Skocz do zawartości

pitter

Moderacja
 • Zawartość

  6443
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13 Neutralna

O pitter

 • Tytuł
  Moderator

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Program CPU-Z i jak na tacy masz informacje o sprzęcie.
 2. Będzie to szczególnie interesujące na lekkich laptopkach z, ostatnio modną, przestrzenią systemową eMMC 32 GB.
 3. pitter

  VIVA Deutschland i VIVA Austria

  No to archiwizujemy.
 4. pitter

  Sumator kablówki z sygnałem SAT i DVB-T

  Na początek - trzeba sprawdzić czy kanały z DVB-T nie pokrywają się z zajętymi kanałami w DVB-C. Jeśli tak, pokrywają się, to już można sobie odpuścić. Jeśli nie, to można zacząć zabawę na "chybił trafił" z sumatorami, rozgałęźnikami. Modelu nie podam, nie mam pojęcia "co podejdzie" w tej konkretnej sytuacji. Sieć kablowa, to sieć zamknięta, więc operator nie szczególnie musi zwracać uwagę na inne media i konflikty z nimi. Nawet jak rozwiązanie z sumowaniem zadziała, to nie ma gwarancji, że nie pojawią się konflikty w bliższej czy dalszej przyszłości.
 5. pitter

  Sumator kablówki z sygnałem SAT i DVB-T

  DVB-S + DVB-T nie ma problemu, tu jest wszystko ładnie, ale kablówkę do tego? Prawdopodobnie będą konflikty z DVB-T, częstotliwości będą się pokrywały, co za tym idzie - zakłócenia. Dodatkowo prawdopodobnie będą różne poziomy sygnału, przesterowania. Kolejna sprawa, jak tyle urządzeń sumujących (i rozdzielających) wpadnie, to zwiększy się tłumienie.
 6. pitter

  MUX VIII

  Nie znacie dnia, ani godziny. Kolorowych pasków też nie musi być, mogą włączyć w dowolnym czasie, znienacka, jak to zwykle bywa. Tylko nie wiem czego Wy tak wyczekujecie. Pojawi się, spoko, fajnie i cyk... na Polsat czy inny TVN.
 7. Przewody do anten GSM (np. typu Yagi) to przeważnie koncentryki 50 Ohm. Ale wiesz, jest kilka pasm częstotliwości dla GSM i LTE, więc różne anteny, różne rozwiązania. Może być też antena ze zintegrowanym routerem, skąd wychodzi "zwykła skrętka" wraz z POE. Takie coś np. występuje przy antenach WiFi. Najlepiej to najpierw mieć urządzenie (urządzenia) odbiorcze i pod to położyć instalację.
 8. pitter

  Formuła 1

  Będzie wtopa finansowa i duże rozczarowanie. Kubica to emeryt. Lata temu, w F1, nie pokazał niczego nadzwyczajnego, a teraz... Życzę jak najlepiej ale trzeba na to wszystko popatrzeć bez emocji, na chłodno.
 9. pitter

  Cenovo

  Systemy operacyjne mogą mieć problemy z uruchamianiem się z pendrive lub urządzeń pod złącze USB (nie wspierać pendriva jako dysku/partycji rozruchowej). Jeśli masz system, który został specjalnie przygotowany pod takie operacje, to może być inny problem - BIOS (UEFI) płyty głównej nie wspiera takich kombinacji lub należy tam dokonać jakichś zmian (opcje bootowania).
 10. pitter

  Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva

  Dodatkowo, dyski talerzowe mają lepszą wydajność na początkowych sektorach, niż na końcowych. Czyli "zapchany" dysk będzie miał gorsze osiągi od "pustego". Spadek prędkości to też skutek mocno pofragmentowanych na nim danych, głowica musi dużo jeździć po wolnych sektorach. Nie zaszkodzi przeprowadzić "defragmentacji". Pomijam już uszkodzenie dysku (np. relokowane sektory) bo już o tym wspomniano.
 11. pitter

  Problemy z odbiorem sygnału

  Napięcie w gniazdu? Nie powinno go tam być. To tuner podaje napięcie na konwerter, nie odwrotnie. Coś nie tak z tą instalacją. Pasmo telewizji satelitarnej jest powyżej pasma DVB-T, więc nie ma tam prawa być sygnału telewizji naziemnej. Może faktycznie ta instalacja jest dobrze spartolona. Może potrzebujesz dodatkowego (poza gniazdkiem) rozgałęźnika, który podzieli sygnał na DVB-S i DVB-T.
 12. pitter

  Tagi dla wątków kanałów - pomysły, dyskusja

  @Poland przestań już wymyślać. iTVN czy Polsat1, ot, raptem dwie stacje tworzone z myślą o odbiorcach za granicą i niedostępnych w kraju. Czy warto na to robić tag?
 13. pitter

  Problemy i błędy na forum

  No pewnie że jest, szukaj na górze edytora wśród "przycisków".
 14. pitter

  Wysokość anteny satelitarnej na uchwycie

  Tak "na chłopski rozum", im maszt, uchwyt antenowy większy, tym antena bardziej podatna na wibracje (od wiatru), lepiej, kiedy antena jest przymocowana jak najbliżej punktu mocowania całej konstrukcji, mniejsza podatność na wiatr i inne czynniki, które mogą powodować niestabilność anteny.
 15. pitter

  Problem z gniazdem końcowym Sat/TV

  Problem może leżeć w urządzeniach sumujących lub rozdzielających. Słaba separacja powoduje, że sygnał satelitarny zakłóca sygnał naziemny. Pamiętajmy, że sygnał satelitarny zaczyna się już od 950 MHz, bardzo blisko telewizyjnego pasma UHF.
×