Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z Was z odmową zwrotu starego dekodera ?

1. Mam kartę cameleon i pace pvr. Okres oznaczony umowy, w którym mam zrabatowany najem dekodera pvr, kończy się 31 stycznia i przechodzi na czas nieoznaczony, ale najem PVR dekodera, który i tak od 6 lat leży w szafie (mam vu+), ma kosztować 20zł/mc

2. Próbowałem dzisiaj zwrócić sam dekoder w punkcie i dostałem odmowę, że umowa jest aktywna.

3. na infolinii powiedzieli mi, że to jest złom i go już nie przyjmują w punktach i sugerowali, żebym napisał reklamację aby mi go usunęli z konta, bo nadaje się tylko do utylizacji.

4. napisałem zgłoszenie o zmianę pakietu/opcji z rezygnacją z PVR z opisem sytuacji i prośbą o usunięcie tego dekodera z mojego konta.

Dostałem odpowiedź "że dekoder UltraBox+/PVR PACE wchodzi w skład Pana obecnej umowy i nie mogę go usunąć. Tylko wymiana powoduje usunięcie poprzedniego."

 

Nie zamierzam korzystać z ich PVR, cameleon działa dobrze w vu+, a umowa za 9.99 (a od lutego 13zl) jest mi potrzebna tylko do utrzymania umowy dodatkowej mutlihouse.

 

p.s. jak się składa reklamację? w "Napisz do nas" nie ma opcji reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno że umowa w trakcie więc jak mają przyjąć sprzęt? Druga sprawa komplet to dekoder i karta a Ty chcesz zdać tylko dekoder? I jak to tłumaczysz że odbierasz? Masz parke wyciągniętą z ich sprzetu i dzięki temu oglądasz na niezależnym sprzęcie. A co jak wymyślą dodatkowe zabezpieczenie i nie będzie działać Camel w Vu? Napiszesz kolejna reklamacje by ci wydali sprzęt do odbioru? A i najlepiej za free. Idz i oddaj sprzęt gdy rezygnujesz całkiem z C+ a umowa jeszcze obowiązuje. Nikt ci też nie przyjmnie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Jedno że umowa w trakcie więc jak mają przyjąć sprzęt? Druga sprawa komplet to dekoder i karta a Ty chcesz zdać tylko dekoder? I jak to tłumaczysz że odbierasz? Masz parke wyciągniętą z ich sprzetu i dzięki temu oglądasz na niezależnym sprzęcie. A co jak wymyślą dodatkowe zabezpieczenie i nie będzie działać Camel w Vu? Napiszesz kolejna reklamacje by ci wydali sprzęt do odbioru? A i najlepiej za free. Idz i oddaj sprzęt gdy rezygnujesz całkiem z C+ a umowa jeszcze obowiązuje. Nikt ci też nie przyjmnie sprzętu.

Przecież jest cała masa ludzi, którzy mają same karty, bez dekodera, podstawowe kanały ciągle działają w 0100. Zwracałem w przeszłości sam dekoder. 

Czy mogę w takim razie zrezygnować z PVR i wziąć zwykły dekoder? Chodzi mi oczywiście o uniknięcie opłaty 20zł/mc. W sumie w strefie canal+ pojawia mi się, że w przyszłym miesiącu kwota jest bez dodania tych 20zł, a przy sprzęcie jest przekreślone 20zł,  tylko że umowa jasno mówi, że po przejściu na nieoznaczony ulga na PVR znika.

 

EDIT: moje niedopatrzenie, faktycznie najem PVR  jest zrabatowany na stałe w umowie głównej. Jedynie w umowie dodatkowej MH jest koniec rabatu.

Edytowane przez zetor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czerstwy napisał(a):

Masa ludzi z samą kartą bez wydanego sprzętu? Jakoś średnio mi sie chce w to wierzyć jak i w to że ktos ogląda z 0100. Bo ten kaid to juz chyba tylko przy nielicznych kanałach. Wymiany sprzętu to już chyba od dawna z kartami.

no to lecimy z regulaminem, który był integralną częścią umowy:

 

Szczegółowe Warunki korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta z dnia 22.12.2014 r.

 

4. W trakcie trwania Umowy Abonent, który nie ma wymagalnych długów wynikających z Umowy, może żądać raz na 12 miesięcy obowiązywania Umowy zmiany zasad świadczenia usług przez Dostawcę usług w zakresie Sprzętu własnego Abonenta, o ile będzie to przewidziane w ofercie Dostawcy usług.

 

5. Żądanie zmiany zasad świadczenia usług, o którym mowa w ust. 4 niniejszego Rozdziału, może polegać na:

1) udostępnieniu Abonentowi używającemu wyłącznie Karty dekodującej Sprzętu. Sprzęt będzie oddany Abonentowi w najem bądź w innej formie prawnej, na zasadach określonych w Umowie, Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji;

2) umożliwieniu Abonentowi, używającemu Sprzęt na zasadach określonych w  Umowie, używania Sprzętu własnego Abonenta przy użyciu Karty dekodującej, na zasadach określonych w niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji, pod warunkiem wcześniejszego zwrotu Sprzętu Dostawcy usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zetor2 napisał(a):

Nie zamierzam korzystać z ich PVR, cameleon działa dobrze w vu+, a umowa za 9.99 (a od lutego 13zl) jest mi potrzebna tylko do utrzymania umowy dodatkowej mutlihouse.

Nie ma już możliwości opcji samych kart bez sprzętu operatora i odpowiedź jaką otrzymałeś jest całkowicie zasadna. Możesz wymienić sprzęt na nowy zestaw karta plus dekoder. Natomiast Ci co mają jeszcze same karty prędzej czy później otrzymają sprzęt operatora lub będą musieć wymienić kartę na nowy zestaw dekoder plus karta. Więc szukanie dziur w regulaminie nic tu nie pomoże. Temat był wielokrotnie wałkowany a taka zmiana nie jest od wczoraj tylko od kilku lat. Nie wiem gdzie byłeś przez ten czas że wtedy nie reagowaleś a dopiero teraz.

@czerstwy sprzęt przyjmą ale z kartą jako zestaw - ma to przecież w odpowiedzi od operatora.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, opensource napisał(a):

Nie ma już możliwości opcji samych kart bez sprzętu operatora i odpowiedź jaką otrzymałeś jest całkowicie zasadna. Możesz wymienić sprzęt na nowy zestaw karta plus dekoder. Natomiast Ci co mają jeszcze same karty prędzej czy później otrzymają sprzęt operatora lub będą musieć wymienić kartę na nowy zestaw dekoder plus karta. Więc szukanie dziur w regulaminie nic tu nie pomoże. Temat był wielokrotnie wałkowany a taka zmiana nie jest od wczoraj tylko od kilku lat. Nie wiem gdzie byłeś przez ten czas że wtedy nie reagowaleś a dopiero teraz.

@czerstwy sprzęt przyjmą ale z kartą jako zestaw - ma to przecież w odpowiedzi od operatora.

Nie reagowałem bo zawsze miałem zrabatowany na 0zł, poza tym zwlekanie z wymianą sprzętu po cyfrze zawsze się opłacało (chociażby umowy MH).

 

Zastanawia mnie co teraz będzie, bo jest błąd w dokumentach umowy:

 

W strefie canal+ mam prognozowaną opłatę za najem PVR 0zł w przyszłym miesiącu.

 

W umowie na pierwszej stronie w tabelce podsumowującej "wszystkie szczegóły dotyczące Państwa wyboru:"

NAJEM PVR Opłata miesięczna Data 0,00 zł Od 01/02/2022 do czasu dezaktywacji usługi.

 

ale na końcu w tym pdfie w regulaminie promocji "Najem ultrabox+ za 0zł...)

 

Rubryka Po Okresie gwarantowanego korzystania: Czynsz najmu - 20 zł miesięcznie, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami korzystania ze Sprzętu - typ ultraBox+ z dnia 22 grudnia 2014 r.

 

Ciekawe jak naliczą i czy jak system nie doliczy, to czy potrafią czasem naliczyć wstecz za parę miesięcy? 

 

Edytowane przez zetor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vaniliovsky napisał(a):

EPIC w Canal+

(śmiech...) Coś mi tu pachnie słabą sprzedażą tej ,,epickiej" gali, skoro muszą się posiłkować podmiotem zewnętrznym, a co za tym idzie - raczej będą musieli podzielić się zyskiem. W tym miejscu warto też podkreślić, że C+ ma z 30% udziałów, więc Canal+ jest naturalnym wyborem. Niemniej na FB branżowych portali można przeczytać o tym, iż ludzie czują się rozgoryczeni z uwagi na fakt, że na KSW Epic będzie rozgrywany turniej w kategorii 93kg w formule MMA.  Czytając komentarze bardzo szybko można zrozumieć, że ,,Kowalski" trzyma Viaplay tylko ze względu na KSW (podobnie jak ja), bo jest fanem tejże dyscypliny, a nie będzie mógł obejrzeć turnieju - i gdzie ta sprawiedliwość? 

 

Po tych 3 latach? No może 2,5 roku stwierdzam, że małżeństwo z Viaplay nie przyniosło pożądanego rezultatu. Nie ma tej ekspansji na inne kraje np. Holandia, próba powrotu do Anglii, Niemcy, czy nawet Szwecja. Zawodników może i pościągali, ale czy wśród nich  są ,,diamenty"? Uważam, że nie. Stracili ostatnio Chuzigaieva (u mnie ma dożywotni szacunek za strącenie Narkuna). Jeszcze wcześniej Soldicia, a zapewne po Paryżu stracą Parnasse'a. Osobiście chciałbym powrotu KSW do telewizji w systemie PPV - tylko dlatego, że Polska jako kraj nie jest jeszcze w pełni gotowa na ,,sport na życzenie". Mieszkam w małej mieścinie na Podkarpaciu - nieopodal Jarosławia i mam internet do 10mb/s!  Internety mobilne mają prędkość u mnie 30-60mb/s - więc szału nie ma. A o światłowód walczę jakieś 10 lat. Mając to na względzie - wolę już zapłacić 40zł za PPV i mieć czysty obraz, bez zwiechy  Każdą galę wykupowałem KSW i nie narzekałem.

 

Powstaje zatem pytanie - czy ludzi z powrotem przekonają do PPV? Bo zapewne ,,epicka" gala jest badaniem gruntu pod to. Jestem też ciekawy ceny w Canal+ i czy będzie możliwość zakupu na dekoder.

Edytowane przez Gursonek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 17:06, czerstwy napisał(a):

Jak  prosta ta sprawa? Że operator da ci ulgę za darmowy kanał FTA?🤣 Jak to zrobi to tylko jego dobra wola bo to darmowy kanał za  który nawet nie płacisz.

TVP 3 nie jest FTA. Mam go na liście kanałów w umowie i nie ma przy nim żadnych gwiazdek ani dodatkowych numerków.

 

Zaś co do rozwoju mojej sprawy to mała aktualizacja:

Pare dni temu przyszła odpowiedź że nie uznają reklamacji. Odpisałem, pytając m. in. co z propozycją z poprzedniej odpowiedzi. Dziś dostałem maila, że reklamacja nie została uznana ale ze względu na błędne informacje jakie wcześniej otrzymałem, dostanę rabat 10 zł w lutym. Ciekawa sprawa. Chyba się taktyka w międzyczasie zmieniała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy mogę prosić o informacje?
jaki pakiet nc+ (0B01 conax) wybrać, aby grać w tvp sport hd, nsport hd, eurosport 1 hd, eurosport 2 hd, canal sport 1hd, canal sport 2hd, canal sport 3hd, canal sport 4hd, canal sport 5hd, komfort+canal+, extra+canal+?
czy można zamówić pakiet PSP premium polsat sport 1-2 bez VoD? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dell6320: Musiałbyś wziąć pakiet Extra+ z Canal+ (https://sklep.pl.canalplus.com/prepaid-mix/oferty/extra-z-canal-mix) i dodatkowo pakiet z PSP Premium, ale nie można ich wziąć bez kanałów PSP 3, 4, 5, 6.

 

Kanału NsportHD już nie ma i po rebrandingu jest właśnie Canal+ Sport 5 HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.01.2024 o 00:11, DXmaniac napisał(a):

Myślę, że to celowy zabieg. Chcecie TVN w HD to zapraszamy do Playera. 

Albo po prostu załóżcie naziemną antenę i odbierajcie NTC w DVB-T2/HEVC gdzie TVN HD oraz TVN7 HD czy TTV HD są w MUX1 i MUX2 w prawdziwym Full HD 1080p50fps :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam mają bałagan na stronie jeśli chodzi o pakietyzację. Chciałbym Extra z Canal+ a jest tylko Extra z Canal+ Film za 65zł to za ile będzie pełny Canal+ lub uzupełnienie sportu do filmowego?

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...