Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czego nie rozumiesz?

Karta cameleon - spliter = 3x telewizor - płacisz za jedną. NC+ chce abyś płacił za 3 telewizory - 25zł dla nc+ miesięcznie straty.

2x Cameleon - 2x spliter = 6x teleiwzor - płacisz jak za jedną kartę, bo 99% klientów MR post Cyfra jest darmowy - nc+ chce aby płacić za 6 telewizorów - 50zł dla nc+ miesięcznie straty. 

Niech taka garstka będzie osób będzie wybiórcza - 5% to jest 100 tyś. abonentów. Policz sobie, ile strat to przynosi dla operatora miesięcznie...

 

Druga sprawa - umowy abonenckie za początku czasów nc+ do momentu wprowadzenia kart cayman - 5x MR z kartami cameleon + 1 z głównego dekodera. Znam kilka firm, poszukać sobie można w internecie, które zajmują się sprzedażą kart za granicę do UK, Niemiec, itd. Na umowie uzyskują 3,4 krotny zysk wobec płaconego abonamentu. 

nc+ samo na to pozwalało, teraz jak się okazuje, ile pieniędzy przechodzi im między palcami. W końcu się za to biorą :)

Proszę, policz nam ile to będzie dokładnie strat i podaj nam metodologię wyliczenia, proszę o wynik w walucie, please, szczególnie przekonaj nas że wszyscy ci co odbierają na sześciu TV obecnie,  będą płacili w przyszłości za sześć TV, please zrób to, pokaż nam że właśnie tak będzie

- albo zastanów się głęboko co piszesz, myślenie nie męczy

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób to pisze, jak to dobrze, jak nc+ sparuje karty. Moim zdaniem bardzo źle się dzieje, każdy powinien mieć wybór. Platforma nc+ została bardzo w tyle, a może podam taki przykład: rosyjska Tricolor ma 6 kanałów 4K. Ja mam nc+ od 2011 r i płacę zawsze więcej niż 100 zł i nigdy mój multiroom nie znajdował się poza domem. Jak chcą ukrócić złodziejstwo to niech wprowadzą moduł CAM wielostrumieniowy. Wtedy będzie i wilk syty i owca cała. Dlaczego tego nie zrobią? Tylko wciskają ich szrot tutaj to i telewizor za 10 tys. nie da rady.

 

Po prostu platforma nc+ uważa, że jedynym sposobem jej odbioru powinien być tandetny dekoderek dedykowany i basta. Ot, taka polityka tej platformy... :?:roll:

Polityka dawnej n'ki w tym zakresie była dokładnie taka sama. Żadnych tunerów niezależnych, żadnych modułów CAM w ofercie abonamentowej, tylko dekoder dedykowany ze sparowaną z nim kartą. Ot, uszczęśliwianie abonenta na siłę. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób to pisze, jak to dobrze, jak nc+ sparuje karty. Moim zdaniem bardzo źle się dzieje, każdy powinien mieć wybór. Platforma nc+ została bardzo w tyle, a może podam taki przykład: rosyjska Tricolor ma 6 kanałów 4K. Ja mam nc+ od 2011 r i płacę zawsze więcej niż 100 zł i nigdy mój multiroom nie znajdował się poza domem. Jak chcą ukrócić złodziejstwo to niech wprowadzą moduł CAM wielostrumieniowy. Wtedy będzie i wilk syty i owca cała. Dlaczego tego nie zrobią? Tylko wciskają ich szrot tutaj to i telewizor za 10 tys. nie da rady.

Tak piszą Ci, którzy mają sparowane Caymany i ściska ich, że inni korzystają z wolności na Camelach. Dlatego w każdym możliwym miejscu prowadzą krucjatę, by inni mieli tak samo źle. Patrz przypadek Grzegorza W.

 

@vigoo

Jest już oscam przetestowany i karta nC+ Seca/Nagra prov. 0xFEDC działa w tunerach z linuksem :)  .

Byłem pewien, że to tylko kwestia czasu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu platforma nc+ uważa, że jedynym sposobem jej odbioru powinien być tandetny dekoderek dedykowany i basta. Ot, taka polityka tej platformy... :?:roll:

Polityka dawnej n'ki w tym zakresie była dokładnie taka sama. Żadnych tunerów niezależnych, żadnych modułów CAM w ofercie abonamentowej, tylko dekoder dedykowany ze sparowaną z nim kartą. Ot, uszczęśliwianie abonenta na siłę. :?

 

Takie działanie to nie tylko NC+ ma.

Polsat w sumie także same dekodery.

Z zagranicznych Sky DE, SKY EN i przykłady można mnożyć.

Ostatnio problem z kartami TNTSAT też są.

 

Po prostu "chore" podejście "właścicieli treści" - fan "kątętu" mogłyby się tu wypowiedzieć.

Dla dobra klienta żeby było taniej wszystko sparować ze sobą.

 

Choć jak ktoś potrafi to Polsat - NC+ ma na module CI/CI+. Tylko że z pewnymi znów ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko zależy tak aby karty mógł przekładać miedzy dekoderami nc+ w sumie tak powinno być zawsze po co na sztywno parować karty z dekoderem jak można zrobić tak by działała tylko z dekoderem nc+ i tylko wymieniamy dekoder jeśli jakiś się zepsuł a odpowiada nam np. mydelniczka które mamy w zapasie gdzieś w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


 


co do MR - jestem klientem od wielu lat, posiadam dwa cameleony + Pace+ Sagecom (w szafie) czyli swój dekoder (Enigma 2). Umowę mam do końca października. Z tego co tu czytam w najbliższych miesiącach mogą coś kombinować przy tych kartach - czy jest prawdopodobne że dotychczasowe niezależne oglądanie na nich zostanie zlikwidowane i zastąpione np. parowcami albo jakiś inny sposób na zmuszenie do wachlowania czy połączenia z kartami (tunerami)? Czy jeśli to wprowadzą to będzie zmiana warunków i będzie można bez konsekwencji złożyć wypowiedzenie?


 


Pytam bo nie chce po przedłuzeniu umowy być nie mile zaskoczony


 


pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się, masz wszystko w regulaminie

nadawca może zmienic sposob kodowania, nie musi byc ten ktory ci swiadczy, po zmianie systemu to twoja sprawa pkt5 czy zostajesz w wlasnym nieprzystosowanym i nie odbierasz czy wymieniasz na przystosowany

a jak sie nie podoba to do UOKiK i Sądu

 

@andi64 dekodery Philips dawno juz zostaly zablokowane, nie jest mozliwy odbior na nich trzeba wymienic, moze to potwierdzic ktorys z APS co sa na forum

http://ncplus.pl/wymiana-philips

 

Mam w sypialni Philipsa DSR7201 z kartą Clone+ i wszystko mi dalej działa bez problemów. Czy możliwe jest, że na razie nie jest zablokowany tylko dlatego że dawno nie wkładałem do niego oryginalnej karty (cameleona) lub dlatego, że ten cameleon od dawna nie był wkładany do żadnego dekodera (tylko cały czas był w bazie Clona)?

Edytowane przez thomsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vigoo

Jest już oscam przetestowany i karta nC+ Seca/Nagra prov. 0xFEDC działa w tunerach z linuksem :) .

Skąd go wziąć i jak wgrać na nboxa z enigmą? Wczoraj karta przestała mi działać. Zarówno karta c+ jak i karta od splitera. W pozostałych dwóch urządzeniach (moduł i ariva) dalej wszystko działa... No chyba że dekoder padł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde "przestanie działania" karty musi zaraz oznaczać ten problem ;) Jeśli karta działa na jakimkolwiek innym urządzeniu nie od operatora, to oznacza, że karcie nic nie jest. Jako że na Arivie działa - masz problem z tunerem.

 

Po pierwszej fali przełączeń z wakacji nie mam raportów o żadnym takim nowym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam pewien dylemat i w zwiazku z tym prosze o rozne  porady za które z góry dziekuje. . A wiec tak w moim Pace od kilku dni nie mam VOD CANAL+,na moja reklamacje odpisali ze moge go wymienic na Wifi Premium BOX+(bezplatnie tak jak mialem Pace). I tu mam pytanie czy w ten sposob sparuja mi karte z dekiem i czy przejde na MR po starej N-ce? Konsul mi mowil ze wszystko zostaje po staremu ale ja im bardzo nie wierze i dlatego potrzebuje porady.  Zaznacze ze  w moim Pace jest wszystko ok a wina faktycznie jest po stronie nc+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że celowy. Moje deki (mam dwa Pace'y) też miały kilka miesięcy temu różne problemy. Za każdym razem po teście w punkcie sprzedażowym twierdzili, że wszystko jest ok ale mogą mi wymienić na jakiegoś super hiper boxa za jedyne 10 zł miesięcznie (Pace'y mam free). Pewnie coś zaszyli w aktualizacjach po to by zgłaszać się do punktów i otrzymać wspomnianą wyżej hiper ofertę :)

Daleki jestem od teorii spiskowych ale w tym wypadku sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaspian0007, czy Pace PVR ma możliwość przełączenia karty na Nagrę? Mam dwa Camele + jeden tuner Pace PVR HD. Ostatnio na Camelu w Pace PVR HD wyskoczył na moment komunikat, że karta uszkodzona, ale po chwili karta zaczęła ponownie działać...

Pytanie, czy nie był to moment kiedy karta została przałączona w Nagrę, czy też został usunięty provider 068, czy jak tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...