Jump to content

mara68

Users
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Świetna

About mara68

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie dołączyli kodowanie dla tivusata. No i jak było do przewidzenia na złotej ciemnosc...
 2. Są 3 angielskie 1 francuska i 1 polska Jednak w dalszym ciągu zmieniane są PID-y Audio na polskiej ścieżce. W rezultacie polska ścieżka raz jest jako 3 ścieżka a raz jako 4.
 3. Z tymi wymienionymi kanałami 4k w tivusat to trochę śmiech na sali. z jednej strony nadawcy wymagają od operatora niesamowitych zabezpieczeń a z drugiej strony sami kodują je w Viaccess który dla średnio zaawansowanych ,,ciekawskich'' nie stanowi już wyzwania...
 4. Oby tak było... Podejrzewam że te upusty na netfliksa też pewnie będą różne. Ja mając start z c+ i c+4k raczej dużego upustu nie będę miał. Pewnie ci którzy mają extra będą mogli liczyć na bardziej atrakcyjną cenę.
 5. (Serwis będzie również dostępny z poziomu dekodera platformy.) Czyli rozumiem że będzie dostępny nie tylko na dekoderach C+ ?
 6. Jeśli chodzi o BBC First to Ultimo nagrał obydwie ścieżki dźwiękowe polską i angielską oraz dwie ścieżki napisów polskie i angielskie. Przy odtwarzaniu też nie było problemu z wyświetlaniem polskich i angielskich napisów. Na HBO i Cinemax też nagrywał dwie ścieżki napisów tylko że mama niema wykupionych tych kanałów i nie mogłem sprawdzić jak tam one działają.
 7. Byłem ostatnio ze swoim dekoderem (ultimo 4k) u swojej mamy która ma UPC( region lubelski do gniazdka doprowadzony jest koncentryk) żeby sprawdzić tak z ciekawości jak wygląda u nich jakość transmisji na poszczególnych kanałach. Powiem wam że szału pod tym względem w UPC nie ma.. Żaden kanał nie miał średniej bitrate większej niż 12Mb/s. Najlepiej wyglądały TVP-1,2 - 12Mb/s. Tvp sport ok.9Mb/s. Tvp hd i info jakość jak na sat. 6-7Mb/s. Tvp Kultura hd jak na naziemnej 5Mb/s. Eleveny miały ok. 11Mb/s. HBO Cinemaxy i Axn-y mają prawie 2x lepszą jakość transmisji niż na satelicie od 9 -11Mb/s. Inne kanały hd brane ze światłowodu miały wartości od ok.5mb/s (Puls 2hd który ma najmniejszą wartość bitrate) do max. 11Mb/s. Natomiast największym zaskoczeniem dla mnie były kanały PSP 1-2 które UPC ,,tnie" bardzo mocno. Zostawiłem nawet dekoder kilkanaście minut na PSP 1 żeby się upewnić i wyszło mi wartość min. 8Mb/s. Max. 14,1Mb/s a średnia 11,8Mb/s. W tym samym czasie wartość średnia tego kanału na sat. wynosiła 17,2Mb/s. Ciekawe czy takie słabe wartości są też na światłowodzie od UPC. Ja mam małą lokalną kablówkę na światłowodzie i u mnie te wartości są dużo większe niż w UPC przynajmniej PSP 1-2 mają jakość taką jak na satelicie. Albo kanały które operatorzy dostają po kablu np. u mnie WP HD i Eska HD mają po 15Mb/s a w UPC 7 -8 Mb/s.
 8. Ostatnio jak c+ stracił prawa do LM i LE to dogadał się z polsatem na dołączenie PSP 1-6. Moim zdaniem teraz mogą zrobić podobnie z dołączeniem Golf Channel 😀.
 9. Na razie jeszcze nie ale być może już nie długo będzie to możliwe https://satkurier.pl/news/179529/cryptoguard-wspolpracuje-ze-smit-przy-bezkartowym-module-ci.html A w moim przypadku okazało się że miałem ten kanał wpisany w zadania modułu od nc+. Po wykasowaniu go z listy zadań i wyjęciu modułu tuner już mi go nie blokuje.
 10. @czerstwy Faktycznie masz rację to mój ultimo4k coś ,,głupieje" i po wyjęciu modułu obraz znika 🙂
 11. To ciekawe czy będziesz miał obraz jak moduł wyjmiesz...
 12. Ale żeby mieć obraz to moduł musi być włożony. Nawet bez karty.
×
×
 • Create New...