Jump to content

Rasheed

Users
 • Content Count

  1171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

204 Rewelacyjna

About Rasheed

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przy tylu oczekiwaniach wyszło słabo. To było do przewidzenia wcześniej, że Hollywood nie pozwoli by Oscar trafił do Netflixa. Jeszcze nie teraz. By nie być posądzonym o stronniczość i wspieranie Hollywoodu, Akademia wybrała film koreański
 2. Conan: Ja też już skupiam się na filmach i miniserialach ale niestety takich seriali jest bardzo mało. Powstają sporadycznie w stosunku do tradycyjnych choć trzeba przyznać, że zazwyczaj są warte obejrzenia.
 3. W końcu znalazłem serial, który mnie wciągnął na całego. Jest zdecydowanie jednym z najlepszych seriali ostatnich miesięcy. Niestety dla tego serialu nie jest amerykański więc został pominięty w różnych serwisach lub przez samych użytkowników. Izraelski "Nasi chłopcy" (Our Boys) to bardzo wciągający kryminał, bardzo szczegółowy, powolny, ukazujący zawiłe sprawy izraelsko-palestyńskie, ekstremizm z obu stron czy ciekawostki działania służb. Porządna robota.
 4. zuzik1111: Dzisiaj premiera bardzo dobrze ocenianego filmu "Uncut gems".
 5. Ktoś z Netflixu powiedział jakiś czas temu, że nie są zainteresowani zakupem praw do nowości filmowych ze względu na bardzo wysoką cenę (pewnie nie chodziło o pośredników jak Monolith ale zakup w wytwórniach filmowych). Nie pamiętam kto to był i w jakich okolicznościach ale z tej wypowiedzi wynikało, że seriale są tańsze i bardziej opłacalne.
 6. Przy tak ogromnej ilości seriali i platform streamingowych, stacji TV wybranie czegoś do oglądania jest dla przeciętnego Kowalskiego zadaniem prawie niewykonalnym. To wszystko odbywa się na chybił trafił. Sam mam z tym problem, choć jakieś pojęcie o nowościach mam, ale za tym powoli nie nadążam.
 7. Kolejna nowość z Aurory, której nie było w żadnej tv i streamingu: "Walc w alejkach"
 8. To był pierwszy pełny rok gdy regularnie chodziłem do kina i dzięki temu udało mi się obejrzeć prawie wszystkie najważniejsze filmy na dużym ekranie. To zupełnie inne oglądanie od tego domowego, szczególnie w przypadku filmów trudniejszych bezcenne jest skupienie i odizolowanie od świata. Rok jak każdy inny, kilka filmów wybitnych, wiele średnich, te najgorsze odrzucałem od razu więc ani razu się całkowicie nie zawiodłem. To był też pierwszy rok od wielu lat gdy oglądałem bardzo mało seriali, skupiałem się na mini serialach. Dobrych seriali jest coraz mniej, znudziło mnie rozciąganie ich niepotrzebnie na wiele sezonów. Znów zdecydowanie wolę filmy. Top 10 (kolejność alfabetyczna) Ból i blask Green Book Historia małżeńska Irlandczyk Joker Kafarnaum Królowa Kier Mój piękny syn Parasite Złodziejaszki Wyróżnienie: Faworyta, Szczęśliwy Lazzaro Seriale: Czarnobyl Niewiarygodne Jak nas widzą Sukcesja sezon 3 After Life The Kominsky Method sezon 2 Na cały głos Status związku Modern Love
 9. Podobnie jest z filmem "The Report". Nie jest to zbyt skuteczne w walce z piratami by swój własny film ukrywać w jakimś kraju przed widzami chcącymi go obejrzeć w legalny sposób
 10. Tylko jeśli masz 3 filmy o interesującej Cię tematyce a z braku czasu musisz wybrać 1 film to recenzje są wtedy bardzo pomocne. Jeśli masz możliwość oglądania wszystkiego co tylko chcesz to wtedy rzeczywiście lepiej przekonać się samemu.
 11. Ja kiedyś zgłaszałem i nic to nie dało a problem był od zawsze gdy otwarli się na Polskę.
 12. Ale nadal na etapie produkcji nie można było ocenić, że film będzie słaby i nie to zadecydowało o braku normalnej dystrybucji.
 13. Trochę przesadziłeś, bo kwestia ograniczonej dystrybucji wiązała się z tym, że film wyprodukował Netflix. To wszystko było wiadomo zanim zaczęto kręcić pierwszą scenę a trudno wtedy o ocenę całego filmu
 14. Dla zaoszczędzenia czasu czy pieniędzy (bilet do kina) lepiej czasem posiłkować się krytykami lub innymi internautami niż samemu się przekonywać i często tracić na to czas. Jak ktoś ma ograniczony czas na oglądanie to musi w jakiś sposób zrobić selekcję pod kątem jakości by oglądać tylko bardzo dobre produkcje. Szkoda czasu na produkcje słabe czy średnie.
 15. Coś w tym chyba jest, pokolenie youtubowe jest przyzwyczajone do krótszych filmików, klikania i używania kilku aplikacji na raz. Ciężko im się skupić przez dłuższy czas. W ogóle ciężko nadażyć za współczesnymi widzami. Przykład z sąsiedniego miasta. Jest Kino Helios i kino finansowane przez miasto. Ten sam film wyświetlany jest w pewnym tygodniu w obydwu kinach o podobnych porach. W Heliosie cena ok 27 zł w drugim kinie 16 zł. W Heliosie przed seansem ok 25 minut reklam, w drugim kinie max 1 zwiastun. Wydawać by się mogło ze w Heliosie będa pustki i wszyscy pójdą do drugiego kina. Było odwrotnie. Pewnie z powodu popcornu i innych przekąsek i faktu, że Helios jest w galerii handlowej. Czyli to wszystko co odstrasza większość 40+, dla młodych jest magnesem.
×
×
 • Create New...