Jump to content

pablo21

Users
 • Content Count

  1913
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Dobra

About pablo21

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pablo21

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Niestety kolega wyżej ma rację. Dałeś NC+ sam dodatkową kasę zamiast się kłócić o swoje i coś ugrać przy temacie Cameli
 2. pablo21

  Metro

  Nie było nigdy planów by Metro TV zmienić po przejeciu na DMAX Polska. Nie wie skąd te informację. Sam nadawca po przejeciu czyli Discovery Polska zdementowało te informację oficjalnie. to było jeszcze przed tym gdy discovery przejeło Grupę TVN.
 3. pablo21

  MTV Music

  Wolałbym VIVE w HD niż to coś. Niemcy doczekali się VIVY swojej w HD ale i tak uśmiercili ją. My niestety swojej VIVY się nie doczekaliśmy w HD
 4. pablo21

  MTV Music

  Ten kanał to PORAŻKA! Powinni go podnieść do jakości HD przynajmniej to by zachęciło do oglądania bo tak to brak słów
 5. pablo21

  Kanały grupy Discovery

  Wg. mnie to może oznaczać oszczedności i planowanie przenosin uplinku kanałow Discovery Polska na tp Grupy TVN. Po co Discovery ma płacić NC+ i CP za dosył z Hotbirda do ofert abonentów NC+ i CP skoro ma do dyspozycji flote tp Grupy TVN czyli swoja foltę. Poza tym jakiś czas temu było info że Grupa TVN odnowiła kontrakt z Eutelsatem na swoje pojemności z satelity Hotbirda i była mowa i kilku tp a nie o dwóch które ma od tylu lat czyli 11,393 V i 11,508 V. Wkrótce paczka Discovery może się pojawić na zwalnianym przez obce kanały które podnajmują miejsce u Grupy TVN tp 11,393 V oraz Grupa TVN może wystartować z nowymi tp gdzie wrzuci kanały z paczki Discovery. Dlatego też tną koszty na uplinku z obcych tp Pierwsze to przenosin chyba szykują się Eurosporty CP straci je wkrótce z uplinku na swoich tp I tak już Eurosport Polska ma swoją siedzibę na Wiertniczej w TVN-ie więc finalne porządki wkrótce Przejmując Grupę TVN Discovery ma firmę z infrastrukturą i zespołem fachowców. Wszak Grupa TVN przez tyle lat tworzyła platformę n na HotBirdzie przez fuzją z Cyfra+.
 6. pablo21

  nc+ – przekazy testowe

  TVP Rozrywka SD
 7. pablo21

  HBO, HBO 2 i HBO 3

  HBO HD główny uplinkuje tak jak Cinemax2 HD CP na swoich tp. HBO2 HD, HBO3 HD i Cinemax HD uplinkuje NC+ na swoich tp i nawzajem się wymieniają przekazami w ramach swoich ofert. To że jakość HBO HD i Cinemax2 HD jest beznadziejna i niskich lotów ja wiem od dawna i wolę ogladac to co uplinkuje NC+. Jakość HBO z tp NC+ to 5-6 czy nawet 7 Mb/s a z tp CP to 2-3 czy tam 4 Mb/s. CP stosuje agresywny VBR by upchać na swoich tp więcej kanałów. CP wciska po 10-11 kanałów w HD na jeden tp i jeszcze po jednym kanale w SD NC+ góra 7-8 kanałów w HD i chyba na jednym z tp ma ich 9 ale jakość nadal bardzo dobra. Podsumowując to CP odwala kaszanę z jakością! ;-( Inny przykład to jakość głównego AXN HD z tp CP i AXN Spin HD z tp NC+. AXN HD 2-3-4 Mb/s z tp CP a AXN Spin HD 4-5-6 Mb/s z tp NC+. To widać niestety. Najlepiej by było gdyby kanały premium takie jak HBO i Cinemax przeszły na tp NC+ a tak mamy to co mamy czyli przepaść w jakości pomiędzy HBO HD i Cinemax2 HD z tp CP a HBO2 HD, HBO3 HD i Cinemax HD z tp NC+.
 8. pablo21

  ESKA TV i ESKA TV EXTRA

  Muszą zmienić i nazwę spółki/Nadawcy kanałów i nazwę samych stacji. Polsat nie ma praw do marki Eska TV. Dlatego przez ten czas od zakupu wszystkich muzycznych ZPR-ów przez Polsat trwała zawarta umowa o współpracy na mocy której ZPR Media S.A. nadal produkował wszystkie te stacje dla Polsatu pod ich markami. Teraz Polsat wchłania przejęte spółki we własne struktury i robi porządki. W Polo TV też już zaczeli je robić. Tyle że markę Polo TV kupili wraz z nadawcą i koncesjami. Marka Eska TV nigdy do nich nie należała a ZPR Media S.A. nie chce jej jak widać sprzedać Polsatowi bo ma sieć radia Eska
 9. pablo21

  ESKA TV i ESKA TV EXTRA

  A skąd wiesz że Eska TV Extra po rebrandingu w Music TV będzie jako Music TV Extra a nie np. Music TV Hits?
 10. pablo21

  ESKA TV i ESKA TV EXTRA

  Nie lepiej wytransferować wszystkie koncesje jakie przejęli od ZPR Media S.A. do TV Polsat Sp. z o.o. poprzez wchłonięcie przez TV Polsat majątku Eska TV S.A. i Lemon Records zamiast robić przekształcenia w spółkach przejętych? Tak przecież zrobili z nadawca TV4 i TV6 czyli spółka Polskie Media S.A. Koncesje i ich wykonywanie przejeła po tym TV Polsat Sp. z o.o. Po co tworzyć kolejny twór? Chyba że Polsat zamierza zarobić na tym potem odsprzedać spółkę Music TV Sp. z o.o. np. na rzecz Viacomu Viacom wtedy by uruchomił ponownie naziemnie VIVE u nas w to miejsce
 11. pablo21

  ESKA TV i ESKA TV EXTRA

  Ciekawe czy do tej nazwy nie przyczepi się Viacom bo za bardzo się kojarzy z ich MTV ale wszak wykasowali spod loga MTV dopisek Music Television Nazwa Music TV wg mnie jest bardzo dobra Lepsza od Polsat Music
 12. pablo21

  ESKA TV i ESKA TV EXTRA

  Prawdopodobnie pierwsze porządki Polsatu w Eska TV
 13. pablo21

  VU+ Uno 4K

  Panowie jak powinny być skofigurowane tunery w Vu+ Uno 4K jeśli dołożyłem mu drugi sygnał na wejściu fizycznym B czyli ma teraz dwa niezależne sygnały LNB na obu wejścia. Skonfigurowałem Tuner B tak jak do tej pory Tuner A czyli "prosty" i wybrałem HotBirda 13 East. Tuner poprawnie przełącza się na pasmo z Tunera B jeśli nagrywam z Tunera A i poprawnie ręcznie jak wymuszam nagrywanie z różnych dwóch ćwiartek. To samo przy wygraniu opcji "Równy A". ale w obu tych przypadkach timer w Open ATV 6.2 jaki mam na Vu+ Uno 4K moim wgrany nie pozwala mi ustawić timera z innej drugiej ćwiartki choć ma drugi tuner niezależny, fizycznie podpięty i skonfigurowany. Timer Open ATV 6.2 wywala mi konflikt z timerami z tej ćwiartki jaką obsłuży Tuner A. Coś jest grane? Tak w takim razie powinny być ustawione w menu Tunery A i B przyjmował timery z dwóch różnych ćwiartek na raz? Chce nagrywać nie tylko z jednej ćwiartki jaką obsłuży mi jeden Tuner ale też i z drugiej bo mam przecież 2 niezależne sygnały podane na dekoder. Proszę o radę co robię źle? Inna konfiguracja powinna być? Tam przy tunerze A jest też "przejście sygnału A/B" ale to chyba dla Disi\eq-a ustawienia? Edit: Przy uruchomieniu recznego nagrywania po zajęciu tuner A pasmem dolnym polaryzacja V nagrywanie przechodzi na tuner B jak rozpoczynam nagrywanie np. z TVP1 HD czyli tp NC+ 11,449 H czyli dolne pasmo polaryzacja H. Przechodzę na kolejny kanał z tego pasma i ropoczynam ręczne nagrywanie i zajmuje mi tuner G w pętli do B a potem kolejny kanał z tej ćwiartki i tuner zajmuje mi tuner H a potem koniec. To co do tuner A pęta jest dla C,D,E,F a dla tunera B pętla jest dla G,H? Tuner A zajmuje 4 wirtualne z tej samej ćwiartki a tuner B tylko 2 wirtualne? Dlaczego ręcznie uruchamia nagrywanie z tunera B a timerów nie można zaprogramować na Open ATV 6.2?
 14. pablo21

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Tak jak widać testują ponownie licznik na wyższym ROM-ie dla kart Cameleon. Chodzi o to by zostawić na razie karty nieparowane u abonentów ale je zabezpieczyć przed nieuprawnionym dzieleniem uprawnień bo wiadomo kart nieparowana to ryzyko dużo dla kombinujących poprzez rozwiązania typu splittery z wsadem lub innymi wynalazkami.
 15. pablo21

  Oferta platformy nc+

  MTV Polska HD w NC+ jest od pakietu Comfort+ a MTV Live HD od pakietu Extra+. Przy pakiecie Start+ po staremu będziesz mieć tylko MTV Music Polska SD. Po ostatnich zmianach z listopada 2018 w pakietach NC+ nie ma już kanałów MTV w pakiecie Start+. MTV Polska HD po staremu od pakietu Comfort+ a MTV Live HD i MTV Music Polska od pakietu Extra+. Podnieśli w pakietach MTV Music Polska z najtańszego do Extra+.
×