Jump to content

pitter

Moderators
 • Content Count

  6458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Dobra

About pitter

 • Rank
  Moderator

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. CI? Rozwiń skrót. Jeśli masz na myśli Common Interface to, jak to się mówi, co ma piernik do wiatraka?
 2. pitter

  Problem z instalacją

  Ale jak podłączyłeś dwa przewody? Opisz dokładnie co robisz, a nie co post, to trzeba wyciągać informacje.
 3. pitter

  TBS 8922 - sygnał jest brak obrazu

  To kombinować ze sterownikami i innym oprogramowaniem.
 4. pitter

  TBS 8922 - sygnał jest brak obrazu

  Skoro sygnał jest i (jak rozumiem) wyszukuje kanały, to karta pracuje prawidłowo, a problemy mogą leżeć w kodekach. Próbuj także użyć innych sterowników (nawet starszych) oraz innego oprogramowania do odtwarzania. Pokombinuj z różnymi "zestawami" programów - kodeków - sterowników.
 5. pitter

  PLAY NOW

  Płynne odtwarzanie jest, przeważnie, chyba, że "zamuli" z jakiejś niewiadomej przyczyny, czy to wewnętrznej sprzętowo-programowej, czy przydławi na łączu. Trudno określić. Fakt, faktem, że czasem zamyśli się nad czymś, podczas pokazywania listy kanałów, programu TV (przy okazji, przycisk EPG prowadzi do menu, genialne), jakichś ikonek, itp. Cena 20 PLN jest tylko dla tych, co mają umowę z Play i zostawiają z 50 PLN miesięcznie. Jeśli nie, to cena 35 PLN, a jeśli jeszcze nie ma zgód marketingowych itp. to 45 PLN miesięcznie. Słabo.
 6. Plus wypada dobrze, w mieście. Ostatnio wykonałem drobne testy dla siebie. Plus, T-mobile, Orange, na Play zabrakło czasu, może później. Bez spinania się na jakość sprzętu czy najlepsze możliwe warunki połaczenia. Plus ma najlepszy poziom sygnału, max zanotowana prędkość to "50 mega" download, przeważnie do "20". Upload do "5". T-mobile i Orange miały jednakowe wyniki, zasięg słaby, prędkości, o ile dobrze pamiętam, nie przekroczyły "20" przy download. Upload mizerne "1 - 2 mega".
 7. pitter

  Formuła 1

  Tak, popularna nazwa tej jednostki to "laweta". Wiem, suchar.
 8. Od dawna wiadomo, że antena antenie nie równa, konwerter konwerterowi także. W dzisiejszych czasach, tandety i badziewia, stwierdzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia. Zależy jak się komu "pofarci" przy doborze podzespołów. Na jednej antenie ale przy zastosowaniu różnych konwerterów otrzymamy różne efekty. LNB single będzie miał inne "parametry" niż LNB quad czy unicable.
 9. pitter

  Problemy z odbiorem sygnału

  Idź do sklepu po nowy kabel, jakiś dobrej jakości, bo odcinek najdłuższy i fajnie by było aby przewód nie tłumił mocno sygnału.
 10. Tak dla jaj. Może być?
 11. Program CPU-Z i jak na tacy masz informacje o sprzęcie.
 12. Będzie to szczególnie interesujące na lekkich laptopkach z, ostatnio modną, przestrzenią systemową eMMC 32 GB.
 13. pitter

  VIVA Deutschland i VIVA Austria

  No to archiwizujemy.
 14. pitter

  Sumator kablówki z sygnałem SAT i DVB-T

  Na początek - trzeba sprawdzić czy kanały z DVB-T nie pokrywają się z zajętymi kanałami w DVB-C. Jeśli tak, pokrywają się, to już można sobie odpuścić. Jeśli nie, to można zacząć zabawę na "chybił trafił" z sumatorami, rozgałęźnikami. Modelu nie podam, nie mam pojęcia "co podejdzie" w tej konkretnej sytuacji. Sieć kablowa, to sieć zamknięta, więc operator nie szczególnie musi zwracać uwagę na inne media i konflikty z nimi. Nawet jak rozwiązanie z sumowaniem zadziała, to nie ma gwarancji, że nie pojawią się konflikty w bliższej czy dalszej przyszłości.
 15. pitter

  Sumator kablówki z sygnałem SAT i DVB-T

  DVB-S + DVB-T nie ma problemu, tu jest wszystko ładnie, ale kablówkę do tego? Prawdopodobnie będą konflikty z DVB-T, częstotliwości będą się pokrywały, co za tym idzie - zakłócenia. Dodatkowo prawdopodobnie będą różne poziomy sygnału, przesterowania. Kolejna sprawa, jak tyle urządzeń sumujących (i rozdzielających) wpadnie, to zwiększy się tłumienie.
×