Jump to content

zuzik1111

Users
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Świetna

About zuzik1111

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zuzik1111

  CANAL+ Discovery HD

  Mam podobne odczucia jak @focus1224 Operator idzie na wypełnienie ramówki...niestety z powodu licznych kanałów jest to sieczka. A to źle działa na morale abonenta. Zamiast zrezygnować z doładowania C+Sport np. Bundesligą można byłoby te 2 kanały zaoferować wszystkim i nie wyróżniać cenowo. Abonent zniósłby nawet parę reklam miedzy ciekawymi dokumentami... Tymczasem kasa idzie na sport. Huesci , Girony czy inne Dusseldorfy czy Norymbergi robią za wypełniacze z ogladalnością ZERO. A badania pokazują. Nie w ilości , a jakości eventów siła. Sportowe kanały C_ straciły 1/3 widzów. w ciągu roku. Jak się widzi np. serial Płacz na Family (po 15 emisjach na Seriale) to abonent zauważa rozpaczliwość tej sytuacji. Kolejne emisje w próżnię tylko po to by utrzymać 10 kanałów muxa. I cokolwiek tam nadawać. Ktoś powie, że liczne powtórki to wygoda. Kiedyś może...ale dziś gdy operator oferuje głównie dekodery PVR?
 2. zuzik1111

  CANAL+ Discovery HD

  Jak ktoś rzeczowy (nie nawiedzony) widzi jak zdycha C+Seriale (kompletny brak dobrych nowości i rżnięcie posiadanej sieczki na całego) .....to logika wskazuje, że reanimacja trupa C+D też będzie ersatzem C+Discovery (zgodzę się, że 1 z ciekawszych kanałow tv) zmarł smiercią naturalną zamorzony przez zachłanność ITI. Sposób dystrybucji na dokładkę i za dodatkowo artykułowane opłaty spowodował, ze nigdy nie znalazł zadawalającej bazy subskrybentów. Sam sposób oferowania go klientom ( a może pan weźmie 10 zł tańszy C+x6?) załatwiły projekt. Oczekiwanie, że nadawca zaInwestuje w nieboszczyka to trochę pobożna nadzieja.
 3. zuzik1111

  Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA

  to po meczu z Lyonem wątpliwości o szansach Barcy .....dziś @Arkon dopisuje " geniusz Valverde nic by nie dał...." Tak się chorągiewki zmieniają. I ktoś to nazwie dyskusją na poziomie. Mecz Bar-Liv...61 minuta . Vidal przyjmuje piłkę nogą i ręka. Sedzia gwizdże . Ale "błąd"...nie doczytał na forum SK , że liczy się kolejność kontaktu członków ciała. I inna fajna sytuacja. Podwójna reka na polu karnym. Sedzia bez reakcji. To jest właśnie prawidłowe czytanie gry. Ale...gdyby zawodnik Liv stał w obrysie bramki wielu sędziów zagwizdałoby karnego. Reszta tzw. "ocen" meczu nie ma sensu. Cytujac klasyka 3-0 sugeruje 3 wykorzystane szanse Barcy. I chwatit. Na tym polega futbol.
 4. Może ustalimy platformę porozumienia. Nikt nie zna kondycji ITI (czy jak wolicie nc+). Dywagacje o dobrym/złym stanie to domysły. I tu się nie spierajmy bo danych brak. Inna sprawa do ogląd subiektywny. Fakty zebrane do kupy mówią jednak o trendach. 1. w watku o przedłużaniu ile osób chce obniżyć pakiet, ile osób bierze składaki bo chce taniej. ITI wydało pieniadze na tzw. kontent. Każda złotówka mniej od abonenta to już alarm na koncie. 2. zapomnieliscie o Waszej dyskusji z rok temu o KRUKU. Cisza w temacie pokazuje, że C+ nie chce narażać się vox populi ( i do ramówki wkładać no, niechby dobre pozycje, które obejrzy co 10 abonent) Lepiej kupić słabiznę (której też nikt nie oglada) za grosze. Byleby ramówka się domykała. 3. klęska projektu z Discovery. chyba nikt nie sądzi, że utrącono dochodowy projekt. 4. ogladalność (oczywiście w paytv to drugorzedna sprawa) wpływa na morale płacacych. Jest pewnie grupa ludzi co chce mieć i płaci. Jednak zasadnicza baza jak płaci to chce mieć coś ciekawego do gladania. 5. porzućmy legendę o "specjalnym targecie". Gdyby tak było to nc+ nie byłaby pełna sieczki. A ambitniejsze seriale miałyby widzów. 6. zasadniczy wpływ na równowagę ma stosunek kosztów obsługi do dochodów. Koszty na sport w nc+ są wysokie i traci na tym kino. To zaś powoduje, że wykruszają się kinomani. Sami policzcie ilu jest betonowych abo sportowych. dążenie równią pochyła do tej liczby spowoduje zachwianie dochodu. I taka subiektywana ocena. Jesli nc+ dążyłaby do uszlachetniania oferty (w kierunku tych wymagajacych) to bardziej opierałaby się obnizkom opłat. Jeśli 25% obniżkę za to samo otrzymuje się bez nalegań....to potrzeba utrzymania KAŻDEGO abonenta jest niesłychanie ważna. A co do CP...ta Grupa nie ukrywa, że 25% dochodu generują reklamy. I to jest określona polityka . Nawet łatwiej w tym kontekście zrozumieć czemu pakiet za 20 zł (Rodzinny) tak łatwo dostać za 5 zł.
 5. zuzik1111

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Nie trzeba być ekspertem, żeby to ocenić. Strzał na pustą bramkę został obroniony nieprawidłowo - powiedział Sławomir Stempniewski w programie Liga Plus Extra na antenie Canal +. Sędzia z 20 letnim stażem, bez VARów itp.. To jest właśnie duch gry. Nadrzędność. Piłkarz Legii wiedział na co się pisze tak rozpaczliwą interwencją. ten zamiar i jego skutek powinien być uznany jako nadrzędny. Tylko ludzie, którzy nie czują gry mogą podpierać się "przepisami". w tak beznadziejny sposób. Po prostu nie rożróżniacie co to jest jedna akcja. Nikt nie zaprzeczy, że wszyscy sędziowie zagwiżdzą po przyjęciu na tors....i nakierowaniu piłki ręką> (bo wg niektórych tutaj...nie ma problemu, gramy dalej. Kolejność kontaktu) Jeśli ktoś nie widzi róznicy....to uprawnione będą gole po przyjęciu na klatkę i strzale ręką. Nie widzicie tej bzdury? Nie będzie karnego po obronie nogami i złapaniu piłki w ręce??? ITD.... (bo dlaczego nie łapać w ręce skoro kolejność kontaktu z ciałem?) Czytajcie dalej portaliki typu port. pl... Aha. Oczywiście to co piszę nie zmienia faktu , że sędzia interpretację bierze na siebie. Interpretację, a nie konkretne przepisy. Karnego nie przyznano. I nic tego nie zmieni. Kontrowersje mogą pozostać. Ja stoję po stronie ww wyrażonej. I nie jestem sam bo w tym gronie wielu sędziów, a nawet Boniek.
 6. zuzik1111

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Padła prośba o konkretne tytuły. Jeśli takich brak (a chodzi o filmy 20-30 letnie i nie puszczane w paśmie CineKlub jeszcze w Cyfrze+. ) to proszę przytoczyć przykłady. Wypełniaczy w postaci starych polskich produkcji nie liczymy. Nie wystarczy zakrzyczeć kogoś "zawsze były" . Bo to wcale nie prawda. Wielu z nas tez abonuje C+ i jakąś pamięć ma. A na pewno nie przypominam sobie kina sprzed 20-30 lat puszczanego o godz. 20 czy 21.
 7. zuzik1111

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Pożałowania godne. Przepisy interpretowane...chyba pod trzepakiem na osiedlu. PIRAMIDALNA bzdura. Sytuacja (bardzo powszechna) piłkarz przyjmuje na klatę....piłkę kieruje do bramki ręką. GOL? Lub (jeszcze częściej) dalekie podanie...przyjęcie na klatkę, piłka ześlizuguje się na ramię i to ramię nadaje jej kierunek. WOLNY. Ależ skad. Tors...a potem ręka. U niektórych gramy dalej....chore. Wczoraj nt. kontrowersji dyskusja w C+. Tam sędzia wyraźnie opowiedział JAK szeroka jest gama w interpretacji wydarzenia. Ile czynników sędzia bierze pod uwagę (ocena zajścia na skutek np. jedno pchnięcie sędzia zakwalifikuje jako nie wystarczajace do wywrotki, a inne tak samo lekkie odgwiżdże, zamiar zawodnika, a także oczekiwaną korzyść dla którejś z druzyn). I ogólna zasada: dobro futbolu. . I dlaczego 1 sytuację sędziowie interpretują inaczej. Kiedyś to się nazywało "w duchu gry". Litera prawa może być naruszona. Oczywiscie SĘDZIA ma na podjecie oceny zajścia ułamek sekundy....a nie jak "eksperci z bożej łaski 3 dni. Nie dyskutuję z tym czy gole w W-wie powinny być uznane. Dziwię sie tutejszym kibicom , że czytajac taka brednie nie reagują. Te słowa o kolejności kontaktu członków ciała. Niestety kanapowi sędziowie (madrzy po 3 dniach czytania bzdurnych "ekspertów) zapominają o duchu gry. Bramka Llorente w Manchesterze też była podważana na 100 sposobów. Oczywiście przez pseudo "ekspertów" Pomijam zdarzenie obejrzane klatka po klatce ...ważny był duch gry.Litera prawa to ewidentnie ręka. Doświadczony sędzia stanął w duchu gry. Ręka niezamierzona, co wiecej z powtórki zza bramki widać, że Hiszpan startuje do wyskoku z rozpostartymi rekami i potem składa je do ciała. Wykonuje naturalny ruch bez zamiaru dotknięcia. To sędzia ocenił jako korzyść dla futbolu, a kontrowersję na korzyść zawodnika.... Nie liczę, ze ktoś tu ma na tyle ogłady, że pamieta finał LM 2015. Ten sam Cakir nie uznał bramki Neymara. Też "eksperci" podwżali jego decyzję....a to własnie ta kontrowersja skutkowała zmianami w myśleniu o grze rękami. I jak wiecie niedługo one nastąpia.
 8. zuzik1111

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Ileż jeszcze bredni przeczytamy??? Doprawdy pisze to dorosły człowiek? Bo poważny na pewno nie.Ileż to razy (setki) na światowych boiskach widzieliśmy podbicie nogą , głową itd. trafiająca w rękę. Jeśli ta ręka zagradzała drogę do korzyści druzyny atakującej jest karny. Naprawdę wisi mi liga polska ale takich bredni jak w ramce nie da się czytać.
 9. Niby w jakiego klienta? Przestańcie powtarzać stereotypy. Czyżby o tego , którego na litość boską uprosili na pozostanie za 9,99 i jeszcze dorzucili 4 m-ce Canal+... a dzwonili z 10 razy. Co stoi na przeszkodzie stworzenia rzeczowych joint venture z operatorami innych usług. W ITI odcinają kupony i niestety zjazd się zacznie.Pomysłu brak. Scripps narzekało na dochody z nc+, Discovery nie chce dalej ciągnąć projektów z C+. Czy coś to nie mówi o wybranej drodze? Usługi internetu i telefonia w nc+ dużo droższe niż u innych. Szczerze ..ma to ktoś? A dzwonią po 5x w tygodniu o internet czy telefon. Rok temu Vivendi także nie podało wyników nc+. Moze nie jest bardzo źle. Powtórzę tu jedno z niewielu madrych spostrzeżeń. Jeśli ktoś płaci 100 zł za pakiet to chyba by ogladać? Za rzecz niepotrzebną nikt nie zapłaci dłużej niż musi. A spadki w ogladalności C+Sport Sport2 33% rok do roku sa zmierzonym faktem.
 10. zuzik1111

  Formuła 1

  Szkoda ..to takich ocen. Jeśli naiwność rozpalała nadzieje to proponuję zimny prysznic. I śmieszy stwierdzenie, że F1 to sport zależny od kierowcy. To jakby wrestling nazywać sportem. Kubicy kasa się zgadza. Wiedział na co się pisze. A nawet w najlepszej stawce ktoś musi być ostatni. A być ostatnim w ekskluzywnej 20 chciałoby być tysiace dobrych kierowców.
 11. zuzik1111

  Protest nauczycieli

  Szanowni Państwo Poststrajkowe problemy stają się częścią dysputy o autorytecie państwa. Pomińmy wzajemne obarczanie stratami i pluciem na adwersarzy. Chodzi o konkret. Za strajk ZGODNIE z prawem wynagrodzenie się nie należy. Nie są to jakieś gigantyczne kwoty ale zasady państwa prawa bezceremonialnie są obrażane (naruszane) przez krytyków. Jeśli "strajkujacy" policjant idzie na L4 i wszyscy wiedzą , żę to kant...a państwo nie wyśle ZUSu do sprawdzenia "choroby", jeśli prezydent miasta zapłaci nauczycielom "za straty" na podstawie lipnych "dodatkowych zajęć" i to nie budzi zgorszenia to jak ma się czuć obywatel , którego dopadną na drobiazgu i nie ma zmiłuj. Dowalą i pozamiatane. Pamiętacie czasy kiedy strajki kończyły się porozumieniem, że za czas strajku będzie zapłata. Chore to było, wbrew prawu ale chociaż wynegocjowane (jakaś podstawa) Dziś kodziarscy prezydenci znajdą sposób zapłacić za czas strajku. Wszyscy wiedzą, że będzie to obchodzenie lub łamanie prawa. I są stacje tv, które nie widzą problemu. Zapłata przecież nie z ich budzetu a wspólnego. Jeśli obywatele nadal będą tolerować takie "L4" i inne lewe podchody to NIE wymagajmy szacunku do państwa, zasad prawa i nas samych.
 12. Również pozdrawiam i abyśmy zdrowi byli.
 13. zuzik1111

  Protest nauczycieli

  Broniarz wymiękł. Oświadczenie jakie składa w TV to stek obłudnych zyczeń. A chodzi o utrącenie tzw."ustawy" maturalnej. Szykowały się procesy cywilne o działanie na szkodę uczniów. Jaka szkołe zaoferowała poprzednia władza? Przypomnijcie sobie jaka to światła władza wprowadziła do systemu szkolnego tzw. testy egzaminacyjne. Taka polityka nauczania spowodowała absolutne braki w rozumowaniu ucznia. Liczyły się wtłoczone daty i watki i trochę fartu...uczeń zaliczał. kleska POPSL i jej modelu szkolnictwa były problemy wielu studentów na 1. roku. Uczelnie traciły semestr aby trochę wyrównać poziom studentów przychodzących z róznych szkół.
 14. Znów musiało być "ogarnij się" ??? Zalecam to samo. jeśli polemizujemy to szanujmy się nawzajem. "Piszesz głupoty" to nader częsta fraza w Twych "polemikach". co ciekawe rzadko polemizujesz pisząc jakieś rzeczowe i sprawdzające sie opinie . albo bezprzedmiotowe , niesprawdzalne w realu zdania typu"jakby Liverpool grał w Bundeslidze to byłby bez przerwy mistrzem". Ot, takie z kapelusza "jakby babcia miała wąsy..." Polemikach czasem kontrowersyjnych (jak zdanie o wyższości Pochetino nad Zidane czy utworzeniu alternatywnych rozgrywek LM) . Jeśli te subiektywne (aczkolwiek w świetle statystyk śmieszne opinie) to polemika . Przejrzałem ostatnie miesiące i najlepsza z Twych wypowiedzi to odkrywcze, że "3-0 sugeruje wykorzystanie 3 szans". Trafne aczkolwiek obrażające dyskutantów bo wiemy, że kolokwializm o 'zasłużonym lub nie" zwycięstwie występuje często nawet u ekspertów. Piszę to dlatego, że od wielu miesięcy ta wyższość nad innymi opiniami jest pożałowania godna. A sprawdzalność spekulacji i przewidywań nie odbiega od średniej. Jeśli w C+ pytają Kosowskiego i Frankowskiego (ludzi, którzy trochę futbol znają) kto będzie mistrzem w Anglii...i 1. mówi Liverpool, drugi MC.....to gdzie mozemy lokować się ze swymi "analizami". zy ktoś z lubiacych futbol angielski mógł przewidzieć, że Everton dostaje 0-2 z Fulham, a za kilka dni gromi MU 4-0. Znam wielu madrych...ale po fakcie.
 15. Wystawiasz sobie opinie...."analizy" to Twoja specjalność. Zawsze leję ze śmiechu z zadufania. Patrz strona 101 umek wątpił w 4 korony [email protected] ....oczywiście nie omieszkał ośmieszyć to zdanie strona 102 wisłok wyraził zdanie , że MU wypada z walki o top4............kto ma inne zdania? A dziś . Pozdrawiam Szkoda słów na bufonadę.
×