Jump to content

pitter

Moderators
 • Content Count

  6471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Dobra

About pitter

 • Rank
  Moderator

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zwykły tuner będzie działał płynniej i szybciej się włączał. Kanały "online" na tym pudełku działają różnie, czasem jest prawidłowo, czasem się coś przytnie albo idzie w niskiej rozdzielczości. Raz, na chwilę, podłączyłem do tego kabel od anteny, DVB-T działało, ciężko mi coś więcej powiedzieć. Jeśli ma być tylko do okazyjnego DVB-T, a do tego w cenie jest coś "extra" to nie jest to głupi pomysł, można spróbować.
 2. Hirens, Hirens PE, Medicat to kilka przykładów z paczek diagnostycznych. 1. reset BIOS do ustawiań domyślnych, poprawne ustawienie go, szczególnie urządzeń bootowalnych i dysków 2. uruchomienie instalacji 32-bit jak i 64 bit 3. Wzrokowa ocena płyty głównej i podzespołów, czy nie ma widocznej "spalenizny" wylanych kondensatorów 4. odłączenie wszystkich zbędnych peryferii (kamerki, drukarki, kontrolery) i uruchamianie - teraz wyższy poziom 5. odłączanie podstawowych komponentów (CPU, RAM), obserwacja i wyciąganie wniosków 6. dokładne pomiary i testy poszczególnych podzespołów, ze szczególnym uwzględnieniem płyty głównej
 3. Rozejrzyj się jeszcze za innym konwerterem, bywa, że nie każdy konwerter dobrze współgra z każdą anteną. Jeśli masz problem z przesterowaniem sygnału to zwróć uwagę na parametry konwerterów, ich wzmocnienie.
 4. Standardowy uchwyt "na kwadrat", np. https://allegro.pl/oferta/zez-uchwyt-na-drugi-konwerter-prostokat-kwadrat-7968671573 Prawdopodobnie trzeba będzie jego dostosować, przy użyciu kombinerek, do własnych potrzeb (kąty elewacji itp.).
 5. Jeśli w TV lub innym tunerze włączymy wewnętrzne zasilanie z gniazdka antenowego (w tymże urządzeniu) to przy obecności separatora i za nim jakiegoś innego zasilacza, do zwarcia nie dojdzie, do "nałożenia się" zasilania w kierunku wzmacniacza też nie. Separator rozdzieli te dwie sekcje. Jeśli oczywiście jest sprawny i poprawnie wykonany. Najprostszy miernik, którym można pomierzyć napięcia, bardzo usprawni namierzenie usterki, trzeba sprawdzić czy napięcia są prawidłowe i czy docierają tam gdzie powinny.
 6. pitter

  Tunery uClan

  Jest jakiś model combo (DVB-S + DVB-T) z czytnikiem kart oraz slotem na moduł?
 7. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek funkcja hibernacji czy usypiania w którejkolwiek wersji Windows, nie sprawiała jakichś problemów. Tutaj chyba występuje "zwiecha" i system automatycznie restartuje się. Zrezygnować z tego, ustawić tylko wyłączanie wyświetlacza (monitora), ewentualnie poustawiać funkcje takie jak "odłączanie przy bezczynności" urządzeń USB czy dysku (HDD, bo SSD to i tak energooszczędny).
 8. Co poczniesz, skoro to od razu kojarzy się z LGBT. "Koloryt" wyrobił sobie taką markę. Tak jak ze znakiem zwanym swastyką, przed wojną kojarzyło się z jednym, a po wojnie już z czymś zupełnie innym.
 9. W specyfikacjach przewodów, prócz ekranowania wyrażonego w dB, są podawane nawet ilości "nitek" ekranu, przykładowo 48 sztuk, 96 sztuk. Jasne, że im więcej, tym lepiej. "Pazłotko" w środku nie jest dobrym ekranem, ze względu na grubość mogą przenikać przez to sygnały. Ale to też zależy od producenta, raz kabaret nie folia, innym razem kawał dobrego aluminium. Inna kwestia - żyła przewodu. Przekrój 1,0 mm czy 1.13 mm to większe lub mniejsze tłumienie przekazywanego sygnału. Przy dłuższych odcinkach (powiedzmy, na oko od 15m.) warto rozważyć ten grubszy. Wykonanie - stal pokryta miedzią czy czysta miedź. Kwestia elastyczności, stal szybciej się podda przy manipulowaniu przewodem czy wystawianiu go na warunki atmosferyczne (znaczy wahania temperatury).
 10. Nie znalazłem czasu na studiowanie "co jak i dlaczego" ale w moim przypadku dużą rolę może odgrywać karta DVB-S, taka niewysokich lotów karta. Może poniżej (oraz powyżej) pewnych wartości SR, sprzęt się poddaje. Dodatkowo, we wszystkich przypadkach, różnicę może zrobić konwerter, pływanie częstotliwości, selektywność, tłumienie, i tak dalej. Zbiór parametrów konkretnego modelu może znacząco pomóc w odbiorze "trudnych" transponderów. Niestety, do tego trzeba często dochodzić metodą eksperymentalną.
 11. To, czy ma być uzwojenie, czy wystarczą ścieżki na płycie, zależy od tego, w jakim paśmie ma pracować. Oszukaną rzeczą w instalacji jest przewód (a także złącza), skoro jego ułożenie wpływa na siłę sygnału, to coś z nim nie tak. Ekranowanie leży, a także może być przerwany.
 12. Parę dni temu przeglądałem co tam na transponderach się dzieje, który Maxxx jest który. Teraz przeskanowałem 11675V, wczytało, a wspomniane parę dni temu nie mogło wskoczyć. Progres.
 13. CI? Rozwiń skrót. Jeśli masz na myśli Common Interface to, jak to się mówi, co ma piernik do wiatraka?
 14. Ale jak podłączyłeś dwa przewody? Opisz dokładnie co robisz, a nie co post, to trzeba wyciągać informacje.
×
×
 • Create New...