Jump to content

widex

Users
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About widex

 • Rank
  Amator

Equipment

 • Dish
  85 cm
 • LNB
  Opticum Monoblock Quad 19,2° i 13°
 • Multifeed
  Brak
 • Pay TV Operator
  nc+
 • Package
  Comfort+ z Canal+ (8)

Recent Profile Visitors

152 profile views
 1. Dzień dobry wszystkim tutaj zgromadzonym, od prawie tygodnia jestem użytkownikiem Multimedia Polska. Usługa internetowa 120 Mbps / 10 Mbps bez telewizji ze stałym IP. Prawie przez cały dzień mam prędkość umowną i dość wysoki Upload do 15 Mbps. Wieczorami schodzi do 3 Mbps i tak zostaje na godzinę lub dwie. To utrudnia korzystanie z VPN w domu, gdy chcę pobrać jakieś dokumenty lub zdjęcia. Niigdy nie wiadomo, na jaką prędkość się trafi. U poprzedniego operatora mieliśmy stabilne 5 Mbps. Zdaję sobie sprawę z zapisu o 30/40% łącza w regulaminie. Tutaj moje pytanie: Czy da się w jakiś sposób reklamować takie różnice na łączu? Czy ten operator po prostu tak ma? Dziękuję za pomoc.
 2. Witam wszystkich bardzo serdecznie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będę prawdopodobnie zmuszony do skorzystania z oferty Multimedia Polska. Przenosimy się do jednej z miescowości pod Toruniem, gdzie usługę dostępu do Internetu świadczą Orange (80 Mbps) i MM (600 Mbps). W związku z tym mam dwa pytania. Na resztę udało mi się znaleźć jednoznaczne odpowiedzi w tym temacie. Posiadam własny serwer VPN, żeby móc z dowolnego miejsca mieć dostęp do moich danych (wideo, dokumenty, IoT usw.). W tym przypadku ważne są dla mnie dwie rzeczy: stały publiczny adres IP (lub dynamiczny - załatwię to ewentualnie przez DynDNS) oraz wysoki i stabilny Upload. Z informacji jakie uzyskałem w Internecie wnioskuję, że niektórzy są za NAT-em. Cały blok ma jeden adres - Port forwarding nie jest w ogóle możliwy. Po wykupieniu adresu za 10,07 dostaje się bezpośrednie połączenie. Myślę nad 120/10 - 10 Mbps na upload jest ok. Tylko, że wiele osób pisze tutaj, że wysyłanie gwarantowane to maksymalnie 70%. Czy jest to prawdą? Nie potrzebuję usług łączonych - mam internet w nc+. Dziękuję za waszą pomoc.
 3. W czasach DVB nie powinno być żadnych oznaczeń. Diabeu ma rację. Nie ma właściwie analogu, a kontrolę rodzicielską można bez problemu realizować za pomocą odbiornika. Powinno się zrealizować jakąś kampanię, co to jest EPG lub HbbTV. Problem w tym, że dla większości to żaden problem, że mają coś na ekranie. Kiedyś było tak z paskami toolbar w przeglądarkach. Znaczek nie chroni dzieci, ponieważ oni mogą "złe i brzydkie" treści bez problemu obejrzeć w Internecie.
 4. Mam własną definicję uczciwości, w której normy moralne zależą od jednostki. Jeżeli uważam coś za słuszne, to jestem w stanie zapłacić za to. Jestem w stanie opłacać swój abonament nc+. Nie chcę pakietu Extra, ponieważ te dodatkowe 10 zł dopełnienia to dla mnie trochę za dużo ze względu na reklamy. Nie dzielę sygnału z innymi, korzystam tylko i wyłącznie z własnego multiroomu w obrębie mojego mieszkania. Próba zabrania mi tego ze strony nc+ uważałbym tylko za niesprawiedliwe.
 5. Tak, jest to tylko prognoza - gdybyś dalej chciał płacić/pozostał przy aktualnej umowie,
 6. Spadki będą, bo taka forma telewizji płatnej jest powoli problematyczna. IPTV/kablówki/DVB-T są ciekawą alternatywą dla większości. Mnie trzyma tylko niezależność w wyborze własnego sprzętu. Jeżeli się to kiedyś skończy, to i nie będę widział zalet korzystania z nc+
 7. Moje spostrzeżenia. Plus: - powstał taki kanał - ładna oprawa graficzna Minus: - stream skomplikowany - plik m3u jest dynamiczny - chciałem dodać do mojego dekodera E2 / nie mam ochoty przerabiać mojego skryptu dodatkowo dla Poland in English - dostępny tylko przez Internet Mam nadzieję, abstra[beep]ąc od obecnej władzy TVP, że kanał będzie się rozwijał.
 8. Wykastrowali Comfort i chcą sprzedać to, jako coś cudownego. Tak mi się wydaje. Multiroom nie musi oznaczać, że nie dostaniesz tego pakietu taniej.
 9. Pawel, w takim razie godzimy się na brak wolności wyboru. Tak czyniąc w innych obszarach życia, nigdy nie będziemy wolni.
 10. Posiadam Vu+ Uno 4K oraz 4K SE. Decyzja o zakupie tych dekoderów była właściwie podyktowana przekonaniem, które zdobyłem na oficjalnym forum VTI. Jestem tam aktywny i zawsze znalazłem wsparcie. Objektywnie jest pełno innych i lepszych propozycji niż ta.
×
×
 • Create New...