Jump to content

jupiter

Users
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jupiter

 1. Jeszcze 1,5 roku temu, niektórzy mówili, że to niemożliwe żeby NC+ nadawała w 4K z satelity, bo się nie opłaca, bo na satelicie nie ma miejsca, bo tylko w kablu da się to zroboć albo przez sieć. A jak się okazało to NC+ tak naprawdę jako pierwszy operator w Polsce pokazała, że jest gotowa na komercyjne wdrożenie usługi, zapewnili dekodery 4K (nawet wcześniej niż we Francji), zapewnili codzienny kanał premium w języku polskim w jakości 4K oraz kanał okazjonalny TVP 4K na potrzeby mistrzostw świata w piłce nożnej. Teraz mamy kolejny stały kanał Nasa TV UHD a kanałów na Hot Birdzie, nadających w 4K jest więcej. Można by dodać kilka systemów kodowania i ścieżek dźwiękowych dedykowanych dla różnych krajów. Możliwości rozwoju są i nie ma co się obrażać, trzeba podążać za tym trendem.
 2. jupiter

  JAMBOX

  Co sądzicie o przejściu z pakietu WIelotematycznego HD na ten pakiet Plus Bogaty? Cena różni się tylko o 5zł, natomiast dochodzi wiele kanałów tematycznych, takich jak Discovery Science, ID, Discovery Historia, Domo+, Kuchnia+, Nicktoons, 13 Ulica, History / History 2, ale odpada np. cały pakiet Filmbox, czy Polsat Sport Fight czy Polsat Sport News i niestety tych kanałów nie ma też w pakiecie dodatkowym Więcej Sportu Plus, można więc powiedzieć, że po przejściu na nową ofertę te kanały traci się bezpowrotnie? Co o tym sądzicie? Pytam, bo moja bliska rodzina korzysta z Jamboxa i pytają mnie o poradę.
 3. jupiter

  Ultra HD (4K) w nc+ – oferta programowa

  Porównywałem obraz z ujęciem z jaskini na C+ 4K HDR i na zwykłym C+ HD i dla zwykłego laika obraz na zwykłym C+ HD wygląda normalniej. Skoro ja tak uważam, sądzę że 80% osób powie to samo. Z kolei np. serial Bulletproof na 4K z HDR wygląda bardzo korzystnie, lepiej niż na C+ HD.
 4. jupiter

  Ultra HD (4K) w nc+ – oferta programowa

  Jak to mówią, jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Co z tego, że kanał NASA UHD nie jest w HDR, a nie uważacie, że obrazy kosmosu, wymagają większej głębi czerni i o ile HDR sprawdza się przy ujęciach filmowych bo ujawnia więcej szczegółów w kadrze o tyle na kanale dokumentującym prace agencji kosmicznej, mogło by to wyglądać dziwnie. Ja tam cieszę się, że można nareszcie pooglądać kosmos w takiej jakości, jak nigdy wcześniej i widzę wyraźną różnicę w jakości między np. NASA HD i NASA UHD. Do tego fajna oprawa graficzna i dźwiękowa. Można się przy tym kanale zrelaksować. A co do innych kanałów to fakt, jest jeszcze Fashion 4K w FTA ale nie wiadomo jak długo zostanie niekodowany? Jest też Hot Bird 4K Promo, kanał promocyjny Eutelsatu, bardziej jako reklama, ale miło popatrzeć. Z kanałów kodowanych raczej nie liczyłbym na TravelXP ani FunBox 4K, tu Was zaskoczę, myślę, że jest też duża szansa na dodanie tego nowego polskiego kanału Ultra TV 4K od MWE Networks. Wchodzi on właśnie do sieci VECTRA, ale ostatnio MWE chyba renegocjowało warunki kończącej się umowy z NC+, bo efektem tego jest dołączenie na wyłączność kanału TVR. Teraz w ofercie NC+ są już kanały: Power TV, Nuta TV, Adventure HD oraz właśnie TVR. Może kanał ULTRA TV 4K był tworzony właśnie z myślą o NC+ oraz innych operatorach mających gotową infrastrukturę do transmitowania kanałów w tej jakości?
 5. jupiter

  Ultra HD (4K) w nc+ – oferta programowa

  Ja na forum oficjalnym dodałem ponad rok temu wątek z prośbą o dodanie kanałów NASA, w tym czasie wiele osób poparło moją prośbę, za co bardzo dziękuję, niestety trwało to długo, a jakoś niedawno admini stwierdzili, że nie ma szans, by kanały dołączyły do oferty, po czym forum zamarło, nie można tam już dodawać wpisów, a kanały jednak oficjalnie ruszyły na platformie NC+ ku mojemu zdziwieniu i radości. Też początkowo myślałem że to żart, zwłaszcza, że dekodery 4K Ultrabox+ mają problem z automatycznym pobieraniem aktualnej listy kanałów i trzeba to robić ręcznie ale faktycznie kanały dodano i to jest mega plus. Późno bo późno ale jednak Dla tych, co zobaczyli kanały pierwszy raz wyjaśnię, że: NASA TV UHD to kanał nadający obrazy i filmy nagrane w laboratoriach, centrach kontroli misji czy na orbicie. Pokazuje ciekawe materiały z obszernych baz NASA w ultrawysokiej rozdzielczości. NASA TV HD to natomiast kanał z inną ramówką niż NASA TV UHD, nadaje bieżące obrazy z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, są tam obszerne relacje z realizacji misji ale także to co najciekawsze czyli transmisje live, ze startów rakiet, emocjonujących misji orbitalnych czy marsjańskich oraz łączenia na żywo astronautów z instytutami czy szkołami.
 6. Szybkie pytanie: Czy jak wykupię tramsmisję KSW na IPLI to jest ona dostępna jeszcze przez jakiś czas po zakończonej gali czy nie?
 7. jupiter

  Oferta platformy nc+

  To jest kompletna bzdura, Canal+ Groupe nie jest zainteresowana sprzedażą NC+, co potwierdziła już wiele razy. To co chcieli sprzedać w Europie sprzedali wiele lat temu, zostawili macierzysty rynek we Francji i w Polsce, gdzie skonsolidowali już dwie platformy czyli Wizję i N, nie chcą się sprzedawać Polsatowi ani żadnemu SKY-owi. Netflix nie jest dopasowany do Polskiego rynku, w którym liczą się nadal kanały linearne, zwłaszcza te "live", oraz ważna jest cena. Netflix nie ma ani tego ani tego.
 8. jupiter

  Oferta platformy nc+

  Widzisz, Tobie potrzeba HGTV, Comedy Central czy MTV, ja na przykład obejdę się bez HGTV ale już nie bez FOXa czy kanałów National Geographic, jedni wolą to inni tamto, dlatego pakiety są tak rozległe, żeby każdy mógł coś sobie wybrać. Zgadzam się, że seriale i filmy, każdy woli oglądać wtedy, gdy ma czas i odpowiedni nastrój, dlatego tu sprawdzają się serwisy VOD ale nie zgodzę się, że kanały filmowe są zbędne. Nie wiem jak Wy, ale przy tej mnogości serwisów VOD i tytułów, czasem sam nie wiem co wybrać i nie mam ochoty niczego szukać, wolę mieć filmy podane na talerzu, inne na kanałach familijnych, inne na kanałach SF, lubię podejrzeć, co nadawca przygotował na wieczór, gdyż w czasie prime time często nadawcy wybierają najciekawsze filmy, których sam tytuł nic mi nie mówi. Sam pilotem decyduję co obejrzę teraz, co potem. No i nie ma to jak film na dysku, obejrzymy go w najlepszej jakości, nawet gdyby internet byl przeciążony albo z jakiegoś powodu zerwało się połączenie z internetem Jeżeli chodzi o kanały sportowe czy informacyjne to ich pozycja w dobie rozwoju internetowych serwisów, wydaje się być niezagrożona, bo kto nie chce w czasie rzeczywistym kibicować swojej ulubionej drużynie, skoczkowi, pięściarzowi itp., kto nie chce być w centrum wydarzeń, gdy dzieje się coś ważnego? Telewizje sportowe i informacyjne nie tylko nie stracą oglądalności w tradycyjnej TV ale zyskają widzów, którzy w trakcie transmisji nie mogą być w domu, są w szkole, pracy czy w podróży i oglądają je na swoich telefonach czy tabletach.
 9. Czy na to samo konto można zalogować się na 2 urządzeniach w tym samym czasie i korzystać z materiałów niezależnie?
 10. jupiter

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  No właśnie, też się nad tym zastanawiałem, teraz nikt nie widzi problemów bo zniknięcia dotyczyły Hustlera czy TBN o znikomej oglądalności. Ale co jak zniknie np. Canal+ Sport czy Eleven tuż przed meczem? Wtedy na szybko ponowna instalacja anteny i kanałów w dekoderze i po meczu godzina na ustawianie ponownie własnej listy? Żenada. Straszna niedoróbka, myślałem, że po zniknięciu Hustlera zweryfikowali problem i wprowadzili poprawki ale jednak nie. Aktualizacja: Przed chwilą sprawdziłem TBN na dekoderze Cyfrowego Polsatu i mam brak sygnału, mimo, że wczoraj kanal jeszcze był. Czyżby to jednak jakieś problemy po stronie nadawcy kanału?
 11. jupiter

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  czyli wchodzę w instalację - potem wybieram sposób połączenia np. unicable i robię instalację kanałów? Ale czy po ponownej instalacji nie wykasuje się własna lista kanałów ulubionych? Nie mam ochoty ustawiać jej od nowa.
 12. jupiter

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Macie kanał 221 - TBN Polska? We wszystkich dekoderach jest tylko w Ultrabox zniknął? To jakaś nowa przypadłość tgo dekodera? Gubienie kanałów z listy głównej? Najpierw Hustler HD teraz to?
 13. jupiter

  Oferta platformy nc+

  Na wifiboxie też go mam,, znowu problem dotyczy Ultraboxa, gdzie kanały znikają w niewyjaśniony sposób, raz na kilka dni zniknął Hustler HD a teraz znowu TBN Polska
 14. jupiter

  Oferta platformy nc+

  Sprawdźcie czy macie kanał 221 TBN Polska? U mnie na Ultraboksie kanał zniknął, a przecież oficjalnie był dodany do listy kanałów NC+.
 15. jupiter

  nc+ – dyskusja ogólna

  Mnie cały czas dają Multi Man Pack za 0zł za 2 mies. a mnie w zupełności wystarczy zwykły Man Pack, który posiadam, chyba dla każdego najtaniej robią to, czego ten abonent nie potrzebuje. Ot takie prawa rynku.
 16. jupiter

  Nat Geo People HD

  Dziwne, że wraz ze zmianą logo Nat Geo Wild, nie odświeżyli nazwy i logotypu Nat Geo People. Czyżby po likwidacji kanału w wielu krajach Europy i po sprzedaży Foxa Disneyowi, zapomnieli, że ten kanał nadal nadaje w Polsce? Myślę, że możliwy scenariusz to zastąpienie kanału innym, albo likwidacja go, dlatego nie odświeżali oprawy.
 17. jupiter

  Oferta platformy nc+

  Od jakiegoś czasu widać, że Polsat chce budować flotę kanałów dostępnych w Cyfrowym Polacie na wyłączność, jako odpowiedź na paczkę kanałów tematycznych Canal+, dostępnych wyłącznie w NC+. Zaczęło się to od kanału Polsat Sport Info, który Polsat wycofał z NC+. Jako abonent CP mam też dostęp do kanałów Polsat Doku, Polsat Rodzina czy Polsat Games, wątpię jednak, że są to kanały, które jakoś specjalnie mogą zainteresować abonentów NC+. Polsat Games - dla totalnych freaków, praktycznie niezrozumiały dla widzów, którzy nie siedzą w świecie danej gry. Polsat Rodzina - Kanał w głównej mierze z powtórkami seriali familijnych i programów rozrywkowych, jeśli ktoś bardzo pragnie, może te same powtórki oglądać na Polsacie 2, Super Polsacie, Polsacie Romans, TV 6, ATM Rozrywka i innych. Pozostałą część wypełniają programy o charakterze katolickim, mam wrażenie, że lekko kierunkowanych politycznie, w coraz bardziej skręcającym w stronę "dobrej zmiany" Polsacie. Polsat Doku - kanał na którym czasem jest coś ciekawego, ale zapewniam Was, nie ma tam tematu, którego abonenci NC+ nie znaleźli by na przeszło 20 kanałach dokumentalnych na swojej platformie. Kanał jest odpowiedzią Polsatu na Canal+ Discovery, przy czym ramówką bardziej przypomina History. Wiem, że zawsze postrzeganie ludzi jest stereotypowe i "trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie", ale mając porównanie, naprawdę doceniam zawartość merytoryczną i brak przerw reklamowych na kanałach tematycznych Canal+. Te dodatkowe Polsaty nie są do szczęścia potrzebne.
 18. jupiter

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Tak oczywiście, na HDMI nie oszczędzałem jest to jedna z nowszych wersji na rynku specjalnie pod 4K i z max transferem jaki udało mi się znaleźć w MediaExpercie Mam zresztą wykupiony Canal+ 4K i ustawiony wyjściowy sygnał z dekodera na 2160p i wszystko działa cacy, ale mniej więcej raz na 7-10 włączeń, po włączeniu jest czarny ekran, bez głosu, bez reakcji i konieczność restartu. Zwykle jest tak po dłuższej przerwie w oglądaniu, gdy np. dekoder nie był włączany dzień lub dwa. Co może być przyczyną? No i czy reagujący dwukrotnie pilot to norma w tym modelu? Jakoś gdy korzystam ze sterowania dekoderem poprzez pilot od TV Samsunga to to się nie zdarza, więc domyśl się, że winny jest pilot ale nie sądzę, że mogą mi wymienić na taki bez tej wady.
 19. jupiter

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Zdarzyło Wam się, że po włączeniu dekodera w TV jest czarny ekran? Zero reakcji, jakby dekoder nie przekazywał sygnału do TV albo przekazywał nieruchomy czarny obraz. Pomaga praktycznie tylko wyłączenie dekodera z zasilania na chwilkę. Denerwuje mnie też, że czasem dekoder nie reaguje na pilota trzeba dwa trzy razy kliknąć a czasem rwaguje 2 razy w ułamku sekundy, chcesz przełączyć jeden kanał, przełączają się dwa. Masakra. Myślę, że wybór Technicolora to nie jest najszczęśliwszy wybór.
 20. jupiter

  player+ – wspólna oferta player.pl oraz nc+

  Mam zamiar kupić bliskiej osobie Player+ Boxa, czy po minięciu okresu opłaconego z góry (3 mies. pakietu Max), jeżeli ta osoba nie opłaci żadnego pakietu, nadal będzie mogła bezpłatnie oglądać programy z anteny TVNu typu Kuba Wojewódzki, Kuchenne Rewolucje itp.?
 21. No właśnie też to zauważyłem, bo one były przed świątecznym okienkiem i teraz po zamknięciu okienka też są. To dlaczego te kanały na stronie CP nie są w składzie pakietu Rodzinnego?
 22. Może one działają u tych, co przedłużyli umowę w ramach jakiś ofert utrzymaniowych? Bo napewno nie są one normalnie w pakiecie Rodzinnym a nie ma na nie otwartego okna.
 23. Czy ktoś może mi potwierdzić, czy w pakiecie Rodzinnym macie takie kanały jak wPolsce.pl, Paramount Channel, Epic Drama, czy TLC?
 24. jupiter

  Oferta platformy nc+

  Już nieraz mieszali z tym układaniem kanałów Canal+ w pakietach, najlepszy jest jednak pakiet Canal+ w obecnej formie i to najlepiej w całości.
 25. jupiter

  CANAL+ VOD

  Ja wszystko rozumiem, jasne jest, że film czy nowy serial pojawia się najpierw na Canal+ / Canal+ VOD a potem na Canal+ Film czy Canal+ Seriale. Ale powinno to być rozłożone w czasie, tu nagle zapadła decyzja i serial, który jak sądzę większość nie zdążyła nawet dooglądać do końca 1 sezonu, nagle znika z VOD i teraz ma się przenieść do Canal+ Seriale lub VOD C+Seriale Extra. I co mam teraz czekać aż kolejny odcinek poleci na C+ Seriale a może od razu ustawić nagranie bo nie zdążę obejrzeć a za 2 tygodnie będzie już leciał od pierwszego odcinka na C+ Family?
×