Jump to content

mara68

Users
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Świetna

About mara68

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejny kanał od MTV nadający bez reklam po MTV Live HD, Hits, Dance, VH-1 Classic i chyba też Rocks. Może wynegocjowali od operatorów wyższe opłaty za kanał bez reklam ?
 2. Najnowsza wersja Terminatora z dubbingiem jest tak beznadziejna że aż w sieci pojawiła się ,,nieoficjalna" wersja z lektorem tego filmu.
 3. Na Vti jak instalowałem tradycyjną głowicę dvbt to wystarczyło zrobić twardy restart i po restarcie było wszystko zainstalowane. No i nie wiem czy nie lepsze będzie tylne wejście usb.
 4. Od kilku dni mam najnowszy moduł tivusat-a ( tzw. czarny ) z zabezpieczeniem ci+ecp. Museum 4k też jest w tivust dostępny na własnym sprzęcie tylko na tym module. I właśnie niektóre programy m.in. na Museum 4k są zabezpieczane przez ten ECP. I wtedy ten program jest dostępny tylko na tv. lub dekoderach z certyfikatem ci+ecp. W tym samym czasie ten program na moim tv. z tym certyfikatem i na module tivusat oraz module pc+ działał bez problemowo. A na linuxie który ( mam nadzieję że na razie ) nie ma jeszcze ci+ecp nie da się tych programów oglądać. Z drugiej strony jest to dla mnie trochę dziwne że z poziomu modułu PC+ który ma tylko CI+ takich programów nie da się oglądać nawet na dekoderach bez certyfikatu ecp. P.S. Mam nadzieję że dla PC+ nie przyjdzie do głowy zabezpieczać w ten sposób np. ligi angielskiej😀
 5. Czy w tym momencie działa wam kanał Museum 4k ? Mam na myśli tych którzy odbierają ten kanał na własnym dekoderze np. linuxowym z modułem od PC+.
 6. Na Digital-Forum.it piszą że był to ,,fake news" odnośnie LM w Rai 4k. Jedynie prawdą jest to że Rai będzie pokazywał ME w piłce nożnej i Olimpiadę co wiadomym jest od dawna. Jeśli chodzi o F1 to we Włoszech pisało się jeszcze w ubiegłym roku o negocjacjach Rai oraz Sky.it odnośnie udostępnienia transmisji z f1 na antenach Rai w zamian za to Sky miałby możliwość pokazywania na swoich antenach olimpiady. I tutaj też nie ma żadnych oficjalnych informacji. Także na dzień dzisiejszy F1 na tivusat tylko na Tv8 ( 6 wyścigów na żywo ) https://www.circusf1.com/calendario-f1-2020-orari-tv
 7. To zależy na jakim odbiorniku chcesz go używać. W tej chwili na każdym telewizorze wyposażonym w wejście na moduły CI+ problemu nie będzie. Podobnie z większością dekoderów z takim wejściem. Niekiedy do niektórych linuxowych dekoderów trzeba doinstalować sobie wtyczkę obsługującą moduły ci+ ale to nie stanowi większego problemu.
 8. Z działaniem tego modułu na tv.nie ma problemu jednak liczę na to że ,,szpenie" z VU+ poradzą sobie z tym i niebawem udostępnią jakiś plugin np. ,,ecp-helper" tak jak to było w przypadku modułów ci+ i ciplushelper-a.
 9. No niestety ale muszę stwierdzić że jednak te zabezpieczenia działają. Na Travelxp 4k o 22.00 rozpoczął się film którego moduł na Ultimo nie dekoduje. Natomiast bez problemu radzi sobie na tv.sony zgodnym z ecp.Co ciekawe włączają to tylko na czas trwania wybranego filmu a wyłączają na przerwy promocyjne w czasie filmu.
 10. Jak na razie żadne dodatkowe zabezpieczenia na tym module nie działają. Z tego co zrozumiałem czytając włoskie forum tivusata to te zabezpieczenie ma być stosowane tylko do niektórych treści na kanałach 4k. Natomiast na czym to zabezpieczenie ma polegać to konkretnych odpowiedzi nie znalazłem. Także trzeba poczekać aż coś RAI 4k pokaże ,,konkretnego" np. jakiś mecz LM ( jeżeli te rewelacje z SK się potwierdzą bo jak na razie na włoskich stronach nie widać jeszcze potwierdzenia tego info.) i wtedy się okaże jak to będzie wyglądało.
 11. Właśnie aktywowałem ten ,,czarny zestaw" na VU+ Ultimo4k i najnowszym Vti. Na kanale Rai 1 HD moduł zaskoczył już po ok. 1min. Jedynie problem miałem z kanałem MyZen 4k który mocno przycinał. Okazało się że standardowo w ustawieniach modułu funkcja PID Filtering jest wyłaczona. Wystarczyło ją włączyć i jest ok. Nagrywanie kanałów HD czy 4k z oferty tivusata też nie sprawia na tą chwilę żadnych problemów. Zestaw ten również bezproblemowo działa na tv. Sony AF-8.
 12. No i taka wiadomość może spowodować że zainteresowanie ,,czarnymi" dopiero teraz wzrośnie... A swoją drogą to RAI pszyszalał z prawami. Bodajże od tego roku abonament rai opłacany jest razem z rachunkami za prąd więc pewnie liczą na to że ściągalność abonamentu będzie dużo większa niż do tej pory...😀
 13. Ja ten moduł z kartą będę miał na dniach. Kupiony we Włoszech przez znajomego za 105 euro ( i to podobno była cena promocyjna )
 14. A jak wygląda nagrywanie z tego modułu na Ultimo 4k ? Są jakieś problemy ?
×
×
 • Create New...