Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomekamor

Od nc+ masz tylko wynajęty dekoder Pace PVR 500 GB i i dwie karty Cameleon na kontrakcie i tyle? Czy dekoder Philips DSR 6201/91 też jest w wynajmie od nc+ i widnieje na kontrakcie? Bo jeśli masz tylko tego Pace'a i dwie karty Cameleon na kontrakcie nc+, bez wynajętego dekodera w Multiroomie, to na razie masz spokój.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uśmiercaniem kart nieparowanych, to niech NC+ i wszyscy pieniacze w jej imieniu nie przeginają. Niedawno jak w 2014 roku była bardzo głośna certyfikacja telewizorów wielu producentów do odbioru NC+ właśnie za pomocą modułów - ludzie to pamiętają, nawet wiele osób nabyło odpowiednie TV a jeżeli teraz nie umożliwią im odbioru na właśnie takim sprzęcie to tak jakby popełnili publiczne samobójstwo nie tak dawnej kampanii marketingowej i naciągnięcia ludzi na niepotrzebne wydatki i to zrobiła NC+ a nie Cyfra+

 

Warto przypomnieć również tego typu sprawę https://satkurier.pl/news/111041/aston-wygrywa-w-sadzie-z-canal.html - producenci dekoderów niezależnych i tv z tunerami SAT łączcie się a macie wygrany proces o łamanie/ograniczanie konkurencji i monopolizację usług - to samo dotyczy abonentów

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2014 roku wszyscy musieli zgodzić się na nowe warunki przynajmniej raz (w nc+ chyba nawet nie ma 36 miesięcznych umów) więc operator miał przynajmniej jedną okazję do poprawienia warunków umowy na swoją korzyść. Tamta akcja pewnie miała tylko na celu jednorazowy zysk i teraz nikt nie będzie do tego wracał ani się tym przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekamor jeżeli dojdzie do wymiany lub sparowania, nie będzie możliwości już nigdy więcej użycia tego splitera, ani korzystania z niezależnych dekoderów

 

nie dzwonili do ciebie bo od nich masz Pace a Philips kupiony poza Cyfra+ - więc nie zablokowali Ci narazie ponieważ karte masz przypisaną do Pace a tych narazie nie blokują

 

@lukx95 bzdury, mając jaki kolwiek dekoder glówny na umowie mogą cie uwalić, wystarczy że właczą tunelowanie na Cameleonach od MR i będziesz musiał dobrac dekodery.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekamor

Od nc+ masz tylko wynajęty dekoder Pace PVR 500 GB i i dwie karty Cameleon na kontrakcie i tyle? Czy dekoder Philips DSR 6201/91 też jest w wynajmie od nc+ i widnieje na kontrakcie? Bo jeśli masz tylko tego Pace'a i dwie karty Cameleon na kontrakcie nc+, bz wynajętego dekodera w Multiroomie, to na razie masz spokój.

Dokładnie, od nc+ mam tylko Pace i dwie karty Cameleona a DSR 6201/91 kupiłem na własną rękę. Czyli ogólnie na jakiś czas mam spokój. Warto może ten DSR mimo wszystko wymienić na jakiś inny dekoder pod spliter albo już na przyszłość jakby czasem przestał mi odbierać na tych Cameleonach czy to raczej większego sensu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ugram, bo jak do końca umowy sparują to się z nimi rozstanę :mrgreen: Oni stracą kolejną stówkę, w porywach więcej - ja tylko zyskam (kartę mam właśnie w multiroomie - conax + camel więc pewnie będę następny po Philipsach). Ciekawi mnie tylko przez jak długi czas wysyłają na kartę dezaktywację 0100. Bo może dałoby się przeczekać, np. blokując kartę na dwa miesiące, aż przestaną na kartę spływać instrukcje od przełączenia na nagrę i będzie dalej chodziło? Bo samo 0100 to i tak musi jeszcze zostać dla tych co mają same karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007 kolega @tomekamor ma abonament a Pace z MIXa nie trybi na własnym sprzęcie bo w MIXie ma Caymana więc nie opowiadaj bzdur

 

Z tym uśmiercaniem kart nieparowanych, to niech NC+ i wszyscy pieniacze w jej imieniu nie przeginają. Niedawno jak w 2014 roku była bardzo głośna certyfikacja telewizorów wielu producentów do odbioru NC+ właśnie za pomocą modułów - ludzie to pamiętają, nawet wiele osób nabyło odpowiednie TV a jeżeli teraz nie umożliwią im odbioru na właśnie takim sprzęcie to tak jakby popełnili publiczne samobójstwo nie tak dawnej kampanii marketingowej i naciągnięcia ludzi na niepotrzebne wydatki i to zrobiła NC+ a nie Cyfra+

 

Warto przypomnieć również tego typu sprawę https://satkurier.pl/news/111041/aston-wygrywa-w-sadzie-z-canal.html - producenci dekoderów niezależnych i tv z tunerami SAT łączcie się a macie wygrany proces o łamanie/ograniczanie konkurencji i monopolizację usług - to samo dotyczy abonentów

odbior na modułach cały czas jest i bedzie możliwy a przytoczona sprawa byla tylko o znak "Canal" Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej zametu poraz kolejny cie prosze.Wiem ze fan parowanego kontętu jesteś ale ludzie ciebie sie nie da słuchać.!! Nic nie bedzie wymieniane.A i słabo myslisz da sie wymienić sprzęt typu bzzb na inny;) kwestia podejscia operatora do tematu.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam BOX+/HD Sagemcom DSI 83. Karty cameleon używam oczywiście na własnym sprzęcie. Zastanawiam się, czy oddać im ich tuner i zostać z samą kartą , czy może go zostawić i niech leży w szafie dalej?

Może nie mając sprzętu od nich, nie zmuszą mnie do wymiany karty? :D

Edytowane przez koontz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też. Nie wiem co robić. Głupoty jakieś. Może lepiej pojadę i go oddam...

Na prawdę nie mogą się określić do kiedy będzie można używać własnego sprzętu?! Jak nie wprowadzą w zamian modułów, to biorę CP.

 

Czy tak na poważnie, posiadanie od nich tunera, a używanie własnego, może spowodować blokadę karty, a posiadanie jej samej nie??

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl! Widnieje u nich w systemie dekoder na wynajem od nich na Twoim stanie jako abonenta NC+. Ich to nie obchodzi czy używasz tego dekodera czy też leży w szafie a kartę Cameleon wsadziłeś do własnego dekodera. Oni o tym nie wiedzą i nie muszą. Sugerują się tym co mają w bazie abonentów wklepane a masz u nich obecnie na stanie od nich dekoder. Ja np. mam gołą kartę i dzięki temu oni wiedzą że nie mam od nich dekodera i używam karty Cameleon we własnym Fergusonie. Ostatnio przy przedłużaniu umowy z NC+ sam konsultant odczytał mi mój stan u nich w bazie abonentów i jest sama karta. Od razu przy okazji sam powiedział że pewnie Pan korzysta z własnego sprzętu. Ja na to że tak i tak jest od wielu lat i każdą z nimi umowę tak przedłużam. Zapytał się przy okazji jaki to sprzęt to podałem mu że to dekoder Ferguson Ariva 150 Combo i tyle. Koniec rozmowy. Jak przy okazji zapytałem co dalej z moją gołą kartą Cameleon nieparowaną i czy będę mógł nadal z niej korzystać tak jak do tej pory na własnym sprzęcie. Konsultant mi odp. że tak ale jak bym chciał skorzystać z ich usług internetowych takich jak NC+ GO i inne dobrodziejstwa to na moim dekoderze niestety nie ma na to szans i będę musiał pobrać od nich dekoder by działały te usługi. Ja odp. że mnie nie interesują te ich dobrodziejstwa i wystarczy mi sama TV z satelity. Na to odp. mi że jak Pan chce i tyle. Nie powiedział nic więcej na to.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować oddać dekoder ale zabronione jest przyjmowanie przez APSy dekoderów i pozostawianie samych kart. Ktoś kto ma samego cameleona to ma nadal ale tak naprawdę nie wiadomo jak długo... na razie ma i tyle. Dla "gołych" kart były wysyłane swego czasu dekodery ale kto nie odebrał od kuriera ten ma nadal samą kartę i Ci podejrzewam przy ewentualnych "pracach" przy kartach będą brani na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...