Jump to content

pitter

Moderators
 • Content Count

  6484
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Dobra

About pitter

 • Rank
  Moderator

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie. Musisz rozróżnić "strumień transmisji" oraz "typ kompresji". To pierwsze to DVB-T / DVB-T2, tu potrzeba innej głowicy, czyli innej elektroniki w karcie USB. To drugie, to kodeki użyte w danej transmisji (MPEG-4, E-AC3), a ich "ogarnianiem" zajmuje się sprzęt (i soft) w Twoim komputerze (CPU, GPU, kodeki), dekodowanie na poziomie sprzętowym i oprogramowaniu.
 2. Bywa, że moga posypać się sterowniki od karty sieciowej (Windows10). Trzeba kartę odinstalować i wgrać sterowniki od nowa, albo pozwolić windowsowi na samodzielne ich dobranie.
 3. Tunery na USB, do komputera, nie zajmują się dekompresją sygnału (nie ma HEVC, MPEG4 czy czegokolwiek). To tylko "głowica z wtyczką USB", która ma za zadanie odbiór i przesłanie sygnału do dalszej obróbki (przez komputer). Tak, tunerów DVB-T2 na USB próżno szukać. Kiedyś widziałem jakieś używki przywiezione z innych krajów.
 4. pitter

  Drzewa przed anteną

  Szpadel, cement, kratownica i budujemy wolnostojący maszt przy ogrodzeniu
 5. pitter

  Koronawirus

  COVID-19 zmutował i przerzucił się na inne "organy". Teraz ludzie mają go w d*pie.
 6. Takie tematy były już poruszane na forum. W zasadzie można, specyficzna konfiguracja w tunerze. Może ruszy, każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie.
 7. Możliwe, że kwestia siły sygnału, na 36E operują różne satelity, z różnymi wiązkami. Musisz przeanalizować co i skąd jest transmitowane. Jak pamiętam swoje test, to przerobienie konwertera nie jest rzeczą zero-jedynkową. Sposób i dobór materiałów ma znaczenie (grubość, materiał wkładki) i może dać różne efekty.
 8. Zwykły tuner będzie działał płynniej i szybciej się włączał. Kanały "online" na tym pudełku działają różnie, czasem jest prawidłowo, czasem się coś przytnie albo idzie w niskiej rozdzielczości. Raz, na chwilę, podłączyłem do tego kabel od anteny, DVB-T działało, ciężko mi coś więcej powiedzieć. Jeśli ma być tylko do okazyjnego DVB-T, a do tego w cenie jest coś "extra" to nie jest to głupi pomysł, można spróbować.
 9. Hirens, Hirens PE, Medicat to kilka przykładów z paczek diagnostycznych. 1. reset BIOS do ustawiań domyślnych, poprawne ustawienie go, szczególnie urządzeń bootowalnych i dysków 2. uruchomienie instalacji 32-bit jak i 64 bit 3. Wzrokowa ocena płyty głównej i podzespołów, czy nie ma widocznej "spalenizny" wylanych kondensatorów 4. odłączenie wszystkich zbędnych peryferii (kamerki, drukarki, kontrolery) i uruchamianie - teraz wyższy poziom 5. odłączanie podstawowych komponentów (CPU, RAM), obserwacja i wyciąganie wniosków 6. dokładne pomiary i testy poszczególnych podzespołów, ze szczególnym uwzględnieniem płyty głównej
 10. Rozejrzyj się jeszcze za innym konwerterem, bywa, że nie każdy konwerter dobrze współgra z każdą anteną. Jeśli masz problem z przesterowaniem sygnału to zwróć uwagę na parametry konwerterów, ich wzmocnienie.
 11. Standardowy uchwyt "na kwadrat", np. https://allegro.pl/oferta/zez-uchwyt-na-drugi-konwerter-prostokat-kwadrat-7968671573 Prawdopodobnie trzeba będzie jego dostosować, przy użyciu kombinerek, do własnych potrzeb (kąty elewacji itp.).
 12. Jeśli w TV lub innym tunerze włączymy wewnętrzne zasilanie z gniazdka antenowego (w tymże urządzeniu) to przy obecności separatora i za nim jakiegoś innego zasilacza, do zwarcia nie dojdzie, do "nałożenia się" zasilania w kierunku wzmacniacza też nie. Separator rozdzieli te dwie sekcje. Jeśli oczywiście jest sprawny i poprawnie wykonany. Najprostszy miernik, którym można pomierzyć napięcia, bardzo usprawni namierzenie usterki, trzeba sprawdzić czy napięcia są prawidłowe i czy docierają tam gdzie powinny.
 13. Obecny temat o HBO poleciał do kosza, wystarczy tego Hyde Parku. Widząc problemy i niejasności we wprowadzaniu pakietu, temat o HBO jest potrzebny. Proszę jednak umieszczać tutaj wartościowe posty, które mogą w jakiś sposób pomóc innym abonentom. Wszelkie biadolenie i narzekanie, jaki to ja jestem poszkodowany przez CP = automatyczna kasacja postu.
×
×
 • Create New...