Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to wszystko działa z kartą/modułem od Canal Plus? Daj mi namiary na ten sprzęt proszę.
 

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt firmy VU+ lub DM u mnie dział z samą kartą i konwerterem quad ale unicable czy wideband daje większe możliwości. Jeśli chodzi o moduł to każdy tv sony, samsung, LG czy panasonic z głowicą S2 i unicable daje podobne możliwości. Tylko nagrania odpalisz na tym co je nagrało i nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz że aktualne zestawy które wydaje operator to takie w których karta jest parowana z modułem albo tunerem operatora i większość z tych opcji o których piszesz nie będzie działać więc należało o tym napisać a nie mieszać. Z tego co napisałeś to wystarczy kupić VU+ lub DM, włożyć kartę do czytnika i wszystko pięknie będzie działać co nie jest prawdą. Co najwyżej mając moduł może korzystać z części tych możliwości o których piszesz podobnych kiedy korzystał by z modułu zainstalowanym w tv. Z karty w czytniku własnego tunera można było swobodnie korzystać kilka lat temu mając tzw. cameleona. Teraz jeśli takiej karty nie posiada to w normalnych warunkach na zasadzie "dodaj kartę do czytnika i korzystaj z własnego sprzętu" nie ma takiej możliwości i to należało w pierwszej kolejności zaznaczyć nim komuś zaproponujesz nie tani tuner jakim jest VU+ albo DM.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam kupić dwa najdroższe dekodery na rynku po to tylko żeby mieć multiroom na sprzęcie innym niż operatorski? Przecież to finansowo jakaś kompletna głupota, jasne gdybym potrzebował tylko jednego dekodera albo gdyby taki dekoder dało się sparować z głównym dekoderem canal+ tak aby wu+ działał  jako multiroom to sam bym kupił ten najbardziej wypasiony wu+ z kolorowym frontowym wyświetlaczem, na którym widać godzinę logotyp kanału i aktualnie odtwarzany program, niestety takich luksusów nie ma.  

Edytowane przez Kiler
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, opensource napisał(a):

Dobrze wiesz że aktualne zestawy które wydaje operator to takie w których karta jest parowana z modułem albo tunerem operatora i większość z tych opcji o których piszesz nie będzie działać więc należało o tym napisać a nie mieszać. Z tego co napisałeś to wystarczy kupić VU+ lub DM, włożyć kartę do czytnika i wszystko pięknie będzie działać co nie jest prawdą. Co najwyżej mając moduł może korzystać z części tych możliwości o których piszesz podobnych kiedy korzystał by z modułu zainstalowanym w tv. Z karty w czytniku własnego tunera można było swobodnie korzystać kilka lat temu mając tzw. cameleona. Teraz jeśli takiej karty nie posiada to w normalnych warunkach na zasadzie "dodaj kartę do czytnika i korzystaj z własnego sprzętu" nie ma takiej możliwości i to należało w pierwszej kolejności zaznaczyć nim komuś zaproponujesz nie tani tuner jakim jest VU+ albo DM.

Zarówno w przypadku cameleona, caymana czy conax trzeba odrobiny wiedzy aby ustawić [piractwo] aby dało się odpalić kartę w czytniku. Camele obecnie są parowane programowo i bez odpowiednich danych nie ruszą. Czyli zrobili coś na zasadzie RSA w conax, ale troszkę na innej zasadzie. Jest grupa kart cayman, która idzie poza urządzeniem z nią sparowanym. Nie wszystko jest publiczne więc i ja nie dysponuję większymi danymi co i jak ale wiem, że coś jest. Jeśli chodzi o moduły to jest grupa jedno strumieniowych ale są na rynku pozostałości wielostrumieniowych, które dają więcej możliwości jak przy jednostrumieniowych. Jak ci ktoś ustawi wszystko przed wysłaniem zakupionego sprzętu to wystarczy włożyć kartę do czytnika, zrobić podstawowe ustawienia pod swoją instalację i sprzęt AV.

Nieparowane karty na naszym rynku to nie tylko cameleon bo część kart conax po N i biała orange są. Karty orange nie nabędziesz bo wydawana była tylko na wynajem i trzeba było ją oddać. Natomiast conax jeszcze ze gdzieś widnieją do sprzedaży ale co na nich działa to inaksza inakszosć.

10 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

I co mam kupić dwa najdroższe dekodery na rynku po to tylko żeby mieć multiroom na sprzęcie innym niż operatorski? Przecież to finansowo jakaś kompletna głupota, jasne gdybym potrzebował tylko jednego dekodera albo gdyby taki dekoder dało się sparować z głównym dekoderem canal+ tak aby wu+ działał  jako multiroom to sam bym kupił ten najbardziej wypasiony wu+ z kolorowym frontowym wyświetlaczem, na którym widać godzinę logotyp kanału i aktualnie odtwarzany program, niestety takich luksusów nie ma.  

W c+ można mieć mr na jednym module i jednym dekoderze od nich tylko ciężko to wyrwać. Jeśli nie masz tv z głowicą S2 to najtańszy VU+ z CI+ tu uno SE jeśli masz kart i odpowiednie dane to Zero jest poniżej 1000zł. Kupujesz 2 vu zero i za niewielkie pieniądze masz mr z większymi możliwościami jak na sprzęcie operatora. Może kupić tańsze zgema, ale zaraz będzie pytać czemu się nie włącza albo czemu coś nie działa.

 

Panowie ja daję wędkę a nie rybę. Jak ktoś zainteresowany tematem to podrąży więcej temat i sam zobaczy czy lepiej zostać na tym co jest czy przejść na coś innego. Ja mam kartę parowaną w czytniku UNO SE 4K a jako mr używam androidbox od c+ i dane z konta online przypisane do umowy na tv sat. Wcześniej miałem mr po sieci na ferdku, openbox czy nboxie, ale rzadko przebywam w domu i czasem nie mam dostępu do internetu poza komórką więc na 3 tv wystarcza bo tylko ja potrzebuję więcej jak oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, malyszadam napisał(a):

Może kupić tańsze zgema, ale zaraz będzie pytać czemu się nie włącza albo czemu coś nie działa.

Nie wiem co Ci nie działa w przypadku zgemmy, miałem kiedyś ten model i żadnych tego typu problemów nie było. W przypadku nawet tylko dwóch VU+ cena to znacznie powyżej 1000zł więc dla przeciętnego użytkownika koszt dość wysoki w porównaniu do tego co się chce uzyskać. Druga sprawa to wszystkie karty oficjalnie są parowane ze sprzętem operatora więc pisanie o wędkach nie ma nic wspólnego z właściwym korzystaniem ze sprzętu. Gdybym miał inwestować w takie rozwiązanie przy założeniu że dzisiejsza telewizja to setki kanałów powtórkowych i w zdecydowanej większości nadawane treści często są przerywane reklamami to bym się mocno zastanowił i pewnie stwierdził że nie warto.

@czerstwyja nie napisałem że nie. Co do fanaberii na temat dwóch konkretnych boxow to się zgadzam.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2024 o 05:23, opensource napisał(a):

Nie wiem co Ci nie działa w przypadku zgemmy, miałem kiedyś ten model i żadnych tego typu problemów nie było. W przypadku nawet tylko dwóch VU+ cena to znacznie powyżej 1000zł więc dla przeciętnego użytkownika koszt dość wysoki w porównaniu do tego co się chce uzyskać. Druga sprawa to wszystkie karty oficjalnie są parowane ze sprzętem operatora więc pisanie o wędkach nie ma nic wspólnego z właściwym korzystaniem ze sprzętu. Gdybym miał inwestować w takie rozwiązanie przy założeniu że dzisiejsza telewizja to setki kanałów powtórkowych i w zdecydowanej większości nadawane treści często są przerywane reklamami to bym się mocno zastanowił i pewnie stwierdził że nie warto.

Widać zbyt mało siedzisz w temacie. Co dzienni na forach czy grupach FB można przeczytać po kilka zapytań o problemy sprzętowe ze zgema octagon itp. Pamiętam czasy spliterów i podziału ofert polsatu c+ czy orange. Wtedy to ludzie polecali opticumy, cabletechy, cryptoboxy, openboxy itp. Czyli ogólnie to co najtańsze na rynku. Była pewna grupa co odradzała brać to tanie badziewie tak jak teraz te tanie zgemy itp. Jedni polecali 2x droższe Ferdki a inni DM. Jakiś czas później weszły VU+ i przerabiane na e2 boxy, które normalnie nie były do tego przystosowane. Przykładem jest Nbox od N we wszystkich wydaniach. Zwolennicy tanich zabawek poniżej 200zł krytykowali tych co mówili o droższym sprzęcie. Jak się okazało te tanie wyroby mantopodobne długo nie wytrzymywały albo szybko kończyło sie ich wsparcie producenta a użytkownicy nie wspierali oprogramowania jak w przypadku Ferdków i Nboxów. Miały być to idealne tanie dla starszych i niewymagających bo poste i bezproblemowe. Niestety były wolne, wieszały się i szybko padała w nich elektronika czy oprogramowanie. Naprawić się nie dało albo nieopłacane. W przypadku nieco droższych fergusonów czy nboxów takich problemów nie było. Nie padał flash czy nand i wsparcie było dłuższe. Mój Ferdek jako dawca później jako klient działał przez prawie 10 lat. Czarny Nbox działa do dziś jako klient przy VU uno se z parowaną kartą cameleon. Są ludzie którzy mają vu+ czy DM ponad 10 lat i jedynym problemem jest brak 4K. Pierwsze wersje VU+ mają wsparcie po dziś dzień podczas gdy dużo nowsze tanie odbiorniki typu zgema wsparcia nie mają. Z racji wykonywanego zawodu mam dużą styczność z różnymi odbiornikami i ofertami i oprócz tego co ludzie piszą na forach czy grupach FB wiem z doświadczenia jakie są problemy z tańszymi odbiornikami a jakie z droższymi. DM czy VU same z siebie nie padają a zgema już tak a lutowanie flasha nie jest proste i tanie. Co do kosztów to patrząc po obecnych cenach mr 2 aneksy i jeden dekoder man się wraca.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, malyszadam napisał(a):

Co dzienni na forach czy grupach FB można przeczytać po kilka zapytań o problemy sprzętowe ze zgema octagon itp.

Tak FB to wiarygodne źródło informacji. 🤣 Z doświadczenia wiem że w VU+ pierwsze co leci to kondensatory więc nie jest tak kolorowo jak piszesz ale skoro masz doświadczenie to chyba wiesz. Jeśli nie potrzebujesz "wodotrysków" to nie warto przepłacać. Na każdy nowy sprzęt masz 2 lata gwarancji więc jeśli ma coś być nie tak sprzętowo to od tego ona jest. Jeśli by tak często się psuły, to by sprzedawca nie nadążył z reklamacjami i tego nie sprzedawał.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypuszczam, że takie pytanie już kiedyś padło na tym forum, ale nie mogę znaleźć - czy C+ 4K i Eleven 4K nie są już dostępne na C+ Online? Mam te kanały w swojej ofercie, korzystam z apki na smart TV, laptopie i telefonie i czasem były te kanały, czasem nie było, czasem tylko na niektórych urządzeniach, ale od jakiegoś czasu nie mam już ich na liście na żadnym z urządzeń. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale telewizor mam 4K i wcześniej te kanały miałem na liście i z nich korzystałem. Od jakiegoś czasu mi zniknęły.

Mam też dwa boxy 4K i tam te kanały są. 

Edytowane przez Jakup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem takie info:

** Kanały i treści w 4K są dostępne na telewizorach Sony (Android TV 2017 – 2023), Samsung (Tizen 2018 i nowsze), LG (2019 i nowsze), dekoderze CANAL+ BOX 4K, Amazon Fire TV Cube, Amazon Fire TV 4K Stick i NvidiaShield.

Ja mam TV Xiaomi więc pewnie niestety wywalili z tych telewizorów kanały 4K, słabo w takim razie. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te ograniczenia że na tym sprzęcie możesz mieć ten kanał a na tym nie. Na tym sprzęcie możesz oglądać tylko Canal+ Kuchnia w HD a już Canal+ Sport w SD a na innym to jeszcze inaczej. To jakieś kompletne kuriozum. Może najpierw niech dokształcą sprzedawców w salonach i na infolinii bo jak na razie to nikt przy sprzedaży usługi nie informuje o takich ograniczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Wygląda jak kolor F1 lub Netflixa. Tylko tego drugiego już mają, a F1 nie, więc kto wie ;)

No barwa i odcień typowo Netflixowe.🤣 Ostatnio zaczęli promować mocno wspólny mix, więc może coś w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta barwa czerwieni podobna też do Filmboxa. Ogólnie Filmbox+ jest oferowany tylko w opcjach u operatorów, więc może o to chodzi? W C+ do paczki kanałów Filmbox oferowany jest Filmbox Live, a to nie jest to samo co Filmbox+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...