Skocz do zawartości

pitter

Moderacja
 • Zawartość

  6419
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Neutralna

O pitter

 • Tytuł
  Moderator

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. pitter

  Cenovo

  Systemy operacyjne mogą mieć problemy z uruchamianiem się z pendrive lub urządzeń pod złącze USB (nie wspierać pendriva jako dysku/partycji rozruchowej). Jeśli masz system, który został specjalnie przygotowany pod takie operacje, to może być inny problem - BIOS (UEFI) płyty głównej nie wspiera takich kombinacji lub należy tam dokonać jakichś zmian (opcje bootowania).
 2. pitter

  Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva

  Dodatkowo, dyski talerzowe mają lepszą wydajność na początkowych sektorach, niż na końcowych. Czyli "zapchany" dysk będzie miał gorsze osiągi od "pustego". Spadek prędkości to też skutek mocno pofragmentowanych na nim danych, głowica musi dużo jeździć po wolnych sektorach. Nie zaszkodzi przeprowadzić "defragmentacji". Pomijam już uszkodzenie dysku (np. relokowane sektory) bo już o tym wspomniano.
 3. pitter

  Problemy z odbiorem sygnału

  Napięcie w gniazdu? Nie powinno go tam być. To tuner podaje napięcie na konwerter, nie odwrotnie. Coś nie tak z tą instalacją. Pasmo telewizji satelitarnej jest powyżej pasma DVB-T, więc nie ma tam prawa być sygnału telewizji naziemnej. Może faktycznie ta instalacja jest dobrze spartolona. Może potrzebujesz dodatkowego (poza gniazdkiem) rozgałęźnika, który podzieli sygnał na DVB-S i DVB-T.
 4. pitter

  Tagi dla wątków kanałów - pomysły, dyskusja

  @Poland przestań już wymyślać. iTVN czy Polsat1, ot, raptem dwie stacje tworzone z myślą o odbiorcach za granicą i niedostępnych w kraju. Czy warto na to robić tag?
 5. pitter

  Problemy i błędy na forum

  No pewnie że jest, szukaj na górze edytora wśród "przycisków".
 6. pitter

  Wysokość anteny satelitarnej na uchwycie

  Tak "na chłopski rozum", im maszt, uchwyt antenowy większy, tym antena bardziej podatna na wibracje (od wiatru), lepiej, kiedy antena jest przymocowana jak najbliżej punktu mocowania całej konstrukcji, mniejsza podatność na wiatr i inne czynniki, które mogą powodować niestabilność anteny.
 7. pitter

  Problem z gniazdem końcowym Sat/TV

  Problem może leżeć w urządzeniach sumujących lub rozdzielających. Słaba separacja powoduje, że sygnał satelitarny zakłóca sygnał naziemny. Pamiętajmy, że sygnał satelitarny zaczyna się już od 950 MHz, bardzo blisko telewizyjnego pasma UHF.
 8. Tuner powinien współpracować z każdym modułem CI, z CI+, jeśli nie na trybu "legacy", już nie.
 9. Nie zaglądam na tą pozycję sat. ale w tej chwili, po pobieżnym sprawdzeniu, to z sygnałem jest cienko, w zasadzie na zero. Jednak na 11479 H jakiś sygnał się pokazuje, tuner nic nie znajduje (oczywiste). O ile się nie mylę, to w tej części kraju ten dosył zbędny, jedyną stacją z tej paczki która jest dostępna naziemnie to "Zetka", która zapewne jest pędzona światłowodowo do RTCNów.
 10. pitter

  Wiwa HD 80 mini - nie widzi tylko MUXu 2

  Antena, wzmacniacz, zasilacz, przewód, wtyczki, tuner, przeszkody terenowe, inne nadajniki. Z czego mamy wróżyć? Posprawdzaj, zrób jakieś testy we własnym zakresie i wróć z konkretami.
 11. Jakiś czas temu kupiłem grabber od "Not Only TV" https://www.komputronik.pl/product/115228/not-only-tv-grabber-usb.html Porównując do tych "chińczyków" (występują w różnych obudowach) "za dwie dyszki", to różnicę, na korzyść NOT-a, widać gołym okiem, dosłownie i w przenośni. Dźwięk także lepszy. Osobną sprawą jest dobranie softu do określonych celów, nie każde może "zatrybić" z posiadanym sprzętem. Generalnie wybór grabberów czy kart analogowych jest dosyć mizerny.
 12. pitter

  Naziemna telewizja cyfrowa

  Tak całkiem niedawno (pewnie z rok albo dwa temu) Polsat sprzedał swoje stacje nadawcze (wykorzystywane przeważnie przez MUX4) właśnie Emitelowi. Chyba taniej wychodzi zlecać usługę na zewnątrz niż samodzielnie utrzymywać i ogarniać sieć nadawczą.
 13. 1. Nie wiem co masz na myśli pisząc "skręcony". Ma być odpowiednio ustawiony uwzględniając położenie miejsca odbioru od pozycji na której znajduje się żądany satelita. Do wyliczenia na stosownych kalkulatorach. Jeśli przy odbiorze pozycji 23E w Szczecinie konwerter ma być "odchylony" od pionu, to w Białymstoku ma być prosto. 2. Złe ustawienie konwertera = zły odbiór.
 14. pitter

  Przełącznik DVB-T <-> DVB-S

  Na kilogramy, szukaj pod pojęciem "sumator", np. https://hollex.pl/zwrotnica-sattv-preisner-p-987.html
 15. pitter

  Karta DVB-T – jaki program do obsługi?

  Jakiegoś wielkiego wyboru nie ma. Sugeruję sprawdzić na ProgDVB, darmowa (okrojona) wersja obsłuży DVB-T.
×