Jump to content

Rasheed

Users
 • Content Count

  1219
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

233 Rewelacyjna

About Rasheed

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rasheed

  Koronawirus

  W tym artykule nie ma żadnych szczegółów co by zmienił ale powiedział " Gdybyśmy mieli do czynienia z tą samą chorobą, wiedząc o niej to, co wiemy dzisiaj, sądzę, że znaleźlibyśmy się w połowie drogi między tym, co zrobiła Szwecja a reszta świata (...) Zbyt wiele osób zmarło za wcześnie, Szwecja powinna była zrobić więcej na wczesnym etapie, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirsa - cytuje epidemiologa szwedzki portal ". Czyli jednak zmiany byłyby istotnie zauważalne.
 2. Rasheed

  Koronawirus

  I jeszcze jedna uwaga co do ostatnich decyzji rządu. Inne kraje luzują obostrzenia przy wyraźnym spadku zakażeń. U nas liczba jest na stałym poziomie. Zdaniem rządu ("Wiadomości") poradziliśmy sobie z epidemią najlepiej w Europie. To w takim razie dlaczego nie znaleźliśmy się na liście krajów z których turyści mogą udać się do Grecji ? Zemsta Grecji za naszą politykę w sprawie migracji ? Dlaczego Czesi nie chcą otworzyć granicy z nami jak robią to z innymi sąsiadami ?
 3. Rasheed

  Koronawirus

  Nikt tu nie twierdzi, że luzowanie obostrzeń jest bez sensu, tylko że w tym wszystkim brakuje logiki. Weźmy przykład maseczek: 1. Maseczki są niepotrzebne bo jest mało chorych. 2. Wprowadzamy maseczki bo jest dużo chorych. 3. Maseczki będziemy musieli nosić przez 2 lata. 4. Nadal jest dużo chorych ale luzujemy wymóg noszenia maseczek. Jak się czują ci, którzy niedawno dostali mandat a teraz się okazuje, że jednak maseczki na wolnym powietrzu są niepotrzebne. Podobno rząd zrobił badania i wyszło, że ludzie są przeciwni maseczkom i tylko dlatego nastąpiło poluzowanie tych wymogów. Nikt nie neguje tego, że musimy otwierać gospodarkę bo inaczej umrzemy z głodu, tylko w takim razie po co był zamykanie tej gospodarki przy mniejszej ilości zarażonych ? Na jakiej podstawie uważacie, że wtedy było większe zagrożenie ? Tamten lockdown doprowadził do zapaści gospodarczej w stopniu jeszcze niewiadomym. I w czym miał pomóc skoro teraz otwieramy cały Śląsk, choć mają tam więcej zarażonych niż wtedy w całej Polsce. To ten wirus jest w końcu groźny czy nie bo ja zaczynam się gubić. Jeśli jest tak bardzo groźny jak nas straszono, to dlaczego pozwala się na wesela w tak zakażonym rejonie jak Śląsk ? Wtedy był groźny a teraz już nie ? Nastąpiła mutacja o której nie wiemy ? A jesienią też będziecie twierdzić, że nie należy zamykać gospodarki jesli nastąpi druga fala ? Wydaje się, że rządzący otwierają wszystko szybciej niż zakładali ze względu na sprzeciw społeczny. To taki eksperyment, otwieramy a gdy będzie skok zakażonych to wtedy będą mieli wytłumaczenie. Dalsze niektóre obostrzenia przy obecnym stanie gdy społeczeństwo przestało się bać epidemii byłyby niezrozumiałe dla elektoratu rządzącej partii.
 4. Rasheed

  Koronawirus

  Czyli odpuszczamy wszelkie obostrzenia choć jesteśmy w gorszej sytuacji niż wtedy gdy je wprowadzaliśmy. Albo będzie z tego katastrofa albo się uda i ludzie zaczną zastanawiać się po co nam w ogóle było zamykanie całej gospodarki.
 5. Rasheed

  TVP 1

  Bo nie ma zakazów zgromadzeń, to wszystko są tylko zalecenia 😉
 6. Rasheed

  Trójka (PR3)

  Tak gwoli ścisłości to nie blokuje ale wyraża swoją opinię. Zespoły są związane umowami więc to nie jest takie proste by z dnia na dzień zakazać emisji swoich utworów.
 7. Rasheed

  TVP 1

  Jeszcze raz przytoczę cytat z Kurskiego: ""Gdy próbuje się zredukować problem pedofilii do księży, przypominamy film »Pedofile« Latkowskiego. I zamawiamy nowy pt. »Nic się nie stało«" To nie są moje słowa ale (nieformalnego) szefa TVP. Skoro TVP samo się do tego przyznaje to o czym tu dyskutować ? Skoro ten temat był znany już wcześniej to prokuratura zależna od rządu miała kilka lat na rozwiązanie tego bagna. Powracanie tym filmem do tej sprawy po 5 latach jest oskarżeniem prokuratury. Tymczasem nic nie zrobiono w tej sprawie, nic nie zrobiono też po filmie Sekielskich.
 8. Rasheed

  TVP 1

  Taka mała ciekawostka: "Po premierze filmu "Nic się nie stało" wiceminister sprawiedliwości poinformował, że jego zwierzchnik polecił utworzyć specjalny zespół do zbadania sprawy. Jak zwracają uwagę komentatorzy, śledztwo w tej sprawie trwa od pięciu lat. "Czyżby Ziobro przyznawał się do totalnej porażki śledztwa podległej mu prokuratury?" - pyta jedna z osób. "
 9. Rasheed

  TVP 1

  Odnoszę się do intencji Kurskiego "Gdy próbuje się zredukować problem pedofilii do księży, przypominamy film »Pedofile« Latkowskiego. I zamawiamy nowy pt. »Nic się nie stało«: Ja się temu sprzeciwiam. Powinno się ścigać wszystkich, którzy te czyny popełnili i je tuszowali a nie chronić ich a w celu odwrócenia uwagi społeczeństwa zamawiać film o innej grupie społecznej (dotyczący pojedynczych czynów a nie systemowego tuszowania)
 10. Rasheed

  TVP 1

  Nawet jeśli jego celem jest odwrócenie uwagi opinii publicznej i organów ścigania od skutków innego filmu ? Temat tego filmu był już wcześniej znany, dlaczego Ministerstwo Sprawiedliwości nie mogło się wcześniej tym zająć ?
 11. Rasheed

  TVP 1

  "Prezes Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" powiedział, że TVP zamówiła film dokumentalny dotyczący pedofilii, ale nie wymienił autora. "Gdy próbuje się zredukować problem pedofilii do księży, przypominamy film »Pedofile« Latkowskiego. I zamawiamy nowy pt. »Nic się nie stało«. Niedługo go pokażemy, wstrząsający. Będzie dym" - mówił Kurski. ". Po pierwszym filmie Sekielskiego "Wiadomości" pokazały statystykę, że najwięcej pedofilów jest wśród murarzy a księża są daleko. Tylko, że to tłumaczenie jest głupie, bo największym zarzutem wobec Kościoła jest systemowe tuszowania spraw i ukrywanie zboczeńców. Czyli zamiast łapać i skazywać pedofili wśród ksiezy lepiej pokazać film, że pedofile są też wśród celebrytów. Społecznie groźniejsza jest pedofilia wśród księży, bo mają łatwiejszy niż aktorzy kontakt z dziećmi. Chyba nie chciałbyś by Twoje nazwisko padło w kontekście pedofilii ? Ludzie w większości będą go potem łączyć z tą aferą. Z tego trudno się potem uwolnić.
 12. Rasheed

  Trójka (PR3)

  Żadna władza nie zdecyduje się na odpolitycznienie mediów publicznych. Niestety. Nawet jeśli coś powiedzą, to skończą tak jak Platforma gdy obiecywała napisanie ustawy o mediach przez artystów a później się na nich wypięła. Liczyłem tylko, że politycy oszczędzą Trójkę, skoro mają tyle innych stacji do wypełniania propagandą.
 13. Rasheed

  Trójka (PR3)

  Tylko, że w tym przypadku nie ma to znaczenia. Nikt nie ocenia jakości piosenki, treści tylko fakt cenzury. G2000: Dzięki za wstawienie tej notatki, wcześniej jej nie widziałem. Bardzo fajna ciekawostka pokazująca, że tamci komuniści byli znacznie inteligentniejsi od obecnych
 14. Rasheed

  Koronawirus

  Przede wszystkim znacznie więcej testowali. Jak więcej testujesz, masz więcej chorych. Do tego mieli mniejsze obostrzenia, szpitale normalnie funkcjonowały, nie odwoływali zabiegów czy operacji. A mimo to ich system sie nie zawalił, radzą sobie bardzo dobrze. Niektórych to może boli, że Niemcy odnoszą sukces, że chwali się Merkel ale to jedna z największych gospodarek świata, najlepszy system opieki zdrowotnej i do tego jak zauważono w onecie, mieli trochę szczęścia bo w odróżnieniu od Włochów mieli ok 2 tygodnie więcej na przygotowanie się. Co do statystyk, to jeden z epidemiologów mówił w tv, że w Niemczech gdy jesteś chory na grypę i umrzesz kilka dni po grypie to jeszcze cię zaliczą do zgonu z powodu grypy. Na Covid też pewnie poszerzyli statystykę, u nas z kolei seryjnie wpisywano jako powód śmierci "niewydolność oddechową".
 15. To niby pojedynczy film ma zmienić całościową ocenę serwisu w kwestii nowości filmowych ? Bądźmy poważni.
×
×
 • Create New...