Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Odpowiedni talerz i dobrze ustawiony to zaniki sygnału tylko praktycznie przy dużych ulewach.I to naczęsciej chwilowe.

Co masz na myśli mówiac opowiedni talerz?

Na stronie nc+ widziałem opcje, za 1 zł talerz. Czy ten talerz wystarczy (nie wiem jak duży jest) czy lepiej kupić jakiś osobno gdzieś?

 

Mam też pytanie odnośnie dekoderów i multiroom.

Podstawowy dekoder to pewnie doradzicie żeby wziąć ten z 4k i TB dyskiem.

A Multiroom jaki dekoder wybrać? BOX+ czy WIFIBOX+ ? Jak mam też rozumieć opcję wifii w podstawowym dekoderze oraz w multiroomie  one są podłączone po kablu z dachu czy działają po sieci wifii?

 

Przepraszam za tak dla was pewnie proste pytania ale jestem zielony w tym temacie całkowicie.

Edytowane przez Celtic
błąd ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Celtic napisał:

...Mam też pytanie odnośnie dekoderów i multiroom.

Podstawowy dekoder to pewnie doradzicie żeby wziąć ten z 4k i TB dyskiem.

A Multiroom jaki dekoder wybrać? BOX+ czy WIFIBOX+ ? Jak mam też rozumieć opcję wifii w podstawowym dekoderze oraz w multiroomie  one są podłączone po kablu z dachu czy działają po sieci wifii?...

Dekodery multiroom muszą mieć zapewniony niezależny sygnał sat.Po wifi/eth przesyłają jedynie uprawnienia. Jeśli masz zamiar korzystać z opcji PVR to osobiście polecam tzw. mydelniczkę (model 2851S). Tyle, że w standardzie nie posiada wifi. Jeśli dekoder ma służyć tylko do odbioru kanałów tv można brać wifiboxa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 12:30, BizzareX napisał:

NC+ to się rozwija na całego, tracą prawa na potęgę, ale wynagrodzą to abonentom zmianą nazwy. ???

 

Niby tracą, ale dla sportu i tak bym ich wybrał ponad konkurencję. :) Cały czas będzie tam Premier League, pewnie trochę też innej piłki, krajowy żużel oraz cykl Speedway Grand Prix, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 12:30, BizzareX napisał:

NC+ to się rozwija na całego, tracą prawa na potęgę, ale wynagrodzą to abonentom zmianą nazwy. ???

Tylko że nc+ to nie jest telewizja tylko platforma cyfrowa z dostępem m.in. do kanałów tv. na których te ,,prawa" są dostępne. Więc może napisz konkretnie jakie to prawa zniknęły z oferty platformy nc+ ??.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, prawa/transmisje nie znikają z platformy, ale z kanałów własnych platformy. Oznacza to dla abonentów m.in. większe opłaty. Tu akurat mam na myśli kilka lat wstecz - sytuację z Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 15:10, XMAREKK30 napisał:

U was też tak macie że na kartę NAT w Orange  jest zablokowywany i nie można grać wspólnie po sieci  a tylko po serwerze danej gry , bo tylko tak działa  ??? Jak gram w The Devision 2 która łączy się z serwerem to działa a jak w inny sposób to nie ??

W chyba każdym Internecie mobilnym jesteś za nat. Pula adresów IPv4 wyczerpana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus i jego MVNO mają dostępne zewn. dynamiczne i stałe IP za bodajże odpowiednio 5 i 10 zł miesięcznie.

W Orange własne IP jest dostępne dla ofert biznesowych.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też jest niemożliwe bo tego nie chce TVN Discovery Polska. Nie wiem czy pamiętacie ale jak tylko Viacom przejął kanały VIVA w tym VIVA Polska to zaraz z ofert kablówek w Polsce została wycofana bezpłatna VIVA Niemcy bo Viacom tak nakazał bo tylko VIVA Polska i inne kanały MTV Polska mają być w dystrybucji w Polsce w EPG operatorów. Pomimo że wtedy jeszcze VIVA Polska była FTA to i tak nakazali wycofać VIVA Niemcy. HGTV Germany choć jest FTA jest przeznaczona na rynek niemieckojęzyczny a nie na Polskę gdzie jest już od kilku lat HGTV Polska. Tak trudno to zrozumieć? To co w wersji polskiej jest przeznaczone na Polskę i tak ma być a co w wersji na Niemcy ma być w Niemczech (mimo że jest FTA tam!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom to Viacom i oni najwidoczniej mieli inną politykę odnośnie dystrybucji swoich kanałów, jak i też kablówki często działają nieco inaczej, skoro tam za kanały powszechnie dostępne jako FTA trzeba było nie raz dodatkowo płacić w ramach jakiegoś pakietu bazowego. A dołączenie takiego HGTV do EPG zwykłych kanałów obcojęzycznych nie przyczyni się do spadku oglądalności polskiej wersji, bo 1) to nie jest muzyka, aby trzeba było ją w całości rozumieć, 2) ilość abonentów, która posługuje się biegle j. niemieckim można liczyć w pojedynczych liczbach, 3) ilość Kowalskich posiadających „zeza” też jest z pewnością nieduża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem, że adres platformacanalplus.pl przenosi na pl.canalplus.com (na razie niedostępne).

Z kolei samo www.canalplus.com przekierowuje na francuski mycanal.

Wygląda na to, że będzie jakaś nowa "globalna" strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...