Jump to content

asiafan

Users
 • Content Count

  3170
 • Joined

Community Reputation

39 Dobra

About asiafan

 • Rank
  Zżyty z forum

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od roku 2021 więcej będzie się mówiło już o panelach QD-OLED i NED https://www.dobreprogramy.pl/Telewizory-Samsung-opracowuje-technologie-obrazu-na-dwie-generacje-do-przodu,News,106879.html https://imagazine.pl/2020/09/15/telewizor-qd-oled-od-tcl/ https://avantama.com/next-gen-display-tech-qd-oled-or-qned/ Swoją drogą, ciekawe technologie nas czekają? https://www.dobreprogramy.pl/samsung-qd-oled-sony-panasonic,News,110780.html
 2. Tivusat nie jest premium i jest rodzajem Freesat. Sky Sport to zawartość premium. Mnie interesuje także Sky Sport 24, nawet w SD. Tam nie ma meczy, może skróty. Chociaż przydałoby się dowiedzieć, co Sky ma na wyłączność.
 3. JSTV przejdzie na HD. Z półrocznym opoźnieniem. Mieli przejść już wiosną ale z wiadomego powodu wszystko zostało opóżnione . Obecnie testują nowy transponder i zmienijaą stacje nadawczą.
 4. Ten HEVC dużo robi w Czechach zobacz sobie w jakiej rozdzielczości oni to nadają. Tyle kanałów walneli . Swoją drogą u nas na Polskich muxach też będzie w HD TVN Polsat nie zdzwie się jak na każdym będą po 2-3 lanały w HD. Mango poleci będzie 12 kanałów na Mux l 4
 5. Nieźle to komuś odbiera . Licze na to samo na Dolnym Śląsku. Do pełnego wypasu wtedy zostanie Mux l4 nadający ze Ślęży.
 6. Ten SONY ma matryce IPS czyli fatalny kontrast wręcz gorszy niz na wielu starszych modelach nie 4k . Jak to się ma do takich modeli ale z matryca VA. Ten model ma przyzwoitą jasność oraz 120hz ale to IPS 🙄 . Jak się prezentują filmy na takiej matrycy? IPS sie nie sprawdza jak słońce nam ładuje .
 7. Panele z Korei czy sami sobie wyprodukują ULED? Tymczasem ciekawy art https://geex.x-kom.pl/recenzje/nieustraszony-pogromca-oled-ow-czyli-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xg9505/ TV wybiera się owszem dla jasności i tutaj LED górą ale po całkowitej ciemni to tylko OLED zostaje. Swoją drogą przy poziomie 800nit i w górę to Dolby Vision i tak już w zasadzie nic nie wnosi to nawet opisał Gmerosław a i tak duża większość kontentu 4k to sam HDR10 bez plusa . Samsung mógłby też pomyśleć do Dolby V https://eu.community.samsung.com/t5/tv/it-is-time-for-dolby-vision/td-p/1691174 @XMAREKK30 Zobacz TCLa Qled a nie Samsunga.
 8. Antena yagi to chyba raczej antena kierunkowa i nie jest anteną dookólną. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieża_telewizyjna_Praděd Ja stąd odbieram T2 HEVC. Też posiadam taki wzmacniacz ale model 961 . W Twoim wypadku to lepszym wyjściem jest posiadanie 2 anten. 1 skierowana wyłącznie na Czechy DVB-T2 a druga na ślęże dla wszystkich muxow bo masz pewnie doskonały sygnał z l4. Ja mam 25 26 27 i 28 no i czeskie 36 51 i 53. Była też kopia kanału 36 na 40 nie wiem skąd ale już nie mam. Ja w zadadzie czekam na wyłączenie T1 Czeskiego bo mam wykorzystane wszystkie kanały do wzmocnienia + 2 anteny kierunkowe no i mux 8 + FM. Jak jedno wzmocnie za mocno to inne poleci. Tu bardziej chodzi o typ anteny a nie marke .Siatkowa jest dookólna zbierze sygnał z Czech i ze Slęży . Podaj jaki masz wzmacniacz no i czy też Wrocek czy inny teren? Bo mnie interesi jak już będzie tylko T2 HEVC w Czechach wtedy można wzmacniać bez utraty innych bo zwolnią się 3 kanały. A już pomijam jakby L4 przeszło na ślężę od nowego roku. Na T2 kabał 28 to z 19 kanałów jest. To jest suma kanałów 51 i 53. Natomiast 26 jakby mniej .No ale fajnie bo lepiej mieć 2 kanały w HEVC to co jest teraz . Więcej chyba niczego nie odbieramy.
 9. Zgodnie z tą tabelą ci co są w zasięgu Mux L4 to odbierają sygnał z 36 kanału który zostanie wyłączony 27.8.20 A kanały 51/53 1.10.20 i 6.10.20 . Potem to będzie już tylko 26/8 gdzie 25 to głowny mux TVP oraz 27 L4. To od razu zapytam czy ktoś te muxy odbiera na zwykłej antenie siatkowej typu telmor? Chodzi o T2 HEVC 26 i 28. Ja ze względu na wzmacniacz odbieram tylko 28.
×
×
 • Create New...