Jump to content

tail#

Users
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Świetna

About tail#

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  dawna stolica
 • Hobby
  Linux, Python, Postgresql, Docker, Kubernetes, Git i wiele innych.

Equipment

 • Multifeed
  Wiele LNB
 • Receiver
  "fał u"

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tymi co mają tylko karty bez sprzętu nie wydaje się to takie proste. Z resztą gdyby tak było to w tym roku by zdążyli.
 2. Skoro twierdzisz, że tych ludzi jest garstka, to wyjaśnij dlaczego początkowy termin wyłączenia cameli który był wyznaczony do końca roku został przesunięty?
 3. To jest najlepsza decyzja na ten moment. Jako jeden z nielicznych włączyłeś myślenie w przeciwieństwie do tych co bezmyślnie pobiegli wymienić kartę do punktu. Musisz zainwestować w coś co jest w stanie obsłużyć kartę. Może być np. terminal+Phoenix albo jakiś sprzęt na E2. Wszystko zależy od tego jaki masz obecnie sprzęt.
 4. @g0nz0s czyli wynika z tego, że to co piszesz nie koniecznie jest prawdą.
 5. Rozumiem że miałeś lub znasz osobiście taki przypadek w którym nie było możliwości wymiany uszkodzonego cameleona na sprawnego cameleona jeżeli posiada się tylko kartę i wiesz na 100%?
 6. Musisz sam poszukać, bo nie pamiętam jak ta opcja się nazywała.
 7. Sprawdź czy nie masz gdzieś włączonej opcji nagrywania samego strumienia bez dekodowania obrazu.
 8. Kup sobie czytnik podłącz do kompa i będziesz widział info o karcie, bo na takich wynalazkach na jakich próbujesz to robić, to szkoda czasu.
 9. A nagrywanie w czasie rzeczywistym działa poprawnie?
 10. Nie wiem czy wiesz ale jeżeli korzystasz tylko z jednej głowicy, to w danym momencie możesz nagrywać tylko kanały z jednego transpondera czyli np. jeżeli nagrywasz tvn hd, to możesz w tym samym czasie nagrywać tvn7 hd, tvn style hd, tvn turbo hd i pozostałe które są na tym transponderze. Aby nie zależnie nagrywać inny kanał potrzebujesz dodatkową głowice lub sprzęt z głowicą fbc i odpowiedni konwerter. Inaczej nie jest to możliwe. Jakie kanały próbowałeś jednocześnie nagrywać?
 11. Niektórzy z was, nie zastanawiają się nad tym jakie jest najbardziej korzystne rozwiązanie tylko bezmyślnie ładują moduł do dowolnego sprzętu. @tweed77 słusznie zauważył że powyższe rozwiązanie w przypadku dwóch tunerów na E2 karty cameleon i modułu jest kompletnie bez sensu, ponieważ powoduje ograniczenia w działaniu. Nie wiem jaką rolę ma spełniać w tym przypadku sprzęt na E2, przecież do takiego rozwiązania wystarczyłby zwykły tańszy sprzęt z kieszenią CI. Warto się najpierw zastanowić co się chce osiągnąć, a później dopiero kupować sprzęt. W tym przypadku wywalić moduł, połączyć sprzęty na E2 po kablu albo wifi, włożyć kartę do jednego z nich, skonfigurować i nagrywanie będzie działać. Żadnych innych "cudownych" wynalazków nie potrzeba.
 12. Nie wydaje mi się żeby koniecznie był potrzebny drugi odbiornik. Według mnie wystarczy backup przed wykonaniem aktualizacji. Przykład -kolega ma zgemme H7s. Chociaż rzadko ale zdarzyło się kilka razy, że się rozjechały ustawienia po wykonaniu aktualizacji. Przywrócenie zajęło kilka minut. Natomiast nigdy nie zdarzyło się tak żeby była dłuższa przerwa, nawet jeśli było konieczne ładowanie czystego softu. Wszystko zależy od tego jaki masz pomysł i w jaki sposób do tego podejdziesz, bo możliwości jest wiele. Jakbyś się uparł to możesz nawet configi trzymać w gicie na zdalnej maszynie w tej samej podsieci - do wyboru, do koloru, co kto chce i co kto potrzebuje.
 13. Ja do tego trochę inaczej podchodzę - nie zwracam uwagi na to czy jest widziany czy nie - po prostu odpalam z terminala i działa. Pluginy zarządzane z pilota mają to do siebie że czasami po aktualizacji zachowują się dziwnie dlatego nie korzystam z tych ułatwień. Dla mnie jedynym narzędziem służącym do konfiguracji jest terminal, a pilota traktuje jako dodatek którym mogę np. kanały zmieniać.
 14. Wydaje mi się że jeżeli przed aktualizacją było wszystko ok i czasy były niższe, to znaczy że aktualizacja spowodowała zmiany w konfiguracji i trzeba sprawdzić i poprawić.
 15. Jeśli chodzi o samo przełączanie, to nie warto dopłacać, bo praktycznie tego nie zauważysz. A co się teraz dzieje? Na jakim sprzęcie masz te długie czasy reakcji i ile sekund trwa przełączanie?
×
×
 • Create New...