprowdzili i upowszechnili kanały HD w Polsce. NC+ a obecnie Platforma Canal+ przejęła tę rolę po N i zwyczajnie nie wypada być im w tyle z technologiami, stąd jako pierwsi wprowadzili 4K w kraju. No i trzeba im wybaczyć brak dbałości o pewnie niuanse Wracając do tematu: Tu można się zapoznać z ofertą programową Insight UHD Tu strona Museum 4K Oferta tych kanałów wcale nie jest uboga, jest sporo ciekawych, cyklicznych pozycji, wiele programów zrobionych w taki sposób, żeby jak najbardziej uwydatnić ładne widoki w UHD. Oczywiście trzeba pamiętać, że możliwości produkcji w 4K wciąż są ograniczone, ale cały czas się rozwijają bo działają na wielu rynkach i dodatkowo wzbogacają ramówkę o produkcje krajowe, jak np. Museum, który ma pokazywać eksponaty i wystawy z polskich muzeów. Nie ma więc powodów do narzekań.
 13. Jak pokazał polski przykład, nie błyszczące naklejki HDR 1000, UHD, 4K, ale jakość matrycy oraz w bardzo dużej mierze oprogramowanie telewizora świadczy o tym czy faktycznie telewizor pokaże nam taki obraz jaki chce nam pokazać nadawca. Canal+ 4K okazał się w Polsce poligonem doświadczalnym, wiele telewizorów nie było na początku w stanie prawidłowo wyświetlić obrazu 4K z HDR (HLG) ale na szczęście było sporo aktualizacji od producentów telewizorów i teraz obraz C+4K w większości modeli wygląda bardzo ładnie. Przetarli szlaki/ i teraz apetyt na dobre 4K rośnie, wiadomo. Nie mniej jednak nie wymagajmy, żeby HDR było w każdym kanale 4K, wystarczy duży bitrate i też będzie super, a taki jak w Insight UHD powyżej 20 MBit/s jeszcze w HEVC to tak jak byśmy mieli blisko 40 MBit/s w MPEG-4. Tyle właśnie potrzeba żeby obraz naprawdę cieszył oko.
 14. Cała strona dyskusji o tymczasowym kanale który nadawał chwilowo 2 lata temu. A tymczasem wśród prawdziwych nowości na horyzoncie pojawia się kanał InSight UHD i to w polskiej wersji, który pojawił się na Hot Birdzie w FTA. Można się domyślać że długo nie pozostanie niekodowany, być może wkrótce trafi do PC+.
 15. Boom 4K na satelicie dopiero nastąpi, zresztą dzięki komprecji HEVC kanał zajmuje prawie 2 razy mniej miejsca co w kompresji MPEG-4. Więc na kanał 4K wystarczy tyle miejsca co na 2 góra 3 kanały HD a nie tyle co na 4 kanały jak się wcześniej obawiano. A zwróćcie uwagę, że potencjał jest jeszcze niewykorzystany. Wciąż na HB jest wolne miejsce, nie wszystkie duble w SD są powyłączane, a co jeśli wszystkie obecne kanały HD i SD przenieść do HEVC? Miejsca będzie duużo więcej. A już na horyzoncie widać kompresję VVC (H.266) za kilka lat to może być rewolucja jak przy przejściu z MPEG2 na 4.
×
×
 • Create New...