Jump to content

widex

Users
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About widex

 • Rank
  Amator

Equipment

 • Dish
  85 cm
 • LNB
  Opticum Monoblock Quad 19,2° i 13°
 • Multifeed
  Brak
 • Pay TV Operator
  nc+
 • Package
  Comfort+ z Canal+ (8)

Recent Profile Visitors

175 profile views
 1. Witam wszystkich forumowiczów, w tym zapytaniu chciałbym podzielić się moim przemyśleniami na temat planowanej przeze mnie rozbudowy instalacji satelitarnej i prosić o ocenę moich planów. Jeżeli ktoś z Was widziałby tutaj możliwość optymilizacji, to proszę również o poradę. Lokalizacja instalacji: Toruń Obecna antena: Noname 75 cm (okrągła) -> wymiana na maks,. 90 cm ze wględu na okno przy satelicie. Tuner: VU Uno 4K SE (2x DVB-S FBC oraz DVB-S na USB) LNB: 2x Unicable (Dur-Line UK 124 podłączone bezpośrednio do dekodera) oraz 1 zwykły żółty Televes za 30 zł podłączony do tunera DVB-S USB. Obecnie odbieram: Dur-Line Unicable 1: Hotbird 13° Dur-Line Unicable 2: nieużywany Televes: Astra 19,2° Zakupiłem drugi konwerter Dur-Line dla dodatkowego satelity 23,5°. Chciałbym odbierać kanały czeskie i słowackie. Niestety próba znalezienia 23,5° na tej antenie zakończyła się niepowodzeniem. Znalazłem 28,2° oraz 4°, ale nie 23,5°. Na jednym z forów zagranicznych przeczytałem, że dla takiej konstelacji, jaką planuję, konieczna jest większa antena lub talerz typu multifokus. https://www.amazon.de/MULTIFOCUS-ANTENNE-T-85-WAVEFRONTIER-MAXIMUM/dp/B001TN8VHG/ Czy taka antena umożliwi mi odbiór upragnionej pozcji 23,5? Jeżeli nie, to jaka inna antena była by najlepszą opcją? W przypadku wymiany anteny konieczne będzie ponowne ustawienie konwerterów, dlatego wpadłem na pomysł zakupu dodatkowo przełącznika DiseqC dla tego tunera USB i dodatkowego konwertera na czwartą pozycję (Skoro bawić się do porządnie). Czytając komentarze poniżej na Amazonie, doszedłem do wniosku, że ludzie bez problemu odbierają tam 13 oraz 28,2. Teraz miałbym drugie pytanie raczej z subiektywną odpowiedzią: warto rzucać się na 28,2° w wiązce europejskiej (o BBC mogę zapomnieć), czy lepiej skupić się np. na Thorze z rosyjskimi kanałami? A może w ogóle zrezygnować z dodatkowych pozycji przy mojej instalacji? Dziękuję za waszą pomoc i wsparcie, Pozdrawiam
 2. Dzień dobry wszystkim tutaj zgromadzonym, od prawie tygodnia jestem użytkownikiem Multimedia Polska. Usługa internetowa 120 Mbps / 10 Mbps bez telewizji ze stałym IP. Prawie przez cały dzień mam prędkość umowną i dość wysoki Upload do 15 Mbps. Wieczorami schodzi do 3 Mbps i tak zostaje na godzinę lub dwie. To utrudnia korzystanie z VPN w domu, gdy chcę pobrać jakieś dokumenty lub zdjęcia. Niigdy nie wiadomo, na jaką prędkość się trafi. U poprzedniego operatora mieliśmy stabilne 5 Mbps. Zdaję sobie sprawę z zapisu o 30/40% łącza w regulaminie. Tutaj moje pytanie: Czy da się w jakiś sposób reklamować takie różnice na łączu? Czy ten operator po prostu tak ma? Dziękuję za pomoc.
 3. Witam wszystkich bardzo serdecznie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będę prawdopodobnie zmuszony do skorzystania z oferty Multimedia Polska. Przenosimy się do jednej z miescowości pod Toruniem, gdzie usługę dostępu do Internetu świadczą Orange (80 Mbps) i MM (600 Mbps). W związku z tym mam dwa pytania. Na resztę udało mi się znaleźć jednoznaczne odpowiedzi w tym temacie. Posiadam własny serwer VPN, żeby móc z dowolnego miejsca mieć dostęp do moich danych (wideo, dokumenty, IoT usw.). W tym przypadku ważne są dla mnie dwie rzeczy: stały publiczny adres IP (lub dynamiczny - załatwię to ewentualnie przez DynDNS) oraz wysoki i stabilny Upload. Z informacji jakie uzyskałem w Internecie wnioskuję, że niektórzy są za NAT-em. Cały blok ma jeden adres - Port forwarding nie jest w ogóle możliwy. Po wykupieniu adresu za 10,07 dostaje się bezpośrednie połączenie. Myślę nad 120/10 - 10 Mbps na upload jest ok. Tylko, że wiele osób pisze tutaj, że wysyłanie gwarantowane to maksymalnie 70%. Czy jest to prawdą? Nie potrzebuję usług łączonych - mam internet w nc+. Dziękuję za waszą pomoc.
 4. W czasach DVB nie powinno być żadnych oznaczeń. Diabeu ma rację. Nie ma właściwie analogu, a kontrolę rodzicielską można bez problemu realizować za pomocą odbiornika. Powinno się zrealizować jakąś kampanię, co to jest EPG lub HbbTV. Problem w tym, że dla większości to żaden problem, że mają coś na ekranie. Kiedyś było tak z paskami toolbar w przeglądarkach. Znaczek nie chroni dzieci, ponieważ oni mogą "złe i brzydkie" treści bez problemu obejrzeć w Internecie.
 5. Mam własną definicję uczciwości, w której normy moralne zależą od jednostki. Jeżeli uważam coś za słuszne, to jestem w stanie zapłacić za to. Jestem w stanie opłacać swój abonament nc+. Nie chcę pakietu Extra, ponieważ te dodatkowe 10 zł dopełnienia to dla mnie trochę za dużo ze względu na reklamy. Nie dzielę sygnału z innymi, korzystam tylko i wyłącznie z własnego multiroomu w obrębie mojego mieszkania. Próba zabrania mi tego ze strony nc+ uważałbym tylko za niesprawiedliwe.
 6. Tak, jest to tylko prognoza - gdybyś dalej chciał płacić/pozostał przy aktualnej umowie,
×
×
 • Create New...