Jump to content

pablo21

Users
 • Content Count

  2087
 • Joined

Community Reputation

93 Świetna

About pablo21

 • Rank
  Forum to mój dom

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobre! Czyli MTV Germany daje same Hity Dance z USA Tylko kanały TMF i VIVA wiedziały co to prawdziwy Dance a nie jakiś Pop czyli R'N'B. Poza tym co się dziwicie jak MTV Dance UK cały czas w połowie tłukło takie Hity Dance u siebie. Ogólnie pod względem muzyki Dance to MTV Europe kiedyś było gorsze od VIVY DE i TMF NL. Póki nie przejęli VIVY i TMF to te stacje były bardzo dobre pod tym względem a potem wiadomo coraz gorzej. MTV w tym MTV Europe po przejęciu przez Viacom się tylko psuło. Na początku to był SUPER kanał tak jak VIVA czy TMF. Viacom wszystkiego czego dotknął to zamieniał w SZAJS! Myślicie że coś się poprawi z MTV w tym z MTV Germany. MTV Niemcy ma ogromną bazę klipów po VIVA DE. Z resztą Viacom dysponuje teraz ogromnymi zasobami klipów z archiwum nie tylko MTV Europe ale tez VIVY Germany i TMF NL. Przecież VIVE i TMF przejęli ze wszystkim czyli z całym ich dobytkiem z przeszłości. Oba kanały zamknęli a archiwa są w ich posiadaniu prawnym. Jeszcze wspomnę że to VIVA DE w Niemczech wymusiła na MTV Networks powstanie drugiego kanału MTV 2 Pop gdzie leciała muzyka Techno, Club i Dance z Niemiec, Holandii i innych części Europy. Ten kanał aż się chciało słuchać i oglądać. Tak jak VIVA Plus która to samo prezentowała i konkurowała z MTV 2 Pop. Potem nastało przejęcie VIVA Media AG przez Viacom/MTV Networks Europe i nowy właściciel zaczął robić porządki czyli poleciała VIVA Plus i MTV 2 Pop a zostawili główne VIVA De i MTV Central (pamiętam jak jeszcze na Hotbirdzie leciało FTA z tp Viacomu MTV 5 czyli odnoga MTV Central dla Austrii i Szwajcarii i to był drugi kanał od Viacomu nadawany FTA obok VIVA Polska).
 2. Nic nie będzie i nie będą kombinować ze zmianą nazwy! Dlaczego? Bo KRRiTV zaraz zacznie się temu przyglądać i im kłody pod nogi kłaść, że kombinują sobie. Dlaczego Discovery Polska po przejęciu kanału Metro TV nie zmieniło nazwy i nie kombinowało nic z tym? Chyba jakiś powód też mieli i tym powodem była KRRiTV. Koniec i kropka!
 3. Brakuje też emisji z Warszawa/PKiN na k31 (moc 3kW ND). Mają od dawna pozwolenie od UKE i nie wystartowali do dzisiaj
 4. Obawiam się że do tego dążą niestety.
 5. Pewnie CP będzie testować nowe encodery pod kanały HD
 6. Nie! Bo oferta Smart HD+ to oferta pre-paid w innym systemie kodowania a ściśle mówiąc karty Conax po n-ce.
 7. Oj chyba raczej na dwóch transponderach bo na tp 12,188 V jest w dwóch wersjach tzn. w SD i HD a na tp 10,911 V jest tylko wersja HD. Wersja HD z tp 12,188 V jest docelowym przekazem a reszta wkrótce zostanie wyłączona z przekazów.
 8. Wg. mnie stopniowo do końca roku "6A" obskoczą wszystkie kanały z oferty PC+ i koniec odbioru na swoim sprzęcie. Następny etap to wygaszenie kodowania Seca przy kanałach na satelicie dla tunelu Seca na Cameleonach. Po to przez "6A" wymuszają przełaczanie kart Cameleon w czysta Nagrę by być pewnym że już każdy abonent został poinformowany co się dzieje i że został zaopatrzony w sprzęt od nich w dzierżawie.
 9. Zobaczycie że Vh1 Europe wkrótce też podzieli los innych kanałów Vh1 na świecie. Viacom zamyka tą markę i ma się skupić tylko na marce MTV. Zatem czekamy na kanał MTV 00'S za Vh1 Europe
 10. Przecież to tylko zmiana tp w ramach floty PC+ i tyle. Nic tutaj nie ma się poprawić ani pogorszyć w jakości. Nadawca ma w umowie zagwarantowane odpowiedni bitrate. Po przenosinach bitrate ma być taki jak w umowie więc bez zmian i tyle w temacie. Robią miejsce na tp 10,892 H pod coś i po to oba kanały wróciły na stare śmieci bo FP HD przypominam już był kiedyś na tp 10,796 V a KP HD było dawno temu na tp 11,488 H jak było jeszcze w SD Zrobili porządek z tym bo teraz znowu filmowe Filmboxy są wszystkie zgromadzone na jednej pojemności PC+. Jak CP przejmie uplink wszystkich Elevenów w HD od PC+ na swoje tp z racji że jest ich właścicielem oraz PC+ wyłączy duble SD kanałów FOX z tp 11,488 H i Nat Geo z tp 10,796 V to będzie kolejne wolne miejsce na porządki i nowe kanały
 11. Na coś robią miejsce na tp 10,892 H Skoro zabiorą z niego na inne swoje tp kanały Kina Polska HD i Filmbox Premium HD.
 12. Panowie to jest wątek o przekazach testowych na tp PC+ a nie o Filmboxach. Przenieście dyskusje do odpowiedniego wątku o tych kanałach bo robicie śmietnik w tym wątku.
 13. Niestety to nie to! Kanały Kino Polska HD i Filmbox Premium HD wkrótce zmieniają pojemności na satelicie w ramach floty Platformy Canal+. Tego dotyczą oba testy HD na pojemnościach PC+.
 14. Prędzej czy później Grupa TVN Discovery powie wam "do widzenia" z miejscem na swoim tp na Hotbirdzie i będziecie się musieli przenieść gdzie indziej. Discovery ma swoje kanały porozrzucane po tp polskich platform sat. Już D.Life HD zabrali z tp PC+ więc kolejne kanały Discovery Polska wkrótce także przejmie na uplink na sat Grupa TVN Discovery. Po co Discovery ma płacić obcym za miejsce na tp jak ma swoje. Poza tym Grupa TVN Discovery wycofuje się z udziałów w Canal+ Polska S.A. i sprzeda razem z Liberty Global (właścicielem UPC Polska) mniejszościowe udziały.
 15. Na razie jeden test w HD a zaraz w kolejnych dniach mogą pojawić się kolejne. Skąd wiesz czy tak zaraz nie będzie? CP coś szykuje i być może na 1 sierpnia 2020 roku? Pewnie wszystkie duble SD out z ich tp oraz dosyły z tp PC+ (FOX SD i Nat Geo SD) i nowe kanały przejdą z SD do HD bo zrobi się miejsce na tp w obu platformach a najwięcej na tp CP Trzeba czekać na rozwój sytuacji bo za dużo zbiegów okoliczności tutaj mamy. CP uruchomi ich super hyper encodery na kolejnym poziomie oszczędności i jakość będzie wg nich ok Cały CP niestety i mają w głębokiej "D" jakość nadawanych stacji nawet w HD Przekazy HBO ewidentnie to pokazują. HBO HD z tp CP 2,5-3 Mb/s a HBO2 HD i HBO3 HD z tp PC+ 5-6 Mb/s. Oto różnica niestety jak się nadaje kanały nawet te premium.
×
×
 • Create New...