Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie  ma sensu jak cena jest taka sama,  a wymiana programowa żadna. Wręcz tracă, bo ludzie zamiast oglądać Canal+, wyłączą Netflixa. A argument, że ktoś się boi podpiąć kartę do konta jest  słaby, idąc tym tokiem nosi kartę owinietą srebrną folią w kieszeni? No bez paranoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość takie argumenty pojawiały się wielokrotnie na forum, nie wymyśliłem ich ;). Ludzie już dziś zamiast oglądać Canal+ włączają Netflixa. To, że będzie on bezpośrednio na dekoderze dla jakiegoś procenta z nich będzie pewnie powodem, żeby dalej mieć platformę.

 

@rotalplus a czym oni mają walczyć? Chyba nie tym "Canal+ Series" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy kto co potrzebuje. Dla mnie ważniejsza od VOD z tym samym co w 10 innych miejscach jest np. własna lista kanałów dlatego nie mam dekodera w UPC, bo denerwuje mnie przebijanie się kolejne kopie tych samych kanałów, 10 kanałów promocyjnych z zapowiedziami VOD itd, choć i tak układ kanałów jest lepszy niż w NC+ ;). Nagrywanie na większości TV z CI+ jest możliwe na pendrive albo dołączony dysk.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyny przypadek kiedy taki pojawia się rzeczywista przewaga np. Ultraboxa. Bo nawet płacąc czynsz 15 zł miesięcznie za niego wyjdzie taniej niż jakiś Vu+ z dyskiem ;).

Tak jak pisałem, każdemu wedle potrzeb... Ale skoro Netflixa w dekoderze mają takie tuzy jak Sky i Virgin Cable, to (N)C+ też on nie zaskodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bugmenot napisał:

@nieczęstygość tam gdzie jest NC+ GO TV, to pewnie Netflix też dałby radę ;).

Co do Netflixa w TV, to tuner DVB-S2 i Ci+ też prawie każdy nowszy telewizor ma, a jednak ludzie kupują dekodery...

Kupują Ci, którzy chcą mieć:

 -VOD Platformy,

-nagrywanie  (bo ich TV nie nagrywa, lub nie potrafią nagrywać na nim)

-nie wiedzą o istnieniu CAM CI w ich telewizorach,

-ich TV nie posiada tunera DVB-S / S2 tylko C/T

Osobiście posiadam 2 TV LG: jeden smartTV z DVB-T/C/S2 i drugi bez funkcji smartTV z DVB-T/C i bez nagrywania, ten drugi nie nadaje się do odbioru TV SAT na modułach CI, więc musi mieć dekoder satelitarny z nagrywarką, natomiast w pierwszym bardzo chętnie korzystałbym z modułu CI, ale w multiroom nc+ się nie da, więc na prawdę fajny smartTV UHD jest ograniczony przez ledwo dyszący dekoderek WIFIBOX, który działa z prędkością tanich tabletów z Biedronki. 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie sprzeciwia się pakowaniu Netflixa do dekoderów PC+, ja natomiast jeśli zobaczę taki w w swoim WB, to będę się bał go odpalić :D

1 minutę temu, bugmenot napisał:

@nieczęstygość No ale sam widzisz, jedni wie wiedzą, że ich TV ma CI+, drudzy, że ma Netflixa ;).

No właśnie 80% problemów wynika z ciemnoty użytkowników i to dotyczy wszystkich sprzętów. Czasem jak czytam pytania na różnych forach pomocy technicznej to się łapię za głowę, czy tak trudno usiąść i przejrzeć cały sprzęt i instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bugmenot napisał:

No to jedyny przypadek kiedy taki pojawia się rzeczywista przewaga np. Ultraboxa. Bo nawet płacąc czynsz 15 zł miesięcznie za niego wyjdzie taniej niż jakiś Vu+ z dyskiem ;).

Ale porównanie jakiegoś złomu od operatora do sprzętu na którym można skonfigurować sporo przydatnych rzeczy i zachwycanie się ceną, że jest taniej. ? 

Świadczy to tylko o tym, że vu+ znasz tylko z nazwy. Z resztą tu nie chodzi tylko o vu+, bo np. zgemma też funkcjonalny sprzęt. Ostatnio testowałem openpvna, gdzie na sprzęcie operatora można o tym co najwyżej pomarzyć. Z resztą nie ma co porównywać. Ci co znają temat wiedzą o czym piszę. ?

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# dyskutujemy o wyborze CI+/Ultrabox. To, że sobie zainstalujesz na swoim sprzęcie emulator Gameboya, a OpenVPNa zamiast na routerze możesz mieć na tunerze naprawdę mało mnie ochodzi i 99% ludzi targetujących w zakup NC+ też - są dorośli i ciekawsze zajęcia. Tak więc daruj sobie czepianie się mnie po raz kolejny ;)...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bugmenot napisał:

@tail# dyskutujemy o wyborze CI+/Ultrabox. To, że sobie zainstalujesz na swoim sprzęcie emulator Gameboya, a OpenVPNa zamiast na routerze możesz mieć na tunerze naprawdę mało mnie ochodzi i 99% ludzi targetujących w zakup NC+ też - są dorośli i ciekawsze zajęcia. Tak więc daruj sobie czepianie się mnie po raz kolejny ;)...

Jeżeli twoim zdaniem dorosłość polega tylko na przyciskaniu przycisków na pilocie od dekodera operatora, bo tylko tyle można na takim sprzęcie zrobić, to gratuluję. Czepiam się tylko dlatego, że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia i tylko tyle. Jeżeli chcesz porównywać cenę, to bądź obiektywny i porównaj też możliwości jeśli masz na tyle wiedzy i potrafisz to zrobić, a wierzę że masz. Pisz rzeczowo i obiektywnie i będzie ok. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# dorosłość nie polega na wciskaniu do nowego Mercedesa chińskiej stacji multimedialnej na Androidzie, mimo, że ma większe możliwości, jeśli potrzebujesz analogii. Nie musisz się wtryniać w każdy temat z Twoim uwielbieniem dla tunerów na Linuksie.

To, że Twoja wiedza nie jest taka szeroka jak Ci się wydaje, już kiedyś Ci wytknąłem, na co bardzo się obraziłeś (ale init.d rodem z lat 90 z profiliu wywaliłeś, więc zawsze coś). Apkę do Netflixa 4K albo chociaż NC+ GO na swój tuner już własnoręcznie może napisałeś czy czekasz aż inni to zrobią? :)

 

edit:
A zmieniając temat, a właściwie wracając do niego... Pod https://pl.canalplus.com/ ładuje się teraz strona NC+.

Na https://media.pl.canalplus.com/ jest już logo Canal+ Platforma ;).

V8wfj3O.png

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kkzk81 napisał:

Czy jest taniej niż za abonament Netflixa?I czy można wówczas oglądać na innych urządzeniach ( nie tylko z dekodera)?

W Sky jest taniej,tam też na bank będzie.Już wczoraj o tym pisałem w innym wątku.

 

@bugmenot w Sky masz pełną aplikację.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...