Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Paweł Szmit napisał(a):

Nie ma kanałów, a "talerz satelitarny" jest wygięty

Czy to znaczy że czasza jest odkształcona?

 

10 minut temu, Paweł Szmit napisał(a):

mam konwerter Unicable złoty z firmy Inverto. Chcę się zapytać czy większa czasza będzie odbierać kanały Astra na Trybie jednokablowym?

Niezależnie od wielkości czaszy, dekodery C+ nie posiadają możliwości równoczesnego odbioru HB i Astry (zez) w technologii jednokablowej (unicable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, K63 napisał(a):

Czy to znaczy że czasza jest odkształcona?

.

 No poprostu brat, jak kiedyś ustawiał to wygiął ją do tyłu, a co do kanałów to nie mam kanałów C+ Film, C+ Family, TVP 1, Cinemax, Cinemax 2, TVP 2, C+ Domo, Novelas+, Ale kino+, teleTOON+, FOX, FOX Comedy ten jeden transporter nie działa chyba bo jak włączę na wyżej wspomniany kanał to pisze "Niedostępny sygnał satelitarny" reset dekodera nie pomaga, antena prawidłowo ustawiona i mnie to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 14:06, Paweł Szmit napisał(a):

ten jeden transporter nie działa chyba bo jak włączę na wyżej wspomniany kanał to pisze "Niedostępny sygnał satelitarny" reset dekodera nie pomaga, antena prawidłowo ustawiona i mnie to wkurza.

Jak może być prawidłowo ustawiona, jak sam piszesz że została przez brata wygięta?. Tyle w zasadzie wystarczy aby utrudnić lub uniemożliwić odbiór z niektórych TP, a taka antena nigdy nie będzie prawidłowo ustawiona. Wymień na nową a problem sam się rozwiąże oczywiście pamiętając o prawidłowym montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Post ogólnie dyskusyjny. Zastanawiło mnie dlaczego w większości przypadków wybieramy do odbioru oferty dekodery operatora a nie moduły? Nie dość że przez moduł może być prościej, nie posiadamy dodatkowego urządzenia które nawiasem mówiąc pobiera miesięcznie jakiś tam prąd to mając chyba w dużej mierze telewizory które obsługują telewizję satelitarną wybieramy jednak dekodery. Sam oczywiście zawsze miałem dekoder od operatora ale obecnie zastanawiam się czy aby sobie kiedyś nie uprościć odbioru telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zaletą dekodera jest możliwość nagrywania. Kiedyś z tego dużo korzystałem, ale streaming trochę to wypiera, bo zawsze można sobie cofnąć niektóre programy czy obejrzeć dany serial, film w dowolnym momencie. W module irytuje mnie tylko, że wolniej się włączają kanały, a na dekoderze idzie to szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emarti napisał(a):

...Nie dość że przez moduł może być prościej, ....

Nie jest prościej. Albo inaczej. Zależy dla kogo. Dla mniej "technicznych" dekoder będzie lepszym wyborem. W dekoderze operator dba o aktualną listę kanałów. Przy module użytkownik. I to jest zasadnicza różnica. Wiem co piszę, bo osobiście po kilku dniach wymieniałem rodzicom moduł na dekoder.

Poza tym, to ze dzisiaj większość telewizorów ma wbudowany tuner sat nie znaczy, że zawsze tak było. W mojej historii dopiero trzeci "płaski" tv ma taki tuner. Wcześniejsze dwie plazmy nie posiadały tunera sat a nie był to najtańszy sprzęt w owym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale dla mnie istotne jest nagrywanie na dysk. Mój TV nie ma takiej funkcji. Canal+ online ma skromny wybór kanałów i na dodatek brak nagrywania. Pozostaje tylko dekoder + dysk. Jak skończy się umowa to zastanowię się nad czymś w stylu Megogo, Televio...

Przecież na tv możesz nagrywać na zewnętrzny dysk. Fakt tylko bieżący kanał ale tego nie zaznaczyłeś. W uśpieniu tv także nagrywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Canal+ w aplikacji online jest większość treści, które są w dekoderze. Jedyny plus dla mnie jest taki, że w ultraboxie są treści 4K bo Canal+ nie dogadał się u nas z Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał(a):


Przecież na tv możesz nagrywać na zewnętrzny dysk. 

 

Tv Samsung mają chyba zablokowane nagrywanie na dysk. LG nagrywanie działa na zewnętrzny dysk i dodatkowo automatycznie aktualizuje listę kanałów.

Edytowane przez maks27
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, Aga2311 napisał(a):

Czy wyłączyli infolinię w niedzielę. Nie mogę skonfigurować dekodera nie mogę podłączyć połączenia przewodowego zostałam w niedzielę bez tv ale lipa. Jestem zawieziona nc+ po całej linii 

Czasami zamiast dzwonić na infolinię, wystarczy wejść w Internet i poszukać. Skoro potrafiłaś trafić tutaj i napisać posta, to równie dobrze mogłaś poprosić o pomoc na forum. Mamy smartfony, dostęp do Internetu i całej technologii, a jak przychodzi co do czego, to niektórzy nie potrafią z tego skorzystać i są zagubieni niczym dziecko we mgle. Dramat co to się dzisiaj dzieje z ludźmi. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...