Jump to content

Rasheed

Users
 • Content Count

  1358
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

282 Rewelacyjna

About Rasheed

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rasheed

  Koronawirus

  Bardzo niepokojąca tendencja z ostatnich 2 tygodni: Hospitalizacja: +20% OIOM: +64% !!! Liczbowo jeszcze pod kontrolą ale ważny jest też trend.
 2. Rasheed

  Koronawirus

  Jaszek: Jeśli jesteś pewien, że tak to działa to ok. Tyle, że pamiętam jak lekarze oburzali się, że nie mogą ryzykować wpuszczaniem do przychodni pacjentów u których podejrzewają Covid. Wtedy uzgodniono z ministrem konieczność teleporady. Jeśli jednak jesteś pewien, że system funkcjonuje tak jak piszesz to dla mnie koniec tematu.
 3. Rasheed

  Koronawirus

  Ale musi na to poczekać 3-5 dni na następną teleporadę i dopiero potem umówić osobistą wizytę czyli może to zająć do 6 dni. Czy tak powinno być ? "Gdy do lekarza POZ zgłosi się pacjent samodzielny z objawami infekcji, ale lekarz nie stwierdzi objawów kwalifikujących do skierowania na badanie w kierunku SARS-COV-2, wtedy umawia następną teleporadę w ciągu 3-5 dni od pierwszej wizyty. Jeśli podczas drugiej teleporady lekarz POZ nie stwierdzi objawów spełniających kryteria skierowania na badanie w kierunku SARS-CoV-2, może umówić wizytę osobistą w POZ.Źródło: Puls Medycyny "
 4. Rasheed

  Koronawirus

  Przeciez ja właśnie napisałem o sytuacji gdzie nie ma wszystkich 4 pełnych objawów. Gdy są to sprawa jest klarowna ale rzadko kiedy występują wszystkie 4 objawy. Czyli jeżeli mam 38 stopni, kaszel i trudności z oddychaniem (czyli niepełne objawy) to lekarz może mnie od razu skierować na test czy nie ? Bo jeśli nie to znaczy, że jednak ktoś komuś coś zabrania, takie objawy są bardzo prawdopodobne dla covida. Czy może od razu umówić na wizytę czy musi czekać 3-5 dni na teleporadę ? Dla Ciebie wydaje się to wszystko takie swobodne ale lekarze muszą kierować się wytycznymi.
 5. Rasheed

  Koronawirus

  Jaszek: Chyba lekarz nie ma obowiązku odbycia wizyty osobistej, kluczowe jest tu słowo "może". Do tego po pierwszej teleporadzie następuje zwłoka 3-5 dni, wyobrażasz sobie co to może oznaczać dla pacjenta z 38 stopni i dusznością ? "Zlecenie testu dla pacjenta samodzielnego, który nie ma pełnych objawów Gdy do lekarza POZ zgłosi się pacjent samodzielny z objawami infekcji, ale lekarz nie stwierdzi objawów kwalifikujących do skierowania na badanie w kierunku SARS-COV-2, wtedy umawia następną teleporadę w ciągu 3-5 dni od pierwszej wizyty. Jeśli podczas drugiej teleporady lekarz POZ nie stwierdzi objawów spełniających kryteria skierowania na badanie w kierunku SARS-CoV-2, może umówić wizytę osobistą w POZ. Jeśli lekarz POZ stwierdzi objawy kwalifikujące do zlecenia badania w kierunku SARS-COV-2, zleca test za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl oraz przekazuje pacjentowi informację o drive thru, w których można wykonać badanie. Podczas wizyty osobistej, po zbadaniu pacjenta, lekarz może (jeśli uzna to za konieczne) zlecić wykonanie badania w kierunku SARS-CoV-2." Moim zdaniem w przypadku 38 stopni, duszności i kaszlu powinno się z automatu kierować na test, a nie czekać 3-5 dni, czy wystąpi utrata węchu, czy smaku.
 6. Rasheed

  Koronawirus

  Ale który lekarz wpuści do przychodni osobę, która przez telefon powiedziała, że ma 38 stopni i kaszel i/lub duszności ? Moja przychodnia nadal zamknięta, nawet gdy powiesz, że chodzi o wysypkę na ręce to i tak będzie tylko teleporada.
 7. Rasheed

  Koronawirus

  W przychodniach nie ale w laboratoriach zrobisz od ręki.
 8. Rasheed

  Koronawirus

  Ci lekarze może i by chcieli wysyłać ludzi na testy ale właśnie nie mogą o tym decydować suwerennie. O czym pisał wcześniej dvbtowiec, chory musi spełniać jednocześnie kilka warunków. Jeśli masz 38 stopni, kaszel i duszności to jeszcze jest za mało objawów i nie wolno Cię wysłać na testy. Falcon: Widocznie nie dostrzegasz tego, że rządowi zależy na odpowiedniej propagandzie. W zeszłym tygodniu włączyłem na chwilę "Wiadomości" w rządowej tv. News o epidemii był mniej więcej taki: "W Polsce mieliśmy dziś 1500 zakażonych ale radzimy sobie wyśmienicie bo to o wiele mniej niż we Francji czy Hiszpanii gdzie liczby te wynoszą .....". Gdybyśmy mieli liczbę kilka razy większą to zaczęłaby się panika i trudniej byłoby pokazać w telewizji. A tak to minister zaplanował do połowy października 1000-1500 przypadków a potem spadek i tego należy się trzymać. Wszyscy skupiają się na liczbie wykrytej, to się porównuje z innymi krajami. Więc lepiej Ty się ogarnij.
 9. Rasheed

  Koronawirus

  Tylko, że jeśli w weekendy robimy 13 tys. testów to wypadałoby w pozostałe dni robić ich ponad 30 tys. No, ale to by zwiększało liczbę zakażonych, a tego rząd chce za wszelką cenę uniknąć.
 10. Rasheed

  Koronawirus

  "W ciągu doby wykonano ponad 13,4 tys. testów. " Bez komentarza.
 11. Rasheed

  Koronawirus

  Przyznam, że jestem w szoku. Do tej pory myślałem, że lekarze mają większą dowolność w kierowaniu na testy. Przecież utrata węchu czy smaku występuje tylko w nielicznych przypadkach. Chorzy jednak, jeśli obawiają się czy mają wirusa muszą więc kłamać, że utracili te zmysły, nikt tego nie sprawdzi. O ile mają tego świadomość.
 12. Rasheed

  Koronawirus

  Beks: Jeśli sanepid się w ogóle Tobą zainteresuje to tylko wtedy, gdy to kolega będzie dodatni i poda Cię w wywiadzie z sanepidem. Dla Sanepidu liczy się bodajże 8 dni od stwierdzonego wyniku dodatniego. Kolejne lockdowny nie mają sensu, chociażby dlatego, że to nic nie da. Musielibyśmy co roku robić lockdowny. A druga sprawa to nie można w nieskończoność drukować pieniędzy na taką skalę. Już ten obecny dodruk da nam w przyszłości w kość, a co dopiero mówić o kolejnych. Umek: oceniasz tak z dzisiejszego punktu widzenia, ale wtedy na pewno trząsłeś się ze strachu, gdy nie wiadomo było, jaka będzie śmiertelność. Żaden kraj, żaden szpital nie był przygotowany do czegoś takiego, więc z tamtego punktu widzenia było to rozwiązanie bezpieczne. Dziś wiemy więcej, więc kolejne zamykanie całej gospodarki nie ma sensu.
 13. Rasheed

  Koronawirus

  Niepotrzebnie rządy płacą szpitalom więcej za pacjenta z covidem. Badania są niedokładne, mogą być równie często fałszywie ujemne. Skoro jeszcze niedawno trzeba było mieć dwa ujemne, a nie jeden, by być ozdrowieńcem to znaczy, że ich dokładność jest kiepska. No, ale innych badań nie mamy.
 14. Rasheed

  Koronawirus

  Dlaczego uważasz, że lockdown w innych krajach nie miał sensu? Przecież wszędzie bali się wysokiej śmiertelności i hospitalizacji, do tego wszystkie kraje były nieprzygotowane pod względem sprzętu ochronnego. Barti: wiem od rodziny, że w Niemczech oferowano rodzinie zmarłej osoby kasę w szpitalu za zgodę na wpisanie covidu jako przyczyny śmierci.
 15. Rasheed

  Koronawirus

  Umek, napisałeś, że dowodów jest więcej niż drzew w polskich lasach a nie potrafisz wymienić trzech. Do dzieła albo się wycofaj z takich stwierdzeń.
×
×
 • Create New...