Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mieliśmy wczoraj wyjątek, klientka podpisała u nas umowę z premiumboxem, po kilku dniach chciała dołączyć France TV i przyszła do nas wczoraj z kartą Cayman z nowej umowy, miała wbitą w system zgodę i wymieniliśmy jej Caymana na Cameleona i włączyliśmy France TV na jej kontrakcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ma dowód wymiany na cameleona. :) I ma papierek. Nic nie musza robić camel działa w Nagrze jak cayman, więc może spać spokojnie. Niekoniecznie ten Cameleon będzie działać w sprzęcie własnym (brak CAID 0068).

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędną zaczepkę innego Użytkownika forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jakis czas wlacza na Caymanie i zablokuja Cameleona bo na umowie ma Caymana.

Zlituj się, ani Ty ani my w punktach nc+ nie mamy żadnych informacji, że będzie albo nie będzie przymusowa wymiana, masz jakąś obsesje czy co ??? Takie bicie piany co ja nie wiem ale nie powiem :sad:

Była taka opcja że jak ktoś do tej pory miał 1 dekoder na stanie a był to Sagem, wifibox+ itd to przy wymianie dekodera wymuszało wymianę karty na cayman, tego już też nie ma.

Co bedzie zobaczymy, ale wyłącznie stawiam na powolną naturalną migrację :-)

Edytowane przez Barti
Cytowanie treści innego postu zamieszczamy nad treścią swojego postu, a nie pod nią. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytam, czy przy wymianie na wifipremiumboxa i zostawieniu mi obecnej karty cameleon, może ona pozostać w splitterze i obsługiwać ten dekoder oraz własny z enigmą2, czy karta ta obsłuży tylko wifipremiumboxa ?

Żaden spliter nie działa z tym dekoderem. Jaki nie weźmiesz od n+c sprzęt, to zapomnij o spliterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uziemieniu mojego Philipsa przez NC+ (" karta abonencka uszkodzona lub niewłaściwie włożona") wymieniłem go na wifipremiumboxa. Tak jak pisał roberttosat - wymiana bezpłatna i bez opłat miesięcznych. Moja karta cameleon została u mnie - nie wymagano jej wymiany. Mogę jej używać w wifipremiumboxie lub we własnym dekoderze (z e2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stara karta cameleon działa zarówno w nowym wifipremiumboxie jak i moim prywatnym dekoderze (ten po N z linuxem i enigma2). Po wyłączeniu Philipsa mój prywatny dekoder działał cały czas, dlatego wiedziałem, że karta jest sprawna. Obecnie mogę cameleona włożyć do wifipremiumboxa lub dekodera z E2 i jest ok. Natomiast tak jak pisał wcześniej ircios, wifipremiumbox nie działa przez splitter - tylko z bezpośrednio włożoną kartą cameleon.


@Oskar76 - nic nie zmieniałem w ustawieniach anteny (mam 80 lub 85 czaszę). Jedynie w konfiguracji dekodera zmieniłem ustawienia na pojedynczy konwerter - bo akurat w tym miejscu gdzie uruchamiałem, miałem jeden kabel antenowy. Domyślnie konfiguracja jest na konwerter podwójny i pokazywało mi brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też mam pojedynczy konwerter i muszę pamiętać o zmianie ustawień. Pytałem, bo w innym wątku ircios mnie z lekka nastraszył, że mogą być problemy po przestawieniu się z Philipsa na Premiumboxa, więc mam nadzieję, że po wymianie będę miał taką sytuację jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obecnie jest prowadzona akcja wymiany starszych dekoderów na nowy sprzęt. Ponieważ te starsze nie będą już wspierane i aktualizowane." Biorą się za stare Philipsy HD i celowo blokują obsługę kart Cameleon. Wyłaczają w nich poprzez update karty tunelowanie Seca by po czym poinformować że trzeba wymienić dekoder bo nie będzie działać w nim już karta Cameleon. Karta przełaczana jest na czystą Nagrę która będzie pracować z nowym dekoderem. Karta będzie nadal nieparowana ale bez tunelowana Seca chyba że potem przywracają tunelowanie Seca? Gołych kart to nie dotyczy z tego co się dowiedziałem. Kto ma samą kartę Cameleon na umowie na razie śpi spokojnie bo wg. info jakie mi udzielono karty te nadal pozostaną aktywne tak jak były.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...